Dlaczego warto wybrać projekt domu z garażem?

Autor: ARCHON+ Biuro Projektów; Data publikacji: 2017-02-21
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Dom w jabłonkach 8 G2 Dom w jabłonkach 8 G2, ARCHON+

Podczas poszukiwań i wyboru projektu domu, rozważamy różne aspekty, które mają zapewnić mieszkańcom maksymalny komfort i wygodne użytkowanie.

Poznajmy zalety i możliwości jakie daje użytkowanie domu z garażem zintegrowanym z bryłą budynku.

[koniec abstraktu]

Zalety projektów domów z garażem

Projekt domu z garażem to w szerszej perspektywie bardzo praktyczne rozwiązanie. Oprócz wygody, wynikającej z bezpośredniego połączenia z częścią mieszkalną, garaż jest pomieszczeniem, które łatwo można zaadaptować na inne cele. W sytuacji zmiany potrzeb rodziny, przestrzeń garażu można przeznaczyć na dodatkowy pokój dla dorastającego dziecka lub starszego członka rodziny. Garaż połączony z bryłą domu jest zdecydowanie tańszym w realizacji rozwiązaniem niż garaż wolno stojący – jedna ściana domu jest jednocześnie ścianą garażu. Przestrzeń nad garażem, w zależności od rodzaju projektu, można wykorzystać na cele mieszkalne lub zaaranżować jako dodatkową strefę relaksu.

Najczęściej wybierane przez Inwestorów to projekty domów z garażem jednostanowiskowym. Większe rodziny, mieszkające poza miastem, posiadające dwa samochody, mają do dyspozycji obszerną kolekcję projektów domów z garażem dwustanowiskowym. Aby swobodnie i bezpiecznie parkować samochód należy zwrócić uwagę na wielkość garażu, który powinien pomieścić także większy samochód, a optymalnie jeżeli posiada również miejsce na przechowywanie akcesoriów czy sprzętów sportowych. W niektórych projektach domów w tym celu wydzielono w ramach garażu oddzielną przestrzeń gospodarczą. Część powierzchni garażu, jeżeli jest on wystarczająco obszerny można przeznaczyć na warsztat do majsterkowania. 

Różnorodne możliwości połączenia garażu z bryłą budynku

Wybór projektu domu z garażem i jego połączenie z bryłą domu zależy przede wszystkim od wielkości działki. Należy pamiętać, by uwzględnić właściwe zorientowanie domu względem stron świata, by zapewnić optymalne nasłonecznienie budynku. Połączenie domu z garażem będzie mieć wpływ na program użytkowy wnętrza, a także możliwości wykorzystania przestrzeni nad garażem.

Na wąskich lub małych działkach sprawdzi się wersja garażu, który w całości będzie zlokalizowany w bryle domu. Taki wariant nie będzie wymagał dodatkowego zadaszenia nad garażem, jednak należy zwrócić uwagę, na właściwe rozdzielenie garażu od części mieszkalnej, by wyeliminować możliwość przedostawania się spalin do wnętrza domu. Ważne, by odpowiednio docieplić pomieszczenie znajdujące się nad garażem i obok, aby przy niższych temperaturach na zewnątrz zbyt mocno się nie wychładzały.

Dom w orliczkach, ARCHON+ Dom w orliczkach, ARCHON+

Dom w malinówkach 5, ARCHON+ Dom w malinówkach 5, ARCHON+

Dom w zdrojówkach, ARCHON+ Dom w zdrojówkach, ARCHON+

 

Popularnym rozwiązaniem jest częściowe lub pełne wysunięcie garażu poza bryłę budynku, wymagana jest jednak odpowiednio większa działka. Wśród dostępnych gotowych projektów domów można znaleźć opracowania, w których garaż zlokalizowany jest zarówno przed budynkiem, z tyłu lub wzdłuż bocznej ściany domu. Taki wariant wymaga wykonania dodatkowego zadaszenia nad garażem, ale daje też możliwość zaaranżowania nad nim dodatkowej, bardzo atrakcyjnej strefy relaksu na świeżym powietrzu.

