Dlaczego warto wybrać projekt domu z garażem?

Autor: ARCHON+ Biuro Projektów; Data publikacji: 2017-02-21
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Dom w jabłonkach 8 G2 Dom w jabłonkach 8 G2, ARCHON+

Podczas poszukiwań i wyboru projektu domu, rozważamy różne aspekty, które mają zapewnić mieszkańcom maksymalny komfort i wygodne użytkowanie.

Poznajmy zalety i możliwości jakie daje użytkowanie domu z garażem zintegrowanym z bryłą budynku.

[koniec abstraktu]

Zalety projektów domów z garażem

Projekt domu z garażem to w szerszej perspektywie bardzo praktyczne rozwiązanie. Oprócz wygody, wynikającej z bezpośredniego połączenia z częścią mieszkalną, garaż jest pomieszczeniem, które łatwo można zaadaptować na inne cele. W sytuacji zmiany potrzeb rodziny, przestrzeń garażu można przeznaczyć na dodatkowy pokój dla dorastającego dziecka lub starszego członka rodziny. Garaż połączony z bryłą domu jest zdecydowanie tańszym w realizacji rozwiązaniem niż garaż wolno stojący – jedna ściana domu jest jednocześnie ścianą garażu. Przestrzeń nad garażem, w zależności od rodzaju projektu, można wykorzystać na cele mieszkalne lub zaaranżować jako dodatkową strefę relaksu.

Najczęściej wybierane przez Inwestorów to projekty domów z garażem jednostanowiskowym. Większe rodziny, mieszkające poza miastem, posiadające dwa samochody, mają do dyspozycji obszerną kolekcję projektów domów z garażem dwustanowiskowym. Aby swobodnie i bezpiecznie parkować samochód należy zwrócić uwagę na wielkość garażu, który powinien pomieścić także większy samochód, a optymalnie jeżeli posiada również miejsce na przechowywanie akcesoriów czy sprzętów sportowych. W niektórych projektach domów w tym celu wydzielono w ramach garażu oddzielną przestrzeń gospodarczą. Część powierzchni garażu, jeżeli jest on wystarczająco obszerny można przeznaczyć na warsztat do majsterkowania. 

Różnorodne możliwości połączenia garażu z bryłą budynku

Wybór projektu domu z garażem i jego połączenie z bryłą domu zależy przede wszystkim od wielkości działki. Należy pamiętać, by uwzględnić właściwe zorientowanie domu względem stron świata, by zapewnić optymalne nasłonecznienie budynku. Połączenie domu z garażem będzie mieć wpływ na program użytkowy wnętrza, a także możliwości wykorzystania przestrzeni nad garażem.

Na wąskich lub małych działkach sprawdzi się wersja garażu, który w całości będzie zlokalizowany w bryle domu. Taki wariant nie będzie wymagał dodatkowego zadaszenia nad garażem, jednak należy zwrócić uwagę, na właściwe rozdzielenie garażu od części mieszkalnej, by wyeliminować możliwość przedostawania się spalin do wnętrza domu. Ważne, by odpowiednio docieplić pomieszczenie znajdujące się nad garażem i obok, aby przy niższych temperaturach na zewnątrz zbyt mocno się nie wychładzały.

Dom w orliczkach, ARCHON+ Dom w orliczkach, ARCHON+

Dom w malinówkach 5, ARCHON+ Dom w malinówkach 5, ARCHON+

Dom w zdrojówkach, ARCHON+ Dom w zdrojówkach, ARCHON+

 

Popularnym rozwiązaniem jest częściowe lub pełne wysunięcie garażu poza bryłę budynku, wymagana jest jednak odpowiednio większa działka. Wśród dostępnych gotowych projektów domów można znaleźć opracowania, w których garaż zlokalizowany jest zarówno przed budynkiem, z tyłu lub wzdłuż bocznej ściany domu. Taki wariant wymaga wykonania dodatkowego zadaszenia nad garażem, ale daje też możliwość zaaranżowania nad nim dodatkowej, bardzo atrakcyjnej strefy relaksu na świeżym powietrzu.

Dom w aurorach 4, ARCHON+ Dom w aurorach 4, ARCHON+

Dom w idaredach G2, ARCHON+ Dom w idaredach G2, ARCHON+

Dom w malinówkach 3, ARCHON+ Dom w malinówkach 3, ARCHON+

W realizacji na działkach ze spadkiem terenu doskonale sprawdzają się projekty domów z piwnicą. Jedną z możliwości zagospodarowania powierzchni piwnicy jest zlokalizowanie w niej miejsca parkingowego. Taki garaż nie wymaga dodatkowego zadaszenia, ale Inwestor musi liczyć się z dodatkowym wydatkiem finansowym, aby odpowiednio zaizolować kondygnację w przyziemiu oraz właściwie przygotować nawierzchnię zjazdu, aby zapewnić bezpieczne korzystanie z garażu w każdą pogodę.

