Akcja Dom Modelowy trwa

Opracowanie: Domowy.pl; Data publikacji: 2012-01-24
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Dom Modelowy powstał na terenie Parku Handlowego JANKI
(fot. Studio Atrium)

Jeszcze przez 111 dni będzie można zwiedzać wnętrza Domu Modelowego Janki i brać udział w planowanych wydarzeniach o charakterze edukacyjnym, a także kulturalnym. Akcja, która rozpoczęła się w kwietniu 2011 roku, a zakończy się w kwietniu roku bieżącego, dedykowana jest wszystkim, którzy są zainteresowani budową domu.

[koniec abstraktu]

Dom Modelowy powstał z myślą o pomocy osobom planującym budowę swojego pierwszego domu – kształtowaniu ich wiedzy i orientacji w zakresie budowy. Akcję zorganizowała Grupa 7point wraz ze Studiem Atrium, które dostarczyło również projekt domu będący podstawą realizacji pokazowego budynku. Współorganizatorami są także: firma wykonawcza Arkada Budownictwo i studio aranżacji wnętrz Excellent Design. Portal domowy.pl jest jednym z patronów medialnych przedsięwzięcia.

Podczas budowy domu każdy etap prac był rejestrowany (fot. Studio Atrium)

W akcji wzięli udział znani i cenieni producenci materiałów budowlanych, elementów wykończenia i wyposażenia wnętrz, dostawcy technologii, wśród nich m.in. Xella, Rockwool, Pfleiderer, Braas, Fakro, Wiśniowski, Oknoplast, Stolbud Włoszczowa, Śnieżka, Spotline, Deante, Libet. 

Miejsce pod budowę domu udostępniło Park Handlowy Janki (pod Warszawą), jeden z partnerów przedsięwzięcia.

Dzięki niezwykle sprawnej organizacji pracy i koordynacji działań ekipy wykonawczej i dostawców dom w technologii tradycyjnej do stanu pod klucz powstał w zaledwie trzy miesiące. 

W domu Modelowym organizowane są Tygodnie Tematyczne. Najbliższe spotkanie poprowadzą eksperci z firmy Wiśniowski (fot. Studio Atrium)

Nowoczesne technologie i materiały były stosowane podczas budowy ściśle według zaleceń producentów, a każdy etap prac był rejestrowany.

Dzięki temu wśród materiałów dostępnych dla zwiedzających są też filmy instruktażowe, które krok po kroku pokazują budowę z użyciem konkretnych materiałów i technologii, pokazują, na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas realizacji inwestycji i jak budować bez błędów. 

Zainteresowane budową domu osoby mogą skorzystać również z serwisów dedykowanych akcji, m.in. www.dommodelowy.pl, gdzie oprócz filmów znajdą też opracowania redakcyjne i teksty o charakterze poradniczym, dotyczące technologii użytych podczas budowy domu.

Autorem aranżacji wnętrz jest studio Excellent Design (fot. Studio Atrium)

Ciekawą inicjatywą edukacyjną są Tygodnie Tematyczne, podczas których specjaliści omawiają zagadnienia związane z wybranym etapem inwestycji, np. konstrukcją ścian, dachu, z doborem i montażem okien, wentylacją, ogrzewaniem, planowaniem wnętrz.

Najbliższe spotkanie, w którym można wziąć udział, będzie prowadzone przez ekspertów reprezentujących firmę Wiśniowski, a poświęcone zostanie bramom garażowym w domach jednorodzinnych. Spotkanie zaplanowane na 25 stycznia br. odbędzie się w ramach XIV już Tygodnia Tematycznego.

Wnętrza Domu zdobią obrazy pochodzące z Galerii Sztuki ED-Wall Art (fot. Studio Atrium)

W Domu Modelowym odbywają się również atrakcyjne konkursy, jego wnętrza służą organizacji wystaw i pokazów. Aktualnie trwa wystawa rysunku satyrycznego Remka Dąbrowskiego, założyciela blogu „Samo życie, czyli Parada Karzełków”, zatytułowana ROK&LOL 2011.

Dom Modelowy jest otwarty dla zwiedzających od poniedziałku do soboty w godzinach od 10.00 do 20.00, a w niedziele od 10.00 do 18.00.

