Dom i jego wnętrza – konkurs!

Autor: Domowy.pl; Data publikacji: 2011-12-15
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Dom i wnętrza - nowy konkurs portalu domowy.pl

Dla wszystkich, którzy cenią piękne i funkcjonalne wnętrza, szukają pomysłu na aranżację wnętrza swojego domu, planują zmiany w już istniejącym lub po prostu chcą poznać zasady rządzące projektowaniem wnętrz portal domowy.pl przy udziale magazynu Dom&Wnętrze ogłasza konkurs pod hasłem Dom i jego wnętrza. Oprócz wiedzy i inspiracji można zyskać cenne nagrody!

[koniec abstraktu]

Piękny dom to dla wielu osób marzenie, ale i realny cel. By go osiągnąć, warto mieć solidne podstawy – dobry projekt budynku i jego wnętrz. Na wygodę codziennego użytkowania, nasze samopoczucie i zadowolenie decydujący wpływ jednak będzie mieć przede wszystkim dobrze zaplanowane wnętrze i aranżacja poszczególnych pomieszczeń, bo częściej będziemy w domu przebywać, niż podziwiać go z zewnątrz.

Projekt domu LK&761 autorstwa pracowni LK&Projekt, dla którego wnętrz przygotowane zostały konkursowe aranżacje

Aby pomóc Państwu znaleźć inspirację do urządzenia wnętrz w sposób, który będzie harmonizował z Państwa potrzebami, stylem życia, charakterem, upodobaniami, a który jednocześnie będzie respektował ogólne zasady funkcjonalności i estetyki, wspólnie z magazynem Dom&Wnętrze i partnerami przygotowaliśmy konkurs związany z aranżacją wnętrz. 

Propozycje wystroju wnętrz – ich wykończenia i wyposażenia, które zostaną zaprezentowane w kolejnych odsłonach, począwszy od pierwszego dnia konkursu, powstały dla wybranych pięciu pomieszczeń zaplanowanych w projekcie domu LK&761 autorstwa Pracowni Architektonicznej LK&Projekt.

Leszek Kalandyk, Pracownia LK&Projekt

Wnętrza domu mają olbrzymi wpływ na nasze życie, dobre relacje z domownikami czy nasze samopoczucie. Aranżowanie ich uruchamia myślenie o otoczeniu, w jakim żyjemy. Każdy, zarówno ich użytkownik, jak i twórca, powinien rozumieć ich wagę i stwarzać optymalne warunki do życia. Wnętrze odzwierciedla osobowość jego mieszkańców, określa ich gust i marzenia. Zapraszając kogoś do naszego domu, pokazujemy część nas samych. Ważne jest także, aby architektura domu korespondowała z jego wnętrzem, przez co uzyskujemy spójną, harmonijną całość. Serdecznie zachęcam wszystkich do podjęcia tego wyzwania.

Liczymy, że dzięki konkursowi Dom i jego wnętrza zyskają Państwo nie tylko możliwość udziału w dobrej zabawie, ale też konkretną wiedzę o generalnych zasadach rządzących planowaniem przestrzeni życiowej, by jak najlepiej wykorzystać ją do stworzenia komfortu mieszkania.

Lidia Misiuna,
Rőben Polska

Wykreowanie własnej przestrzeni życiowej to zadanie ekscytujące i przyjemne. Pozwala nadać kształt potrzebom, wyrazić fascynacje, dać upust wyobraźni i pomysłowości. Jednocześnie wymaga dużej odpowiedzialności. Aranżując wnętrze, powinniśmy bowiem mieć świadomość, jak silnie będzie ono wpływać na nasze samopoczucie i codzienną wygodę użytkowania. 

By mogło powstać wnętrze, które będzie nam sprzyjać, warto skorzystać z pomocnej wiedzy i doświadczeń ekspertów. Wszyscy, którzy czują potrzebę zmian w swoim otoczeniu lub stworzenia od podstaw wnętrz na miarę marzeń, powinni skorzystać z okazji, jaką daje udział w niniejszym konkursie.

