Targi budowlane na Górnym Śląsku

Data publikacji: 2012-02-23
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Stoisko Domowy.pl na targach w Gliwicach Stoisko Domowy.pl na targach w Gliwicach

W dniach 17-19 lutego 2012 r. odbyły się XIII Gliwickie Targi Budownictwa, Instalacji i Wyposażenia Wnętrz. Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony odwiedzających, jak i wystawców oferujących swoje produkty i usługi.

[koniec abstraktu]

W tym roku na targach pojawiło się aż 120 firm, a przekrój wystawców był bardzo zróżnicowany i kompleksowy. Zwiedzający poszukiwali zarówno konkretnych produktów do budowy swojego wymarzonego domu, jak i inspiracji do jego wykończenia.

arch. Szymon Zdziebczok, doradca portalu domowy.pl w Rybniku arch. Szymon Zdziebczok, doradca portalu domowy.pl w Rybniku

 Domowy.pl idealnie wpasował się w krąg zainteresowań odwiedzających, gdyż wielu inwestorów szukało pomocy doradcy przy wyborze odpowiedniego projektu, odpowiadającego ogólnemu wyobrażeniu o wymarzonym domu i warunkach, jakie musi on spełniać. „Klienci z tego terenu często pytali o możliwość ogrzewania budynku paliwem stałym. Pytania dotyczyły również szkód górniczych, gdyż na Śląsku jest to dosyć powszechny problem” – mówi arch. Szymon Zdziebczok, Doradca Domowy.pl w Rybniku.

Doradcy Domowy.pl mogli bezpośrednio odpowiedzieć na pytania klientów, które dotyczyły funkcjonalności wybranych projektów i materiałów budowlanych. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się informacje o materiałach firmy Xella, producenta Silki i Ytonga – systemów wznoszenia ścian, które między innymi proponuje Domowy.pl. Wiele pytań dotyczyło także spraw formalnych, których pomyślne uregulowanie przy budowie domu jest niezwykle istotne, zwłaszcza na tak specyficznym terenie, jakim jest Górny Śląsk.

Stoisko Domowy.pl na targach w Gliwicach Stoisko Domowy.pl na targach w Gliwicach

Zimowy sezon targowy jest dla wielu przyszłych inwestorów okazją do zapoznania się z aktualnymi trendami, innowacjami oraz możliwościami, jakie oferuje szeroka branża budowlana. Doradcy Domowy.pl informowali inwestorów o różnych możliwościach budowy domu, m.in. o systemie szkieletu stalowego FamilyHouse, który umożliwia szybką realizację domu i gwarantuje niższe koszty budowy.

Klienci odwiedzający stoisko Domowy.pl byli bardzo usatysfakcjonowani faktem, że mogą jednocześnie uzyskać pomoc przy wyborze odpowiedniego projektu, odpowiedzi na nurtujące ich pytania związane z budową oraz fachową pomoc przy adaptacji projektu, wprowadzonych do niego zmian oraz wielu innych aspektów związanych z wybudowaniem domu.

Projekt domu: Dostępny 5Dostępny 5135,50 m²
Projekt domu: TK12TK12135,92 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: SolidnySolidny136,00 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: TK29TK29136,30 m²
Projekt domu: HomeKONCEPT-27HomeKONCEPT-27136,58 m²
Projekt domu: ArteoArteo136,93 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Sardynia VISardynia VI137,20 m²
Więcej polecanych projektów domów

Ogrzewnie domu kominkiem

Już pomijam pozwolenia i przepisy. Ale moim zdaniem ogrzewanie kominkiem domu jest trochę problematyczne. Jak to niektórzy mówią, z salonu robi się kotłownię. Na waszym miejscu zdecydowałabym się jednak na ogrzewanie domu w tradycyjny sposób. Ja mam kocioł na pellet (dobrego, polskiego producenta - firmy Sas) i jest to dla mnie super wygodne rozwiązanie. Kocioł ma automatyczny podajnik, a z pelletu powstaje naprawdę niewiele popiołu, tak że obsługa jego jest bezproblemowa.

Autor: Adeli, data: 2018-03-23 14:00:16

Kominy systemowe

Ale, w czym widzisz problem. Wybierasz interesujący się system, zamawiasz, płacisz i montujesz. Nie ma tu niczego niezwykłego. Tak samo kupuje się system kominowy, jak np. bloczki fundamentowe. To nic skomplikowanego. Pamiętaj tylko przy montażu, że warto pewne newralgiczne elementy zabezpieczyć sznurem uszczelniający. Bardzo dobre sznury ma firma Protector - http://dylatacjeppoz.pl/. Głównie chodzi o to by taki sznur miał wysoką klasę odporności ogniowej.

Autor: Tom55, data: 2018-03-23 13:49:31

Płytki klinkierowe na elewacji

Klinkier, nie wygląda źle. Ale mi ostatnio bardzo przypadły do gustu, nowoczesne elewacje, takie jak można sobie obejrzeć na stronie firmy Barwa System - [url]http://blog.barwasystem.pl/category/produkty/siatki/[/url]. Szczególnie te z siatki wyglądają rewelacyjnie. Oczywiście u nas jeszcze mało kto stosuje takie rozwiązania dla domów jednorodzinnych. Ale myślę, że patrząc na to, jak dobrze to wygląda i jak jest wygodne jeśli chodzi o czyszczenie i konserwację, to z czasem sporo osób, będzie się decydować na właśnie takie elewacje.

Autor: Tom55, data: 2018-03-23 13:45:48

Oszczędzanie energii_kolektory

Oczywiście, że kolektory mają inne zadanie niż ozdoba budynku. A jednak nie każdemu podoba się wizja, umieszczanie ich na dachu i szpecenia całości. Jak masz dużą działkę, to możesz je spokojnie rozmieścić na działce. Ale już co do szczegółów to musiałbyś się dopytać w jakiejś porządnej firmie, która się tą tematyką zajmuje, jak np. http://oemsolar.pl/. Na pewno będą w stanie ci pomóc, bo od lat robią tego typu rzeczy.

Autor: Tom55, data: 2018-03-23 13:42:00

Mały ogród

Osobiście użyłem żywotnika olbrzymiego (szczególnie przy drzwiach). Wcześniej skorzystałem z porady eksperta na http://www.zgarden.pl/ Jestem zadowolony i mam nadzieję, że może tamtejsi eksperci coś panu doradzą.

Autor: mitronas, data: 2018-03-15 11:14:44
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Zamów bezpłatny poradnik - 5 prostych kroków do wyboru projektu domu
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Acero Frame - konstrukcje stalowe
PSB Dom Nowoczesny
Projekty domów małe i tanie w budowie
Projekty domów nowoczesnych
Amadu
Azuko
Decorations&Design
Roben
Fakro
Polskie Składy Budowlane
Acero Frame
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.