Buduj z Röbenem

Na co zwrócić uwagę kupując pokrycie dachowe?

Na co zwrócić uwagę kupując pokrycie dachowe? Fot. Röben

Dachówki ceramiczne od wielu lat cieszą się ogromną popularnością i są jednym z najchętniej wybieranych materiałów pokryciowych. Dach to jeden z najważniejszych elementów domu, który wpływa na wygląd budynku. Podejmując decyzję o zakupie dachówki ceramicznej należy wziąć pod uwagę wiele czynników, które pozwolą nam cieszyć się z zakupu przez kilkadziesiąt lat.

Więcej o dachówkach ceramicznych

Klinkierowe cegły i kostki brukowe

Klinkierowe cegły i kostki brukowe Klinkierowe cegły i kostki brukowe, Röben

Klinkierowe cegły i kostki brukowe to sposób na piękne otoczenie domu. Efektowna, zadbana i funkcjonalna posesja wymaga nakładu pracy, ale przede wszystkim zastosowania niezawodnych, trwałych materiałów, które zapewniają spokój i komfort użytkowania przez wiele lat. Do takich z pewnością zaliczyć można klinkierowe cegły i kostki brukowe.

Więcej o klinkierowych cegłach i kostkach brukowych

Dachówki ceramiczne: jak dobrać do stylu domu i rodzaju dachu?

Dachówki ceramiczne: jak dobrać do stylu domu i rodzaju dachu? Dachówki ceramiczne, Röben

Decyzja o zastosowaniu danego rodzaju pokrycia to dopiero początek całego szeregu wyborów, jakich musi dokonać inwestor. Jeśli bierzemy pod uwagę dach ceramiczny, musimy zdecydować nie tylko o kolorze, ale również wybrać konkretny model dachówki, który będzie odpowiadać naszym gustom, charakterowi całego budynku oraz będzie optymalny ze względu na kształt dachu.

Więcej o dobieraniu dachówki ceramicznej

Przebojowy klinkier – czyli najpopularniejsze ceglane trendy

klinkier Fot. Röben

Cegły oraz płytki klinkierowe i licowe należą do najchętniej wybieranych przez inwestorów materiałów budowlanych. Niezmienne pozostają ich niezaprzeczalne walory techniczne, takie jak wytrzymałość, trwałość koloru czy niska nasiąkliwość. Zmieniają się za to najchętniej wybierane kolory, formaty i struktury lica. W ceglane trendy wpisują się dziś z pewnością chłodne szarości, beże i czernie oraz wydłużony kształt cegieł lub płytek.

 

Więcej na temat materiałów budowlanych

Sąd Rejonowy we Wrocławiu – w harmonii z otoczeniem

Sąd Rejonowy we Wrocławiu Gmach Sądu Rejonowego we Wrocławiu

Długa historia i docelowe przeznaczenie to czynniki, które wywarły największy wpływ na projektowanie nowego Sądu Rejonowego Wrocław-Fabryczna. Stolica województwa dolnośląskiego to jedno z najpiękniejszych i największych polskich miast. Słynie z wielu ciekawych miejsc, a także wspaniałej architektury. Leżące nad rzeką Odrą oraz jej dopływami, posiada jedną z największych liczb mostów w Europie, przez co nieformalnie nazywane jest Wenecją Północy. Wśród wielu efektownych budowli znajdziemy kompleks sądowo-więzienny Wrocławskiego Sądu Okręgowego i Aresztu Śledczego wybudowany w kształcie krzyża greckiego. Ze względu na przeludnienie i zbyt małą, niewystarczającą do obecnych potrzeb powierzchnię gmachu, postanowiono o budowie nowej siedziby dla Sądu Rejonowego Wrocław-Fabryczna.

Więcej o gmachu Sądu Rejonowego

Szczelny i wytrzymały dach z dachówką Röben

Dachówka Röben Fot. Röben

Dobrze wykonane pokrycie dachowe może służyć nawet kilkadziesiąt lat. Ważne, aby wszystkie jego elementy zostały zamontowane z odpowiednią precyzją, a materiał pokryciowy charakteryzował się wysokimi parametrami technicznymi i rozwiązaniami ułatwiającymi montaż.

Więcej o szczelnych pokryciach dachowych

Nowoczesny wymiar klinkieru

Cegła Faro Cegła klinkierowa Faro szara cieniowana

Niestandardowe rozwiązania zawsze przyciągały uwagę i ciekawiły. Nowe, bardziej współczesne oblicze klinkieru to oprócz zupełnie świeżej i znacznie szerszej palety kolorów także wydłużone formaty cegieł. Cegła klinkierowa to materiał budowlany doskonale znany od setek lat. Mimo upływu czasu nie traci nic na swojej popularności, a dzięki płynnemu dostosowaniu się do oczekiwań inwestorów, zdobywa kolejne rzesze fanów. 

Czytaj dalej

Dach odporny na wiatr: jest na to sposób

Dachówka Röben Fot. Röben

Zerwane i uszkodzone dachy to efekt ekstremalnych zjawisk atmosferycznych, które w ostatnich latach stają się normą w naszej strefie klimatycznej. Stosując odpowiednie materiały pokryciowe, takie jak dachówki ceramiczne, oraz rozwiązania montażowe możliwe jest zminimalizowanie skutków działania silnych wiatrów, nawałnic, a nawet trąb powietrznych

Więcej o materiałach pokryciowych

Ceramiczne pokrycie w nowoczesnych projektach

Dachówka Bergamo szara matowa angobowana Fot. Pracownia Projektowa Archipelag

W nowoczesnym budownictwie jednorodzinnym znaczną wagę przywiązuje się obecnie do energooszczędności. Naturalną konsekwencją tego trendu jest uproszczenie brył, a w efekcie – ich modernistyczny styl. Używane do budowy takich domów materiały muszą zatem sprostać podwójnemu wyzwaniu: muszą spełniać wyśrubowane normy w zakresie termoizolacyjności, ale też swoim designem pasować do utrzymanych we współczesnym charakterze brył.

Więcej o pokryciach dachów

Piękno w prostej formie

Projekt architekta Viktora Černego Fot. Röben

Nowoczesny przestronny dom o nietuzinkowej i świeżej formie położony w urokliwej, a przy tym spokojnej okolicy spełnił dziecięce marzenie architekta Viktora Černego, o własnym kącie nieopodal wielkiego miasta. Współczesny wygląd projektu od samego początku był głównym celem architekta, a zarazem przyszłego właściciela domu Viktora Černego. Działka na której wybudowano obiekt położona jest w strefie podmiejskiej, pełnej zieleni pośród której można spokojnie wypoczywać i aktywnie spędzać czas. W najbliższej okolicy, zróżnicowanej pod względem architektonicznym przeważają domy jednorodzinne z dachami płaskimi o minimalistycznym charakterze, które w ostatnich latach zdominowały tradycyjną zabudowę tego niewielkiego osiedla.

Więcej o projekcie Viktora Černego

Dobry Start

  • Dziennik i tablica budowy
  • Projekty małej architektury
  • Pakiet magazynów wnętrzarskich
  • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

  • Największy wybór projektów
  • Gwarancja najniższej ceny
  • Bezpłatna dostawa
  • Możliwość wymiany lub zwrotu
  • Bezpłatna zgoda na zmiany