Budowanie jest …kobiece

Autor: Domowy.pl; Data publikacji: 2013-03-15
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Akademia Kobiet Budujących w poznańskiej kawiarni Akademia Kobiet Budujących w poznańskiej kawiarni "Bez Ogródek".

Ruszyła wiosenna edycja Akademii Kobiet Budujących SILKA YTONG. Jak widać, paniom już się udzieliła wiosenna energia … również energia do budowania. Pierwsze spotkania Akademii w Poznaniu i Wrocławiu pokazały, że kobiety entuzjastycznie podchodzą do kwestii posiadania własnego domu. Chcą również poznać techniczne i fachowe tajniki procesu budowy.

[koniec abstraktu]

Badania geotechniczne, kominek z płaszczem wodnym, różnice między SILKĄ a YTONGIEM, pompa ciepła, zmiana technologii na etapie budowy, grubość izolacji – to tylko niektóre z kwestii, jakimi były zainteresowane inwestorki podczas pierwszych spotkań Akademii. Jak widać, panie plotkują nie tylko o nowych trendach w makijażu i wyprzedażach. W poznańskiej restauracji „Bez Ogródek” i wrocławskiej restauracji „Pod Gryfami” w środę i czwartek toczyły się ożywione dyskusje na tematy budowlane, które , jak się okazuje, stają się kobietom coraz bliższe.

Spotkania Akademii Kobiet Budujących odbędą się w kilkudziesięciu miastach. Spotkania Akademii Kobiet Budujących odbędą się w kilkudziesięciu miastach.

Wspólny dla pań uczestniczących w spotkaniach jest entuzjazm do budowania. Decydują się na własny dom z bardzo różnych przyczyn: z powodu wysokiego czynszu w mieszkaniu, perspektywy powiększenia rodziny w najbliższym czasie, zbyt małego metrażu w obecnym mieszkaniu, chęci stworzenia rodzinie bardziej komfortowych warunków, konieczności dostosowania lokalu mieszkalnego do potrzeb osoby niepełnosprawnej. Dla większości kobiet decyzja o budowie jest na tyle fundamentalna, że czują potrzebę, aby wszystko perfekcyjnie zaplanować. Przychodzą na spotkania Akademii, żeby rozwiać swoje wątpliwości. A tych mają wiele: jak właściwie zaplanować budżet, czy wybrać projekt gotowy czy indywidualny, z czego wymurować ściany, na jaki typ ogrzewania się zdecydować, jak przebrnąć przez formalności. Na te i inne dylematy inwestorek odpowiadały ekspertki Domowy.pl, które prowadziły spotkania: Zyta Grządziel w Poznaniu i Hanna Krzyżosiak we Wrocławiu, a także specjalistki marki SILKA YTONG.

Większość pań opuszczała spotkania Akademii zmotywowana do tego, aby stawić czoło wyzwaniom związanym z budową. Wymania doświadczeń okazuje się bardzo pomocna. Zwłaszcza gdy odbywa się w przyjaznej, kawiarnianej atmosferze, gdzie kobiety nie boją się zapytać nawet o te kwestie, które przez niektórych kierowników budowy są zbywane jako zbyt trywialne - tak, tak, panie się skarżyły, że wciąż wielu panów uważa budowanie za „męskie zajęcie”. Nic bardziej mylnego – zainteresowanie pań inicjatywą Akademii i ich postawa pokazują, że one również chcą się czuć kompetentne, aby poprowadzić budowlaną inwestycję, mieć pojęcie o technologiach i konstrukcyjno-technicznych zagadnieniach.

W przyszłym tygodniu zapraszamy na kolejne spotkania Akademii: w Opolu, Gdańsku, Gliwicach, Bydgoszczy, Toruniu i Sieradzu. Przypominamy, że udział w nich jest bezpłatny, należy tylko potwierdzić obecność za pośrednictwem strony:

http://kalendarz-wydarzen.budowane.pl/imprezy/akademia-kobiet-budujacych

 

Projekt domu: DellaDella164,33 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Ambrozja 6 (CE)Ambrozja 6 (CE)165,32 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: HomeKONCEPT-26HomeKONCEPT-26165,36 m²
Projekt domu: Kos PlusKos Plus166,75 m²
Projekt domu: Stylowy 3Stylowy 3167,20 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: HomeKONCEPT-49HomeKONCEPT-49172,02 m²
Więcej polecanych projektów domów

Charakterystyka energetyczna a projekt budowlany

Witam, Mam pytanie dotyczące charakterystyki energetycznej budynku i pozwolenia na budowę. Jak to w praktyce wygląda, gdy składamy projekt budowlany z załączoną charakterystyką? Dokładnie chodzi mi o przypadek gdy mamy już zrobiony projekt budowlany, do którego robimy dopiero charakterystykę i w której nie wychodzi wskaźnik EP. I co wtedy zrobić? Czy projekt z taką charakterystyką zostanie przyjęty w urzędzie czy może zostanie odrzucony? Sprawa dotyczy budynku produkcyjnego/magazynowego/technologicznego, gdzie nie będą przebywać ludzie . Ogrzewanie i cwu - elektryczne. W przypadku przebudowy wystarczy spełnić izolacyjność przegród, a dla nowego budynku dodatkowo EP. Czy można uzasadnić wysokie EP brakiem możliwości zastosowania innego sposobu ogrzewania i przygotowania c.w.u.? Co zrobić w takiej sytuacji z projektem budowlanym.

Autor: grzegorz32f, data: 2018-12-11 13:50:12

Mały ogród

Wiele inspiracji Ja osobiście znajduje na https://www.zgarden.pl/ ogromny wybór roślin i krzewów. Roślin różnego rodzaju - warto czerpać inspiracje. Wysokiej jakości sadzonki mocno ukorzenione to kolejny atut.

Autor: milajola, data: 2018-11-27 08:18:47

Przygotowanie ścian do malowania

Jedno pomieszczenie na weekend to dużo, jeszcze zależy jakiej są to wielkości pomieszczenia. Jeśli chcesz mieć pewność mocnego krycia za pierwszym razem to polecam specjalne farby przystosowane pod takie oczekiwania - chodzi o Magnat Latex Matt - wykończenie matowe i jednowarstwoe.

Autor: arnold, data: 2018-11-26 18:06:48

Odświeżenie fug

[url]https://chemiadoczyszczenia.pl/srodki-czystosci/197-srodek-do-odkamieniania-bacteril-as-1l-8428446017369.html[/url]

Autor: alekswawr, data: 2018-11-16 11:30:12

Co zamiast drewnianego tarasu???

A co myślicie o deskach kompozytowych? Widziałem takie rozwiązania na stronie dobretarasy to nawet bym nie przypuszczał, że to nie drewno jakbym wcześniej nie doczytał. No i odchodzi konieczność impregnowania

Autor: richardo, data: 2018-11-13 23:19:59
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.