Dekarze wybierają Matizol

Autor: Selena SA; Data publikacji: 2011-11-21
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Dekarze podczas egzaminu praktycznego (fot. Selena)

W Ośrodku Kształcenia Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy w Łodzi w połowie listopada 2011 roku odbył się egzamin państwowy w zawodzie dekarz, w którym uczestniczyło czternaście osób. Do przeprowadzenia etapu praktycznego Polskie Stowarzyszenie Dekarzy wybrało papy marki Matizol w technologii SUPER MONTAŻ firmy Selena.

[koniec abstraktu]

- Polskie Stowarzyszenie Dekarzy dąży do tego, by wszyscy członkowie PSD mieli kontakt z jak najlepszymi materiałami, zarówno w trakcie szkoleń, jak i egzaminów zawodowych - mówi Krzysztof Wieteska, Prezes Zarządu łódzkiego Oddziału Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy.

To właśnie z tego powodu PSD zdecydowało się korzystać z pap marki Matizol w trakcie egzaminów i szkoleń.

W łódzkim Ośrodku Kształcenia Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy w listopadzie przystąpiło do egzaminu państwowego łącznie czternaście osób. Dwanaście z nich ukończyło wcześniej kurs przygotowujący w PSD, zaś dwie osoby trafiły na egzamin spoza Stowarzyszenia. Wszyscy uczestnicy egzaminu, którzy zakończyli go z wynikiem pozytywnym, zdobyli tytuły mistrza lub czeladnika w zawodzie dekarz. Jak zawsze, egzamin prowadzony był przez Komisję Egzaminacyjną przy Izbie Rzemieślniczej w Łodzi. W oddziale łódzkim PSD kursy takie organizowane są od 2002 roku. W tym czasie tytuły mistrza lub czeladnika przyznano tu łącznie 72 osobom.

W ramach egzaminu praktycznego przy użyciu pap Matizol SUPER MONTAŻ położono nowe pokrycie dachowe na kompleksie budynków garażowych pełniących obecnie funkcje magazynowe dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 15 w Łodzi i PSD Oddział Łódź. Należy podkreślić, że jest to obecnie jedyna funkcjonująca szkoła budowlana w całej Łodzi.

- To był najwyższy poziom prac dekarskich, po prostu robota książkowa – pochwalił uczestników egzaminu państwowego prezes Krzysztof Wieteska. – Zarówno same papy Matizol, jak i testowane w trakcie egzaminu przez dekarzy kleje i uszczelniacze dekarskie Tytan, bardzo dobrze się sprawdziły i śmiało mogę je polecać przedstawicielom branży – dodaje Krzysztof Wieteska.

Wysoki poziom egzaminowanych był m.in. wynikiem ich bardzo długiego stażu w branży, gdyż wszyscy uczestnicy egzaminu są właścicielami prywatnych firm dekarskich o wieloletnim doświadczeniu na rynku.

Projekt domu: MelindaMelinda108,30 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: AbraAbra109,62 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Kendra XSKendra XS111,71 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Endo 2Endo 2112,75 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Rumba IVRumba IV112,75 m²
Więcej polecanych projektów domów

Rekuperatory od InstalTechnik - dobry wybór?

Witajcie, jestem na etapie budowy domu. Chcę, aby był on jak najbardziej energooszczędny, dlatego też zdecydowałem się na takie rozwiązania, które dają taką możliwość. Na przykład chcę zastosować rekuperator, który zapewnia odzysk ciepła jednocześnie zapewniając ciągłą wentylację domu. Zastanawiam się jednak nad firmą, która miałaby się zająć instalacją tego rozwiązania. Znalazłam firmę z Oleśnicy, nazywa się InstalTechnik, podobno specjalizuje się w takich technologiach. Jak jest naprawdę? Czy ktoś z Was może korzystał z ich usług i mógłby się podzielić opinią?

Autor: jazzan, data: 2018-09-19 08:38:17

Firanki czy rolety?

Firanki to według mnie przeżytek. Ciągle się brudzą,trzeba je prać i wydawać pieniądze. Ja u siebie mam Rolety firmy Perfecta z https://perfecta.pl/produkty/zaluzje-pionowe/ i to był strzał w 10 ! Bardzo ładnie dopełnia aranżacji całego pokoju

Autor: kasia lis, data: 2018-09-16 22:22:51

Czy elewacja drewniana jest problematyczna?

Też mi się wydaje że drewno jest bardziej problematyczne.Chociażby od strony północnej po jakimś czasie zacznie obrastać mchem..Może lepiej wybrać coś trwalszego.ja mam płytki elewacyjne.Są ładne i trwałe,kupowałam w firmie Joniec kolorystyka dosyć ciekawa.Więc pomyśl może nad czymś trwalszym.Takie płytki masz na długie lata bez problemów.

Autor: arla17, data: 2018-09-06 21:36:07

Płytki klinkierowe na elewacji

Tom55 wspomniał o nowoczesnych elewacjach to nie sposób nie powiedzieć paru słów o płytach warstwowych Kingspan, które świetnie nadają się do stworzenia nietuzinkowej, designerskiej elewacji. Jeśli chodzi o parametry izolacyjne to nie ma co się martwić, połączenie rdzenia QuadCore, IPN oraz wełny mineralnej daje niesamowite rezultaty, pełni też rolę przeciwpożarową. Ogromnym plusem jest szybki montaż, płyty są dopracowane w taki sposób, że pasują do budynku każdego typu. Warto rozważyć takie wykończenie, nie trzeba go już potem malować, czy martwić się konserwacją

Autor: sekon, data: 2018-08-23 11:05:26

Szklany stół, jakie krzesła dobrać?

W przypadku szklanego stołu rozwiązań jest bardzo dużo. Pasują zarówno krzesła metalowe, jak i drewniane czy plastikowe. Wszystko zależy od dobrania odpowiedniego stylu. Warto zainspirować się gotowymi aranżacjami i przy okazji sprawdzić jaki materiał będzie najwygodniejszy. http://www.dobroteka.pl

Autor: Dobroteka, data: 2018-08-21 10:58:16
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.