Podkarpackie Targi Budownictwa, Wyposażenia Wnętrz i Ogrodów EXPO DOM

Data publikacji: 2015-04-14
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Fot. EXPO DOM

Serdecznie zapraszamy do zwiedzenia największego w regionie wydarzenia wystawienniczego – wiosennej edycji Podkarpackich Targów Budownictwa, Wyposażenia Wnętrz i Ogrodów EXPO DOM oraz Targów Nieruchomości, które odbędą się w dniach 17-19 kwietnia 2015 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej „PODPROMIE” w Rzeszowie. Powierzchnia ekspozycji obejmuje tereny zewnętrzne, poziom A1 i A2 (parter), poziom B (płyta główna), poziom C (antresole).

[koniec abstraktu]

Na targach swoje oferty zaprezentuje blisko 300 firm, m. in.: producenci i dystrybutorzy materiałów budowlanych, wykończeniowych i instalacyjnych, mebli oraz elementów wyposażenia wnętrz, pracownie projektowe, pracownie architektury krajobrazu, deweloperzy oraz instytucje finansowe. Wielu wystawców zagwarantowało zwiedzającym oferty w najlepszych cenach, wystarczy tylko odwiedzić ich stoisko na targach i złożyć zamówienie podczas imprezy lub tuż po jej zakończeniu. Targi adresowane są do osób, które planują budowę, budują, remontują lub adaptują domy i mieszkania, a także aranżują wnętrze lub ogród.

Równolegle z Targami Budownictwa, Wyposażenia Wnętrz i Ogrodów odbędą się Podkarpackie Targi Nieruchomości, w ramach których przedstawiona zostanie bogata oferta zarówno rynku pierwotnego, jak i wtórnego, instytucji kredytujących zakup nieruchomości oraz firm ubezpieczeniowych.

W ramach imprez towarzyszących, pierwszego dnia targów (17 kwietnia – piątek) odbędzie się Otwarta Konferencja nt. „Energooszczędność i instalacje OZE w budownictwie”. Poniżej przedstawiamy szczegółowy program konferencji:

10.00-10.30 Rejestracja uczestników

10.30-10.40 Otwarcie konferencji

10.40-11.00 Termowizja w budownictwie energooszczędnym

11.00-11.30 Budownictwo pasywne w praktyce

11.30-12.30 Technologie odnawialnych źródeł energii w budownictwie

12.30-13.00 Przerwa kawowa

13.00-13.20 Możliwości finansowania budownictwa niskoenergetycznego

13.20-14.00 Źródła finansowania OZE w tym działań przewidzianych w PGN

 

Nowe inicjatywy w ramach Podkarpackich Targów Budownictwa, Wyposażenia Wnętrz i Ogrodów EXPO DOM:

* FESTIWAL OGRODÓW

Już po raz drugi podczas targów odbędzie się FESTIWAL OGRODÓW – na poziomie C (antresole) Hali Podpromie firmy branży ogrodniczej zaprezentują kompleksową ofertę z zakresu: roślin ozdobnych, elementów wyposażenia ogrodów, nasion, nawozów, sprzętu ogrodniczego, kamienia ozdobnego, materiałów szkółkarskich. Ponadto w ramach festiwalu przedstawione będą najnowsze trendy w projektowaniu, aranżacji i pielęgnacji ogrodów, będzie również możliwość zakupu roślin w promocyjnych cenach.

* STREFA PORAD ARCHITEKTÓW

W tym roku przygotowaliśmy dla wszystkich Zwiedzających wyjątkową niespodziankę! W odpowiedzi na liczne sygnały i oczekiwania naszych gości, uruchomiliśmy Strefę Porad Architektów:

 W jednym miejscu w Strefie Porad Architektów spotkają Państwo 12 doświadczonych architektów, specjalistów od projektowania obiektów kubaturowych, konstrukcji, ale również wnętrz, krajobrazu i zespołów urbanistycznych.

 W Strefie Porad Architekta odpowiemy na wszelkie Państwa pytania w czasie ponad 270 godzin bezpłatnych konsultacji i z pewnością rozwiejemy wszystkie wątpliwości.

 Spotkają tutaj Państwo kreatywnych, doświadczonych i zaangażowanych w pracę architektów, którzy każdego dnia spotykają się z niezwykłymi wyzwaniami projektowymi. Architektów z polską i międzynarodową praktyką. Przedstawicieli rzeszowskich biur i zaproszonych gości. Poznają Państwo osoby, którym zależy na tym, aby proces inwestycyjny, którego staną się Państwo pewnego dnia częścią był dla Was czystą przyjemnością.

