Porady budowlane

Dziennik budowy

Jednym z obowiązków, jakie spoczywają na budującym, jest prowadzenie dziennika budowy. Wpisów nie musi dokonywać sam inwestor, lecz również każdy inny uczestnik procesu budowlanego. Przepisy prawa dokładnie określają, jak należy prowadzić dziennik. To urzędowy dokument, będący częścią wniosku o wydanie pozwolenia na użytkowanie budynku.

Więcej o prowadzeniu dziennika budowy

Tynki gliniane - czym się charakteryzują

Wraz ze wzrostem świadomości społecznej w zakresie ochrony środowiska coraz większym zainteresowaniem cieszą się tynki gliniane. Architekci inspirowani ekologicznym nurtem coraz chętniej wykorzystują glinę w swoich projektach. Na czym polega jej fenomen?

Więcej o naturalnych tynkach glinianych

Jak wybrać wykonawcę

Jedną z kluczowych decyzji, jakie musi podjąć inwestor, jest wybór wykonawcy. Od niego będzie zależał właściwy przebieg inwestycji, jakość prac budowlanych i nasze zadowolenie z użytkowania domu. Dlatego warto dobrze się przygotować do wyboru odpowiedniej ekipy, wiedzieć, czego powinniśmy od niej wymagać oraz jak zweryfikować jej wiedzę i umiejętności.

Więcej o tym, jak wybrać wykonawcę

Termomodernizacja - przygotuj dom przed nadejściem zimy

(Fot. Baumit) (Fot. Baumit)

Przeprowadzenie termomodernizacji wiąże się nie tylko ze zgromadzeniem odpowiedniego budżetu na zakup materiałów oraz wynagrodzenie dla wykonawcy, ale także z opracowaniem planu robót. Wielu inwestorów decyduje się na przeprowadzenie tych prac w dwóch sezonach budowlanych – jesienią przyklejany jest styropian, a wiosną następuje wykończenie elewacji tynkiem dekoracyjnym czy farbą. Maciej Iwaniec - ekspert z firmy Baumit, renomowanego producenta kompletnych systemów ociepleń, wyjaśnia, czy takie rozwiązanie jest korzystne i czy ma wpływ na poprawność termorenowacji.

Więcej o dociepleniu ścian domu

Technologia budowy domu a wygoda użytkowania

(Fot. Galeria Domów) (Fot. Galeria Domów)

Beton komórkowy, panele SIP, domy z bala, czy szkieletowe? Każda z technologii posiada zalety i wady. A jak wybudujemy dom najszybciej?

Więcej o zaletach i wadach technologii budowy domów

Komfortowa przestrzeń do nauki

(Fot. Fakro) (Fot. Fakro)

Czas zakupu podręczników i szkolnych wyprawek już za nami. Aby nasze pociechy miały jak najlepsze warunki do nauki, warto także zadbać o stworzenie im przestrzeni, w której spokojnie będą mogły przyswajać wiedzę. Poza wyborem wygodnego biurka i krzesła, pamiętajmy też o zapewnieniu dostępu naturalnego światło, którego natężenie powinniśmy regulować.

Więcej o roletach i markizach marki Fakro

Nowe rynny na jesień

Fot. Galeco Fot. Galeco

Schyłek lata i początek jesieni to najlepszy moment na wymianę systemu rynnowego. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom współczesnego wzornictwa firma Galeco udowadnia, że rynny to coś więcej niż tylko niezbędny i użyteczny element każdego budynku.

Więcej o modnych rynnach

Grzejnik - gorący wybór

Fot. Stelrad Fot. Stelrad

Wybór grzejnika to decyzja podejmowana raz na kilka lat. Inwestorzy i architekci zwracają uwagę na funkcjonalność, bezawaryjne działanie poparte gwarancją, estetykę, jak również cenę. Ten ostatni aspekt nierzadko warunkuje wybór konkretnego produktu. Firma Stelrad, producent ulubionych grzejników Europejczyków, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i oferuje wysokiej jakości grzejniki w niezwykle atrakcyjnych i konkurencyjnych cenach.

Więcej o grzejnikach

Drugie życie balustrad balkonowych

Fot. Bondex Fot. Bondex

Każda balustrada wymaga systematycznej renowacji, a jesień wydaje się najlepszym momentem do przeprowadzenia prac. Radzimy czym i jak pomalować barierkę, aby odświeżyć jej wygląd, niezależnie od tego z jakiego materiału jest wykonana.

Więcej o zabezpieczeniu balkonowych balustrad

Ciepły i suchy dach spadzisty

Fot. Archon Fot. Archon

Dach spadzisty to jeden z bardziej skomplikowanych konstrukcyjnie elementów budynku. Prawidłowo wykonany, będzie przez długie lata chronił przed opadami atmosferycznymi, zimnem czy nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń. Aby dobrze spełniał swoje funkcje, jego izolacja powinna składać się z kilku odpowiednio ułożonych warstw.

Zobacz, jak wybierać dom z dachem spadzistym.

Więcej o izolacji dachu spadzistego

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Zamów bezpłatny poradnik - 5 prostych kroków do wyboru projektu domu
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Acero Frame - konstrukcje stalowe
PSB Dom Nowoczesny
Budownictwo.org - portal branży budowlanej
Projekty domów małe i tanie w budowie
Projekty domów nowoczesnych
Darin
Amadu
Azuko
Decorations&Design
Gdańsk - targi Nowy DOM Nowe MIESZKANIE
Roben
Fakro
Polskie Składy Budowlane
Acero Frame
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.