Domy pasywne ArtHauss podbijają Europę

Autor: Arthauss; Data publikacji: 2013-03-18
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Fot. Arthauss Fot. Arthauss

Budownictwo energooszczędne zdobywa coraz większe rzesze zwolenników nie tylko w Polsce, ale także w Europie. Jest to spowodowane mniejszymi kosztami budowy wymarzonego domu oraz późniejszymi, niższymi rachunkami za media. Lider domów pasywnych – firma ArtHauss proponuje zróżnicowaną ofertę obiektów w tym standardzie.

[koniec abstraktu]

ider domów pasywnych – firma ArtHauss – podbiła nie tylko krajowy rynek, ale także eksportuje swoje rozwiązania do krajów Europy Środkowej i Zachodniej. Bliska kooperacja z Niemcami, Czechami, Słowakami, Holendrami, Skandynawami oraz Włochami powoduje, że domy pasywne firmy ArtHauss szturmem zdobywają zagraniczne rynki. Wysokiej jakości technologia, konkurencyjne ceny, a także doskonałe relacje biznesowe umożliwiają firmie ArtHauss pozyskanie nowych partnerów, jak również budowanie długofalowych relacji z europejskimi inwestorami.

Kooperacja z sąsiadami

Fot. Arthauss Fot. Arthauss

Przynależność do Unii Europejskiej, polityka sąsiedztwa oraz możliwość bezproblemowej wymiany handlowej powodują, że polskie produkty i usługi są doceniane w całej Europie. Częstochowska spółka ArtHauss, która do tej pory budowała domy pasywne w kraju, korzysta z przywilejów unijnych i eksportuje gotowe domy także do naszych zachodnich i południowych sąsiadów. Jest to podyktowane przede wszystkim dużym zainteresowaniem deweloperów oraz inwestorów rozwiązaniami energooszczędnymi, ale także dynamicznie rozwijającą się gospodarką tych krajów otwartą na innowacje. Nie bez znaczenia są także Dyrektywy Unijne, które nakładają na wykonawców konkretne wymogi związane z charakterystyką energetyczną budynków. Aspekty ekologiczne nowo powstających obiektów warunkują stosowanie innowacyjnych technologii, które w przyszłości będą gwarantować niskie koszty eksploatacyjne oraz symbiozę z naturalnymi zasobami odnawialnych źródeł energii. „Zacieśnianie współpracy z Czechami to efekt analiz, które przewidują wzrost zainteresowania koncepcją domów ekologicznych. W połączeniu z wprowadzeniem energetycznych certyfikatów budynków, mogą one ukierunkować działania deweloperów na projekty uwzględniające aspekty ekologiczne oraz koncepcję TCO (Total Cost of Ownership). Słowacja to z kolei wolnorynkowa, niewielka, lecz dynamiczna i jedna z najszybciej rozwijających się gospodarek w Europie. Niemal rok temu Europejski Urząd Statystyczny – Eurostat - opublikował raport o kosztach utrzymania nieruchomości w państwach europejskich. Polska znalazła się na drugim miejscu, a wyprzedzeni zostaliśmy jedynie przez Słowację. Dlatego też chcemy inwestować w rynek słowacki i przedstawić naszą ofertę domów energooszczędnych. Nasi zachodni sąsiedzi mogą poszczycić się największa w Europie i piąta na świecie najprężniej rozwijającą się gospodarką. Co więcej, jest to największy rynek w Unii Europejskiej. Budownictwo energooszczędne rozwija się tutaj bardzo prężnie i jest to zdecydowany trend, a nie chwilowa moda. Argumenty te powodują, że chcemy podbijać te rynki i konkurować z lokalnymi dostawcami podobnych rozwiązań” – mówi Sebastian Myśliwiec, Prezes Zarządu Arthauss GmbH.

