Budowanie jest …kobiece

Autor: Domowy.pl; Data publikacji: 2013-03-15
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Akademia Kobiet Budujących w poznańskiej kawiarni Akademia Kobiet Budujących w poznańskiej kawiarni "Bez Ogródek".

Ruszyła wiosenna edycja Akademii Kobiet Budujących SILKA YTONG. Jak widać, paniom już się udzieliła wiosenna energia … również energia do budowania. Pierwsze spotkania Akademii w Poznaniu i Wrocławiu pokazały, że kobiety entuzjastycznie podchodzą do kwestii posiadania własnego domu. Chcą również poznać techniczne i fachowe tajniki procesu budowy.

[koniec abstraktu]

Badania geotechniczne, kominek z płaszczem wodnym, różnice między SILKĄ a YTONGIEM, pompa ciepła, zmiana technologii na etapie budowy, grubość izolacji – to tylko niektóre z kwestii, jakimi były zainteresowane inwestorki podczas pierwszych spotkań Akademii. Jak widać, panie plotkują nie tylko o nowych trendach w makijażu i wyprzedażach. W poznańskiej restauracji „Bez Ogródek” i wrocławskiej restauracji „Pod Gryfami” w środę i czwartek toczyły się ożywione dyskusje na tematy budowlane, które , jak się okazuje, stają się kobietom coraz bliższe.

Spotkania Akademii Kobiet Budujących odbędą się w kilkudziesięciu miastach. Spotkania Akademii Kobiet Budujących odbędą się w kilkudziesięciu miastach.

Wspólny dla pań uczestniczących w spotkaniach jest entuzjazm do budowania. Decydują się na własny dom z bardzo różnych przyczyn: z powodu wysokiego czynszu w mieszkaniu, perspektywy powiększenia rodziny w najbliższym czasie, zbyt małego metrażu w obecnym mieszkaniu, chęci stworzenia rodzinie bardziej komfortowych warunków, konieczności dostosowania lokalu mieszkalnego do potrzeb osoby niepełnosprawnej. Dla większości kobiet decyzja o budowie jest na tyle fundamentalna, że czują potrzebę, aby wszystko perfekcyjnie zaplanować. Przychodzą na spotkania Akademii, żeby rozwiać swoje wątpliwości. A tych mają wiele: jak właściwie zaplanować budżet, czy wybrać projekt gotowy czy indywidualny, z czego wymurować ściany, na jaki typ ogrzewania się zdecydować, jak przebrnąć przez formalności. Na te i inne dylematy inwestorek odpowiadały ekspertki Domowy.pl, które prowadziły spotkania: Zyta Grządziel w Poznaniu i Hanna Krzyżosiak we Wrocławiu, a także specjalistki marki SILKA YTONG.

Większość pań opuszczała spotkania Akademii zmotywowana do tego, aby stawić czoło wyzwaniom związanym z budową. Wymania doświadczeń okazuje się bardzo pomocna. Zwłaszcza gdy odbywa się w przyjaznej, kawiarnianej atmosferze, gdzie kobiety nie boją się zapytać nawet o te kwestie, które przez niektórych kierowników budowy są zbywane jako zbyt trywialne - tak, tak, panie się skarżyły, że wciąż wielu panów uważa budowanie za „męskie zajęcie”. Nic bardziej mylnego – zainteresowanie pań inicjatywą Akademii i ich postawa pokazują, że one również chcą się czuć kompetentne, aby poprowadzić budowlaną inwestycję, mieć pojęcie o technologiach i konstrukcyjno-technicznych zagadnieniach.

W przyszłym tygodniu zapraszamy na kolejne spotkania Akademii: w Opolu, Gdańsku, Gliwicach, Bydgoszczy, Toruniu i Sieradzu. Przypominamy, że udział w nich jest bezpłatny, należy tylko potwierdzić obecność za pośrednictwem strony:

http://kalendarz-wydarzen.budowane.pl/imprezy/akademia-kobiet-budujacych

 

Projekt domu: HomeKONCEPT-43HomeKONCEPT-43124,59 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Ciekawy 2ACiekawy 2A124,70 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: TK5ATK5A125,08 m²
Projekt domu: Parterowy 2Parterowy 2125,40 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: BrunoBruno125,70 m²
Projekt domu: HomeKONCEPT-36HomeKONCEPT-36125,80 m²
Promocja! Niższa cena!
Więcej polecanych projektów domów

Ochrona przeciwpożarowa

[url]http://dylatacjeppoz.pl/[/url]

Autor: Tom55, data: 2019-03-21 12:41:45

BIAŁA ELEWACJA - jaki wybrać tynk

A miał ktoś doświadczenie z połączeniem klasycznej elewacji z takim kamieniem jak tu: https://completehome.pl/media/photos/342285603509520166.jpeg. Nie jest to problematyczne potem?

Autor: bartezz, data: 2019-03-15 13:43:49

Wybór - drzwi wejściowe

Sprawdź markety budowlane. Niektóre akurat mają całkiem sporo ofertę w tym zakresie.

Autor: michael, data: 2019-03-08 21:24:52

TYNK NA ELEWACJĘ

Tynk - najlepiej cienkowarstwowy, a z tych najlepiej silikonowy. Ja mam system FT TN30 i super - jest czysta, gładka elewacja w takim kolorze, w jakim była na początku. Technologie się zmieniają, również w fasadach i polecam korzystać z tych nowszych, a zarazem sprawdzonych.

Autor: arnold, data: 2019-02-26 18:34:18

Drzwi wewnętrzne

Dla mnie najważniejsza sprawą, było by drzwi były z prawdziwego drewna. Nie chodzi tylko o to, że takie drzwi po prostu mi się najlepiej podobają, ale także o to, że przy wykańczaniu domu postawiliśmy na naturalne materiały, przyjazne człowiekowi. Dokładnie przejrzeliśmy ofertę kilku (a może nawet kilkunastu) firm oferujących takie drzwi i wybór padł na firmę Styl Drzewa. Drzwi są eleganckie, solidne wykonane i co najważniejsz są to dębowe drzwi z najwyższej jakości drewna pomalowane bezpiecznym dla zdrowia lakierem.

Autor: Enieli, data: 2019-02-24 20:07:48
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.