Budowanie jest …kobiece

Autor: Domowy.pl; Data publikacji: 2013-03-15
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Akademia Kobiet Budujących w poznańskiej kawiarni Akademia Kobiet Budujących w poznańskiej kawiarni "Bez Ogródek".

Ruszyła wiosenna edycja Akademii Kobiet Budujących SILKA YTONG. Jak widać, paniom już się udzieliła wiosenna energia … również energia do budowania. Pierwsze spotkania Akademii w Poznaniu i Wrocławiu pokazały, że kobiety entuzjastycznie podchodzą do kwestii posiadania własnego domu. Chcą również poznać techniczne i fachowe tajniki procesu budowy.

[koniec abstraktu]

Badania geotechniczne, kominek z płaszczem wodnym, różnice między SILKĄ a YTONGIEM, pompa ciepła, zmiana technologii na etapie budowy, grubość izolacji – to tylko niektóre z kwestii, jakimi były zainteresowane inwestorki podczas pierwszych spotkań Akademii. Jak widać, panie plotkują nie tylko o nowych trendach w makijażu i wyprzedażach. W poznańskiej restauracji „Bez Ogródek” i wrocławskiej restauracji „Pod Gryfami” w środę i czwartek toczyły się ożywione dyskusje na tematy budowlane, które , jak się okazuje, stają się kobietom coraz bliższe.

Spotkania Akademii Kobiet Budujących odbędą się w kilkudziesięciu miastach. Spotkania Akademii Kobiet Budujących odbędą się w kilkudziesięciu miastach.

Wspólny dla pań uczestniczących w spotkaniach jest entuzjazm do budowania. Decydują się na własny dom z bardzo różnych przyczyn: z powodu wysokiego czynszu w mieszkaniu, perspektywy powiększenia rodziny w najbliższym czasie, zbyt małego metrażu w obecnym mieszkaniu, chęci stworzenia rodzinie bardziej komfortowych warunków, konieczności dostosowania lokalu mieszkalnego do potrzeb osoby niepełnosprawnej. Dla większości kobiet decyzja o budowie jest na tyle fundamentalna, że czują potrzebę, aby wszystko perfekcyjnie zaplanować. Przychodzą na spotkania Akademii, żeby rozwiać swoje wątpliwości. A tych mają wiele: jak właściwie zaplanować budżet, czy wybrać projekt gotowy czy indywidualny, z czego wymurować ściany, na jaki typ ogrzewania się zdecydować, jak przebrnąć przez formalności. Na te i inne dylematy inwestorek odpowiadały ekspertki Domowy.pl, które prowadziły spotkania: Zyta Grządziel w Poznaniu i Hanna Krzyżosiak we Wrocławiu, a także specjalistki marki SILKA YTONG.

Większość pań opuszczała spotkania Akademii zmotywowana do tego, aby stawić czoło wyzwaniom związanym z budową. Wymania doświadczeń okazuje się bardzo pomocna. Zwłaszcza gdy odbywa się w przyjaznej, kawiarnianej atmosferze, gdzie kobiety nie boją się zapytać nawet o te kwestie, które przez niektórych kierowników budowy są zbywane jako zbyt trywialne - tak, tak, panie się skarżyły, że wciąż wielu panów uważa budowanie za „męskie zajęcie”. Nic bardziej mylnego – zainteresowanie pań inicjatywą Akademii i ich postawa pokazują, że one również chcą się czuć kompetentne, aby poprowadzić budowlaną inwestycję, mieć pojęcie o technologiach i konstrukcyjno-technicznych zagadnieniach.

