Budowanie jest …kobiece

Autor: Domowy.pl; Data publikacji: 2013-03-15
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Akademia Kobiet Budujących w poznańskiej kawiarni Akademia Kobiet Budujących w poznańskiej kawiarni "Bez Ogródek".

Ruszyła wiosenna edycja Akademii Kobiet Budujących SILKA YTONG. Jak widać, paniom już się udzieliła wiosenna energia … również energia do budowania. Pierwsze spotkania Akademii w Poznaniu i Wrocławiu pokazały, że kobiety entuzjastycznie podchodzą do kwestii posiadania własnego domu. Chcą również poznać techniczne i fachowe tajniki procesu budowy.

[koniec abstraktu]

Badania geotechniczne, kominek z płaszczem wodnym, różnice między SILKĄ a YTONGIEM, pompa ciepła, zmiana technologii na etapie budowy, grubość izolacji – to tylko niektóre z kwestii, jakimi były zainteresowane inwestorki podczas pierwszych spotkań Akademii. Jak widać, panie plotkują nie tylko o nowych trendach w makijażu i wyprzedażach. W poznańskiej restauracji „Bez Ogródek” i wrocławskiej restauracji „Pod Gryfami” w środę i czwartek toczyły się ożywione dyskusje na tematy budowlane, które , jak się okazuje, stają się kobietom coraz bliższe.

Spotkania Akademii Kobiet Budujących odbędą się w kilkudziesięciu miastach. Spotkania Akademii Kobiet Budujących odbędą się w kilkudziesięciu miastach.

Wspólny dla pań uczestniczących w spotkaniach jest entuzjazm do budowania. Decydują się na własny dom z bardzo różnych przyczyn: z powodu wysokiego czynszu w mieszkaniu, perspektywy powiększenia rodziny w najbliższym czasie, zbyt małego metrażu w obecnym mieszkaniu, chęci stworzenia rodzinie bardziej komfortowych warunków, konieczności dostosowania lokalu mieszkalnego do potrzeb osoby niepełnosprawnej. Dla większości kobiet decyzja o budowie jest na tyle fundamentalna, że czują potrzebę, aby wszystko perfekcyjnie zaplanować. Przychodzą na spotkania Akademii, żeby rozwiać swoje wątpliwości. A tych mają wiele: jak właściwie zaplanować budżet, czy wybrać projekt gotowy czy indywidualny, z czego wymurować ściany, na jaki typ ogrzewania się zdecydować, jak przebrnąć przez formalności. Na te i inne dylematy inwestorek odpowiadały ekspertki Domowy.pl, które prowadziły spotkania: Zyta Grządziel w Poznaniu i Hanna Krzyżosiak we Wrocławiu, a także specjalistki marki SILKA YTONG.

Większość pań opuszczała spotkania Akademii zmotywowana do tego, aby stawić czoło wyzwaniom związanym z budową. Wymania doświadczeń okazuje się bardzo pomocna. Zwłaszcza gdy odbywa się w przyjaznej, kawiarnianej atmosferze, gdzie kobiety nie boją się zapytać nawet o te kwestie, które przez niektórych kierowników budowy są zbywane jako zbyt trywialne - tak, tak, panie się skarżyły, że wciąż wielu panów uważa budowanie za „męskie zajęcie”. Nic bardziej mylnego – zainteresowanie pań inicjatywą Akademii i ich postawa pokazują, że one również chcą się czuć kompetentne, aby poprowadzić budowlaną inwestycję, mieć pojęcie o technologiach i konstrukcyjno-technicznych zagadnieniach.

W przyszłym tygodniu zapraszamy na kolejne spotkania Akademii: w Opolu, Gdańsku, Gliwicach, Bydgoszczy, Toruniu i Sieradzu. Przypominamy, że udział w nich jest bezpłatny, należy tylko potwierdzić obecność za pośrednictwem strony:

http://kalendarz-wydarzen.budowane.pl/imprezy/akademia-kobiet-budujacych

 

Projekt domu: Parterowy 2Parterowy 2125,40 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: BrunoBruno125,70 m²
Projekt domu: HomeKONCEPT-36HomeKONCEPT-36125,80 m²
Projekt domu: Z Pomysłem 3Z Pomysłem 3126,30 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Dom w aurorachDom w aurorach126,91 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Sonia MidiSonia Midi127,40 m²
Więcej polecanych projektów domów

Płytki klinkierowe na elewacji

Klinkier się fajnie sprawuje w połączeniu z ładnym tynkiem. Ja mam akurat z King Klinker (chawlę sobie). Miałem bardzo dobrego fachowca, który ogarnął temat montażu. Fasada ma 2 lata i wygląda barzdo świeżo

Autor: filipmaks, data: 2018-06-01 13:12:00

Wybór projektu domu jednorodzinnego.

