Odpowiedz

Zmiana ogrzewania - co tańsze?

Miki użytkownik

Ilość postów: 2

Data: 19.11.2012, 10:28

Drodzy forumowicze,
mieszkam w domu wybudowanym jeszcze przez moich rodziców. Dom do tej pory był ogrzewany przy pomocy pieca, jednak męczy mnie z żoną to rozwiązanie i chcielibyśmy zmianić ogrzewanie na gazowe lub elektryczne i tu pojawia się moje pytanie: który rodzaj ogrzewania jest tańszy w eksploatacji? Jaki jest koszt położenia obu instalacji? Czy ktoś jest w stanie udzielić mi odpowiedzi?

Danwent użytkownik

Ilość postów: 1

Data: 28.02.2013, 15:30

Witam,
od ogrzewania elektrycznego na pewno tańsze będzie wykorzystanie pompy ciepła, która korzysta z odnawialnych źródeł energii, dzięki czemu każdy kilowat zużyty do zasilania pompy ciepłą przekształcony jest w 3 do 4 kilowaty ciepła użytecznego do ogrzewania Twojego domu

www.danwent.com.pl
biuro@danwent.com.pl
Tom55 użytkownik

Ilość postów: 26

Data: 03.03.2018, 21:50

Racja, pompa ciepła to dobry pomysł na ekologiczne ogrzewanie domu. Zobacz sobie ofertę firmy http://dimplex.pl/, bo jest kilka rodzajów pomp (gruntowa, powietrzna) i zanim się zdecydujesz na konkretny rodzaj i model, warto poczytać i popytać fachowców. Dobór pompy nie jest taki łatwy i zależy od wielu czynników, więc najlepiej całość zlecić solidnej firmie.

Enieli użytkownik

Ilość postów: 14

Data: 16.04.2018, 09:13

Jeśli szukasz taniego w eksploatacji i jeśli chodzi o montaż, ogrzewanie, to a najlepiej sprawdzi się kocioł na pellet. Moi teściowe mają taki nowoczesny kocioł V klasy, od firmy Sas. Bardzo sobie chwalą, głównie właśnie to, że ogrzewanie nim wychodzi tanio. Dodatkowy plus, to automatyczny podajnik, który ułatwia obsługę kotła. Nad elektrycznym ogrzewaniem też się zastanawiali, ale jakby nie liczyć, wychodzi ono bardzo drogo.

Adeli użytkownik

Ilość postów: 24

Data: 29.05.2018, 19:37

Ja się zgadzam z wypowiedzią Tom55. Pompa ciepła to najlepsza opcja jeśli chodzi o tanie i ekologiczne ogrzewanie. Nie jest może jeszcze zbyt powszechne, ale widzę, że jednak coraz więcej osób o takim ogrzewaniu myśli i się na nie decyduje. Co do firm, to też jest ich coraz więcej, ale najlepiej zlecić montaż sprawdzonej firmie, która jest już jakiś czas na rynku i może się pochwalić jakimiś konkretnymi realizacjami. Bardzo dobre opinie ma np. firma http://oemsolar.pl/, która robi zarówno duże projekty, jak i te dla domów jednorodzinnych.

Enieli użytkownik

Ilość postów: 14

Data: 29.05.2018, 19:45

Pompa ciepła może i fajna - ale dość droga opcja (chodzi mi oczywiście o sam koszt zakupu pompy). Jeśli natomiast ma się dostęp do gazu to najlepszą opcją jest kocioł gazowy. Dobry kocioł, polskiej firmy http://termet.com.pl/, można kupić w bardzo dobrej cenie. Z montażem też nie ma problemów, bo w całej Polsce jest dużo instalatorów, którzy mają potrzebne uprawnienia. A ogrzewanie gazowe podobnie jak pompa ciepłą jest ekologiczne i bardzo wygodne.

Tom55 użytkownik

Ilość postów: 26

Data: 05.07.2018, 06:59

Też jestem za ogrzewaniem gazowym. I cała instalacja i potem użytkowanie jest po prostu najbardziej ekonomiczne. Co do kotła to najlepszy będzie kocioł kondensacyjny, jakiejś dobrej firmy, np. Bongioanni . Wcześniej nie kojarzyłem tej firmy, a teraz już parę osób z moich znajomych zdecydowało się właśnie na ich kotły - bardzo nowoczesne, eleganckie i z długą gwarancją.

8darek8 użytkownik

Ilość postów: 2

Data: 19.12.2018, 08:44

Chcę wymienić stare ogrzewanie i zastanawiam się nad podłogówka elektryczną. Znalazłem taką firmę https://trzymajsiecieplo.pl może ktoś doradzić czy warto w to inwestować?

dworekmoj użytkownik

Ilość postów: 1

Data: 15.02.2020, 21:12

Tańszym ogrzewaniem może być pellet, warto jednak wybierać ten o odpowiedniej jakości. Taki pellet produkuje firma Maximer, czym różni się od zwykłego pelletu? Brakiem dodatków takich jak kora, piasek czy inne składniki chemiczne. Dzięki temu jest bardziej wydajny - potwierdzają to ważne certyfikaty DINplus oraz ENplus.

Dobry Start

• Dziennik i tablica budowy
  • Projekty małej architektury
  • Pakiet magazynów wnętrzarskich
  • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

• Największy wybór projektów
  • Gwarancja najniższej ceny
  • Bezpłatna dostawa
  • Możliwość wymiany lub zwrotu
  • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami