Akcja Dom Modelowy trwa

Opracowanie: Domowy.pl; Data publikacji: 2012-01-24
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Dom Modelowy powstał na terenie Parku Handlowego JANKI
(fot. Studio Atrium)

Jeszcze przez 111 dni będzie można zwiedzać wnętrza Domu Modelowego Janki i brać udział w planowanych wydarzeniach o charakterze edukacyjnym, a także kulturalnym. Akcja, która rozpoczęła się w kwietniu 2011 roku, a zakończy się w kwietniu roku bieżącego, dedykowana jest wszystkim, którzy są zainteresowani budową domu.

[koniec abstraktu]

Dom Modelowy powstał z myślą o pomocy osobom planującym budowę swojego pierwszego domu – kształtowaniu ich wiedzy i orientacji w zakresie budowy. Akcję zorganizowała Grupa 7point wraz ze Studiem Atrium, które dostarczyło również projekt domu będący podstawą realizacji pokazowego budynku. Współorganizatorami są także: firma wykonawcza Arkada Budownictwo i studio aranżacji wnętrz Excellent Design. Portal domowy.pl jest jednym z patronów medialnych przedsięwzięcia.

Podczas budowy domu każdy etap prac był rejestrowany (fot. Studio Atrium)

W akcji wzięli udział znani i cenieni producenci materiałów budowlanych, elementów wykończenia i wyposażenia wnętrz, dostawcy technologii, wśród nich m.in. Xella, Rockwool, Pfleiderer, Braas, Fakro, Wiśniowski, Oknoplast, Stolbud Włoszczowa, Śnieżka, Spotline, Deante, Libet. 

Miejsce pod budowę domu udostępniło Park Handlowy Janki (pod Warszawą), jeden z partnerów przedsięwzięcia.

Dzięki niezwykle sprawnej organizacji pracy i koordynacji działań ekipy wykonawczej i dostawców dom w technologii tradycyjnej do stanu pod klucz powstał w zaledwie trzy miesiące. 

W domu Modelowym organizowane są Tygodnie Tematyczne. Najbliższe spotkanie poprowadzą eksperci z firmy Wiśniowski (fot. Studio Atrium)

Nowoczesne technologie i materiały były stosowane podczas budowy ściśle według zaleceń producentów, a każdy etap prac był rejestrowany.

Dzięki temu wśród materiałów dostępnych dla zwiedzających są też filmy instruktażowe, które krok po kroku pokazują budowę z użyciem konkretnych materiałów i technologii, pokazują, na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas realizacji inwestycji i jak budować bez błędów. 

Zainteresowane budową domu osoby mogą skorzystać również z serwisów dedykowanych akcji, m.in. www.dommodelowy.pl, gdzie oprócz filmów znajdą też opracowania redakcyjne i teksty o charakterze poradniczym, dotyczące technologii użytych podczas budowy domu.

Autorem aranżacji wnętrz jest studio Excellent Design (fot. Studio Atrium)

Ciekawą inicjatywą edukacyjną są Tygodnie Tematyczne, podczas których specjaliści omawiają zagadnienia związane z wybranym etapem inwestycji, np. konstrukcją ścian, dachu, z doborem i montażem okien, wentylacją, ogrzewaniem, planowaniem wnętrz.

Najbliższe spotkanie, w którym można wziąć udział, będzie prowadzone przez ekspertów reprezentujących firmę Wiśniowski, a poświęcone zostanie bramom garażowym w domach jednorodzinnych. Spotkanie zaplanowane na 25 stycznia br. odbędzie się w ramach XIV już Tygodnia Tematycznego.

Wnętrza Domu zdobią obrazy pochodzące z Galerii Sztuki ED-Wall Art (fot. Studio Atrium)

W Domu Modelowym odbywają się również atrakcyjne konkursy, jego wnętrza służą organizacji wystaw i pokazów. Aktualnie trwa wystawa rysunku satyrycznego Remka Dąbrowskiego, założyciela blogu „Samo życie, czyli Parada Karzełków”, zatytułowana ROK&LOL 2011.

Dom Modelowy jest otwarty dla zwiedzających od poniedziałku do soboty w godzinach od 10.00 do 20.00, a w niedziele od 10.00 do 18.00.

Projekt domu: HomeKONCEPT-56HomeKONCEPT-56150,23 m²
Projekt domu: Amarylis 5 (CE)Amarylis 5 (CE)150,85 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: KamineroKaminero150,88 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: TK77TK77152,02 m²
Projekt domu: Amarylis 3 (CE)Amarylis 3 (CE)152,60 m²
Więcej polecanych projektów domów

Mały ogród

Wiele inspiracji Ja osobiście znajduje na https://www.zgarden.pl/ ogromny wybór roślin i krzewów. Roślin różnego rodzaju - warto czerpać inspiracje. Wysokiej jakości sadzonki mocno ukorzenione to kolejny atut.

Autor: milajola, data: 2018-11-27 08:18:47

Przygotowanie ścian do malowania

Jedno pomieszczenie na weekend to dużo, jeszcze zależy jakiej są to wielkości pomieszczenia. Jeśli chcesz mieć pewność mocnego krycia za pierwszym razem to polecam specjalne farby przystosowane pod takie oczekiwania - chodzi o Magnat Latex Matt - wykończenie matowe i jednowarstwoe.

Autor: arnold, data: 2018-11-26 18:06:48

Odświeżenie fug

[url]https://chemiadoczyszczenia.pl/srodki-czystosci/197-srodek-do-odkamieniania-bacteril-as-1l-8428446017369.html[/url]

Autor: alekswawr, data: 2018-11-16 11:30:12

Co zamiast drewnianego tarasu???

A co myślicie o deskach kompozytowych? Widziałem takie rozwiązania na stronie dobretarasy to nawet bym nie przypuszczał, że to nie drewno jakbym wcześniej nie doczytał. No i odchodzi konieczność impregnowania

Autor: richardo, data: 2018-11-13 23:19:59

Czas trwania budowy

To wszystko to teoria i w teorii może się to sprawdzić. Ale rzeczywistość rządzi się innym prawami. I nie jest tak łatwo zmieścić się w 3 miesiące z budową domu nawet z prefabrykatów. Chyba, że wszystko zlecisz jednej firmie i nie będzie mieć żadnej obsuwy czasowej (a z tym to też różnie bywa). Generalnie na stronie http://pomyslynadom.info/budowa/artykuly/ile-trwa-budowa-domu/, możesz sobie doczytać, od czego jeszcze zależy czas potrzebny na wybudowanie domu i na co zwrócić uwagę planujac budowę.

Autor: Tom55, data: 2018-11-07 20:12:14
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.