Moim zdaniem, a przynajmniej my się tym kierowaliśmy podczas wyboru projektu i budowy to oddzielenie w domu części dziennej od częsci sypialnej, mamy dwoje dośc małych jeszcze dzieci, które moga hałasowac i bałaganić ile wlezie, ale jak idziemy do częsci sypialnej to tam jest wszystko jasne - cisza, spokój, odpoczynek. Skusiliśmy się też na rozbudowany, przylegający garaż z kotłownią, oraz jeszcze jednym pomieszczeniem gospodarczym, które znajduje sięteż w garażu służącym za miejsce spoczynku dla weków, przetworów, ziemniaków i innych zakupów, które przenosimy prosto z garażu :). W pomieszczeniu gospodarczym mamy też pralkę, więc cały bałagan nazwijmy to - siedzi w garażu :). Projekt kupowaliśmy na pracownia-projekty.pl i nie wprowadzaliśmy żadnych zmian :) Mamy 4 sypialnie, w tym niewielki ale przytulny pokój gościnny, dwie łazienki - jedna w częsci dziennej, druga w części sypialnej - tutaj wanna, prysznic. Część sypialna znajduje się na takim jakby półpiętrze nad garażem, który jest odrobine schowany w ziemi. Dom jest na tyle długi, że zasłania cały tył podrórka, więc z ulicy nie widać kto i co tam robi, bez montowania nie wiadomo jak zabudowanej bramy i ogrodzenia :)

Autor: lukaszlukasz, data: 2018-06-01 12:54:54

Ogrzewnie domu kominkiem

Ja na waszym miejscu nie bawiłbym się ani w ogrzewanie samym kominkiem, ani w żadne inne kotły na paliwa stałe. Już niedługo wchodzi w życie ustawa antysmogowa i moim zdaniem nie sensu pchać się w takie systemy ogrzewania domu. Lepiej się zastanowić nad montażem pompy ciepła. Poczytajcie sobie na stronie firmy, która zajmuje się montażem pomp od lat - http://dimplex.pl/, jakie taka pompa daje możliwości i korzyści. Obecnie nie ma lepszego, bardziej ekonomicznego czy ekologicznego systemu.

Autor: Tom55, data: 2018-05-29 19:52:47

Kocioł na paliwo czy na węgiel?

Jeśli ma się dostęp do gazu to najlepszą opcją jest kocioł gazowy. Dobry kocioł, polskiej firmy http://termet.com.pl/, można kupić w bardzo dobrej cenie. Z montażem też nie ma problemów, bo w całej Polsce jest dużo instalatorów, którzy mają potrzebne uprawnienia. A w dodatku ogrzewanie gazowe jest ekologiczne i bardzo wygodne. Nie trzeba przy nim praktycznie nic robić.

Autor: Enieli, data: 2018-05-29 19:47:48

Zmiana ogrzewania - co tańsze?

Pompa ciepła może i fajna - ale dość droga opcja (chodzi mi oczywiście o sam koszt zakupu pompy). Jeśli natomiast ma się dostęp do gazu to najlepszą opcją jest kocioł gazowy. Dobry kocioł, polskiej firmy http://termet.com.pl/, można kupić w bardzo dobrej cenie. Z montażem też nie ma problemów, bo w całej Polsce jest dużo instalatorów, którzy mają potrzebne uprawnienia. A ogrzewanie gazowe podobnie jak pompa ciepłą jest ekologiczne i bardzo wygodne.

Autor: Enieli, data: 2018-05-29 19:45:04
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Zamów bezpłatny poradnik - 5 prostych kroków do wyboru projektu domu
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Projekty domów małe i tanie w budowie
Projekty domów nowoczesnych
Amadu
Azuko
Decorations&Design
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.