W przyszłym tygodniu zapraszamy na kolejne spotkania Akademii: w Opolu, Gdańsku, Gliwicach, Bydgoszczy, Toruniu i Sieradzu. Przypominamy, że udział w nich jest bezpłatny, należy tylko potwierdzić obecność za pośrednictwem strony:

http://kalendarz-wydarzen.budowane.pl/imprezy/akademia-kobiet-budujacych

 

Projekt domu: SkrzętnySkrzętny124,00 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: HomeKONCEPT-32HomeKONCEPT-32124,00 m²
Projekt domu: Antara (CE)Antara (CE)124,05 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: ArklowArklow124,20 m²
Projekt domu: Karmel 3Karmel 3124,31 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: HomeKONCEPT-46HomeKONCEPT-46124,52 m²
Projekt domu: HomeKONCEPT-43HomeKONCEPT-43124,59 m²
Więcej polecanych projektów domów

Ogrzewnie domu kominkiem

Już pomijam pozwolenia i przepisy. Ale moim zdaniem ogrzewanie kominkiem domu jest trochę problematyczne. Jak to niektórzy mówią, z salonu robi się kotłownię. Na waszym miejscu zdecydowałabym się jednak na ogrzewanie domu w tradycyjny sposób. Ja mam kocioł na pellet (dobrego, polskiego producenta - firmy Sas) i jest to dla mnie super wygodne rozwiązanie. Kocioł ma automatyczny podajnik, a z pelletu powstaje naprawdę niewiele popiołu, tak że obsługa jego jest bezproblemowa.

Autor: Adeli, data: 2018-03-23 14:00:16

Kominy systemowe

Ale, w czym widzisz problem. Wybierasz interesujący się system, zamawiasz, płacisz i montujesz. Nie ma tu niczego niezwykłego. Tak samo kupuje się system kominowy, jak np. bloczki fundamentowe. To nic skomplikowanego. Pamiętaj tylko przy montażu, że warto pewne newralgiczne elementy zabezpieczyć sznurem uszczelniający. Bardzo dobre sznury ma firma Protector - http://dylatacjeppoz.pl/. Głównie chodzi o to by taki sznur miał wysoką klasę odporności ogniowej.

Autor: Tom55, data: 2018-03-23 13:49:31

Płytki klinkierowe na elewacji

Klinkier, nie wygląda źle. Ale mi ostatnio bardzo przypadły do gustu, nowoczesne elewacje, takie jak można sobie obejrzeć na stronie firmy Barwa System - [url]http://blog.barwasystem.pl/category/produkty/siatki/[/url]. Szczególnie te z siatki wyglądają rewelacyjnie. Oczywiście u nas jeszcze mało kto stosuje takie rozwiązania dla domów jednorodzinnych. Ale myślę, że patrząc na to, jak dobrze to wygląda i jak jest wygodne jeśli chodzi o czyszczenie i konserwację, to z czasem sporo osób, będzie się decydować na właśnie takie elewacje.

Autor: Tom55, data: 2018-03-23 13:45:48

Oszczędzanie energii_kolektory

Oczywiście, że kolektory mają inne zadanie niż ozdoba budynku. A jednak nie każdemu podoba się wizja, umieszczanie ich na dachu i szpecenia całości. Jak masz dużą działkę, to możesz je spokojnie rozmieścić na działce. Ale już co do szczegółów to musiałbyś się dopytać w jakiejś porządnej firmie, która się tą tematyką zajmuje, jak np. http://oemsolar.pl/. Na pewno będą w stanie ci pomóc, bo od lat robią tego typu rzeczy.

Autor: Tom55, data: 2018-03-23 13:42:00

Mały ogród

Osobiście użyłem żywotnika olbrzymiego (szczególnie przy drzwiach). Wcześniej skorzystałem z porady eksperta na http://www.zgarden.pl/ Jestem zadowolony i mam nadzieję, że może tamtejsi eksperci coś panu doradzą.

Autor: mitronas, data: 2018-03-15 11:14:44
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Zamów bezpłatny poradnik - 5 prostych kroków do wyboru projektu domu
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Acero Frame - konstrukcje stalowe
PSB Dom Nowoczesny
Projekty domów małe i tanie w budowie
Projekty domów nowoczesnych
Amadu
Azuko
Decorations&Design
Roben
Fakro
Polskie Składy Budowlane
Acero Frame
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.