Akcja Dom Modelowy trwa

Opracowanie: Domowy.pl; Data publikacji: 2012-01-24
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Dom Modelowy powstał na terenie Parku Handlowego JANKI
(fot. Studio Atrium)

Jeszcze przez 111 dni będzie można zwiedzać wnętrza Domu Modelowego Janki i brać udział w planowanych wydarzeniach o charakterze edukacyjnym, a także kulturalnym. Akcja, która rozpoczęła się w kwietniu 2011 roku, a zakończy się w kwietniu roku bieżącego, dedykowana jest wszystkim, którzy są zainteresowani budową domu.

[koniec abstraktu]

Dom Modelowy powstał z myślą o pomocy osobom planującym budowę swojego pierwszego domu – kształtowaniu ich wiedzy i orientacji w zakresie budowy. Akcję zorganizowała Grupa 7point wraz ze Studiem Atrium, które dostarczyło również projekt domu będący podstawą realizacji pokazowego budynku. Współorganizatorami są także: firma wykonawcza Arkada Budownictwo i studio aranżacji wnętrz Excellent Design. Portal domowy.pl jest jednym z patronów medialnych przedsięwzięcia.

Podczas budowy domu każdy etap prac był rejestrowany (fot. Studio Atrium)

W akcji wzięli udział znani i cenieni producenci materiałów budowlanych, elementów wykończenia i wyposażenia wnętrz, dostawcy technologii, wśród nich m.in. Xella, Rockwool, Pfleiderer, Braas, Fakro, Wiśniowski, Oknoplast, Stolbud Włoszczowa, Śnieżka, Spotline, Deante, Libet. 

Miejsce pod budowę domu udostępniło Park Handlowy Janki (pod Warszawą), jeden z partnerów przedsięwzięcia.

Dzięki niezwykle sprawnej organizacji pracy i koordynacji działań ekipy wykonawczej i dostawców dom w technologii tradycyjnej do stanu pod klucz powstał w zaledwie trzy miesiące. 

W domu Modelowym organizowane są Tygodnie Tematyczne. Najbliższe spotkanie poprowadzą eksperci z firmy Wiśniowski (fot. Studio Atrium)

Nowoczesne technologie i materiały były stosowane podczas budowy ściśle według zaleceń producentów, a każdy etap prac był rejestrowany.

Dzięki temu wśród materiałów dostępnych dla zwiedzających są też filmy instruktażowe, które krok po kroku pokazują budowę z użyciem konkretnych materiałów i technologii, pokazują, na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas realizacji inwestycji i jak budować bez błędów. 

Zainteresowane budową domu osoby mogą skorzystać również z serwisów dedykowanych akcji, m.in. www.dommodelowy.pl, gdzie oprócz filmów znajdą też opracowania redakcyjne i teksty o charakterze poradniczym, dotyczące technologii użytych podczas budowy domu.

Autorem aranżacji wnętrz jest studio Excellent Design (fot. Studio Atrium)

Ciekawą inicjatywą edukacyjną są Tygodnie Tematyczne, podczas których specjaliści omawiają zagadnienia związane z wybranym etapem inwestycji, np. konstrukcją ścian, dachu, z doborem i montażem okien, wentylacją, ogrzewaniem, planowaniem wnętrz.

Najbliższe spotkanie, w którym można wziąć udział, będzie prowadzone przez ekspertów reprezentujących firmę Wiśniowski, a poświęcone zostanie bramom garażowym w domach jednorodzinnych. Spotkanie zaplanowane na 25 stycznia br. odbędzie się w ramach XIV już Tygodnia Tematycznego.

Wnętrza Domu zdobią obrazy pochodzące z Galerii Sztuki ED-Wall Art (fot. Studio Atrium)

W Domu Modelowym odbywają się również atrakcyjne konkursy, jego wnętrza służą organizacji wystaw i pokazów. Aktualnie trwa wystawa rysunku satyrycznego Remka Dąbrowskiego, założyciela blogu „Samo życie, czyli Parada Karzełków”, zatytułowana ROK&LOL 2011.

Dom Modelowy jest otwarty dla zwiedzających od poniedziałku do soboty w godzinach od 10.00 do 20.00, a w niedziele od 10.00 do 18.00.

Więcej polecanych projektów domów

Mały ogród

Osobiście użyłem żywotnika olbrzymiego (szczególnie przy drzwiach). Wcześniej skorzystałem z porady eksperta na http://www.zgarden.pl/ Jestem zadowolony i mam nadzieję, że może tamtejsi eksperci coś panu doradzą.

Autor: mitronas, data: 2018-03-15 11:14:44

KOMINEK W MIESZKANIU

Montując kominek, czy kozę trzeba zadbać o bezpieczeństwo p-poż. Bez dobrego sznura uszczelniającego się na pewno nie obejdziecie. Bardzo dobre jakościowo i w przystępnej cenie ma takie sznury firma Protectro - http://dylatacjeppoz.pl/. Warto o tym pomyśleć wcześniej, żeby montaż przebiegł bez problemu i aby można było bezpiecznie używać kominek.

Autor: Tom55, data: 2018-03-03 22:04:44

Projekt wnętrz

Tyle samo ile kosztuje kupno mieszkania:) Wszystko zależy od tego jaki metraż, jakie masz wymagania i jaką firmę zatrudnisz. Przedzwoń sobie do kilku firm (jak jesteś z Krakowa lub okolic to koniecznie zadzwoń do http://intellio.pl/kontakt-krakow/), porozmawiaj. Powiedz czego oczekujesz i niech ci powiedzą przybliżoną cenę za projekt. Inaczej trudno powiedzieć jakiego rzędu będzie to kwota.

Autor: Tom55, data: 2018-03-03 22:00:23

Pomysły na sufit podwieszany:))))

Jeśli chodzi o sufity podwieszane, to polecam sobie obejrzeć na stronie http://blog.barwasystem.pl/, jak takie sufity, robi jedna z lepszych firm na polskim rynku. Widziałem już kilka ich realizacji na żywo, a jeszcze więcej na zdjęciach i zawsze jestem pod wrażeniem i estetyki wykonania i funkcjonalności. Robią oni duże projekty, i warto sobie popatrzeć, jak to powinno wyglądać.

Autor: Tom55, data: 2018-03-03 21:57:03

Zmiana ogrzewania - co tańsze?

Racja, pompa ciepła to dobry pomysł na ekologiczne ogrzewanie domu. Zobacz sobie ofertę firmy http://dimplex.pl/, bo jest kilka rodzajów pomp (gruntowa, powietrzna) i zanim się zdecydujesz na konkretny rodzaj i model, warto poczytać i popytać fachowców. Dobór pompy nie jest taki łatwy i zależy od wielu czynników, więc najlepiej całość zlecić solidnej firmie.

Autor: Tom55, data: 2018-03-03 21:50:43
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Zamów bezpłatny poradnik - 5 prostych kroków do wyboru projektu domu
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Acero Frame - konstrukcje stalowe
PSB Dom Nowoczesny
Projekty domów małe i tanie w budowie
Projekty domów nowoczesnych
Amadu
Azuko
Decorations&Design
Roben
Fakro
Polskie Składy Budowlane
Acero Frame
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.