Domiday w IWP – bambus jako sztuka użytkowa

Autor: Kopp; Data publikacji: 2013-04-23
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Domiday już 25 kwietnia. Podczas wydarzenia zostaną pokazane ciekawe projekty. Domiday już 25 kwietnia. Podczas wydarzenia zostaną pokazane ciekawe projekty.

Materiał może zainspirować projektanta – najlepszym przykładem jest młoda warszawska grupa Wooow! projekt, która stworzyła unikalną kolekcję przedmiotów użytkowych wykonanych z drewna bambusowego. Ciekawe projekty zostaną zaprezentowane 25 kwietnia podczas wystawy towarzyszącej imprezie Domiday w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego.

[koniec abstraktu]

Domiday to interaktywne, targowo-szkoleniowe spotkanie dla architektów, dekoratorów i projektantów wnętrz. Założeniem wydarzenia jest promocja najświeższych trendów i młodych firm. Podczas spotkania wykłady poprowadzą m. in.: Tomek Rygalik – jeden z najbardziej znanych na świecie polskich designerów oraz Krystyna Surówka – historyk sztuki i designu z warszawskiej ASP. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa Zielono mi prezentująca prace młodych i obiecujących projektantów w obrębie tematu przewodniego WIOSNA/ZIELEŃ/EKOLOGIA/ZMIANY/NOWOŚCI. Wśród projektantów, którzy pokażą swoje najświeższe prace znajdują się: Marta Niemywska, Dawid Grynasz, Cable Power, Kabo&Pydo, Kfti Design, OOdesign.

Fot. Kopp Fot. Kopp

Do tak prestiżowego grona obiecujących polskich designerów dołączyła grupa projektowe Wooow! projekt, w której skład wchodzi trójka warszawskich studentów architektury wnętrz Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania. Młodzi projektanci zainspirowani właściwościami drewna bambusowego stworzyli szereg projektów i prototypów z tego materiału. Taborety, stoliki, stojak na wino czy parawan to tylko niektóre z pomysłów na wykorzystanie deski bambusowej. Wykonanie tych oryginalnych mebli było możliwe dzięki współpracy z firmą Kopp, która jest dystrybutorem podłóg bambusowych i udostępniła warszawskim studentom ten egzotyczny materiał. Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania ufundowała prace stolarskie. - Pracując także osobiście przy wykańczaniu projektów, doceniliśmy trwałość materiału jakim jest bambus. Różnorodność jego tekstur i kolorów stwarza wiele możliwości wzorniczych – o pracy nad prezentowanymi podczas wystawy projektami opowiadają członkowie grupy.

Grupa Wooow! projekt ma już za sobą udział w przeglądzie portfolio Łódź Design Festival 2012, a także wystawę pokonkursową "Młodzi na start" w Centrum Sztuki Współczesnej.

Fot. Kopp Fot. Kopp

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających 25.04 w godzinach 10:00-21:00. Ci, którzy nie zdążą wybrać się do Instytutu Wzornictwa Przemysłowego będą mieli w najbliższym czasie szansę obejrzeć wystawę w krakowskim salonie firmy Kopp.

Marka KOPP - Podłogi Naturalnie Doskonałe to lider w sprzedaży podłóg drewnianych przeznaczonych do stosowania w obiektach mieszkalnych oraz budynkach użyteczności publicznej. W ofercie firmy znajdują się podłogi z drewna oraz podłogi winylowe marki Floover, której firma jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę. Marka posiada także systemy tarasowe oraz elewacje. Produkty firmy są dostępne w firmowych salonach sprzedaży oraz w sklepach specjalizujących się w sprzedaży podłóg.

 

Projekt domu: KamineroKaminero150,88 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: TK77TK77152,02 m²
Projekt domu: Amarylis 3 (CE)Amarylis 3 (CE)152,60 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Kaminero LuxKaminero Lux154,17 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: ZenonZenon154,20 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Odważny 2Odważny 2154,90 m²
Promocja! Niższa cena!
Więcej polecanych projektów domów

Ochrona przeciwpożarowa

[url]http://dylatacjeppoz.pl/[/url]

Autor: Tom55, data: 2019-03-21 12:41:45

BIAŁA ELEWACJA - jaki wybrać tynk

A miał ktoś doświadczenie z połączeniem klasycznej elewacji z takim kamieniem jak tu: https://completehome.pl/media/photos/342285603509520166.jpeg. Nie jest to problematyczne potem?

Autor: bartezz, data: 2019-03-15 13:43:49

Wybór - drzwi wejściowe

Sprawdź markety budowlane. Niektóre akurat mają całkiem sporo ofertę w tym zakresie.

Autor: michael, data: 2019-03-08 21:24:52

TYNK NA ELEWACJĘ

Tynk - najlepiej cienkowarstwowy, a z tych najlepiej silikonowy. Ja mam system FT TN30 i super - jest czysta, gładka elewacja w takim kolorze, w jakim była na początku. Technologie się zmieniają, również w fasadach i polecam korzystać z tych nowszych, a zarazem sprawdzonych.

Autor: arnold, data: 2019-02-26 18:34:18

Drzwi wewnętrzne

Dla mnie najważniejsza sprawą, było by drzwi były z prawdziwego drewna. Nie chodzi tylko o to, że takie drzwi po prostu mi się najlepiej podobają, ale także o to, że przy wykańczaniu domu postawiliśmy na naturalne materiały, przyjazne człowiekowi. Dokładnie przejrzeliśmy ofertę kilku (a może nawet kilkunastu) firm oferujących takie drzwi i wybór padł na firmę Styl Drzewa. Drzwi są eleganckie, solidne wykonane i co najważniejsz są to dębowe drzwi z najwyższej jakości drewna pomalowane bezpiecznym dla zdrowia lakierem.

Autor: Enieli, data: 2019-02-24 20:07:48
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.