Ekodomy dla małych i dużych

Autor: Domowy.pl; Data publikacji: 2013-05-21
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Nagrody w konkursie na Nagrody w konkursie na "Ekodomek".

Zanim zaczniesz na poważnie myśleć o budowie ekodomu, zaproś swoje dziecko do zabawy – zróbcie ekodomek z tektury, gazet, butelek i weźcie udział w konkursie Domowy.pl. Jeżeli na serio interesujesz się energooszczędnością, możesz z kolei odpowiedzieć na pytanie konkursowe w ramach akcji „Ciepły dom” organizowanej przez „Rzeczpospolitą”, której parterem jest również Domowy.pl.

[koniec abstraktu]

Myślenia o ekologii i troski o środowisko powinno się uczyć już od dziecka. Ponieważ wiele się ostatnio mówi o energooszczędności i budownictwie w duchu „eko”, Domowy.pl postanowił do tej dyskusji zaprosić również najmłodszych. Nie ma lepszej nauki niż poprzez zabawę, zachęcamy więc rodziców, aby zmotywowali dzieci do wspólnej zabawy w ekologiczne (i ekonomiczne!) budowanie.

Zbuduj swój „Ekodomek”!

Hocki-Klocki to kreatywna i ekologiczna zabawka. Hocki-Klocki to kreatywna i ekologiczna zabawka.

Z okazji zbliżającego się Dnia Matki i Dnia Dziecka Domowy.pl zaprasza najmłodszych wraz z rodzicami do uczestnictwa w konkursie, który zarazem będzie okazją do wspólnej, kreatywnej zabawy. Zachęcamy dzieci, aby przy współpracy mamy oraz taty stworzyły ekologiczny dom, wykorzystując naturalne produkty lub materiały podatne na recykling. Nie narzucamy żadnych rozwiązań architektonicznych i konstrukcyjnych oprócz jednego – domek w 100% musi być zbudowany z naturalnych materiałów lub tych powstałych z odzysku surowców wtórnych (kubeczki po jogurtach, butelki po soczkach, patyczki po lizakach, opakowania po paście zębów, puszki po konserwach itd.) Wyślij do nas zdjęcie swojego projektu z krótkim opisem, czym dla Twojej rodziny jest dom ekologiczny. Spośród wszystkich nadesłanych zdjęć zostanie wyłoniona zwycięska rodzina! Prace konkursowe można zgłaszać do 1 czerwca 2013r. na adres biuro@domowy.pl z dopiskiem: konkurs „ Ekodomek”. Ogłoszenie wyników nastąpi 3 czerwca na łamach portalu Domowy.pl oraz na naszym profilu na FB. Na zwycięzców konkursu czekają atrakcyjne nagrody: kosz piknikowy z wyposażeniem dla 4 osób oraz zestaw dużych tekturowych klocków Hocki-Klocki. Nagrody doskonale wpisują się w ideę konkursu – są ekologiczne, naturalne, nakłaniające do rodzinnych zabaw na łonie natury.

Od „ekodomku” po dom energooszczędny

Domowy.pl zachęca do zainteresowania ekologicznym budownictwem nie tylko dzieci. Domowy.pl zachęca do zainteresowania ekologicznym budownictwem nie tylko dzieci.

Dorosłych zachęcamy też do zainteresowania się kwestiami energooszczędności w sposób bardziej wnikliwy. Jednocześnie rusza konkurs „Ciepły dom” organizowany przez Nieruchomości „Rzeczpospolitej”, której partnerem jest również Domowy.pl. Do końca czerwca na łamach „Nieruchomości” eksperci będą wyjaśniać, kiedy budynek może być uznany za energooszczędny, jak unikać błędów podczas wyboru projektu i budowy. Zadaniem czytelników będzie odpowiedź na zamieszczone pod każdym z poradników pytanie konkursowe. Do wygrania kupony rabatowe z 50-proc. zniżkami na materiały na ocieplenie domów, karty rabatowe na materiały budowlane oraz gotowe projekty domów.

