Doradztwo budowlane / Zobacz także

Projekty domów z katalogu

Katalogowe projekty domów są dobrym rozwiązaniem dla osób, które marzą o własnym domu jednorodzinnym. Ogromna oferta biur projektowych - duża różnorodność stylistyczna i funkcjonalna budynków – zachęcają do rozpoczęcia przygody z budową. Pierwsze wrażenie robi zazwyczaj wizualizacja domu, czyli kolorowy obrazek, a dopiero później przychodzi czas na funkcjonalność i ekonomię. Co takiego mają w sobie projekty gotowe, że większość Polaków chętnie buduje swoje domy na ich podstawie? I jak spośród kilkunastu tysięcy wyłuskać najlepszą dla siebie? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć poniżej.

Czytaj dalej

Jak wybierać działkę?

Proces budowy rozpoczyna się od kupna odpowiedniej działki. Wybór odpowiedniej parceli, wielkości, kształtu i położenia, ma kluczowe znaczenie, ponieważ o ile dom i jego wnętrze można aranżować na wiele sposobów, błędy popełnione przy wyborze działki nie zawsze można się naprawić.

Czytaj dalej

Obowiązki kierownika budowy

Kierowanie budową jest jedną z samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, a kierownik budowy to jeden z uczestników procesu budowy, obok inwestora, inspektora nadzoru inwestorskiego i projektanta.

Czytaj dalej

Jak dobrze wybrać wykonawcę?

Zaprojektowanie ładnego i funkcjonalnego domu to nie wszystko, trzeba go jeszcze dobrze zbudować. Co zrobić, by prace przy budowie domu przebiegały sprawnie i bezproblemowo? Zależy to przede wszystkim od wykonawcy. Najpierw trzeba go znaleźć, a potem zawrzeć bezpieczną umowę. Czym się kierować? Na co zwracać uwagę? 

Czytaj dalej

Optymalizacja kosztów budowy

Zaplanowanie etapów budowy pozwala oszacować koszty Zaplanowanie etapów budowy pozwala oszacować koszty

Budowa domu jednorodzinnego składa się z kilku newralgicznych etapów. Zaplanowanie każdego z nich pozwala łatwiej oszacować koszty i czas realizacji robót. Proces budowy domu można podzielić na kilka głównych faz:

Czytaj dalej

Budowa domu w kilku krokach

Najważniejszym dokumentem umożliwiającym rozpoczęcie budowy domu jednorodzinnego jest decyzja o pozwoleniu na budowę wydana przez organ Starostwa Powiatowego. Decyzja uprawomocnia się po 14 dniach od wydania. W tym czasie można się od niej odwołać.

Czytaj dalej

Dobry Start

  • Dziennik i tablica budowy
  • Projekty małej architektury
  • Pakiet magazynów wnętrzarskich
  • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

  • Największy wybór projektów
  • Gwarancja najniższej ceny
  • Bezpłatna dostawa
  • Możliwość wymiany lub zwrotu
  • Bezpłatna zgoda na zmiany