Aktualności

Kształtowanie elewacji z klinkieru

Fot. Röben Fot. Röben

Nie tylko tynk pokryty farbą daje szeroki wybór kolorystyki elewacji. Dzięki nowoczesnym technologiom oraz odkrywaniu nowych złóż gliny, cegły dostępne dziś na rynku mienią się wszystkimi odcieniami tęczy.

Więcej o kolorystyce i strukturze klinkieru

Markiza VMZ cleanAir w finale Konkursu Dobry Wzór 2018

Produkty FAKRO, światowego wicelidera w produkcji okien dachowych i schodów strychowych, od lat zostają doceniane i nagradzane w różnego rodzaju konkursach czy rankingach. Tym razem Markiza pionowa VMZ cleanAir została pozytywnie oceniona przez Ekspertów konkursu Dobry Wzór 2018 i zakwalifikowała się do finału.

Więcej o markizie filtrującej VMZ cleanAir

Dachowa lukarna i wole oko

Fot. Röben Fot. Röben

Lukarna to pionowe okno dachowe, najczęściej o dwuspadowej konstrukcji, gdzie dwie połacie schodzą się ze sobą w kalenicy.

Więcej o dachowej lukarnie

Ryszard Florek został uhonorowany nagrodą gospodarczą PUIG

Fot. FAKRO Fot. FAKRO

Ryszard Florek, prezes i współwłaściciel firmy FAKRO, został uhonorowany nagrodą gospodarczą PUIG. 

Zaszczytne wyróżnienie otrzymał za szczególny wkład w budowanie trwałych, dobrosąsiedzkich więzi gospodarczych między Polską a Ukrainą.

Więcej o nagrodzie gospodarczej PUIG

Wykończenie ogrodzenia

Fot. Röben Fot. Röben

Aby ogrodzenie wyglądało efektownie, a jednocześnie było wytrzymałe, słupki przy murze warto zakończyć specjalnymi kapturami z cegły klinkierowej.

Więcej o wykończeniu ogrodzenia

FAKRO Mecenasem Nagrody Roku SARP

Fot. FAKRO Fot. FAKRO

23 maja w siedzibie Stowarzyszenia Architektów RP w Warszawie ogłoszono wyniki konkursu Nagroda Roku SARP 2017. Firma FAKRO po raz drugi została Mecenasem Konkursu Nagrody Roku SARP. Podczas obrad jury, polskiego producenta okien dachowych reprezentowała Małgorzata Respekta-Paszkiewicz, starszy specjalista ds. współpracy z architektami.

Więcej o nagrodzie roku SARP

Zalety ściany trójwarstwowej

Fot. Röben Fot. Röben

Połączenie pustaków ceramicznych z wełną mineralną lub płytami styropianowymi i elewacją wykonaną z cegły klinkierowej gwarantuje bardzo niski współczynnik przenikania ciepła. Takie rozwiązanie hamuje utratę ciepła, umożliwiając zredukowanie kosztów eksploatacji domu.

Więcej o ścianie trójwarstwowej

Nowy katalog Domowy.pl już w sprzedaży

Znalezienie wymarzonego domu wymaga bardzo dużo zaangażowania oraz czasu, dlatego warto już teraz postawić pierwsze kroki i określić swoje wymagania i potrzeby rodziny względem domu, aby jak najszybciej móc spokojnie przystąpić do jego budowy. Z myślą o wszystkich planujących budowę domu powstał najnowszy KATALOG Z PROJEKTAMI DOMÓW DOMOWY.PL, w którym zamieściliśmy najpopularniejsze i najpiękniejsze projekty domów zaprojektowane przez uznane polskie pracownie architektoniczne i biura projektowe. W Katalogu znajdziecie również kilka praktycznych porad oraz ciekawych artykułów.

Więcej o nowym Katalogu

O jakim domu marzą Polacy?

fot.Lelo Design, projekt Pinczer 7 z garażem

W marcu 2018 firma Danwood SA zleciła przez TNS Kantar Polska badanie ankietowe, które miało na celu określenie, jaki dom Polacy określiliby jako swój wymarzony oraz co stoi na przeszkodzie do realizacji tego marzenia. Wyniki ankiety mogą być przydatne nie tylko projektantom, którzy muszą podążać za wymaganiami klientów. Również sami Inwestorzy mają możliwość dowiedzieć się czy ich decyzje i problemy mają odzwierciedlenie w ogólnopanującym trendzie czy są wynikiem całkowicie indywidualnych potrzeb i przemyśleń.

więcej o wyniku ankiety

Wskazówki przy kupnie dachówek ceramicznych

Fot. Röben Fot. Röben

Dach bywa często nazywany piątą elewacją, ponieważ jest bardzo widocznym elementem domu. Dlatego kupując dachówki ceramiczne inwestorzy powinni wziąć pod uwagę aspekty estetyczne, w tym m.in. kolor produktu, który musi nie tylko pasować do kolorystyki elewacji, ale także dobrze komponować się z dachami otaczających go budynków.

Więcej o wyborze dachówek

Dobry Start

  • Dziennik i tablica budowy
  • Projekty małej architektury
  • Pakiet magazynów wnętrzarskich
  • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

  • Największy wybór projektów
  • Gwarancja najniższej ceny
  • Bezpłatna dostawa
  • Możliwość wymiany lub zwrotu
  • Bezpłatna zgoda na zmiany