Czego powinniśmy wymagać od armatury

Opracowanie: Oras; Data publikacji: 2011-03-01
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Czego konsumenci powinni dziś wymagać od armatury? Czego konsumenci powinni dziś wymagać od armatury?, fot. Oras

Co roku 15 marca obchodzony jest Światowy Dzień Praw Konsumenta i Europejski Dzień Konsumenta. Prowadzona od lat edukacja przynosi już efekty. Klienci są coraz bardziej świadomi, zanim zdecydują się na zakup sprawdzają dokładnie produkty i serwis obsługi. A czego konsumenci powinni dziś wymagać od armatury? Podstawa to rozwiązania pozwalające oszczędzać wodę i dobra obsługa w przypadku reklamacji.

[koniec abstraktu]

Dzisiejszy konsument nie kupuje już wszystkiego, co poleci mu sprzedawca, nie ufa reklamie. Sam sprawdza i wybiera. Internet dał konsumentom nieograniczone możliwości weryfikowania jakości towarów i ich producentów. Konsumenci zanim zdecydują się na zakup sprawdzają produkty, szczególnie jeśli mają one posłużyć przez lata jak np. materiały do budowy i wykończenia mieszkań.

Czego powinniśmy dziś wymagać od armatury by być pewnym, że jest nowoczesna i spełnia wszelkie normy? Zasada podstawowa to nie kupować oczami. Nie powinniśmy oceniać baterii wyłącznie pod kątem desingu i wzornictwa. Równie ważne są nowoczesne rozwiązania zastosowane w baterii jak pomagające oszczędzać wodę eko-przyciski czy ograniczniki wypływu. Według ekspertów firmy Oras, lidera na rynku ekologicznej armatury w Europie, rozwiązania te pomagają oszczędzać wodę od 20 do nawet 50 proc.

Jakość na lata

Konsumenci szukają armatury wysokiej jakości Konsumenci szukają armatury wysokiej jakości, fot. Oras

Każda ze sprzedawanych baterii powinna spełniać polskie i europejskie normy. Producent musi mieć specjalne certyfikaty i informację o tym dołączyć do każdego kranu, który sprzedaje. Na liście materiałów budowlanych zakwestionowanych przez Główny Urząd Nadzoru Budowlanego znajduje się wiele baterii, których producenci nie zadbali o informacje dla konsumentów. „Warto sprawdzić czy bateria, którą kupujemy ma stosowne zgody. Wszystkie baterie Oras, które znajdują się w sprzedaży spełniają polskie i europejskie normy oraz posiadają atesty Państwowego Instytutu Higieny” – informuje Marek Biały, dyrektor sprzedaży polskiego oddziału firmy Oras.

Dodatkową zaletą jakości marki Oras jest fakt, że armatura produkowania jest wyłącznie w Europie. Firma posiada dwie fabryki w Skandynawii: w Finlandii i Norwegii oraz jedną fabrykę w Polsce. „Produkcja odbywa się zgodnie z systemem jakości ISO. Doceniają to konsumenci. W dobie niskiej jakości towarów produkowanych w Azji wiele osób szuka materiałów gwarantujących niezawodność” – dodaje Marek Biały i podkreśla, że zdecydowana większość osób, które kupują baterie Oras to konsumenci, którzy mają już w domu armaturę tej marki. Ich decyzja jest więc potwierdzeniem wysokiej jakości produktu.

Zaangażowany serwis

Obowiązujący na rynku standard gwarancji na baterie to 5 lat na szczelność głowicy znajdującą się w środku i 2 lata na pozostałe elementy. Jednak gwarancja to nie wszystko. Niezmiernie ważna jest jakość serwisu: łatwość zgłoszenia usterki i czas reakcji. Im mniej formalności - tym dla konsumenta wygodniej. Dlatego firma Oras nie wymaga pisemnych potwierdzeń i kopii dowodów zakupu. Jeśli klient zauważy jakąś usterkę można ją zgłosić telefonicznie dzwoniąc na bezpłatną infolinię. „Posiadamy ponad 50 serwisantów na terenie całego kraju. Dlatego osoby, które kupiły nasze baterie mają gwarancję, że ewentualna usterka zostanie bardzo szybko usunięta” – wyjaśnia Marek Jelonek, koordynator serwisu firmy Oras Olesno.

Częstym błędem jest też samodzielny demontaż armatury, w której wystąpiła usterka. Nie należy tego robić. Konsument ma prawo wymagać od producenta naprawienia kranu w jego mieszkaniu.

Więcej polecanych projektów domów

Mały ogród

Wiele inspiracji Ja osobiście znajduje na https://www.zgarden.pl/ ogromny wybór roślin i krzewów. Roślin różnego rodzaju - warto czerpać inspiracje. Wysokiej jakości sadzonki mocno ukorzenione to kolejny atut.

Autor: milajola, data: 2018-11-27 08:18:47

Przygotowanie ścian do malowania

Jedno pomieszczenie na weekend to dużo, jeszcze zależy jakiej są to wielkości pomieszczenia. Jeśli chcesz mieć pewność mocnego krycia za pierwszym razem to polecam specjalne farby przystosowane pod takie oczekiwania - chodzi o Magnat Latex Matt - wykończenie matowe i jednowarstwoe.

Autor: arnold, data: 2018-11-26 18:06:48

Odświeżenie fug

[url]https://chemiadoczyszczenia.pl/srodki-czystosci/197-srodek-do-odkamieniania-bacteril-as-1l-8428446017369.html[/url]

Autor: alekswawr, data: 2018-11-16 11:30:12

Co zamiast drewnianego tarasu???

A co myślicie o deskach kompozytowych? Widziałem takie rozwiązania na stronie dobretarasy to nawet bym nie przypuszczał, że to nie drewno jakbym wcześniej nie doczytał. No i odchodzi konieczność impregnowania

Autor: richardo, data: 2018-11-13 23:19:59

Czas trwania budowy

To wszystko to teoria i w teorii może się to sprawdzić. Ale rzeczywistość rządzi się innym prawami. I nie jest tak łatwo zmieścić się w 3 miesiące z budową domu nawet z prefabrykatów. Chyba, że wszystko zlecisz jednej firmie i nie będzie mieć żadnej obsuwy czasowej (a z tym to też różnie bywa). Generalnie na stronie http://pomyslynadom.info/budowa/artykuly/ile-trwa-budowa-domu/, możesz sobie doczytać, od czego jeszcze zależy czas potrzebny na wybudowanie domu i na co zwrócić uwagę planujac budowę.

Autor: Tom55, data: 2018-11-07 20:12:14
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.