Willa Julia 8 P, ARCHON+ Willa Julia 8 P, ARCHON+

Dom w cyklamenach 4 P, ARCHON+ Dom w cyklamenach 4 P, ARCHON+

Dom pod jarząbem 16 PN, ARCHON+ Dom pod jarząbem 16 PN, ARCHON+

Niezależnie od tego czy w chwili wyboru projektu domu posiadamy samochód, warto poddać rozwadze wariant budowy domu z garażem w bryle. W prosty i szybki sposób można go zaadaptować i tymczasowo, w zależności od potrzeb zmienić jego przeznaczenie.

Projekty pracowni ARCHON+ w bazie projektów Domowy.pl >>>

 

Projekt domu: DellaDella164,33 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Ambrozja 6 (CE)Ambrozja 6 (CE)165,32 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: HomeKONCEPT-26HomeKONCEPT-26165,36 m²
Projekt domu: Kos PlusKos Plus166,75 m²
Projekt domu: Stylowy 3Stylowy 3167,20 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: HomeKONCEPT-49HomeKONCEPT-49172,02 m²
Więcej polecanych projektów domów

Płytki klinkierowe na elewacji

Klinkier się fajnie sprawuje w połączeniu z ładnym tynkiem. Ja mam akurat z King Klinker (chawlę sobie). Miałem bardzo dobrego fachowca, który ogarnął temat montażu. Fasada ma 2 lata i wygląda barzdo świeżo

Autor: filipmaks, data: 2018-06-01 13:12:00

Wybór projektu domu jednorodzinnego.

Moim zdaniem, a przynajmniej my się tym kierowaliśmy podczas wyboru projektu i budowy to oddzielenie w domu części dziennej od częsci sypialnej, mamy dwoje dośc małych jeszcze dzieci, które moga hałasowac i bałaganić ile wlezie, ale jak idziemy do częsci sypialnej to tam jest wszystko jasne - cisza, spokój, odpoczynek. Skusiliśmy się też na rozbudowany, przylegający garaż z kotłownią, oraz jeszcze jednym pomieszczeniem gospodarczym, które znajduje sięteż w garażu służącym za miejsce spoczynku dla weków, przetworów, ziemniaków i innych zakupów, które przenosimy prosto z garażu :). W pomieszczeniu gospodarczym mamy też pralkę, więc cały bałagan nazwijmy to - siedzi w garażu :). Projekt kupowaliśmy na pracownia-projekty.pl i nie wprowadzaliśmy żadnych zmian :) Mamy 4 sypialnie, w tym niewielki ale przytulny pokój gościnny, dwie łazienki - jedna w częsci dziennej, druga w części sypialnej - tutaj wanna, prysznic. Część sypialna znajduje się na takim jakby półpiętrze nad garażem, który jest odrobine schowany w ziemi. Dom jest na tyle długi, że zasłania cały tył podrórka, więc z ulicy nie widać kto i co tam robi, bez montowania nie wiadomo jak zabudowanej bramy i ogrodzenia :)

Autor: lukaszlukasz, data: 2018-06-01 12:54:54

Ogrzewnie domu kominkiem

Ja na waszym miejscu nie bawiłbym się ani w ogrzewanie samym kominkiem, ani w żadne inne kotły na paliwa stałe. Już niedługo wchodzi w życie ustawa antysmogowa i moim zdaniem nie sensu pchać się w takie systemy ogrzewania domu. Lepiej się zastanowić nad montażem pompy ciepła. Poczytajcie sobie na stronie firmy, która zajmuje się montażem pomp od lat - http://dimplex.pl/, jakie taka pompa daje możliwości i korzyści. Obecnie nie ma lepszego, bardziej ekonomicznego czy ekologicznego systemu.

Autor: Tom55, data: 2018-05-29 19:52:47

Kocioł na paliwo czy na węgiel?

Jeśli ma się dostęp do gazu to najlepszą opcją jest kocioł gazowy. Dobry kocioł, polskiej firmy http://termet.com.pl/, można kupić w bardzo dobrej cenie. Z montażem też nie ma problemów, bo w całej Polsce jest dużo instalatorów, którzy mają potrzebne uprawnienia. A w dodatku ogrzewanie gazowe jest ekologiczne i bardzo wygodne. Nie trzeba przy nim praktycznie nic robić.

Autor: Enieli, data: 2018-05-29 19:47:48

Zmiana ogrzewania - co tańsze?

Pompa ciepła może i fajna - ale dość droga opcja (chodzi mi oczywiście o sam koszt zakupu pompy). Jeśli natomiast ma się dostęp do gazu to najlepszą opcją jest kocioł gazowy. Dobry kocioł, polskiej firmy http://termet.com.pl/, można kupić w bardzo dobrej cenie. Z montażem też nie ma problemów, bo w całej Polsce jest dużo instalatorów, którzy mają potrzebne uprawnienia. A ogrzewanie gazowe podobnie jak pompa ciepłą jest ekologiczne i bardzo wygodne.

Autor: Enieli, data: 2018-05-29 19:45:04
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Zamów bezpłatny poradnik - 5 prostych kroków do wyboru projektu domu
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Projekty domów małe i tanie w budowie
Projekty domów nowoczesnych
Amadu
Azuko
Decorations&Design
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.