Dom w liredach – ekonomiczny w budowie

Autor: ARCHON+ Biuro Projektów; Data publikacji: 2016-09-12
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Dom w liredach, ARCHON+ Dom w liredach, ARCHON+

Dom w liredach to jedna z najnowszych propozycji Biura Projektów ARCHON+. Na niewielkiej powierzchni 88,94 m² (plus garaż 21,86 m² i kotłownia 4,14 m²) zaprojektowano funkcjonalny program użytkowy, gwarantujący mieszkańcom komfortowe użytkowanie domu parterowego. Na ekonomikę realizacji wpływa zwarta bryła budynku i dwuspadowy dach.

[koniec abstraktu]

Dom w liredach

Efektownie zaprojektowane elewacje łączą jasny tynk z naturalnymi okładzinami, które wraz z narożnym oknem podkreślają nowoczesny charakter domu. Całość dopełnia płaska dachówka w kolorze antracytowym. Na elewacji frontowej uwagę zwraca funkcjonalny podcień, który tworzy zadaszoną i zaciszną strefę wejściową. Atutem projektu jest praktycznie zaprojektowany układ wnętrza, w którym bardzo czytelnie rozdzielono strefę dzienną od nocnej.

Dom w liredach, ARCHON+ Dom w liredach, ARCHON+

Dom w liredach, ARCHON+ Dom w liredach, parter

Dom w liredach, ARCHON+ Dom w liredach, sytuacja

Obszerny wiatrołap, mieszczący praktyczną szafę w zabudowie prowadzi do otwartej części dziennej. To reprezentacyjna przestrzeń, którą wspaniale doświetlają duże przeszklenia. Salon z narożną sofą przed kinem domowym jest idealnym miejscem na rodzinny relaks. Część wypoczynkową domu powiększa częściowo zadaszony taras, który płynnie łączy wnętrze z otaczającym ogrodem. W jadalni można rozłożyć duży stół rodzinny. Przewidziano tutaj również miejsce do przechowywania zastawy stołowej. Układ funkcjonalny kuchni pozwoli na zaaranżowanie nowoczesnej, wysokiej zabudowy i wygodnych blatów do pracy, a narożne okno zapewnia widok na podjazd i strefę wejściową. W drugiej części domu, dostępnej z osobnego korytarza, zaprojektowano komfortową strefę nocną. Sypialnia rodziców posiada własną garderobę i bezpośrednie wyjście na taras. Obok znajduje się pokój dla dziecka, w którym przewidziano odpowiednią ilość miejsca na sen i naukę. Uzupełnieniem programu jest duża łazienka oraz pralnia. Przez garaż, dostępny z wiatrołapu można przejść do kotłowni na paliwo stałe.

Projekt Domu w liredach to bardzo interesująca propozycja małego domu parterowego, będąca połączeniem nowoczesnych trendów, funkcjonalnych rozwiązań przestrzennych i ekonomicznej realizacji.

Dom w liredach w bazie projektów Domowy.pl >>>

 

Więcej polecanych projektów domów

Ochrona przeciwpożarowa

[url]http://dylatacjeppoz.pl/[/url]

Autor: Tom55, data: 2019-03-21 12:41:45

BIAŁA ELEWACJA - jaki wybrać tynk

A miał ktoś doświadczenie z połączeniem klasycznej elewacji z takim kamieniem jak tu: https://completehome.pl/media/photos/342285603509520166.jpeg. Nie jest to problematyczne potem?

Autor: bartezz, data: 2019-03-15 13:43:49

Wybór - drzwi wejściowe

Sprawdź markety budowlane. Niektóre akurat mają całkiem sporo ofertę w tym zakresie.

Autor: michael, data: 2019-03-08 21:24:52

TYNK NA ELEWACJĘ

Tynk - najlepiej cienkowarstwowy, a z tych najlepiej silikonowy. Ja mam system FT TN30 i super - jest czysta, gładka elewacja w takim kolorze, w jakim była na początku. Technologie się zmieniają, również w fasadach i polecam korzystać z tych nowszych, a zarazem sprawdzonych.

Autor: arnold, data: 2019-02-26 18:34:18

Drzwi wewnętrzne

Dla mnie najważniejsza sprawą, było by drzwi były z prawdziwego drewna. Nie chodzi tylko o to, że takie drzwi po prostu mi się najlepiej podobają, ale także o to, że przy wykańczaniu domu postawiliśmy na naturalne materiały, przyjazne człowiekowi. Dokładnie przejrzeliśmy ofertę kilku (a może nawet kilkunastu) firm oferujących takie drzwi i wybór padł na firmę Styl Drzewa. Drzwi są eleganckie, solidne wykonane i co najważniejsz są to dębowe drzwi z najwyższej jakości drewna pomalowane bezpiecznym dla zdrowia lakierem.

Autor: Enieli, data: 2019-02-24 20:07:48
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.