Domowy.pl zaprasza do Krakowa, Tarnowa i Kielc

Data publikacji: 2012-04-19
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Zapraszamy na targi do Krakowa, Kielc i Tarnowa Zapraszamy na targi do Krakowa, Kielc i Tarnowa

Wszyscy, którzy interesują się budową domu jednorodzinnego i planują w niedługim czasie rozpocząć inwestycję powinni odwiedzić stoiska Domowy.pl na targach branżowych w Krakowie, Tarnowie lub Kielcach.

[koniec abstraktu]

Budowa domu to poważne przedsięwzięcie, do którego warto dobrze się przygotować. W pierwszej kolejności trzeba określić swoje potrzeby i możliwości. Najważniejszą decyzją po wyborze działki jest wybór projektu. Projekt wpływa na funkcjonalność domu, jego walory estetyczne oraz koszty budowy i eksploatacji. Dobrze dobrany potrafi odwdzięczyć się komfortem użytkowym i dobrym zwrotem z inwestycji w przypadku sprzedaży nieruchomości. Duży wybór dostępnych projektów gotowych sprawia, że coraz częściej inwestorzy mają problem z dotarciem do optymalnej dla nich wersji domu. Pośród kilkunastu tysięcy propozycji łatwo się zgubić i trudno wydobyć rozwiązanie dostosowane do indywidualnych potrzeb – rodziny i działki.

Wybierając projekt domu należy uwzględnić szereg wytycznych związanych z lokalizacją i budżetem budowy oraz preferencjami przyszłych użytkowników. Każdy dom powinien harmonijnie wpisywać się w istniejącą dookoła zabudowę, współgrać z nią i budować ład przestrzenny. Mając działkę warto rozejrzeć się i poznać sąsiedztwo, aby dobierając projekt umiejętnie dopasować go do okolicznej architektury. Nie zawsze jest to łatwe. Budownictwo jednorodzinne w Polsce jest bardzo różnorodne. Budowane domy różnią się stylem, charakterem, liczbą kondygnacji, wielkością brył i kształtem dachów. Początkującemu inwestorowi bardzo trudno stwierdzić, do których wzorców powinien nawiązać, a które zdecydowanie odrzucić. „Podstawowe informacje o tym, co można wybudować w konkretnym miejscu znajdują się w miejscowym planie zagospodarowania, a jeśli go nie ma, to występuje się o decyzję o warunkach zabudowy. Wymienione dokumenty określają rodzaj zabudowy, jej intensywność, dopuszczalną wysokość budynku i liczbę kondygnacji oraz linię zabudowy.” – mówi mg inż. Wojciech Janczyński, Doradca Domowy.pl z Krakowa. „Bardzo często klienci nie znają procedur i kolejności załatwiania spraw w urzędach. Jednak bez znajomości ścieżki postępowania nie da się skutecznie uzyskać pozwolenia na budowę. Dzięki naszej pomocy staje się to dużo łatwiejsze, szybsze i na pewno skuteczne.” – dodaje pan Wojciech.

Równie ważny jak przemyślana lokalizacja jest budżet inwestycji, który ma kluczowe znaczenie przy planowaniu budowy, a w pierwszym etapie w wyborze projektu. Na koszty budowy domu wpływają nie tylko użyte materiały i wykonawstwo, ale przede wszystkim wielkość domu, kształt budynku, rodzaj dachu, liczba kondygnacji, balkony, wykusze czy podcienie. „Im prostszy dom, tym niższe koszty budowy. Najbardziej ekonomiczne są budynki na planie prostokąta z dwuspadowym dachem. Dużą popularnością cieszą się ostatnio niewielkie domy z użytkowym poddaszem i kotłownią na paliwo stałe.” – mówi arch. Marek Fijałkowski, Doradca Domowy.pl w Nowym Sączu. „Wybierając projekt należy przyjrzeć się kosztom budowy nie tylko w kontekście samego budynku, ale również zagospodarowania posesji: wykonania ścieżek, podjazdów i tarasów oraz ogrodzenia. Klasycznym błędem osób budujących po raz pierwszy jest skupienie swojej uwagi wyłącznie na budynku – jego budowie i wykończeniu. Takie podejście skutkuje długoletnim mieszkaniem na budowie, zmęczenie i niezadowolenie z połowicznych rozwiązań.” – przekonuje pan Marek. Aby zapobiec sytuacji, w której zaczyna brakować środków na dokończenie budowy, warto już na samym początku poradzić się specjalisty od finansów. Na każdym stoisku targowym Domowy.pl dostępni są zawsze profesjonalni doradcy kredytowi, którzy mogą sprawdzić zdolność kredytową, oszacować koszty budowy domu i pomóc uzyskać kredyt hipoteczny.