 Poznacie Państwo etapy kreowania koncepcji, prace związane z projektem budowlanym, wszelkimi fazami projektu wykonawczego oraz nadzoru inwestorskiego na budowie.

 Służymy pomocą, odpowiemy na wszelkie pytania w sposób jasny i rzeczowy, tak aby mogli Państwo bez żadnych wątpliwości cieszyć się realizacją swoich planów, codziennie zbliżając się o krok na drodze do zakończenia budowy inwestycji marzeń.

 Zapraszany na bezpłatne konsultacje. To jedyna taka okazja w tym roku. Strefa Porad Architektów – stoisko nr 56. To tam pomagamy kreatywnie!

* STANOWISKO DORADCZE OGÓLNOPOLSKIEGO STOWARZYSZENIA PARKIECIARZY

Na stanowisku doradczym Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Parkieciarzy będzie można liczyć na pomoc w wyborze drewnianych podłóg i materiałów montażowych, sposobów wykończenia oraz pielęgnacji i konserwacji parkietów, a także zasad łączenia podłogi drewnianej z terakotą, korkiem, czy kamieniem na jednej powierzchni. Zaprezentowane zostaną nowoczesne rozwiązania pozwalające eksponować wybrane elementy wnętrza właściwą barwą i strukturą podłóg.

* STANOWISKO DORADCZE POLSKIEJ FEDERACJI DEKARZY, BLACHARZY I CIEŚLI

Fachowość kluczem do sukcesu – pod tym hasłem Polska Federacja Dekarzy, Blacharzy i Cieśli wraz z firmami partnerskimi będzie do dyspozycji zwiedzających targi. Na stoisku Federacji niewątpliwą atrakcją będą pokazy obróbki i układania łupku na dachu i elewacji oraz warsztaty łupkowe (wymagana wcześniejsza rezerwacja) prowadzone przez najbardziej znanych i utytułowanych polskich dekarzy łupkowych. Wyjątkowo 18 kwietnia (w sobotę) bezpłatnych porad prawnych udzielała będzie jedna z najbardziej wyspecjalizowanych w problematyce budowlanej i współpracująca z PFDBIC kancelaria prawnicza. Przez cały okres trwania targów bezpłatne doradztwo techniczne prowadzić będą niezależni orzecznicy techniczni i eksperci PFDBIC. W piątek (17 kwietnia) o godz. 16.15 rozpocznie się konferencja (wstęp wolny) na temat: „Jak rozpoznać i skutecznie bronić się przed fuszerką”. Omawiana będzie zarówno fuszerka wykonawcza, ale także fuszerka projektantów, nadzorców i urzędników. Dla zarejestrowanych osób czeka (do wyczerpania limitu) 20 darmowych dwuosobowych i ostemplowanych pieczątką PFDBIC biletów wstępu upoważniającej jednocześnie do zamówienia bezpłatnej usługi oględzin i opracowania opinii technicznej dla dowolnie wybranego dachu. W żadnym czasopiśmie, w żadnej izbie architektów czy inżynierów budownictwa i w żadnym urzędzie nie usłyszą Państwo tego, czego będziecie mogli się dowiedzieć podczas tej konferencji.

 

Oprócz kompleksowej oferty dla klientów indywidualnych, obejmującej cały proces inwestycyjny od projektu poprzez budowę, wykończenie, aranżacje wnętrza i ogrodu, na targach zapoznać się będzie można również z wieloma ofertami adresowanymi do osób profesjonalnie zajmujących się branżą budownictwa. Dlatego serdecznie zapraszamy do zwiedzenia dystrybutorów materiałów budowlanych, firmy wykonawcze, architektów, deweloperów i innych.

Impreza ta będąca jednym z największych przedsięwzięć wystawienniczych w Polsce stwarza możliwość do zapoznania się z ofertą kilkuset firm, w jednym czasie i miejscu. Dodatkowo nasi wystawcy przygotowali atrakcyjne oferty cenowe na zakup materiałów budowlanych oraz liczne nagrody dla zwiedzających.

Jesteśmy przekonani, że również tym razem oczekiwania zwiedzających zostaną spełnione, biorąc pod uwagę bogactwo i różnorodność prezentowanych ofert, co w połączeniu z licznymi konkursami i promocjami stwarza doskonałą okazję do wyboru najlepszej oferty wszystkim, którzy myślą o inwestycji we własny dom lub mieszkanie.

