Domiday w IWP – bambus jako sztuka użytkowa

Autor: Kopp; Data publikacji: 2013-04-23
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Domiday już 25 kwietnia. Podczas wydarzenia zostaną pokazane ciekawe projekty. Domiday już 25 kwietnia. Podczas wydarzenia zostaną pokazane ciekawe projekty.

Materiał może zainspirować projektanta – najlepszym przykładem jest młoda warszawska grupa Wooow! projekt, która stworzyła unikalną kolekcję przedmiotów użytkowych wykonanych z drewna bambusowego. Ciekawe projekty zostaną zaprezentowane 25 kwietnia podczas wystawy towarzyszącej imprezie Domiday w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego.

[koniec abstraktu]

Domiday to interaktywne, targowo-szkoleniowe spotkanie dla architektów, dekoratorów i projektantów wnętrz. Założeniem wydarzenia jest promocja najświeższych trendów i młodych firm. Podczas spotkania wykłady poprowadzą m. in.: Tomek Rygalik – jeden z najbardziej znanych na świecie polskich designerów oraz Krystyna Surówka – historyk sztuki i designu z warszawskiej ASP. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa Zielono mi prezentująca prace młodych i obiecujących projektantów w obrębie tematu przewodniego WIOSNA/ZIELEŃ/EKOLOGIA/ZMIANY/NOWOŚCI. Wśród projektantów, którzy pokażą swoje najświeższe prace znajdują się: Marta Niemywska, Dawid Grynasz, Cable Power, Kabo&Pydo, Kfti Design, OOdesign.

Fot. Kopp Fot. Kopp

Do tak prestiżowego grona obiecujących polskich designerów dołączyła grupa projektowe Wooow! projekt, w której skład wchodzi trójka warszawskich studentów architektury wnętrz Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania. Młodzi projektanci zainspirowani właściwościami drewna bambusowego stworzyli szereg projektów i prototypów z tego materiału. Taborety, stoliki, stojak na wino czy parawan to tylko niektóre z pomysłów na wykorzystanie deski bambusowej. Wykonanie tych oryginalnych mebli było możliwe dzięki współpracy z firmą Kopp, która jest dystrybutorem podłóg bambusowych i udostępniła warszawskim studentom ten egzotyczny materiał. Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania ufundowała prace stolarskie. - Pracując także osobiście przy wykańczaniu projektów, doceniliśmy trwałość materiału jakim jest bambus. Różnorodność jego tekstur i kolorów stwarza wiele możliwości wzorniczych – o pracy nad prezentowanymi podczas wystawy projektami opowiadają członkowie grupy.

Grupa Wooow! projekt ma już za sobą udział w przeglądzie portfolio Łódź Design Festival 2012, a także wystawę pokonkursową "Młodzi na start" w Centrum Sztuki Współczesnej.

Fot. Kopp Fot. Kopp

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających 25.04 w godzinach 10:00-21:00. Ci, którzy nie zdążą wybrać się do Instytutu Wzornictwa Przemysłowego będą mieli w najbliższym czasie szansę obejrzeć wystawę w krakowskim salonie firmy Kopp.

Marka KOPP - Podłogi Naturalnie Doskonałe to lider w sprzedaży podłóg drewnianych przeznaczonych do stosowania w obiektach mieszkalnych oraz budynkach użyteczności publicznej. W ofercie firmy znajdują się podłogi z drewna oraz podłogi winylowe marki Floover, której firma jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę. Marka posiada także systemy tarasowe oraz elewacje. Produkty firmy są dostępne w firmowych salonach sprzedaży oraz w sklepach specjalizujących się w sprzedaży podłóg.

 

Projekt domu: Galilea BisGalilea Bis133,75 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: ArmandaArmanda133,85 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: TK74TK74133,95 m²
Projekt domu: Torina 2MTorina 2M133,99 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Gaja 3Gaja 3134,14 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Atrakcyjny 3AAtrakcyjny 3A134,30 m²
Promocja! Niższa cena!
Więcej polecanych projektów domów

Charakterystyka energetyczna a projekt budowlany

Witam, Mam pytanie dotyczące charakterystyki energetycznej budynku i pozwolenia na budowę. Jak to w praktyce wygląda, gdy składamy projekt budowlany z załączoną charakterystyką? Dokładnie chodzi mi o przypadek gdy mamy już zrobiony projekt budowlany, do którego robimy dopiero charakterystykę i w której nie wychodzi wskaźnik EP. I co wtedy zrobić? Czy projekt z taką charakterystyką zostanie przyjęty w urzędzie czy może zostanie odrzucony? Sprawa dotyczy budynku produkcyjnego/magazynowego/technologicznego, gdzie nie będą przebywać ludzie . Ogrzewanie i cwu - elektryczne. W przypadku przebudowy wystarczy spełnić izolacyjność przegród, a dla nowego budynku dodatkowo EP. Czy można uzasadnić wysokie EP brakiem możliwości zastosowania innego sposobu ogrzewania i przygotowania c.w.u.? Co zrobić w takiej sytuacji z projektem budowlanym.

Autor: grzegorz32f, data: 2018-12-11 13:50:12

Mały ogród

Wiele inspiracji Ja osobiście znajduje na https://www.zgarden.pl/ ogromny wybór roślin i krzewów. Roślin różnego rodzaju - warto czerpać inspiracje. Wysokiej jakości sadzonki mocno ukorzenione to kolejny atut.

Autor: milajola, data: 2018-11-27 08:18:47

Przygotowanie ścian do malowania

Jedno pomieszczenie na weekend to dużo, jeszcze zależy jakiej są to wielkości pomieszczenia. Jeśli chcesz mieć pewność mocnego krycia za pierwszym razem to polecam specjalne farby przystosowane pod takie oczekiwania - chodzi o Magnat Latex Matt - wykończenie matowe i jednowarstwoe.

Autor: arnold, data: 2018-11-26 18:06:48

Odświeżenie fug

[url]https://chemiadoczyszczenia.pl/srodki-czystosci/197-srodek-do-odkamieniania-bacteril-as-1l-8428446017369.html[/url]

Autor: alekswawr, data: 2018-11-16 11:30:12

Co zamiast drewnianego tarasu???

A co myślicie o deskach kompozytowych? Widziałem takie rozwiązania na stronie dobretarasy to nawet bym nie przypuszczał, że to nie drewno jakbym wcześniej nie doczytał. No i odchodzi konieczność impregnowania

Autor: richardo, data: 2018-11-13 23:19:59
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.