Odpowiedz

Ochrona przeciwpożarowa

Koloryt użytkownik

Dołączył: 19.03.2013
Ilość postów: 6

#1

Data: 19.03.2013, 13:55

Jako dystrybutor płyt budowlanych, między innymi również tych niepalnych często spotykamy się z problemem rozbieżności pomiędzy projektem i wymaganymi w nim materiałami, a budżetem i wymaganymi terminami. Dlatego chcąc Państwu pomóc i doradzić co nieco piszę ten tekst. Wymagań przeskoczyć się nie da. Podstawowym kryterium dopuszczenia obiektu budowlanego (szczególnie budynków użyteczności publicznej) do użytkowania jest zapewnienie w nim warunków bezpieczeństwa pożarowego, którego miarą jest zgodność wykonania budynku z podanymi w przepisach wymaganiami. Podstawowym aktem prawnym regulującym przepisy budowlane w zakresie bezpieczeństwa pożarowego jest Ustawa z dnia 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej. Ustawa ta wielokrotnie była nowelizowana, a zawarte w niej przepisy zaostrzane między innymi ze względu na wymagania Unii Europejskiej. Aktualnie obowiązująca treść opublikowana została w Dzienniku Ustaw z 2010 r. Ustawa zobowiązuje autorów dokumentacji projektowej do zapewnienia jej zgodności z wymogami ochrony przeciwpożarowej, a spełnienie wszystkich przepisów pozwala założyć, że jest on prawidłowo zabezpieczony przed pożarem lub miejscowym zagrożeniem.

Zatem drodzy inwestorzy i wykonawcy. Pamiętajcie proszę, że płyty niepalne są produktem nieco droższym niż zwykłe płyty budowlane. Zdarza się też, że płyty te są sprowadzane pod zamówienie klienta i w związku z tym terminy realizacji są nieco dłuższe - nawet do 14-21 dni roboczych. Warto o tym pamiętać, żeby potem nie mieć problemów z terminami i budżetem.

Drodzy projektanci - przed wpisaniem produktu do projektu warto sprawdzić dostępność produktu na rynku. Obecnie mamy spory wybór materiałó niepalnych. Mamy dewnopochodne płyty SF-B, płyty magnezowe MgO i płyty cementowo-wiórowe Cetris i Betonyp.

Zawsze staramy się pomóc naszym Klientom, coś doradzić, ale jeśli nie ma produktu na rynku, to już nic nie możemy zrobić...

Pozdrawiam wszystkich i w razie pytań proszę o kontakt.

Adeli użytkownik

Dołączył: 23.03.2018
Ilość postów: 24

#2

Data: 05.07.2018, 06:50

U nas przy budowie hali produkcyjnej korzystaliśmy z biernych systemów ochrony przeciwpożarowej firmy Protector. Mają bardzo wysokiej jakości wszelkie materiały uszczelniające (spełniają one wszystkie wymagane prawem normy) w dobrej cenie. Są w stanie też konkretnie i trafie doradzić, bo w tematyce tej siedzą od lat i znają się na tym.

Tom55 użytkownik

Dołączył: 03.02.2018
Ilość postów: 26

#3

Data: 21.03.2019, 12:41

http://dylatacjeppoz.pl/

Tom55 użytkownik

Dołączył: 03.02.2018
Ilość postów: 26

#4

Data: 21.03.2019, 12:41

[url]http://dylatacjeppoz.pl/[/url]

Dobry Start

  • Dziennik i tablica budowy
  • Projekty małej architektury
  • Pakiet magazynów wnętrzarskich
  • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

  • Największy wybór projektów
  • Gwarancja najniższej ceny
  • Bezpłatna dostawa
  • Możliwość wymiany lub zwrotu
  • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe