Odpowiedz

Dom jednorodzinny katalogowy a u architekta

Merina użytkownik

Ilość postów: 2

Data: 14.02.2013, 15:18

Zastanawia mnie jaka jest różnica w dokumentacji projektu i jego realizacji przy wariancie 1. gdy dom jest domem katalogowym powtarzalnym, 2. dom jest zaprojektowany na indywidualne zlecenie. Ile kosztuje dom katalogowy, a ile kosztowałby podobny projekt u architekta? Czy możecie się podzielić swoimi doświadczeniami?

Pani domu użytkownik

Ilość postów: 5

Data: 15.02.2013, 21:24

U architekta możesz bardziej "pofochować" :D

Reta użytkownik

Ilość postów: 3

Data: 30.04.2013, 21:17

Też jestem ciekawa ile bierze architekt za projekt indywidualny....co to projektu typowego to na domowy.pl w zakładce projekty można obejrzeć domy i jest podana ich cena, niestety trzeba pamiętać że taki projekt wymaga adaptacji i z tego co ja się orientowałam trochę to kosztuje :/....choć pewnie i tak wyjdzie taniej niż indywidualny (może ?)

architbau użytkownik

Ilość postów: 1

Data: 24.05.2013, 12:12

30.04.2013, 21:17 - Reta napisał/a:

Też jestem ciekawa ile bierze architekt za projekt indywidualny....co to projektu typowego to na domowy.pl w zakładce projekty można obejrzeć domy i jest podana ich cena, niestety trzeba pamiętać że taki projekt wymaga adaptacji i z tego co ja się orientowałam trochę to kosztuje :/....choć pewnie i tak wyjdzie taniej niż indywidualny (może ?)

Wszystko zależy od biura projektowego. Ceny za tego typu usługę są naprawdę bardzo rozbieżne, dlatego najlepiej szukać u kilku źródeł. Za projekt indywidualny zapłaci Pani, przynajmniej w moim regionie, ok. 1000 zł więcej jak za projekt typowy. Należy pamiętać, że nie wszystkie zmiany jakich chce dokonać Inwestor w projekcie gotowym są wykonalne.

chcieć to znaczy móc
bogus użytkownik

Data: 17.07.2013, 11:37

KRIA wypracowuje dość regularnie standardy wyceny dokumentacji projektowej. Większość architektów korzysta z regulaminu honorariów z 2006r. Wg wspomnianego ceny kształtują się na poziomie 2%-6% kosztów realizacji budynku. Za 1000pln nie można dostać dobrej dokumentacji nawet, nie mówiąc już o projekcie. Trzeba zdać sobie z jednej rzeczy sprawę: do architekta idziemy nie dlatego, że chcemy taniej a dlatego że chcemy lepiej i za to właśnie płacimy. Wg mojej analizy koszt projektu gotowego wraz z adaptacją to ok 10 000pln, natomiast koszt projektu zamówionego u architekta to 24 000pln bez dokumentacji wykonawczej, ale tej nie zawiera również projekt gotowy.

Bogus Sur:apr
Adeli użytkownik

Ilość postów: 24

Data: 26.07.2019, 15:58

Gdyby kogoś interesował ten temat, to nie jest to takie proste. Wszystko zależy od architekta i od projektu. Wiadomo przy projekcie indywidualnym masz szanse dopasować dom idealnie do swoich potrzeb, przy katalogowy projekcie masz mniejsze możliwości zmian. Ale niezależnie od tego, na jaki projekt się zdecydujesz, to warto zgłosić się do zaufanego architekta. Godnym polecenia jest Biuro Usług Technicznych prowadzone przez Tomasza Łuczaka z Kalisza (ale przyjmują zlecenia z całej Polski). Oni zarówno robią projekty indywidualne, jak i robią adaptację projektów gotowych. Mają duże doświadczenie i na pewno będą w stanie spełnić wasze oczekiwania.

plaguna użytkownik

Data: 18.03.2020, 09:42

Koszty projektu domu niezależnie od tego czy zlecisz to zadanie dla architekta czy kupisz gotowca będą się różniły ceną i to dość znacznie. Jest spora konkurencja na rynku i warto trochę negocjować. Architekta znajdziesz w każdym nawet niewielkim miasteczku a gotowe projekty w internecie. Firm świadczących tego typu usługi jest sporo. W ostatnim czasie dobre cenowo sa projekty https://www.mgprojekt.com.pl/ co nie oznacza, że nie warto szukać okazji. Nie da się podać jednej stałej kwoty ponieważ zależy od zbyt wielu czynników. Jednak należy założyć, że projekt gotowy będzie znacznie tańszy od robionego na indywidualne zamówienie.

Dobry Start

• Dziennik i tablica budowy
  • Projekty małej architektury
  • Pakiet magazynów wnętrzarskich
  • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

• Największy wybór projektów
  • Gwarancja najniższej ceny
  • Bezpłatna dostawa
  • Możliwość wymiany lub zwrotu
  • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami