Czy czujniki dymu i czadu staną się obowiązkowe?

Autor: Domowy.pl; Data publikacji: 2013-11-25
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Być może niedługo montaż czujników dymu w domach stanie się obowiązkowy Być może niedługo montaż czujników dymu w domach stanie się obowiązkowy

4 listopada 2013 roku grupa posłów KP SLD wniosła na ręce Marszałek Sejmu Ewy Kopacz projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo budowlane oraz ustawy o ochronie przeciwpożarowej, do reprezentowania wnioskodawców w pracach nad projektem upoważniając posła Cezarego Olejniczaka. Jak czytamy w uzasadnieniu, celem ustawy jest ograniczenie ilości tragicznych zdarzeń, związanych z czadem i emisją dymu.

[koniec abstraktu]

Podając dane, dotyczące liczby zdarzeń, zanotowanych przez Komendę Główną Straży Pożarnej (prawie 3 700), posłowie wyrażają obawę, że w nadchodzącym sezonie grzewczym 2013/2014 dane statystyczne nie okażą się lepsze. 

Pomysłodawcy zmian chcą aby instalowanie w mieszkaniach i domach czujek dymu oraz czujników emisji tlenku węgla stało się obligatoryjne i poddane kontroli. Kwestie związane z finansowaniem wydatków na urządzenia, proponuje się rozwiązać przez obciążenie nią budżetów właścicieli mieszkań i domów. Jak przekonują posłowie jest to wydatek zaledwie kilkudziesięciu złotych, natomiast wynikające z zakupu korzyści są nie do przecenienia. Projekt zakłada, że poddanie się takiemu obowiązkowi będzie dotyczyło tylko Inwestorów budujących nowe mieszkania lub domy, co – jak dowiedzieliśmy się w Biurze Poselskim posła Olejniczaka – związane jest z faktem, że nie każdego stać na poniesienie takich wydatków. Niemniej jednak, nic nie stoi na przeszkodzie aby spółdzielnie mieszkaniowe również wyposażyły mieszkania lokatorów w takie urządzenia. Oczywiście koszty instalacji także w tym przypadku spoczywać będą po ich (spółdzielni czyli faktycznie pojedynczych lokatorów) stronie. 

Póki co, projekt wpłynął do laski marszałkowskiej i czeka na swoje dalsze losy.

Projekt domu: TK23TK23131,80 m²
Projekt domu: Alandra 2MAlandra 2M131,98 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: MaderaMadera132,20 m²
Projekt domu: Dostępny 2Dostępny 2132,30 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Minorka IIMinorka II132,80 m²
Więcej polecanych projektów domów

Ochrona przeciwpożarowa

[url]http://dylatacjeppoz.pl/[/url]

Autor: Tom55, data: 2019-03-21 12:41:45

BIAŁA ELEWACJA - jaki wybrać tynk

A miał ktoś doświadczenie z połączeniem klasycznej elewacji z takim kamieniem jak tu: https://completehome.pl/media/photos/342285603509520166.jpeg. Nie jest to problematyczne potem?

Autor: bartezz, data: 2019-03-15 13:43:49

Wybór - drzwi wejściowe

Sprawdź markety budowlane. Niektóre akurat mają całkiem sporo ofertę w tym zakresie.

Autor: michael, data: 2019-03-08 21:24:52

TYNK NA ELEWACJĘ

Tynk - najlepiej cienkowarstwowy, a z tych najlepiej silikonowy. Ja mam system FT TN30 i super - jest czysta, gładka elewacja w takim kolorze, w jakim była na początku. Technologie się zmieniają, również w fasadach i polecam korzystać z tych nowszych, a zarazem sprawdzonych.

Autor: arnold, data: 2019-02-26 18:34:18

Drzwi wewnętrzne

Dla mnie najważniejsza sprawą, było by drzwi były z prawdziwego drewna. Nie chodzi tylko o to, że takie drzwi po prostu mi się najlepiej podobają, ale także o to, że przy wykańczaniu domu postawiliśmy na naturalne materiały, przyjazne człowiekowi. Dokładnie przejrzeliśmy ofertę kilku (a może nawet kilkunastu) firm oferujących takie drzwi i wybór padł na firmę Styl Drzewa. Drzwi są eleganckie, solidne wykonane i co najważniejsz są to dębowe drzwi z najwyższej jakości drewna pomalowane bezpiecznym dla zdrowia lakierem.

Autor: Enieli, data: 2019-02-24 20:07:48
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.