Czego powinniśmy wymagać od armatury

Opracowanie: Oras; Data publikacji: 2011-03-01
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Czego konsumenci powinni dziś wymagać od armatury? Czego konsumenci powinni dziś wymagać od armatury?, fot. Oras

Co roku 15 marca obchodzony jest Światowy Dzień Praw Konsumenta i Europejski Dzień Konsumenta. Prowadzona od lat edukacja przynosi już efekty. Klienci są coraz bardziej świadomi, zanim zdecydują się na zakup sprawdzają dokładnie produkty i serwis obsługi. A czego konsumenci powinni dziś wymagać od armatury? Podstawa to rozwiązania pozwalające oszczędzać wodę i dobra obsługa w przypadku reklamacji.

[koniec abstraktu]

Dzisiejszy konsument nie kupuje już wszystkiego, co poleci mu sprzedawca, nie ufa reklamie. Sam sprawdza i wybiera. Internet dał konsumentom nieograniczone możliwości weryfikowania jakości towarów i ich producentów. Konsumenci zanim zdecydują się na zakup sprawdzają produkty, szczególnie jeśli mają one posłużyć przez lata jak np. materiały do budowy i wykończenia mieszkań.

Czego powinniśmy dziś wymagać od armatury by być pewnym, że jest nowoczesna i spełnia wszelkie normy? Zasada podstawowa to nie kupować oczami. Nie powinniśmy oceniać baterii wyłącznie pod kątem desingu i wzornictwa. Równie ważne są nowoczesne rozwiązania zastosowane w baterii jak pomagające oszczędzać wodę eko-przyciski czy ograniczniki wypływu. Według ekspertów firmy Oras, lidera na rynku ekologicznej armatury w Europie, rozwiązania te pomagają oszczędzać wodę od 20 do nawet 50 proc.

Jakość na lata

Konsumenci szukają armatury wysokiej jakości Konsumenci szukają armatury wysokiej jakości, fot. Oras

Każda ze sprzedawanych baterii powinna spełniać polskie i europejskie normy. Producent musi mieć specjalne certyfikaty i informację o tym dołączyć do każdego kranu, który sprzedaje. Na liście materiałów budowlanych zakwestionowanych przez Główny Urząd Nadzoru Budowlanego znajduje się wiele baterii, których producenci nie zadbali o informacje dla konsumentów. „Warto sprawdzić czy bateria, którą kupujemy ma stosowne zgody. Wszystkie baterie Oras, które znajdują się w sprzedaży spełniają polskie i europejskie normy oraz posiadają atesty Państwowego Instytutu Higieny” – informuje Marek Biały, dyrektor sprzedaży polskiego oddziału firmy Oras.

Dodatkową zaletą jakości marki Oras jest fakt, że armatura produkowania jest wyłącznie w Europie. Firma posiada dwie fabryki w Skandynawii: w Finlandii i Norwegii oraz jedną fabrykę w Polsce. „Produkcja odbywa się zgodnie z systemem jakości ISO. Doceniają to konsumenci. W dobie niskiej jakości towarów produkowanych w Azji wiele osób szuka materiałów gwarantujących niezawodność” – dodaje Marek Biały i podkreśla, że zdecydowana większość osób, które kupują baterie Oras to konsumenci, którzy mają już w domu armaturę tej marki. Ich decyzja jest więc potwierdzeniem wysokiej jakości produktu.

Zaangażowany serwis

Obowiązujący na rynku standard gwarancji na baterie to 5 lat na szczelność głowicy znajdującą się w środku i 2 lata na pozostałe elementy. Jednak gwarancja to nie wszystko. Niezmiernie ważna jest jakość serwisu: łatwość zgłoszenia usterki i czas reakcji. Im mniej formalności - tym dla konsumenta wygodniej. Dlatego firma Oras nie wymaga pisemnych potwierdzeń i kopii dowodów zakupu. Jeśli klient zauważy jakąś usterkę można ją zgłosić telefonicznie dzwoniąc na bezpłatną infolinię. „Posiadamy ponad 50 serwisantów na terenie całego kraju. Dlatego osoby, które kupiły nasze baterie mają gwarancję, że ewentualna usterka zostanie bardzo szybko usunięta” – wyjaśnia Marek Jelonek, koordynator serwisu firmy Oras Olesno.

Częstym błędem jest też samodzielny demontaż armatury, w której wystąpiła usterka. Nie należy tego robić. Konsument ma prawo wymagać od producenta naprawienia kranu w jego mieszkaniu.

Projekt domu: WandaWanda155,00 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Własny 1Własny 1155,20 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: TK58TK58155,22 m²
Projekt domu: TK78TK78156,68 m²
Projekt domu: MalbecMalbec157,05 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: TK79TK79158,43 m²
Projekt domu: Ambrozja 3 (CE)Ambrozja 3 (CE)158,48 m²
Promocja! Niższa cena!
Więcej polecanych projektów domów

BIAŁA ELEWACJA - jaki wybrać tynk

A miał ktoś doświadczenie z połączeniem klasycznej elewacji z takim kamieniem jak tu: https://completehome.pl/media/photos/342285603509520166.jpeg. Nie jest to problematyczne potem?

Autor: bartezz, data: 2019-03-15 13:43:49

Wybór - drzwi wejściowe

Sprawdź markety budowlane. Niektóre akurat mają całkiem sporo ofertę w tym zakresie.

Autor: michael, data: 2019-03-08 21:24:52

TYNK NA ELEWACJĘ

Tynk - najlepiej cienkowarstwowy, a z tych najlepiej silikonowy. Ja mam system FT TN30 i super - jest czysta, gładka elewacja w takim kolorze, w jakim była na początku. Technologie się zmieniają, również w fasadach i polecam korzystać z tych nowszych, a zarazem sprawdzonych.

Autor: arnold, data: 2019-02-26 18:34:18

Drzwi wewnętrzne

Dla mnie najważniejsza sprawą, było by drzwi były z prawdziwego drewna. Nie chodzi tylko o to, że takie drzwi po prostu mi się najlepiej podobają, ale także o to, że przy wykańczaniu domu postawiliśmy na naturalne materiały, przyjazne człowiekowi. Dokładnie przejrzeliśmy ofertę kilku (a może nawet kilkunastu) firm oferujących takie drzwi i wybór padł na firmę Styl Drzewa. Drzwi są eleganckie, solidne wykonane i co najważniejsz są to dębowe drzwi z najwyższej jakości drewna pomalowane bezpiecznym dla zdrowia lakierem.

Autor: Enieli, data: 2019-02-24 20:07:48

salon płytki czy panele

Jak się ma pieniądze, to pewnie, że drewno wygląda najlepiej. A jak się nie chce wydawać nie wiadomo ile, to lepiej postawić na panele. Tym bardziej, że dobra podłoga to nie tylko to co widać, ale trzeba także pamiętać o położeniu dobrego podkładu, który zapewni komfort chodzenia. My mamy u siebie panele, a pod nimi pianomat, a dokładnie pianowood firmy Organika. Ma tą zaletę, że jest materiałem o dużej gęstości, co wpływa na lepsze wygłuszanie dźwięków i na to, że świetnie wyrównuje drobne nierówności podłoża . Poza tym dobrze dociepla podłogę - i powiem że różnicę naprawdę czuć.

Autor: Enieli, data: 2019-02-24 20:03:40
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.