Buduj energooszczędnie z Acero Frame

Data publikacji: 2017-02-12
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Buduj energooszczędnie z Acero Frame

Z dniem 1 stycznia 2017 roku weszły w życie nowe przepisy dotyczące energooszczędności budynków, dotyczą one m.in. izolacyjności cieplnej przegród i wskaźnika EP, czyli wskaźnika zużycia energii pierwotnej w ogrzewaniu domu. (Dz.U. 2013 poz. 926). Przepisy i wymogi będą stopniowo zaostrzane, a w roku 2021 – zapowiedziane są jeszcze wyższe normy. Celem nadrzędnym tych zmian jest zwiększenie energooszczędności budynków, a przy tym zmniejszenie ilości dwutlenku węgla emitowanego do atmosfery.

[koniec abstraktu]

Budowa domu energooszczędnego

W obliczu obowiązujących przepisów budowa domu energooszczędnego to nie moda, lecz konieczność w celu otrzymywania pozwoleń na budowę. Być może (ale niekoniecznie) wiąże się z tym większy koszt budowy, ze względu na wykorzystanie lepszych materiałów, czy zastosowaniu nowoczesnych instalacji (fotowoltaika, pompy ciepła, wentylacja z rekuperacją), jednak jest to inwestycja w ekonomiczność późniejszej eksploatacji, komfort użytkowania domu oraz, a może przede wszystkim, dbałość o ekologię.

Ograniczenie negatywnego oddziaływania eksploatacji budynku na środowisko,a jednocześnie wybudowanie domu o niskim zapotrzebowaniu na energię grzewczą jest jedyną racjonalną decyzją. Poszukiwanie rozwiązań energooszczędnych w budownictwie staje się coraz częściej podstawowym kryterium przy wyborze odpowiedniej technologii. Warunkiem są jednak: odpowiedni projekt budynku oraz wykorzystanie sprawdzonych technologii i materiałów budowlanych. Konieczna jest skuteczna izolacja przegród zewnętrznych, należy dbać o szczelność budynku, izolacyjność ścian, dachów, podłóg i okien. Ważne jest wyeliminowanie mostków cieplnych, poprawne zaprojektowanie detali architektoniczno-budowlanych oraz ich staranne wykonanie.
 

Jednym z najważniejszych elementów decydujących o energooszczędności domu są ściany zewnętrzne. Wybór rodzaju technologii, w której będą budowane jest kluczową decyzją – przez źle zaizolowane ściany zewnętrzne ucieka z domu 20-30 % ciepła. Aby uniknąć strat ciepła należy zadbać o odpowiednią grubość, warstwy i materiały użyte do izolacji. Należy zadbać o takie rozwiązanie technologiczne, które spełnią kryteria izolacyjności dla domu uznawanego za energooszczędny, dla którego współczynnik przenikania ciepła U (czyli poziom ciepła, które przenika przez przegrodę, im niższa jego wartość tym lepiej) nie będzie większy niż 0,20 W/m²K.

Cechy domu energooszczędnego

 • Obiekty wznoszone w standardzie domu energetycznego mają wysoką izolację przegród zewnętrznych i okna o niskim współczynniku przenikania ciepła. Szczególną uwagę poświęca się miejscom, w których na skutek przerwania ciągłości izolacji cieplnej mogą tworzyć się tzw. mostki termiczne.
 • Stosunek powierzchni przegród zewnętrznych do kubatury budynku jest z reguły niższy niż w tradycyjnych obiektach.
 • Pomieszczenia są tak usytuowane, by można było korzystać z energii słonecznej do ich dogrzewania i oświetlania (tzw. ogrzewanie pasywne).
 • Stosuje się wentylację mechaniczną z rekuperacją, aby wykorzystywać ciepło zawarte w powietrzu usuwanym na zewnątrz jako urządzenie dodatkowe stosuje się gruntową czerpnię powietrza.

