Domowy.pl zaprasza do Krakowa, Tarnowa i Kielc

Data publikacji: 2012-04-19
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Zapraszamy na targi do Krakowa, Kielc i Tarnowa Zapraszamy na targi do Krakowa, Kielc i Tarnowa

Wszyscy, którzy interesują się budową domu jednorodzinnego i planują w niedługim czasie rozpocząć inwestycję powinni odwiedzić stoiska Domowy.pl na targach branżowych w Krakowie, Tarnowie lub Kielcach.

[koniec abstraktu]

Budowa domu to poważne przedsięwzięcie, do którego warto dobrze się przygotować. W pierwszej kolejności trzeba określić swoje potrzeby i możliwości. Najważniejszą decyzją po wyborze działki jest wybór projektu. Projekt wpływa na funkcjonalność domu, jego walory estetyczne oraz koszty budowy i eksploatacji. Dobrze dobrany potrafi odwdzięczyć się komfortem użytkowym i dobrym zwrotem z inwestycji w przypadku sprzedaży nieruchomości. Duży wybór dostępnych projektów gotowych sprawia, że coraz częściej inwestorzy mają problem z dotarciem do optymalnej dla nich wersji domu. Pośród kilkunastu tysięcy propozycji łatwo się zgubić i trudno wydobyć rozwiązanie dostosowane do indywidualnych potrzeb – rodziny i działki.

Wybierając projekt domu należy uwzględnić szereg wytycznych związanych z lokalizacją i budżetem budowy oraz preferencjami przyszłych użytkowników. Każdy dom powinien harmonijnie wpisywać się w istniejącą dookoła zabudowę, współgrać z nią i budować ład przestrzenny. Mając działkę warto rozejrzeć się i poznać sąsiedztwo, aby dobierając projekt umiejętnie dopasować go do okolicznej architektury. Nie zawsze jest to łatwe. Budownictwo jednorodzinne w Polsce jest bardzo różnorodne. Budowane domy różnią się stylem, charakterem, liczbą kondygnacji, wielkością brył i kształtem dachów. Początkującemu inwestorowi bardzo trudno stwierdzić, do których wzorców powinien nawiązać, a które zdecydowanie odrzucić. „Podstawowe informacje o tym, co można wybudować w konkretnym miejscu znajdują się w miejscowym planie zagospodarowania, a jeśli go nie ma, to występuje się o decyzję o warunkach zabudowy. Wymienione dokumenty określają rodzaj zabudowy, jej intensywność, dopuszczalną wysokość budynku i liczbę kondygnacji oraz linię zabudowy.” – mówi mg inż. Wojciech Janczyński, Doradca Domowy.pl z Krakowa. „Bardzo często klienci nie znają procedur i kolejności załatwiania spraw w urzędach. Jednak bez znajomości ścieżki postępowania nie da się skutecznie uzyskać pozwolenia na budowę. Dzięki naszej pomocy staje się to dużo łatwiejsze, szybsze i na pewno skuteczne.” – dodaje pan Wojciech.

Równie ważny jak przemyślana lokalizacja jest budżet inwestycji, który ma kluczowe znaczenie przy planowaniu budowy, a w pierwszym etapie w wyborze projektu. Na koszty budowy domu wpływają nie tylko użyte materiały i wykonawstwo, ale przede wszystkim wielkość domu, kształt budynku, rodzaj dachu, liczba kondygnacji, balkony, wykusze czy podcienie. „Im prostszy dom, tym niższe koszty budowy. Najbardziej ekonomiczne są budynki na planie prostokąta z dwuspadowym dachem. Dużą popularnością cieszą się ostatnio niewielkie domy z użytkowym poddaszem i kotłownią na paliwo stałe.” – mówi arch. Marek Fijałkowski, Doradca Domowy.pl w Nowym Sączu. „Wybierając projekt należy przyjrzeć się kosztom budowy nie tylko w kontekście samego budynku, ale również zagospodarowania posesji: wykonania ścieżek, podjazdów i tarasów oraz ogrodzenia. Klasycznym błędem osób budujących po raz pierwszy jest skupienie swojej uwagi wyłącznie na budynku – jego budowie i wykończeniu. Takie podejście skutkuje długoletnim mieszkaniem na budowie, zmęczenie i niezadowolenie z połowicznych rozwiązań.” – przekonuje pan Marek. Aby zapobiec sytuacji, w której zaczyna brakować środków na dokończenie budowy, warto już na samym początku poradzić się specjalisty od finansów. Na każdym stoisku targowym Domowy.pl dostępni są zawsze profesjonalni doradcy kredytowi, którzy mogą sprawdzić zdolność kredytową, oszacować koszty budowy domu i pomóc uzyskać kredyt hipoteczny.