Dom w aurorach 4, ARCHON+ Dom w aurorach 4, ARCHON+

Dom w idaredach G2, ARCHON+ Dom w idaredach G2, ARCHON+

Dom w malinówkach 3, ARCHON+ Dom w malinówkach 3, ARCHON+

W realizacji na działkach ze spadkiem terenu doskonale sprawdzają się projekty domów z piwnicą. Jedną z możliwości zagospodarowania powierzchni piwnicy jest zlokalizowanie w niej miejsca parkingowego. Taki garaż nie wymaga dodatkowego zadaszenia, ale Inwestor musi liczyć się z dodatkowym wydatkiem finansowym, aby odpowiednio zaizolować kondygnację w przyziemiu oraz właściwie przygotować nawierzchnię zjazdu, aby zapewnić bezpieczne korzystanie z garażu w każdą pogodę.

Willa Julia 8 P, ARCHON+ Willa Julia 8 P, ARCHON+

Dom w cyklamenach 4 P, ARCHON+ Dom w cyklamenach 4 P, ARCHON+

Dom pod jarząbem 16 PN, ARCHON+ Dom pod jarząbem 16 PN, ARCHON+

Niezależnie od tego czy w chwili wyboru projektu domu posiadamy samochód, warto poddać rozwadze wariant budowy domu z garażem w bryle. W prosty i szybki sposób można go zaadaptować i tymczasowo, w zależności od potrzeb zmienić jego przeznaczenie.

Projekty pracowni ARCHON+ w bazie projektów Domowy.pl >>>

 

Projekt domu: TK88TK8864,04 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: GajaGaja68,45 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Mikro EkoMikro Eko69,00 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: GaliaGalia75,04 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Mak 2 (CE)Mak 2 (CE)75,26 m²
Projekt domu: TK109TK10978,80 m²
Projekt domu: DinoDino78,80 m²
Promocja! Niższa cena!
Więcej polecanych projektów domów

Charakterystyka energetyczna a projekt budowlany

Witam, Mam pytanie dotyczące charakterystyki energetycznej budynku i pozwolenia na budowę. Jak to w praktyce wygląda, gdy składamy projekt budowlany z załączoną charakterystyką? Dokładnie chodzi mi o przypadek gdy mamy już zrobiony projekt budowlany, do którego robimy dopiero charakterystykę i w której nie wychodzi wskaźnik EP. I co wtedy zrobić? Czy projekt z taką charakterystyką zostanie przyjęty w urzędzie czy może zostanie odrzucony? Sprawa dotyczy budynku produkcyjnego/magazynowego/technologicznego, gdzie nie będą przebywać ludzie . Ogrzewanie i cwu - elektryczne. W przypadku przebudowy wystarczy spełnić izolacyjność przegród, a dla nowego budynku dodatkowo EP. Czy można uzasadnić wysokie EP brakiem możliwości zastosowania innego sposobu ogrzewania i przygotowania c.w.u.? Co zrobić w takiej sytuacji z projektem budowlanym.

Autor: grzegorz32f, data: 2018-12-11 13:50:12

Mały ogród

Wiele inspiracji Ja osobiście znajduje na https://www.zgarden.pl/ ogromny wybór roślin i krzewów. Roślin różnego rodzaju - warto czerpać inspiracje. Wysokiej jakości sadzonki mocno ukorzenione to kolejny atut.

Autor: milajola, data: 2018-11-27 08:18:47

Przygotowanie ścian do malowania

Jedno pomieszczenie na weekend to dużo, jeszcze zależy jakiej są to wielkości pomieszczenia. Jeśli chcesz mieć pewność mocnego krycia za pierwszym razem to polecam specjalne farby przystosowane pod takie oczekiwania - chodzi o Magnat Latex Matt - wykończenie matowe i jednowarstwoe.

Autor: arnold, data: 2018-11-26 18:06:48

Odświeżenie fug

[url]https://chemiadoczyszczenia.pl/srodki-czystosci/197-srodek-do-odkamieniania-bacteril-as-1l-8428446017369.html[/url]

Autor: alekswawr, data: 2018-11-16 11:30:12

Co zamiast drewnianego tarasu???

A co myślicie o deskach kompozytowych? Widziałem takie rozwiązania na stronie dobretarasy to nawet bym nie przypuszczał, że to nie drewno jakbym wcześniej nie doczytał. No i odchodzi konieczność impregnowania

Autor: richardo, data: 2018-11-13 23:19:59
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.