Czy czujniki dymu i czadu staną się obowiązkowe?

Autor: Domowy.pl; Data publikacji: 2013-11-25
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Być może niedługo montaż czujników dymu w domach stanie się obowiązkowy Być może niedługo montaż czujników dymu w domach stanie się obowiązkowy

4 listopada 2013 roku grupa posłów KP SLD wniosła na ręce Marszałek Sejmu Ewy Kopacz projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo budowlane oraz ustawy o ochronie przeciwpożarowej, do reprezentowania wnioskodawców w pracach nad projektem upoważniając posła Cezarego Olejniczaka. Jak czytamy w uzasadnieniu, celem ustawy jest ograniczenie ilości tragicznych zdarzeń, związanych z czadem i emisją dymu.

[koniec abstraktu]

Podając dane, dotyczące liczby zdarzeń, zanotowanych przez Komendę Główną Straży Pożarnej (prawie 3 700), posłowie wyrażają obawę, że w nadchodzącym sezonie grzewczym 2013/2014 dane statystyczne nie okażą się lepsze. 

Pomysłodawcy zmian chcą aby instalowanie w mieszkaniach i domach czujek dymu oraz czujników emisji tlenku węgla stało się obligatoryjne i poddane kontroli. Kwestie związane z finansowaniem wydatków na urządzenia, proponuje się rozwiązać przez obciążenie nią budżetów właścicieli mieszkań i domów. Jak przekonują posłowie jest to wydatek zaledwie kilkudziesięciu złotych, natomiast wynikające z zakupu korzyści są nie do przecenienia. Projekt zakłada, że poddanie się takiemu obowiązkowi będzie dotyczyło tylko Inwestorów budujących nowe mieszkania lub domy, co – jak dowiedzieliśmy się w Biurze Poselskim posła Olejniczaka – związane jest z faktem, że nie każdego stać na poniesienie takich wydatków. Niemniej jednak, nic nie stoi na przeszkodzie aby spółdzielnie mieszkaniowe również wyposażyły mieszkania lokatorów w takie urządzenia. Oczywiście koszty instalacji także w tym przypadku spoczywać będą po ich (spółdzielni czyli faktycznie pojedynczych lokatorów) stronie. 

Póki co, projekt wpłynął do laski marszałkowskiej i czeka na swoje dalsze losy.

Projekt domu: HomeKONCEPT-56HomeKONCEPT-56150,23 m²
Projekt domu: Amarylis 5 (CE)Amarylis 5 (CE)150,85 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: KamineroKaminero150,88 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: TK77TK77152,02 m²
Projekt domu: Amarylis 3 (CE)Amarylis 3 (CE)152,60 m²
Więcej polecanych projektów domów

Mały ogród

Wiele inspiracji Ja osobiście znajduje na https://www.zgarden.pl/ ogromny wybór roślin i krzewów. Roślin różnego rodzaju - warto czerpać inspiracje. Wysokiej jakości sadzonki mocno ukorzenione to kolejny atut.

Autor: milajola, data: 2018-11-27 08:18:47

Przygotowanie ścian do malowania

Jedno pomieszczenie na weekend to dużo, jeszcze zależy jakiej są to wielkości pomieszczenia. Jeśli chcesz mieć pewność mocnego krycia za pierwszym razem to polecam specjalne farby przystosowane pod takie oczekiwania - chodzi o Magnat Latex Matt - wykończenie matowe i jednowarstwoe.

Autor: arnold, data: 2018-11-26 18:06:48

Odświeżenie fug

[url]https://chemiadoczyszczenia.pl/srodki-czystosci/197-srodek-do-odkamieniania-bacteril-as-1l-8428446017369.html[/url]

Autor: alekswawr, data: 2018-11-16 11:30:12

Co zamiast drewnianego tarasu???

A co myślicie o deskach kompozytowych? Widziałem takie rozwiązania na stronie dobretarasy to nawet bym nie przypuszczał, że to nie drewno jakbym wcześniej nie doczytał. No i odchodzi konieczność impregnowania

Autor: richardo, data: 2018-11-13 23:19:59

Czas trwania budowy

To wszystko to teoria i w teorii może się to sprawdzić. Ale rzeczywistość rządzi się innym prawami. I nie jest tak łatwo zmieścić się w 3 miesiące z budową domu nawet z prefabrykatów. Chyba, że wszystko zlecisz jednej firmie i nie będzie mieć żadnej obsuwy czasowej (a z tym to też różnie bywa). Generalnie na stronie http://pomyslynadom.info/budowa/artykuly/ile-trwa-budowa-domu/, możesz sobie doczytać, od czego jeszcze zależy czas potrzebny na wybudowanie domu i na co zwrócić uwagę planujac budowę.

Autor: Tom55, data: 2018-11-07 20:12:14
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.