Dekarze wybierają Matizol

Autor: Selena SA; Data publikacji: 2011-11-21
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Dekarze podczas egzaminu praktycznego (fot. Selena)

W Ośrodku Kształcenia Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy w Łodzi w połowie listopada 2011 roku odbył się egzamin państwowy w zawodzie dekarz, w którym uczestniczyło czternaście osób. Do przeprowadzenia etapu praktycznego Polskie Stowarzyszenie Dekarzy wybrało papy marki Matizol w technologii SUPER MONTAŻ firmy Selena.

[koniec abstraktu]

- Polskie Stowarzyszenie Dekarzy dąży do tego, by wszyscy członkowie PSD mieli kontakt z jak najlepszymi materiałami, zarówno w trakcie szkoleń, jak i egzaminów zawodowych - mówi Krzysztof Wieteska, Prezes Zarządu łódzkiego Oddziału Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy.

To właśnie z tego powodu PSD zdecydowało się korzystać z pap marki Matizol w trakcie egzaminów i szkoleń.

W łódzkim Ośrodku Kształcenia Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy w listopadzie przystąpiło do egzaminu państwowego łącznie czternaście osób. Dwanaście z nich ukończyło wcześniej kurs przygotowujący w PSD, zaś dwie osoby trafiły na egzamin spoza Stowarzyszenia. Wszyscy uczestnicy egzaminu, którzy zakończyli go z wynikiem pozytywnym, zdobyli tytuły mistrza lub czeladnika w zawodzie dekarz. Jak zawsze, egzamin prowadzony był przez Komisję Egzaminacyjną przy Izbie Rzemieślniczej w Łodzi. W oddziale łódzkim PSD kursy takie organizowane są od 2002 roku. W tym czasie tytuły mistrza lub czeladnika przyznano tu łącznie 72 osobom.

W ramach egzaminu praktycznego przy użyciu pap Matizol SUPER MONTAŻ położono nowe pokrycie dachowe na kompleksie budynków garażowych pełniących obecnie funkcje magazynowe dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 15 w Łodzi i PSD Oddział Łódź. Należy podkreślić, że jest to obecnie jedyna funkcjonująca szkoła budowlana w całej Łodzi.

- To był najwyższy poziom prac dekarskich, po prostu robota książkowa – pochwalił uczestników egzaminu państwowego prezes Krzysztof Wieteska. – Zarówno same papy Matizol, jak i testowane w trakcie egzaminu przez dekarzy kleje i uszczelniacze dekarskie Tytan, bardzo dobrze się sprawdziły i śmiało mogę je polecać przedstawicielom branży – dodaje Krzysztof Wieteska.

Wysoki poziom egzaminowanych był m.in. wynikiem ich bardzo długiego stażu w branży, gdyż wszyscy uczestnicy egzaminu są właścicielami prywatnych firm dekarskich o wieloletnim doświadczeniu na rynku.

Więcej polecanych projektów domów

Charakterystyka energetyczna a projekt budowlany

Witam, Mam pytanie dotyczące charakterystyki energetycznej budynku i pozwolenia na budowę. Jak to w praktyce wygląda, gdy składamy projekt budowlany z załączoną charakterystyką? Dokładnie chodzi mi o przypadek gdy mamy już zrobiony projekt budowlany, do którego robimy dopiero charakterystykę i w której nie wychodzi wskaźnik EP. I co wtedy zrobić? Czy projekt z taką charakterystyką zostanie przyjęty w urzędzie czy może zostanie odrzucony? Sprawa dotyczy budynku produkcyjnego/magazynowego/technologicznego, gdzie nie będą przebywać ludzie . Ogrzewanie i cwu - elektryczne. W przypadku przebudowy wystarczy spełnić izolacyjność przegród, a dla nowego budynku dodatkowo EP. Czy można uzasadnić wysokie EP brakiem możliwości zastosowania innego sposobu ogrzewania i przygotowania c.w.u.? Co zrobić w takiej sytuacji z projektem budowlanym.

Autor: grzegorz32f, data: 2018-12-11 13:50:12

Mały ogród

Wiele inspiracji Ja osobiście znajduje na https://www.zgarden.pl/ ogromny wybór roślin i krzewów. Roślin różnego rodzaju - warto czerpać inspiracje. Wysokiej jakości sadzonki mocno ukorzenione to kolejny atut.

Autor: milajola, data: 2018-11-27 08:18:47

Przygotowanie ścian do malowania

Jedno pomieszczenie na weekend to dużo, jeszcze zależy jakiej są to wielkości pomieszczenia. Jeśli chcesz mieć pewność mocnego krycia za pierwszym razem to polecam specjalne farby przystosowane pod takie oczekiwania - chodzi o Magnat Latex Matt - wykończenie matowe i jednowarstwoe.

Autor: arnold, data: 2018-11-26 18:06:48

Odświeżenie fug

[url]https://chemiadoczyszczenia.pl/srodki-czystosci/197-srodek-do-odkamieniania-bacteril-as-1l-8428446017369.html[/url]

Autor: alekswawr, data: 2018-11-16 11:30:12

Co zamiast drewnianego tarasu???

A co myślicie o deskach kompozytowych? Widziałem takie rozwiązania na stronie dobretarasy to nawet bym nie przypuszczał, że to nie drewno jakbym wcześniej nie doczytał. No i odchodzi konieczność impregnowania

Autor: richardo, data: 2018-11-13 23:19:59
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.