Domowy.pl na kolejnych targach

Autor: Domowy.pl; Data publikacji: 2012-10-08
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Domowy.pl na targach w Wieliczce. Domowy.pl na targach w Wieliczce.

Za nami kolejny targowy weekend. Tym razem można było zasięgnąć porady Doradców Domowy.pl w Wieliczce, Lublinie i Opolu. Targowe spotkania potwierdziły widoczną już od dłuższego czasu tendencję – wybieramy mniejsze domy, ale za to bardziej nowoczesne. Wielu inwestorów pytało o proste, parterowe budynki z kopertowym dachem.

[koniec abstraktu]

Targi Stylo-Dom w Wieliczce, które odbyły się na terenie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego "Solne Miasto, przyciągnęły głównie wystawców, którzy zajmują się wyposażeniem domu. Dzięki stoisku Domowy.pl odwiedzający mieli okazję porozmawiać również o wszystkich formalnościach związanych z budową. Doradca Domowy.pl z Krakowa, Wojciech Janczyński, mówił o lokalnych uwarunkowaniach i przeszkodach, na jakie w tym regionie może natrafić inwestor.

Domowy.pl na targach w Wieliczce. Domowy.pl na targach w Wieliczce.

Podczas Giełdy Budowlano-Mieszkaniowej w Galerii Gala Dom i Wnętrze w Lublinie również można było zasięgnąć fachowej porady Domowy.pl. – Rozmowy z inwestorami koncentrowały się wokół projektów domów –mówi Agnieszka Kupczak, Doradca Domowy.pl z Lublina.-Furorę zrobił dom Cyprys 3 MTM Styl – dwupiętrowy, prosty i nowoczesny, który akurat widniał na stoiskowym rollupie Domowy.pl. Dużą popularnością cieszyły się również projekty domów parterowych, z kopertowym dachem. Zainteresowania inwestorów koncentrowały się na prostych bryłach i metrażach w przedziale od 80 do 150 mkw. Ciekawostką było spore zainteresowanie budownictwem szkieletowym.

Opolskie Targi Budownictwa „Mój dom” przebiegły pod hasłem eko. Również u Doradcy Domowy.pl, Adama Dynkiewicza, można było zaczerpnąć informacji o technologiach energooszczędnych. Ale nie tylko – doradzał on we wszystkich innych sprawach związanych z procesem budowy domu. Warto zaznaczyć, że stoisko Doradcy Domowy.pl z Opola zostało nagrodzone złotym medalem, przyznanym przez targową kapitułę za systemy dekoracji wewnętrznych, jakimi między innymi nasz ekspert się zajmuje.

 

Projekt domu: Ambrozja 6 (CE)Ambrozja 6 (CE)165,32 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: HomeKONCEPT-26HomeKONCEPT-26165,36 m²
Projekt domu: OtisOtis166,58 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: HomeKONCEPT-08HomeKONCEPT-08167,01 m²
Projekt domu: Alwin 4Alwin 4167,10 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Doskonały 1Doskonały 1167,40 m²
Projekt domu: CabernetCabernet167,50 m²
Więcej polecanych projektów domów

Ogrzewnie domu kominkiem

Już pomijam pozwolenia i przepisy. Ale moim zdaniem ogrzewanie kominkiem domu jest trochę problematyczne. Jak to niektórzy mówią, z salonu robi się kotłownię. Na waszym miejscu zdecydowałabym się jednak na ogrzewanie domu w tradycyjny sposób. Ja mam kocioł na pellet (dobrego, polskiego producenta - firmy Sas) i jest to dla mnie super wygodne rozwiązanie. Kocioł ma automatyczny podajnik, a z pelletu powstaje naprawdę niewiele popiołu, tak że obsługa jego jest bezproblemowa.

Autor: Adeli, data: 2018-03-23 14:00:16

Kominy systemowe

Ale, w czym widzisz problem. Wybierasz interesujący się system, zamawiasz, płacisz i montujesz. Nie ma tu niczego niezwykłego. Tak samo kupuje się system kominowy, jak np. bloczki fundamentowe. To nic skomplikowanego. Pamiętaj tylko przy montażu, że warto pewne newralgiczne elementy zabezpieczyć sznurem uszczelniający. Bardzo dobre sznury ma firma Protector - http://dylatacjeppoz.pl/. Głównie chodzi o to by taki sznur miał wysoką klasę odporności ogniowej.

Autor: Tom55, data: 2018-03-23 13:49:31

Płytki klinkierowe na elewacji

Klinkier, nie wygląda źle. Ale mi ostatnio bardzo przypadły do gustu, nowoczesne elewacje, takie jak można sobie obejrzeć na stronie firmy Barwa System - [url]http://blog.barwasystem.pl/category/produkty/siatki/[/url]. Szczególnie te z siatki wyglądają rewelacyjnie. Oczywiście u nas jeszcze mało kto stosuje takie rozwiązania dla domów jednorodzinnych. Ale myślę, że patrząc na to, jak dobrze to wygląda i jak jest wygodne jeśli chodzi o czyszczenie i konserwację, to z czasem sporo osób, będzie się decydować na właśnie takie elewacje.

Autor: Tom55, data: 2018-03-23 13:45:48

Oszczędzanie energii_kolektory

Oczywiście, że kolektory mają inne zadanie niż ozdoba budynku. A jednak nie każdemu podoba się wizja, umieszczanie ich na dachu i szpecenia całości. Jak masz dużą działkę, to możesz je spokojnie rozmieścić na działce. Ale już co do szczegółów to musiałbyś się dopytać w jakiejś porządnej firmie, która się tą tematyką zajmuje, jak np. http://oemsolar.pl/. Na pewno będą w stanie ci pomóc, bo od lat robią tego typu rzeczy.

Autor: Tom55, data: 2018-03-23 13:42:00

Mały ogród

Osobiście użyłem żywotnika olbrzymiego (szczególnie przy drzwiach). Wcześniej skorzystałem z porady eksperta na http://www.zgarden.pl/ Jestem zadowolony i mam nadzieję, że może tamtejsi eksperci coś panu doradzą.

Autor: mitronas, data: 2018-03-15 11:14:44
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Zamów bezpłatny poradnik - 5 prostych kroków do wyboru projektu domu
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Acero Frame - konstrukcje stalowe
PSB Dom Nowoczesny
Projekty domów małe i tanie w budowie
Projekty domów nowoczesnych
Amadu
Azuko
Decorations&Design
Roben
Fakro
Polskie Składy Budowlane
Acero Frame
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.