Projekt domu: HomeKONCEPT-50HomeKONCEPT-50186,60 m²
Projekt domu: Endo 3Endo 3187,85 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: KaroKaro188,00 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: HomeKONCEPT-37HomeKONCEPT-37191,08 m²
Projekt domu: Goran 3Goran 3191,08 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: HomeKONCEPT-59HomeKONCEPT-59198,09 m²
Projekt domu: HomeKONCEPT-29HomeKONCEPT-29201,10 m²
Projekt domu: HomeKONCEPT-33HomeKONCEPT-33213,89 m²
Więcej polecanych projektów domów

Płytki klinkierowe na elewacji

Klinkier się fajnie sprawuje w połączeniu z ładnym tynkiem. Ja mam akurat z King Klinker (chawlę sobie). Miałem bardzo dobrego fachowca, który ogarnął temat montażu. Fasada ma 2 lata i wygląda barzdo świeżo

Autor: filipmaks, data: 2018-06-01 13:12:00

Wybór projektu domu jednorodzinnego.

Moim zdaniem, a przynajmniej my się tym kierowaliśmy podczas wyboru projektu i budowy to oddzielenie w domu części dziennej od częsci sypialnej, mamy dwoje dośc małych jeszcze dzieci, które moga hałasowac i bałaganić ile wlezie, ale jak idziemy do częsci sypialnej to tam jest wszystko jasne - cisza, spokój, odpoczynek. Skusiliśmy się też na rozbudowany, przylegający garaż z kotłownią, oraz jeszcze jednym pomieszczeniem gospodarczym, które znajduje sięteż w garażu służącym za miejsce spoczynku dla weków, przetworów, ziemniaków i innych zakupów, które przenosimy prosto z garażu :). W pomieszczeniu gospodarczym mamy też pralkę, więc cały bałagan nazwijmy to - siedzi w garażu :). Projekt kupowaliśmy na pracownia-projekty.pl i nie wprowadzaliśmy żadnych zmian :) Mamy 4 sypialnie, w tym niewielki ale przytulny pokój gościnny, dwie łazienki - jedna w częsci dziennej, druga w części sypialnej - tutaj wanna, prysznic. Część sypialna znajduje się na takim jakby półpiętrze nad garażem, który jest odrobine schowany w ziemi. Dom jest na tyle długi, że zasłania cały tył podrórka, więc z ulicy nie widać kto i co tam robi, bez montowania nie wiadomo jak zabudowanej bramy i ogrodzenia :)

Autor: lukaszlukasz, data: 2018-06-01 12:54:54

Ogrzewnie domu kominkiem

Ja na waszym miejscu nie bawiłbym się ani w ogrzewanie samym kominkiem, ani w żadne inne kotły na paliwa stałe. Już niedługo wchodzi w życie ustawa antysmogowa i moim zdaniem nie sensu pchać się w takie systemy ogrzewania domu. Lepiej się zastanowić nad montażem pompy ciepła. Poczytajcie sobie na stronie firmy, która zajmuje się montażem pomp od lat - http://dimplex.pl/, jakie taka pompa daje możliwości i korzyści. Obecnie nie ma lepszego, bardziej ekonomicznego czy ekologicznego systemu.

Autor: Tom55, data: 2018-05-29 19:52:47

Kocioł na paliwo czy na węgiel?

Jeśli ma się dostęp do gazu to najlepszą opcją jest kocioł gazowy. Dobry kocioł, polskiej firmy http://termet.com.pl/, można kupić w bardzo dobrej cenie. Z montażem też nie ma problemów, bo w całej Polsce jest dużo instalatorów, którzy mają potrzebne uprawnienia. A w dodatku ogrzewanie gazowe jest ekologiczne i bardzo wygodne. Nie trzeba przy nim praktycznie nic robić.

Autor: Enieli, data: 2018-05-29 19:47:48

Zmiana ogrzewania - co tańsze?

Pompa ciepła może i fajna - ale dość droga opcja (chodzi mi oczywiście o sam koszt zakupu pompy). Jeśli natomiast ma się dostęp do gazu to najlepszą opcją jest kocioł gazowy. Dobry kocioł, polskiej firmy http://termet.com.pl/, można kupić w bardzo dobrej cenie. Z montażem też nie ma problemów, bo w całej Polsce jest dużo instalatorów, którzy mają potrzebne uprawnienia. A ogrzewanie gazowe podobnie jak pompa ciepłą jest ekologiczne i bardzo wygodne.

Autor: Enieli, data: 2018-05-29 19:45:04
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Zamów bezpłatny poradnik - 5 prostych kroków do wyboru projektu domu
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Projekty domów małe i tanie w budowie
Projekty domów nowoczesnych
Amadu
Azuko
Decorations&Design
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.