Konkurs będzie trwał miesiąc – od 16 grudnia br. do 15 stycznia roku przyszłego. Jego zasady są proste: przez dziesięć dni będą przedstawiane po dwie propozycje aranżacji jednego z pięciu pomieszczeń: salonu, jadalni, gabinetu, sypialni i łazienki. Każdemu odcinkowi będą też towarzyszyć porady – generalne zasady projektowania wnętrz. Zadaniem uczestnika konkursu jest odnalezienie różnic pomiędzy produktami sponsorów użytymi w propozycjach aranżacji danego pomieszczenia, a także opisanie wymarzonego wnętrza w oparciu o porady zamieszczane w portalu w ramach konkursu. 

Agnieszka Rybka, Dekoria.pl

Żeby dom stał się tym jedynym, wymarzonym, nie wystarczy, że wybierzemy dobry projekt. Od początku powinna towarzyszyć nam jego wizja, do realizacji której powinniśmy dążyć, przechodząc przez kolejne etapy budowy. Dom powinien stanowić jedność: od chwili zaprojektowania ścian, po ostateczny wygląd jego wnętrza, które stanowi serce domu i pozwala nam najpełniej wyrazić siebie. Powinniśmy je tak dostosować, by podkreślić jego funkcjonalność. 

Czasami zdarza się jednak, że – choć jest niezwykle ważne – zapominamy o jego znaczeniu zmęczeni trudami budowy. Zachęcam więc do udziału konkursie, który umożliwi poznanie zasad aranżacji wnętrz i pomoże w stworzeniu spójnej koncepcji własnego domu.

Wykaz różnic i opis wymarzonego wnętrza należy przesłać na adres: konkurs@domowy.pl. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przynależność do grupy przyjaciół portalu domowy.pl w serwisie Facebook (aby do niej dołączyć, należy wybrać opcję Lubię to w profilu domowy.pl na Facebooku). Spośród nadesłanych kompletnych prac jury wyłoni zwycięzców – ogłoszenie wyników nastąpi 20 stycznia br. Nagrodami dla laureatów są elementy wyposażenia wnętrza o łącznej wartości 20 000 zł! Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest w siedzibie portalu domowy.pl.

Julita Bućko, BoConcept

W aranżacji wnętrz ważna jest estetyka, funkcjonalność, indywidualizm i komfort. Łatwo te cele osiągnąć, gdy zna się potrzeby mieszkańców, ich upodobania i styl życia. Pomocne w dążeniu do nich mogą być meble i dodatki: proste, modularne, funkcjonalne, dobrze zaprojektowane, łączące wygląd z wygodą użytkowania, pozwalające na zastosowanie nawet na niewielkiej powierzchni. Po to, by optymalnie wykorzystać te atuty, a także wykazać się kreatywnością i stworzyć wygodną przestrzeń, warto poznać podstawowe zasady planowania i możliwości aranżacyjne, jakie stwarza każde wnętrze. Zapraszam zatem do udziału w konkursie.

Chcemy, by wnętrze Państwu służyło – by było przyjazne, dawało poczucie ładu, dostarczało estetycznych wrażeń, pozwalało na co dzień obcować z pięknem. By to było możliwe, konkurs prowadzony jest przy udziale doświadczonych osób i firm, których wiedza i produkty pomogą Państwu osiągnąć upragniony cel – pięknie i wygodnie zaaranżowane wnętrza. 

Julian Kosik, Drzwi.pl

Aranżacja domu czy mieszkania jest niezwykle istotną kwestią, gdyż to właśnie tam szukamy wytchnienia i odpoczynku po całodziennej aktywności poza domem. Jako firma posiadająca wieloletnie doświadczenie w zakresie sprzedaży, montażu i konserwacji drzwi doskonale wiemy, jak istotne dla Państwa jest poczucie komfortu i bezpieczeństwa we własnym domu. 

Jeśli chcą Państwo odmienić czy też nadać nowy wizerunek swoim „czterem kątom”, pragniemy zaprosić Państwa do wzięcia udziału w konkursie zorganizowanym przez domowy.pl. To dzięki niemu marzenie o przytulnym wnętrzu może stać się przyjemną rzeczywistością.

Propozycje aranżacji projektu domu autorstwa Leszka Kalandyka przygotowała wrocławska projektantka wnętrz Agnieszka Włostowska, elementy wykończenia – cegły i płytki klinkierowe – zaproponowała firma Rőben Polska, drzwi wewnętrzne – firma Drzwi.pl, meble użyte w aranżacjach pochodzą z oferty firmy BoConcept, tkaniny – z kolekcji portalu Dekoria.pl. Firmy te wraz z organizatorem konkursu – portalem domowy.pl, który oferuje projekty gotowe domów i wnętrz – są również sponsorami nagród w konkursie o wartości 20 000 zł. Patronem prasowym konkursu jest magazyn Dom&Wnętrze. 