 ArtHauss buduje długofalową współpracę

Fot. Arthauss Fot. Arthauss

Lider domów pasywnych z Częstochowy – firma ArtHauss – nie poprzestaje na współpracy jedynie z naszymi sąsiadami. Otwarty pozostaje również na nawiązanie współpracy z Holendrami oraz Skandynawami. Jest to przede wszystkim związane ze specyfiką rynku budowlanego w tych krajach. W Holandii kładzie się ogromny nacisk na ekologię, wykorzystanie alternatywnych źródeł energii. Już dawno wprowadzono tam mechanizmy pozwalające na udzielanie ulg inwestycyjnych czy obniżanie podatków od nieruchomości spełniających tzw. „zielone” kryteria. Co więcej, istnieją także 3 kategorie przywilejów dla zielonych inwestycji: finansowa, podatkowa oraz derogacyjna. Dzięki stosownym przepisom prawnym, inwestorzy mogą korzystać z nieoprocentowanych, sięgających 30 000 Euro ekopożyczek. Istnieją też bonifikaty podatkowe. Osoby prywatne, które prowadzą prace modernizacyjne w celu poprawienia bilansu energetycznego budynku, mogą skorzystać z obniżki VAT-u z 19 do 5,5 %. Podobne rozwiązania tzw. „zielone kryteria” zostały wprowadzone w Danii, gdzie także został opracowany mechanizm dofinansowania budownictwa energooszczędnego. Nie inaczej jest np. we Włoszech czy Chorwacji, gdzie banki oferują tańsze kredyty na domy energooszczędne, a Fundusz Ochrony Środowiska będzie dopłacał inwestorom, którzy zbudują lub kupią nieruchomości zużywające niewiele energii cieplnej. Gdy kupimy dom jednorodzinny dofinansowanie będzie na poziomie od 5 do nawet 15 000 Euro. „Naturalnym jest, że poszukujemy nowego rynku dla naszych produktów, na którym jest zapotrzebowanie na tego rodzaju rozwiązania. Skandynawia i Holandia to obszary, gdzie budownictwo energooszczędne jest mocno rozwinięte i niemal wszystkie inwestycje prowadzone są zgodnie z tą ideą. Można nawet rzec, że domy energooszczędne są ogólnie przyjętym standardem w budownictwie. Co więcej, wiele firm ze Skandynawii poszukuję podwykonawców, którzy podejmą się ich zleceń. To także szansa na nawiązanie długofalowych relacji oraz rozszerzanie w późniejszym czasie współpracy. Szereg ulg i przywilejów dla inwestorów budujących w technologii energooszczędnej to także argument przemawiający za próbą zdobycia tych rynków. Jeśli jest zapotrzebowanie na budowę domów pasywnych, chcemy przedstawić swoją ofertę i na równi konkurować z lokalnymi producentami” – dodaje Sebastian Myśliwiec, Prezes Zarządu Arthauss GmbH.

Podbój krajowego rynku domów pasywnych był jednym z pierwszych kroków umacniania marki ArtHauss. Kolejnym etapem rozwoju firmy jest współpraca z partnerami spoza Polski. Eksport domów pasywnych firmy ArtHauss do Niemiec, Czech, Danii, Holandii, Włoch czy Chorwacji oraz na Słowację to przedsięwzięcie, które ma na celu zdobycie nowych doświadczeń, kontaktów oraz inwestycji.

Więcej polecanych projektów domów

Co zamiast drewnianego tarasu???

[url=http://www.domy-marbor.pl/pl/domki-letniskowe]jjj[/url]

Autor: dominex, data: 2019-04-05 12:24:12

Spadki w łazience

Masz na myśli spadki przy odpływie prysznica? Oprócz tego musisz pamiętać o dobrej armaturze, żeby Ci się woda nie lała wokół, nie rozpryskiwała. Wiem, że fajne modele ma Kludi www.kludi.com/pl/produkty/lazienka/

Autor: Pani Ola, data: 2019-03-29 11:19:28

Ochrona przeciwpożarowa

[url]http://dylatacjeppoz.pl/[/url]

Autor: Tom55, data: 2019-03-21 12:41:45

BIAŁA ELEWACJA - jaki wybrać tynk

A miał ktoś doświadczenie z połączeniem klasycznej elewacji z takim kamieniem jak tu: https://completehome.pl/media/photos/342285603509520166.jpeg. Nie jest to problematyczne potem?

Autor: bartezz, data: 2019-03-15 13:43:49

Wybór - drzwi wejściowe

Sprawdź markety budowlane. Niektóre akurat mają całkiem sporo ofertę w tym zakresie.

Autor: michael, data: 2019-03-08 21:24:52
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.