Targi budowlane na Górnym Śląsku

Data publikacji: 2012-02-23
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Stoisko Domowy.pl na targach w Gliwicach Stoisko Domowy.pl na targach w Gliwicach

W dniach 17-19 lutego 2012 r. odbyły się XIII Gliwickie Targi Budownictwa, Instalacji i Wyposażenia Wnętrz. Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony odwiedzających, jak i wystawców oferujących swoje produkty i usługi.

[koniec abstraktu]

W tym roku na targach pojawiło się aż 120 firm, a przekrój wystawców był bardzo zróżnicowany i kompleksowy. Zwiedzający poszukiwali zarówno konkretnych produktów do budowy swojego wymarzonego domu, jak i inspiracji do jego wykończenia.

arch. Szymon Zdziebczok, doradca portalu domowy.pl w Rybniku arch. Szymon Zdziebczok, doradca portalu domowy.pl w Rybniku

 Domowy.pl idealnie wpasował się w krąg zainteresowań odwiedzających, gdyż wielu inwestorów szukało pomocy doradcy przy wyborze odpowiedniego projektu, odpowiadającego ogólnemu wyobrażeniu o wymarzonym domu i warunkach, jakie musi on spełniać. „Klienci z tego terenu często pytali o możliwość ogrzewania budynku paliwem stałym. Pytania dotyczyły również szkód górniczych, gdyż na Śląsku jest to dosyć powszechny problem” – mówi arch. Szymon Zdziebczok, Doradca Domowy.pl w Rybniku.

Doradcy Domowy.pl mogli bezpośrednio odpowiedzieć na pytania klientów, które dotyczyły funkcjonalności wybranych projektów i materiałów budowlanych. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się informacje o materiałach firmy Xella, producenta Silki i Ytonga – systemów wznoszenia ścian, które między innymi proponuje Domowy.pl. Wiele pytań dotyczyło także spraw formalnych, których pomyślne uregulowanie przy budowie domu jest niezwykle istotne, zwłaszcza na tak specyficznym terenie, jakim jest Górny Śląsk.

Stoisko Domowy.pl na targach w Gliwicach Stoisko Domowy.pl na targach w Gliwicach

Zimowy sezon targowy jest dla wielu przyszłych inwestorów okazją do zapoznania się z aktualnymi trendami, innowacjami oraz możliwościami, jakie oferuje szeroka branża budowlana. Doradcy Domowy.pl informowali inwestorów o różnych możliwościach budowy domu, m.in. o systemie szkieletu stalowego FamilyHouse, który umożliwia szybką realizację domu i gwarantuje niższe koszty budowy.

Klienci odwiedzający stoisko Domowy.pl byli bardzo usatysfakcjonowani faktem, że mogą jednocześnie uzyskać pomoc przy wyborze odpowiedniego projektu, odpowiedzi na nurtujące ich pytania związane z budową oraz fachową pomoc przy adaptacji projektu, wprowadzonych do niego zmian oraz wielu innych aspektów związanych z wybudowaniem domu.

Projekt domu: HomeKONCEPT-50HomeKONCEPT-50186,60 m²
Projekt domu: Endo 3Endo 3187,85 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: KaroKaro188,00 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: HomeKONCEPT-37HomeKONCEPT-37191,08 m²
Projekt domu: Goran 3Goran 3191,08 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: HomeKONCEPT-59HomeKONCEPT-59198,09 m²
Projekt domu: HomeKONCEPT-29HomeKONCEPT-29201,10 m²
Projekt domu: HomeKONCEPT-33HomeKONCEPT-33213,89 m²
Więcej polecanych projektów domów

Płytki klinkierowe na elewacji

Klinkier się fajnie sprawuje w połączeniu z ładnym tynkiem. Ja mam akurat z King Klinker (chawlę sobie). Miałem bardzo dobrego fachowca, który ogarnął temat montażu. Fasada ma 2 lata i wygląda barzdo świeżo

Autor: filipmaks, data: 2018-06-01 13:12:00

Wybór projektu domu jednorodzinnego.

