Akcja Dom Modelowy trwa

Opracowanie: Domowy.pl; Data publikacji: 2012-01-24
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Dom Modelowy powstał na terenie Parku Handlowego JANKI
(fot. Studio Atrium)

Jeszcze przez 111 dni będzie można zwiedzać wnętrza Domu Modelowego Janki i brać udział w planowanych wydarzeniach o charakterze edukacyjnym, a także kulturalnym. Akcja, która rozpoczęła się w kwietniu 2011 roku, a zakończy się w kwietniu roku bieżącego, dedykowana jest wszystkim, którzy są zainteresowani budową domu.

[koniec abstraktu]

Dom Modelowy powstał z myślą o pomocy osobom planującym budowę swojego pierwszego domu – kształtowaniu ich wiedzy i orientacji w zakresie budowy. Akcję zorganizowała Grupa 7point wraz ze Studiem Atrium, które dostarczyło również projekt domu będący podstawą realizacji pokazowego budynku. Współorganizatorami są także: firma wykonawcza Arkada Budownictwo i studio aranżacji wnętrz Excellent Design. Portal domowy.pl jest jednym z patronów medialnych przedsięwzięcia.

Podczas budowy domu każdy etap prac był rejestrowany (fot. Studio Atrium)

W akcji wzięli udział znani i cenieni producenci materiałów budowlanych, elementów wykończenia i wyposażenia wnętrz, dostawcy technologii, wśród nich m.in. Xella, Rockwool, Pfleiderer, Braas, Fakro, Wiśniowski, Oknoplast, Stolbud Włoszczowa, Śnieżka, Spotline, Deante, Libet. 

Miejsce pod budowę domu udostępniło Park Handlowy Janki (pod Warszawą), jeden z partnerów przedsięwzięcia.

Dzięki niezwykle sprawnej organizacji pracy i koordynacji działań ekipy wykonawczej i dostawców dom w technologii tradycyjnej do stanu pod klucz powstał w zaledwie trzy miesiące. 

W domu Modelowym organizowane są Tygodnie Tematyczne. Najbliższe spotkanie poprowadzą eksperci z firmy Wiśniowski (fot. Studio Atrium)

Nowoczesne technologie i materiały były stosowane podczas budowy ściśle według zaleceń producentów, a każdy etap prac był rejestrowany.

Dzięki temu wśród materiałów dostępnych dla zwiedzających są też filmy instruktażowe, które krok po kroku pokazują budowę z użyciem konkretnych materiałów i technologii, pokazują, na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas realizacji inwestycji i jak budować bez błędów. 

Zainteresowane budową domu osoby mogą skorzystać również z serwisów dedykowanych akcji, m.in. www.dommodelowy.pl, gdzie oprócz filmów znajdą też opracowania redakcyjne i teksty o charakterze poradniczym, dotyczące technologii użytych podczas budowy domu.

Autorem aranżacji wnętrz jest studio Excellent Design (fot. Studio Atrium)

Ciekawą inicjatywą edukacyjną są Tygodnie Tematyczne, podczas których specjaliści omawiają zagadnienia związane z wybranym etapem inwestycji, np. konstrukcją ścian, dachu, z doborem i montażem okien, wentylacją, ogrzewaniem, planowaniem wnętrz.

Najbliższe spotkanie, w którym można wziąć udział, będzie prowadzone przez ekspertów reprezentujących firmę Wiśniowski, a poświęcone zostanie bramom garażowym w domach jednorodzinnych. Spotkanie zaplanowane na 25 stycznia br. odbędzie się w ramach XIV już Tygodnia Tematycznego.

Wnętrza Domu zdobią obrazy pochodzące z Galerii Sztuki ED-Wall Art (fot. Studio Atrium)

W Domu Modelowym odbywają się również atrakcyjne konkursy, jego wnętrza służą organizacji wystaw i pokazów. Aktualnie trwa wystawa rysunku satyrycznego Remka Dąbrowskiego, założyciela blogu „Samo życie, czyli Parada Karzełków”, zatytułowana ROK&LOL 2011.

Dom Modelowy jest otwarty dla zwiedzających od poniedziałku do soboty w godzinach od 10.00 do 20.00, a w niedziele od 10.00 do 18.00.

Projekt domu: HomeKONCEPT-43HomeKONCEPT-43124,59 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Ciekawy 2ACiekawy 2A124,70 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: TK5ATK5A125,08 m²
Projekt domu: Parterowy 2Parterowy 2125,40 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: BrunoBruno125,70 m²
Projekt domu: HomeKONCEPT-36HomeKONCEPT-36125,80 m²
Promocja! Niższa cena!
Więcej polecanych projektów domów

Ochrona przeciwpożarowa

[url]http://dylatacjeppoz.pl/[/url]

Autor: Tom55, data: 2019-03-21 12:41:45

BIAŁA ELEWACJA - jaki wybrać tynk

A miał ktoś doświadczenie z połączeniem klasycznej elewacji z takim kamieniem jak tu: https://completehome.pl/media/photos/342285603509520166.jpeg. Nie jest to problematyczne potem?

Autor: bartezz, data: 2019-03-15 13:43:49

Wybór - drzwi wejściowe

Sprawdź markety budowlane. Niektóre akurat mają całkiem sporo ofertę w tym zakresie.

Autor: michael, data: 2019-03-08 21:24:52

TYNK NA ELEWACJĘ

Tynk - najlepiej cienkowarstwowy, a z tych najlepiej silikonowy. Ja mam system FT TN30 i super - jest czysta, gładka elewacja w takim kolorze, w jakim była na początku. Technologie się zmieniają, również w fasadach i polecam korzystać z tych nowszych, a zarazem sprawdzonych.

Autor: arnold, data: 2019-02-26 18:34:18

Drzwi wewnętrzne

Dla mnie najważniejsza sprawą, było by drzwi były z prawdziwego drewna. Nie chodzi tylko o to, że takie drzwi po prostu mi się najlepiej podobają, ale także o to, że przy wykańczaniu domu postawiliśmy na naturalne materiały, przyjazne człowiekowi. Dokładnie przejrzeliśmy ofertę kilku (a może nawet kilkunastu) firm oferujących takie drzwi i wybór padł na firmę Styl Drzewa. Drzwi są eleganckie, solidne wykonane i co najważniejsz są to dębowe drzwi z najwyższej jakości drewna pomalowane bezpiecznym dla zdrowia lakierem.

Autor: Enieli, data: 2019-02-24 20:07:48
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.