Normy izolacyjności

Buduj energooszczędnie z Acero Frame

Normy dotyczące izolacyjności cieplnej przegród w nowych budynkach od 1 stycznia 2017 roku:

- jeśli chodzi o ściany zewnętrzne przy t ≥ 16° C współczynnik U = 0,23 [W/(m²K)] (poprzednio 0,25) ,

- dachy, stropy oraz stropodachy pod nieogrzewanymi poddaszami: przy t ≥ 16°C współczynnik U nie może przekroczyć 0,18 [W/(m²K)] (poprzednio było to 0,20).

O tym, czy ściana ma dobrą izolacyjność termiczną decyduje technologia i dobrany do niej materiał. Odpowiednie rozwiązania, materiały i produkty od wielu lat dostępne w budownictwie mieszkaniowym wciąż nie są zbyt popularne. Jako jedną z głównych przyczyn wskazuje się rzekomo wysokie ceny, czyniące energooszczędne rozwiązania nieosiągalnymi dla przeciętnego Polaka. Jednak każdy, kto choć trochę interesuje się budownictwem zgodzi się, że dla powstania domu o niskim zapotrzebowaniu na energię nie jest konieczne zastosowanie kosztownych nowinek technologicznych. Wystarczy wiedza, dobry projekt i wykonanie oraz mądry dobór materiałów i produktów, z których zbudowany zostanie dom.

Acero Frame i technologia Lekkiej Konstrukcji Stalowej

Buduj energooszczędnie z Acero Frame

Rozwiązania konstrukcyjne, architektoniczne i instalacyjne muszą służyć głównemu celowi – zminimalizowaniu strat energii. Dążąc do tego celu Acero Frame dostarcza technologię Lekkiej Konstrukcji Stalowej pozwalającą wznosić budynki energooszczędne. Nasze domy energooszczędne cechują się wysoce korzystnymi współczynnikami przenikania ciepła, dla ścian zewnętrznych o grubości 30 - 40 cm gwarantujemy współczynnik w przedziale U = od 0,13 do 0,15 W/m²K, stropodach U = od 0,10 do 0,13 W/m²K.

Odpowiednio zaprojektowane warstwy stanowią doskonałą termoizolację i dzięki temu nasze projekty już obecnie osiągają parametry cieplne przewidziane dla normy na rok 2021, a nawet spełniają wymogi domów pasywnych.

Korzyści z budowy domu energooszczędnego Acero Frame

 • Będzie EKONOMICZNY w eksploatacji
 • Zapewni nam KOMFORTOWY klimat we wnętrzach zimą i latem
 • Dzięki nowoczesnym instalacjom będzie WYGODNY w użytkowaniu
 • Jego budowa będzie bardziej PRZYJAZNA środowisku
 • CZAS realizacji budowy domu
 • Wzrośnie WARTOŚĆ domu

Oprócz energooszczędności technologia Lekkiej Konstrukcji Stalowej ma też inne zalety: krótki czas realizacji budowy - nawet do 3 miesięcy, niski koszt inwestycji, lekkość konstrukcji, wszechstronność zastosowania, precyzję wykonania, gwarancję wytrzymałości i jakości materiału. Nasza technologia spełnia najsurowsze normy energetyczne minimalizując grubość ścian i dzięki temu zyskując dodatkową powierzchnię użytkową.

Szukasz nowoczesnych energooszczędnych rozwiązań - technologia Lekkiej Konstrukcji Stalowej jest idealną do budowy domów jednorodzinnych: parterowych, wykonywanych w zabudowie bliźniaczej i szeregowej. Stanowi alternatywę dla konstrukcji drewnianych zachowując wszystkie najlepsze cechy budownictwa szkieletowego:

 • Niewielki ciężar konstrukcji. Cecha ta daje możliwość posadowienia budynku na płycie betonowej, której zastosowanie eliminuje w znaczny sposób roboty ziemne.
 • Bardzo szybki montaż budynku. Dzięki możliwości wcześniejszej prefabrykacji
 • i eliminacji procesów mokrych, czas do rozpoczęcia budowy do momentu oddania gotowego budynku to niespełna trzy miesiące.
 • Wysokie parametry termiczne budynku, dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii konstruowania ścian.
 • Bardzo wysoki komfort mieszkania w połączeniu z niskimi kosztami eksploatacji, dzięki zastosowaniu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła oraz kolektorów słonecznych
 • Niższe koszty budowy domu w porównaniu z metodą tradycyjną.