Godziny zwiedzania targów:

17-18 kwietnia 2015 r. (piątek, sobota) – 10.00-18.00

19 kwietnia 2015 r. (niedziela) – 10.00-17.00

Cena jednorazowego biletu wstępu: 5 zł.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Targach w Rzeszowie, których patronem jest Domowy.pl, podczas wydarzenia bedą Państwo mieli okazję nabyć Bezpłatne Katalogi z Projektami Domów Domowy.pl.

Projekt domu: WąskiWąski202,00 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: HomeKONCEPT-33HomeKONCEPT-33213,89 m²
Projekt domu: KomfortowyKomfortowy215,00 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: HomeKONCEPT-41HomeKONCEPT-41218,79 m²
Projekt domu: OrleanOrlean225,80 m²
Projekt domu: Madera 3Madera 3226,31 m²
Projekt domu: HomeKONCEPT-30HomeKONCEPT-30247,16 m²
Projekt domu: HomeKONCEPT-40HomeKONCEPT-40259,74 m²
Więcej polecanych projektów domów

Ogrzewnie domu kominkiem

Już pomijam pozwolenia i przepisy. Ale moim zdaniem ogrzewanie kominkiem domu jest trochę problematyczne. Jak to niektórzy mówią, z salonu robi się kotłownię. Na waszym miejscu zdecydowałabym się jednak na ogrzewanie domu w tradycyjny sposób. Ja mam kocioł na pellet (dobrego, polskiego producenta - firmy Sas) i jest to dla mnie super wygodne rozwiązanie. Kocioł ma automatyczny podajnik, a z pelletu powstaje naprawdę niewiele popiołu, tak że obsługa jego jest bezproblemowa.

Autor: Adeli, data: 2018-03-23 14:00:16

Kominy systemowe

Ale, w czym widzisz problem. Wybierasz interesujący się system, zamawiasz, płacisz i montujesz. Nie ma tu niczego niezwykłego. Tak samo kupuje się system kominowy, jak np. bloczki fundamentowe. To nic skomplikowanego. Pamiętaj tylko przy montażu, że warto pewne newralgiczne elementy zabezpieczyć sznurem uszczelniający. Bardzo dobre sznury ma firma Protector - http://dylatacjeppoz.pl/. Głównie chodzi o to by taki sznur miał wysoką klasę odporności ogniowej.

Autor: Tom55, data: 2018-03-23 13:49:31

Płytki klinkierowe na elewacji

Klinkier, nie wygląda źle. Ale mi ostatnio bardzo przypadły do gustu, nowoczesne elewacje, takie jak można sobie obejrzeć na stronie firmy Barwa System - [url]http://blog.barwasystem.pl/category/produkty/siatki/[/url]. Szczególnie te z siatki wyglądają rewelacyjnie. Oczywiście u nas jeszcze mało kto stosuje takie rozwiązania dla domów jednorodzinnych. Ale myślę, że patrząc na to, jak dobrze to wygląda i jak jest wygodne jeśli chodzi o czyszczenie i konserwację, to z czasem sporo osób, będzie się decydować na właśnie takie elewacje.

Autor: Tom55, data: 2018-03-23 13:45:48

Oszczędzanie energii_kolektory

Oczywiście, że kolektory mają inne zadanie niż ozdoba budynku. A jednak nie każdemu podoba się wizja, umieszczanie ich na dachu i szpecenia całości. Jak masz dużą działkę, to możesz je spokojnie rozmieścić na działce. Ale już co do szczegółów to musiałbyś się dopytać w jakiejś porządnej firmie, która się tą tematyką zajmuje, jak np. http://oemsolar.pl/. Na pewno będą w stanie ci pomóc, bo od lat robią tego typu rzeczy.

Autor: Tom55, data: 2018-03-23 13:42:00

Mały ogród

Osobiście użyłem żywotnika olbrzymiego (szczególnie przy drzwiach). Wcześniej skorzystałem z porady eksperta na http://www.zgarden.pl/ Jestem zadowolony i mam nadzieję, że może tamtejsi eksperci coś panu doradzą.

Autor: mitronas, data: 2018-03-15 11:14:44
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Zamów bezpłatny poradnik - 5 prostych kroków do wyboru projektu domu
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Acero Frame - konstrukcje stalowe
PSB Dom Nowoczesny
Projekty domów małe i tanie w budowie
Projekty domów nowoczesnych
Amadu
Azuko
Decorations&Design
Roben
Fakro
Polskie Składy Budowlane
Acero Frame
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.