Znając kwotę, którą można przeznaczyć na budowę domu, łatwiej zawęzić krąg zainteresowań. To dobry moment, aby uporządkować własne potrzeby i wyobrażenia na temat wymarzonego domu. Najlepiej zacząć od ustalenia liczby kondygnacji – czy dom ma być parterowy, z użytkowym poddaszem czy piętrowy (częściowo ta decyzja będzie pochodną warunków określonych w planie zagospodarowania lub DWZ). W przypadku najbardziej popularnej (i ekonomicznej) grupy domów z użytkowym poddaszem, zazwyczaj na parterze znajduje się strefa dzienna, a na poddaszu strefa nocna. „Ważną kwestią jest określenie powierzchni użytkowej, zdecydowanie o liczbie łazienek, charakterze kuchni (otwarta, zamknięta, jak duża etc.), obecności (lub braku) garażu w bryle budynku.” – podpowiada arch. Tomasz Zalewski, Doradca Domowy.pl w Kielcach. „Czasami trudno określić wszystkie aspekty, które warto uwzględnić podczas wyboru projektu. Dlatego warto skorzystać z pomocy i porozmawiać ze specjalistą. Nasze doświadczenie może okazać się naprawdę pomocne i pozwoli wyeliminować potencjalne błędy. Z bezpłatnego doradztwa można skorzystać np. podczas najbliższych targów, które odbędą się w Kielcach” – zachęca p. Tomasz.

O wszystkich tematach związanych z planowaniem i budową domu jednorodzinnego można było porozmawiać z Doradcami Domowy.pl w ostatni weekend tj. w dniach od 20 do 22 kwietnia 2012 r. podczas:

 • XXXIX Krakowskie Targi Budownictwa, Centrum Targowe - Chemobudowa Kraków S.A., ul. Klimeckiego 14 w Krakowie
 • II Tarnowskie Targi Dom i Otoczenie Hala Widowiskowo Sportowa "Jaskółka", ul. Traugutta 3a w Tarnowie
 • DOM 2012 - Ogólnopolskie Targi Materiałów Budownictwa Mieszkaniowego i Wyposażenia Wnętrz, ul. Zakładowa 1, Tereny Targowe TK w Kielcach
Projekt domu: TK70TK70147,94 m²
Projekt domu: RatajówkaRatajówka148,00 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Amarylis 2 (CE)Amarylis 2 (CE)148,05 m²
Projekt domu: Decyma 6 (CE)Decyma 6 (CE)148,50 m²
Projekt domu: Decyma 9 (CE)Decyma 9 (CE)148,50 m²
Więcej polecanych projektów domów

Mały ogród

Osobiście użyłem żywotnika olbrzymiego (szczególnie przy drzwiach). Wcześniej skorzystałem z porady eksperta na http://www.zgarden.pl/ Jestem zadowolony i mam nadzieję, że może tamtejsi eksperci coś panu doradzą.

Autor: mitronas, data: 2018-03-15 11:14:44

KOMINEK W MIESZKANIU

Montując kominek, czy kozę trzeba zadbać o bezpieczeństwo p-poż. Bez dobrego sznura uszczelniającego się na pewno nie obejdziecie. Bardzo dobre jakościowo i w przystępnej cenie ma takie sznury firma Protectro - http://dylatacjeppoz.pl/. Warto o tym pomyśleć wcześniej, żeby montaż przebiegł bez problemu i aby można było bezpiecznie używać kominek.

Autor: Tom55, data: 2018-03-03 22:04:44

Projekt wnętrz

Tyle samo ile kosztuje kupno mieszkania:) Wszystko zależy od tego jaki metraż, jakie masz wymagania i jaką firmę zatrudnisz. Przedzwoń sobie do kilku firm (jak jesteś z Krakowa lub okolic to koniecznie zadzwoń do http://intellio.pl/kontakt-krakow/), porozmawiaj. Powiedz czego oczekujesz i niech ci powiedzą przybliżoną cenę za projekt. Inaczej trudno powiedzieć jakiego rzędu będzie to kwota.

Autor: Tom55, data: 2018-03-03 22:00:23

Pomysły na sufit podwieszany:))))

Jeśli chodzi o sufity podwieszane, to polecam sobie obejrzeć na stronie http://blog.barwasystem.pl/, jak takie sufity, robi jedna z lepszych firm na polskim rynku. Widziałem już kilka ich realizacji na żywo, a jeszcze więcej na zdjęciach i zawsze jestem pod wrażeniem i estetyki wykonania i funkcjonalności. Robią oni duże projekty, i warto sobie popatrzeć, jak to powinno wyglądać.

Autor: Tom55, data: 2018-03-03 21:57:03

Zmiana ogrzewania - co tańsze?

Racja, pompa ciepła to dobry pomysł na ekologiczne ogrzewanie domu. Zobacz sobie ofertę firmy http://dimplex.pl/, bo jest kilka rodzajów pomp (gruntowa, powietrzna) i zanim się zdecydujesz na konkretny rodzaj i model, warto poczytać i popytać fachowców. Dobór pompy nie jest taki łatwy i zależy od wielu czynników, więc najlepiej całość zlecić solidnej firmie.

Autor: Tom55, data: 2018-03-03 21:50:43
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Zamów bezpłatny poradnik - 5 prostych kroków do wyboru projektu domu
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Acero Frame - konstrukcje stalowe
PSB Dom Nowoczesny
Projekty domów małe i tanie w budowie
Projekty domów nowoczesnych
Amadu
Azuko
Decorations&Design
Roben
Fakro
Polskie Składy Budowlane
Acero Frame
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.