W kontekście obostrzonych norm cieplnych, rosnących cen energii cieplnej przyszedł moment by przedstawić propozycję domów szkieletowych zamkniętych w ramy nowoczesnego budownictwa energooszczędnego. Nasze budynki cechuje bardzo wysoka funkcjonalność przy zachowaniu prostej formy architektonicznej, wraz z bardzo niskim zapotrzebowaniem na energię. Proponujemy najbardziej optymalne rozwiązania, budynki od 100 do 160 m² z zastosowaniem najnowszych materiałów i rozwiązań dostępnych na rynku. Dbałość o detale i nadzór nad procesem budowlanym to czynniki, które sprawiają że domy oferowane przez naszą firmę będą cieszyć swoich właścicieli niepowtarzalnym wyglądem i wysoką energooszczędnością.

Naszą ideą jest wizja - energia - inwestycja.

Buduj energooszczędnie z Acero Frame

www.aceroframe.pl

 

Więcej polecanych projektów domów

BIAŁA ELEWACJA - jaki wybrać tynk

A miał ktoś doświadczenie z połączeniem klasycznej elewacji z takim kamieniem jak tu: https://completehome.pl/media/photos/342285603509520166.jpeg. Nie jest to problematyczne potem?

Autor: bartezz, data: 2019-03-15 13:43:49

Wybór - drzwi wejściowe

Sprawdź markety budowlane. Niektóre akurat mają całkiem sporo ofertę w tym zakresie.

Autor: michael, data: 2019-03-08 21:24:52

TYNK NA ELEWACJĘ

Tynk - najlepiej cienkowarstwowy, a z tych najlepiej silikonowy. Ja mam system FT TN30 i super - jest czysta, gładka elewacja w takim kolorze, w jakim była na początku. Technologie się zmieniają, również w fasadach i polecam korzystać z tych nowszych, a zarazem sprawdzonych.

Autor: arnold, data: 2019-02-26 18:34:18

Drzwi wewnętrzne

Dla mnie najważniejsza sprawą, było by drzwi były z prawdziwego drewna. Nie chodzi tylko o to, że takie drzwi po prostu mi się najlepiej podobają, ale także o to, że przy wykańczaniu domu postawiliśmy na naturalne materiały, przyjazne człowiekowi. Dokładnie przejrzeliśmy ofertę kilku (a może nawet kilkunastu) firm oferujących takie drzwi i wybór padł na firmę Styl Drzewa. Drzwi są eleganckie, solidne wykonane i co najważniejsz są to dębowe drzwi z najwyższej jakości drewna pomalowane bezpiecznym dla zdrowia lakierem.

Autor: Enieli, data: 2019-02-24 20:07:48

salon płytki czy panele

Jak się ma pieniądze, to pewnie, że drewno wygląda najlepiej. A jak się nie chce wydawać nie wiadomo ile, to lepiej postawić na panele. Tym bardziej, że dobra podłoga to nie tylko to co widać, ale trzeba także pamiętać o położeniu dobrego podkładu, który zapewni komfort chodzenia. My mamy u siebie panele, a pod nimi pianomat, a dokładnie pianowood firmy Organika. Ma tą zaletę, że jest materiałem o dużej gęstości, co wpływa na lepsze wygłuszanie dźwięków i na to, że świetnie wyrównuje drobne nierówności podłoża . Poza tym dobrze dociepla podłogę - i powiem że różnicę naprawdę czuć.

Autor: Enieli, data: 2019-02-24 20:03:40
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.