Moim zdaniem, a przynajmniej my się tym kierowaliśmy podczas wyboru projektu i budowy to oddzielenie w domu części dziennej od częsci sypialnej, mamy dwoje dośc małych jeszcze dzieci, które moga hałasowac i bałaganić ile wlezie, ale jak idziemy do częsci sypialnej to tam jest wszystko jasne - cisza, spokój, odpoczynek. Skusiliśmy się też na rozbudowany, przylegający garaż z kotłownią, oraz jeszcze jednym pomieszczeniem gospodarczym, które znajduje sięteż w garażu służącym za miejsce spoczynku dla weków, przetworów, ziemniaków i innych zakupów, które przenosimy prosto z garażu :). W pomieszczeniu gospodarczym mamy też pralkę, więc cały bałagan nazwijmy to - siedzi w garażu :). Projekt kupowaliśmy na pracownia-projekty.pl i nie wprowadzaliśmy żadnych zmian :) Mamy 4 sypialnie, w tym niewielki ale przytulny pokój gościnny, dwie łazienki - jedna w częsci dziennej, druga w części sypialnej - tutaj wanna, prysznic. Część sypialna znajduje się na takim jakby półpiętrze nad garażem, który jest odrobine schowany w ziemi. Dom jest na tyle długi, że zasłania cały tył podrórka, więc z ulicy nie widać kto i co tam robi, bez montowania nie wiadomo jak zabudowanej bramy i ogrodzenia :)

Autor: lukaszlukasz, data: 2018-06-01 12:54:54

Ogrzewnie domu kominkiem

Ja na waszym miejscu nie bawiłbym się ani w ogrzewanie samym kominkiem, ani w żadne inne kotły na paliwa stałe. Już niedługo wchodzi w życie ustawa antysmogowa i moim zdaniem nie sensu pchać się w takie systemy ogrzewania domu. Lepiej się zastanowić nad montażem pompy ciepła. Poczytajcie sobie na stronie firmy, która zajmuje się montażem pomp od lat - http://dimplex.pl/, jakie taka pompa daje możliwości i korzyści. Obecnie nie ma lepszego, bardziej ekonomicznego czy ekologicznego systemu.

Autor: Tom55, data: 2018-05-29 19:52:47

Kocioł na paliwo czy na węgiel?

Jeśli ma się dostęp do gazu to najlepszą opcją jest kocioł gazowy. Dobry kocioł, polskiej firmy http://termet.com.pl/, można kupić w bardzo dobrej cenie. Z montażem też nie ma problemów, bo w całej Polsce jest dużo instalatorów, którzy mają potrzebne uprawnienia. A w dodatku ogrzewanie gazowe jest ekologiczne i bardzo wygodne. Nie trzeba przy nim praktycznie nic robić.

Autor: Enieli, data: 2018-05-29 19:47:48

Zmiana ogrzewania - co tańsze?

Pompa ciepła może i fajna - ale dość droga opcja (chodzi mi oczywiście o sam koszt zakupu pompy). Jeśli natomiast ma się dostęp do gazu to najlepszą opcją jest kocioł gazowy. Dobry kocioł, polskiej firmy http://termet.com.pl/, można kupić w bardzo dobrej cenie. Z montażem też nie ma problemów, bo w całej Polsce jest dużo instalatorów, którzy mają potrzebne uprawnienia. A ogrzewanie gazowe podobnie jak pompa ciepłą jest ekologiczne i bardzo wygodne.

Autor: Enieli, data: 2018-05-29 19:45:04
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Zamów bezpłatny poradnik - 5 prostych kroków do wyboru projektu domu
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Projekty domów małe i tanie w budowie
Projekty domów nowoczesnych
Amadu
Azuko
Decorations&Design
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.