Zapraszamy do udziału w konkursie i stworzenia z nami wymarzonego wnętrza!

Część 1 konkursu – aranżacja salonu (wersja I)

Część 2 konkursu – aranżacja salonu (wersja II) 

Część 3 konkursu – aranżacja jadalni (wersja I)

Część 4 konkursu – aranżacja jadalni (wersja II)

Część 5 konkursu – aranżacja gabinetu (wersja I)

Część 6 konkursu – aranżacja gabinetu (wersja II)

Część 7 konkursu – aranżacja łazienki (wersja I)

Część 8 konkursu – aranżacja łazienki (wersja II)

Część 9 konkursu – aranżacja sypialni (wersja I)

Część 10 konkursu – aranżacja sypialni (wersja II)

Projekt domu: Parterowy 2Parterowy 2125,40 m²
Projekt domu: BrunoBruno125,70 m²
Projekt domu: HomeKONCEPT-36HomeKONCEPT-36125,80 m²
Projekt domu: Z Pomysłem 3Z Pomysłem 3126,30 m²
Projekt domu: Dom w aurorachDom w aurorach126,91 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Sonia MidiSonia Midi127,40 m²
Promocja! Niższa cena!
Więcej polecanych projektów domów

Renowacja tynku

W takim wypadku ja bym rozważał skucie i położenie nowego tynku. Najlepsze na rynku w obecnej chwili są cienkowarstwowe tynki silikonowe. Również ze swojego doświadczenia mogę to potwierdzić - bardzo dobrze dają sobie radę przez lata. A i super są jeśli chodzi o uszkodzenia mechaniczne.

Autor: arnold, data: 2019-01-19 14:49:50

Płytki klinkierowe na elewacji

Klinkier jak najbardziej - jest trwały, w przyzwoitej cenie (zależy oczywiście od wzoru płytki klinkierowej) i da się czyścić w razie potrzeby. Jednak zabawa w klejenie płytek to mnóstwo czasu i niebezpieczeństwo, że "fachowiec" polegnie i będzie krzywo... Dlatego my wybraliśmy klinkier ale na gotowych płytach z pianki - wystarczy przykręcić do muru kołkami, zapiankować i zafugować. Tu link do strony producenta, gdzie wszystko jest dokładnie opisane: http://www.alhar.pl/dane-techniczne/montaz-systemu/ . Banalnie prosty i szybki montaż a do tego piana PUR robi za ocieplenie.

Autor: molotov25, data: 2019-01-09 12:57:02

salon płytki czy panele

My na wiosnę zmienialiśmy podłogi w całym domu i zdecydowaliśmy się na podłogi drewniane. Żadne płytki nie wchodziły w rachubę, bo z salonu robi się piwnica. A panele - cóż, nawet te najlepsze nie wyglądają tak dobrze jak prawdziwa drewniana podłoga. Mamy więc podłogę dębową, wykonaną przez firmę StylDrzewa i jesteśmy bardzo zadowoleni zarówno z samej podłogi jak i firmy - firma solidna, terminowo wykonała zlecenie.

Autor: Tom55, data: 2018-12-29 09:26:40

Jaka dachówka ceramiczna??

My też przez jakiś czas myśleliśmy o dachówce ceramicznej, ale koszt zakupu i montażu nas przerósł. Mamy dość sporą powierzchnię dachu i cena za całość była nie do zaakceptowania. Na szczęście znaleźliśmy alternatywę - dachówkę kompozytową - [url]http://tileco.pl/[/url]. Wyglądem nie różni się od ceramicznej, a cenowo wychodzi dużo korzystnej. W dodatku jest też od niej sporo lżejsza, a więc i na konstrukcji dachu można trochę zaoszczędzić.

Autor: Tom55, data: 2018-12-29 09:20:22

BIAŁA ELEWACJA - jaki wybrać tynk

Ja jeszcze do tej listy marek dodam Foveo Tech.

Autor: arnold, data: 2018-12-26 17:52:51
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.