W tym samym czasie ruszają też „Budujące czwartki z Domowy.pl” – cykl ogólnopolskich bezpłatnych spotkań z ekspertami rynku budowlanego. W ich trakcie będzie można się dowiedzieć, jak budować energooszczędnie, jakich dokonywać wyborów, żeby stawiać solidne, ciepłe i ekonomiczne domy. Pierwsze z cyklu już 23 maja we Wrocławiu w kawiarni Barka Tumska. Kolejne: 6 czerwca w Katowicach, 13 czerwca – w Łodzi, 20 czerwca – w Poznaniu.

Zapraszamy więc nie tylko najmłodszych do uczestniczenia w naszych wiosennych, ekologicznych inicjatywach!

 

Projekt domu: Dostępny 5Dostępny 5135,50 m²
Projekt domu: TK12TK12135,92 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: SolidnySolidny136,00 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: TK29TK29136,30 m²
Projekt domu: HomeKONCEPT-27HomeKONCEPT-27136,58 m²
Projekt domu: ArteoArteo136,93 m²
Projekt domu: Sardynia VISardynia VI137,20 m²
Więcej polecanych projektów domów

MONTAŻ KOLEKTORÓW SŁONECZNYCH NA DACHU

Co do montażu kolektorów, to doradzałbym tak, jak już niektórzy pisali. Zlecić to sprawdzonej firmie np. OEM Energy i mieć kłopot z głowy. Naprawdę nie ma sensu zastanawiać się nad każdym szczegółem samemu. Po to są specjaliści, żeby się tym zajęli. A jak jeszcze dają długą gwarancję na swoją pracę, to już w ogóle nie ma się nad czym zastanawiać.

Autor: Tom55, data: 2018-04-16 09:32:20

Zmiana ogrzewania - co tańsze?

Jeśli szukasz taniego w eksploatacji i jeśli chodzi o montaż, ogrzewanie, to a najlepiej sprawdzi się kocioł na pellet. Moi teściowe mają taki nowoczesny kocioł V klasy, od firmy Sas. Bardzo sobie chwalą, głównie właśnie to, że ogrzewanie nim wychodzi tanio. Dodatkowy plus, to automatyczny podajnik, który ułatwia obsługę kotła. Nad elektrycznym ogrzewaniem też się zastanawiali, ale jakby nie liczyć, wychodzi ono bardzo drogo.

Autor: Enieli, data: 2018-04-16 09:13:48

ogrzewanie podłogowe

Moim zdaniem, bez sensu robić ogrzewanie podłogowe i do tego jeszcze grzejniki. Wielu moich znajomych ma takie ogrzewanie i właśnie główną jego zaletą jest to, że można zrezygnować mało eleganckich grzejników. A co będzie u ciebie źródłem ciepła? bo przy podłogówce, najlepiej sprawdza się pompa ciepła i jeśli jeszcze nie jesteś do końca zdecydowana, to warto się nad taką pompą zastanowić. Popatrz sobie na stronę http://dimplex.pl/ - na pewno sporo się dowiesz na temat pomp.

Autor: Enieli, data: 2018-04-16 09:08:14

Mały ogród

Mnie się wydaje, że nie można go zagracić dużą ilością kwiatów, mebli i ozdób, jak układali nam taras z dobretarasy.pl to właśnie doradzili, żeby się ograniczyć z dodatkami i faktycznie, wydaje się większy kiedy się go nie pozastawia

Autor: richardo, data: 2018-04-15 22:04:12

Oprogramowanie do kształtowania przestrzeni.

Ktoś z Was korzysta może z jakiegoś oprogramowania do tworzenia przestrzeni/ogrodu? Z jakiego? Co jest dla Was kluczowe przy wyborze takiego programu?

Autor: Ilyushin, data: 2018-04-15 21:56:06
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Zamów bezpłatny poradnik - 5 prostych kroków do wyboru projektu domu
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Acero Frame - konstrukcje stalowe
PSB Dom Nowoczesny
Projekty domów małe i tanie w budowie
Projekty domów nowoczesnych
Amadu
Azuko
Decorations&Design
Roben
Fakro
Polskie Składy Budowlane
Acero Frame
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.