Znając kwotę, którą można przeznaczyć na budowę domu, łatwiej zawęzić krąg zainteresowań. To dobry moment, aby uporządkować własne potrzeby i wyobrażenia na temat wymarzonego domu. Najlepiej zacząć od ustalenia liczby kondygnacji – czy dom ma być parterowy, z użytkowym poddaszem czy piętrowy (częściowo ta decyzja będzie pochodną warunków określonych w planie zagospodarowania lub DWZ). W przypadku najbardziej popularnej (i ekonomicznej) grupy domów z użytkowym poddaszem, zazwyczaj na parterze znajduje się strefa dzienna, a na poddaszu strefa nocna. „Ważną kwestią jest określenie powierzchni użytkowej, zdecydowanie o liczbie łazienek, charakterze kuchni (otwarta, zamknięta, jak duża etc.), obecności (lub braku) garażu w bryle budynku.” – podpowiada arch. Tomasz Zalewski, Doradca Domowy.pl w Kielcach. „Czasami trudno określić wszystkie aspekty, które warto uwzględnić podczas wyboru projektu. Dlatego warto skorzystać z pomocy i porozmawiać ze specjalistą. Nasze doświadczenie może okazać się naprawdę pomocne i pozwoli wyeliminować potencjalne błędy. Z bezpłatnego doradztwa można skorzystać np. podczas najbliższych targów, które odbędą się w Kielcach” – zachęca p. Tomasz.

O wszystkich tematach związanych z planowaniem i budową domu jednorodzinnego można było porozmawiać z Doradcami Domowy.pl w ostatni weekend tj. w dniach od 20 do 22 kwietnia 2012 r. podczas:

 • XXXIX Krakowskie Targi Budownictwa, Centrum Targowe - Chemobudowa Kraków S.A., ul. Klimeckiego 14 w Krakowie
 • II Tarnowskie Targi Dom i Otoczenie Hala Widowiskowo Sportowa "Jaskółka", ul. Traugutta 3a w Tarnowie
 • DOM 2012 - Ogólnopolskie Targi Materiałów Budownictwa Mieszkaniowego i Wyposażenia Wnętrz, ul. Zakładowa 1, Tereny Targowe TK w Kielcach
Projekt domu: Ekonomiczny 4AEkonomiczny 4A115,40 m²
Projekt domu: TK21TK21115,52 m²
Projekt domu: TK233TK233116,14 m²
Projekt domu: Z Widokiem 1Z Widokiem 1116,20 m²
Projekt domu: TK8TK8116,30 m²
Projekt domu: Celio 2Celio 2116,31 m²
Promocja! Niższa cena!
Więcej polecanych projektów domów

Rekuperatory od InstalTechnik - dobry wybór?

Witajcie, jestem na etapie budowy domu. Chcę, aby był on jak najbardziej energooszczędny, dlatego też zdecydowałem się na takie rozwiązania, które dają taką możliwość. Na przykład chcę zastosować rekuperator, który zapewnia odzysk ciepła jednocześnie zapewniając ciągłą wentylację domu. Zastanawiam się jednak nad firmą, która miałaby się zająć instalacją tego rozwiązania. Znalazłam firmę z Oleśnicy, nazywa się InstalTechnik, podobno specjalizuje się w takich technologiach. Jak jest naprawdę? Czy ktoś z Was może korzystał z ich usług i mógłby się podzielić opinią?

Autor: jazzan, data: 2018-09-19 08:38:17

Firanki czy rolety?

Firanki to według mnie przeżytek. Ciągle się brudzą,trzeba je prać i wydawać pieniądze. Ja u siebie mam Rolety firmy Perfecta z https://perfecta.pl/produkty/zaluzje-pionowe/ i to był strzał w 10 ! Bardzo ładnie dopełnia aranżacji całego pokoju

Autor: kasia lis, data: 2018-09-16 22:22:51

Czy elewacja drewniana jest problematyczna?

Też mi się wydaje że drewno jest bardziej problematyczne.Chociażby od strony północnej po jakimś czasie zacznie obrastać mchem..Może lepiej wybrać coś trwalszego.ja mam płytki elewacyjne.Są ładne i trwałe,kupowałam w firmie Joniec kolorystyka dosyć ciekawa.Więc pomyśl może nad czymś trwalszym.Takie płytki masz na długie lata bez problemów.

Autor: arla17, data: 2018-09-06 21:36:07

Płytki klinkierowe na elewacji

Tom55 wspomniał o nowoczesnych elewacjach to nie sposób nie powiedzieć paru słów o płytach warstwowych Kingspan, które świetnie nadają się do stworzenia nietuzinkowej, designerskiej elewacji. Jeśli chodzi o parametry izolacyjne to nie ma co się martwić, połączenie rdzenia QuadCore, IPN oraz wełny mineralnej daje niesamowite rezultaty, pełni też rolę przeciwpożarową. Ogromnym plusem jest szybki montaż, płyty są dopracowane w taki sposób, że pasują do budynku każdego typu. Warto rozważyć takie wykończenie, nie trzeba go już potem malować, czy martwić się konserwacją

Autor: sekon, data: 2018-08-23 11:05:26

Szklany stół, jakie krzesła dobrać?

W przypadku szklanego stołu rozwiązań jest bardzo dużo. Pasują zarówno krzesła metalowe, jak i drewniane czy plastikowe. Wszystko zależy od dobrania odpowiedniego stylu. Warto zainspirować się gotowymi aranżacjami i przy okazji sprawdzić jaki materiał będzie najwygodniejszy. http://www.dobroteka.pl

Autor: Dobroteka, data: 2018-08-21 10:58:16
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.