Porady

Klinkierowe cegły i kostki brukowe

Klinkierowe cegły i kostki brukowe Klinkierowe cegły i kostki brukowe, Röben

Klinkierowe cegły i kostki brukowe to sposób na piękne otoczenie domu. Efektowna, zadbana i funkcjonalna posesja wymaga nakładu pracy, ale przede wszystkim zastosowania niezawodnych, trwałych materiałów, które zapewniają spokój i komfort użytkowania przez wiele lat. Do takich z pewnością zaliczyć można klinkierowe cegły i kostki brukowe.

Więcej o klinkierowych cegłach i kostkach brukowych

Dachówki ceramiczne: jak dobrać do stylu domu i rodzaju dachu?

Dachówki ceramiczne: jak dobrać do stylu domu i rodzaju dachu? Dachówki ceramiczne, Röben

Decyzja o zastosowaniu danego rodzaju pokrycia to dopiero początek całego szeregu wyborów, jakich musi dokonać inwestor. Jeśli bierzemy pod uwagę dach ceramiczny, musimy zdecydować nie tylko o kolorze, ale również wybrać konkretny model dachówki, który będzie odpowiadać naszym gustom, charakterowi całego budynku oraz będzie optymalny ze względu na kształt dachu.

Więcej o dobieraniu dachówki ceramicznej

Wąska działka – szerokie możliwości!

Dom w laurach, ARCHON+ Dom w laurach, ARCHON+

Jak wybrać projekt domu na wąską działkę? Istotnym zagadnieniem tematu budowy domu jest kwestia znalezienia odpowiedniej działki. Miejsce, w którym postawimy wymarzony dom będzie miało ogromny wpływ na komfort życia i samopoczucie mieszkańców. Każdy Inwestor przy wyborze parceli kieruje się swoimi potrzebami. Jedni szukają swojej przystani z dala od miasta, inni wręcz przeciwnie, poszukują niedużej działki w mieście, by zapewnić sobie sprawny dojazd do pracy.

Więcej o budowie domu na wąskiej parceli

Dom w cenie mieszkania? To możliwe!

Dom w pulmeriach, Archon+ Dom w pulmeriach, Archon+

Jeżeli masz ograniczony budżet i myślisz, że stać cię tylko na mieszkanie - koniecznie przeczytaj ten artykuł! Decyzja o tym, gdzie zamieszkamy będzie miała znaczący wpływ na przyszłość rodziny, jej niezależność, bezpieczeństwo i komfort życia. Aby dokonać słusznego wyboru i niczego nie żałować koniecznie należy rozważyć wszystkie możliwe warianty. Przeczytaj o urokach życia w prywatnym domu, o tym, że jego budowa wcale nie musi być droższa niż kupno średniej wielkości mieszkania. Podpowiemy również, jakie trzeba spełnić warunki, żeby ekonomicznie poprowadzić budowę i cieszyć się z uroków mieszkania we własnym domu.

Więcej o budowie domu w cenie mieszkania

Przebojowy klinkier – czyli najpopularniejsze ceglane trendy

klinkier Fot. Röben

Cegły oraz płytki klinkierowe i licowe należą do najchętniej wybieranych przez inwestorów materiałów budowlanych. Niezmienne pozostają ich niezaprzeczalne walory techniczne, takie jak wytrzymałość, trwałość koloru czy niska nasiąkliwość. Zmieniają się za to najchętniej wybierane kolory, formaty i struktury lica. W ceglane trendy wpisują się dziś z pewnością chłodne szarości, beże i czernie oraz wydłużony kształt cegieł lub płytek.

 

Więcej na temat materiałów budowlanych

Kuchnia otwarta czy zamknięta? Co lepsze?

Kuchnia otwarta czy zamknięta Która będzie dla Ciebie najlepsza?

Planując budowę albo remont zapewne oglądamy wiele projektów domów, w których można spotkać zarówno jedno jak i drugie rozwiązanie, ale które będzie dla nas najlepsze? Zarówno otwarta kuchnia, jak i zamknięta posiadają zalety i wady, dlatego wybór musi zależeć przede wszystkich od potrzeb i przyzwyczajeń naszej rodziny. Postaramy się przestawić dobre i złe strony każdego rozwiązania i podpowiemy na co zwrócić uwagę dokonując wyboru. Każdą wadę można w pewnym stopniu zniwelować, mamy dla Was kilka rad jak to zrobić.

Poznaj wszystkie zalety i wady

Sypialnia alergika - jak ją zorganizować w każdym projekcie domu?

Łóżko sosnowe Fot. Visby

Polska jest jednym z czołowych krajów, których mieszkańcy skarżą się na objawy alergiczne. Działanie czynników wywołujących złe samopoczucie u szczególnie wrażliwych osób nasila się wiosną, kiedy rośliny zaczynają pylić. Jednak nie tylko pyłki roślin wywołują reakcje uczuleniowe.

Więcej o aranżacji sypialni

Sąd Rejonowy we Wrocławiu – w harmonii z otoczeniem

Sąd Rejonowy we Wrocławiu Gmach Sądu Rejonowego we Wrocławiu

Długa historia i docelowe przeznaczenie to czynniki, które wywarły największy wpływ na projektowanie nowego Sądu Rejonowego Wrocław-Fabryczna. Stolica województwa dolnośląskiego to jedno z najpiękniejszych i największych polskich miast. Słynie z wielu ciekawych miejsc, a także wspaniałej architektury. Leżące nad rzeką Odrą oraz jej dopływami, posiada jedną z największych liczb mostów w Europie, przez co nieformalnie nazywane jest Wenecją Północy. Wśród wielu efektownych budowli znajdziemy kompleks sądowo-więzienny Wrocławskiego Sądu Okręgowego i Aresztu Śledczego wybudowany w kształcie krzyża greckiego. Ze względu na przeludnienie i zbyt małą, niewystarczającą do obecnych potrzeb powierzchnię gmachu, postanowiono o budowie nowej siedziby dla Sądu Rejonowego Wrocław-Fabryczna.

Więcej o gmachu Sądu Rejonowego

Jak przedłużyć życie materaca?

Fot. Visby

Szybkie zużywanie się materaca jest częstym problemem, z jakim borykają się kupujący. Powodem są zwykle mało wytrzymałe tworzywa wykorzystane w produkcji niektórych materacy oraz niewłaściwe użytkowanie. Można temu jednak zaradzić.

Dowiedz się jak dbać o materac

Szczelny i wytrzymały dach z dachówką Röben

Dachówka Röben Fot. Röben

Dobrze wykonane pokrycie dachowe może służyć nawet kilkadziesiąt lat. Ważne, aby wszystkie jego elementy zostały zamontowane z odpowiednią precyzją, a materiał pokryciowy charakteryzował się wysokimi parametrami technicznymi i rozwiązaniami ułatwiającymi montaż.

Więcej o szczelnych pokryciach dachowych

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Zamów bezpłatny poradnik - 5 prostych kroków do wyboru projektu domu
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Acero Frame - konstrukcje stalowe
PSB Dom Nowoczesny
Budownictwo.org - portal branży budowlanej
Projekty domów małe i tanie w budowie
Projekty domów nowoczesnych
Darin
Amadu
Azuko
Decorations&Design
Gdańsk - targi Nowy DOM Nowe MIESZKANIE
Roben
Fakro
Polskie Składy Budowlane
Acero Frame
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.