Ekspert domowy.pl radzi, jak wybudować dom

Autor: Domowy.pl; Opracowanie: Domowy.pl; Data publikacji: 2011-09-12
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Jak wybudować dom, nie stracić przy tym czasu, nerwów i pieniędzy, a potem mieć z inwestycji satysfakcję? O najczęściej popełnianych błędach i przyczynach frustracji inwestorów, a przede wszystkim o tym, co zrobić, by ich uniknąć w wywiadzie dla serwisu Rzeczpospolitej ekonomia24 opowiada ekspert portalu domowy.pl – Marcin Krzyżosiak.

[koniec abstraktu]

Powszechne wyobrażenie inwestorów o budowaniu domu znacznie odbiega od rzeczywistego procesu realizacji inwestycji. Nie wystarczy znaleźć działkę i wybrać projekt, by zacząć budowę. Samo uzyskanie pozwolenia na budowę, a wcześniej zgromadzenie potrzebnych dokumentów może zająć wiele tygodni. Również budowa – w zależności od wybranej technologii – może trwać ok. 1,5 roku, nieustannie wymagając podejmowania wielu decyzji w krótkim czasie. Trzeba przy tym pamiętać, że wszystkie prace powinny być skoordynowane, by zapobiec przestojom, a co za tym idzie – opóźnieniom na budowie.

Dla harmonijnego przebiegu inwestycji ważne jest też unikanie pułapek grożących zwłaszcza niedoświadczonym inwestorom, a taka jest większość osób budujących domy: sugerowanie się podpowiedziami nietrafionymi, pochodzącymi od nie zawsze fachowych członków ekip budowlanych lub osób z otoczenia (znajomych, rodziny, innych inwestorów), które – choć życzliwe, niekoniecznie muszą znać się na budowie, znać specyfikę naszych potrzeb, wymagań, projektu czy technologii.

Jeśli do typowych, czasochłonnych zadań towarzyszących budowie dodać pojawiające się błędy w wykonaniu, odpowiedzialność, jaka spoczywa na barkach inwestora może okazać się nie lada ciężarem. Co zrobić, gdy chce się mieć własny dom, czas dla siebie i dobre samopoczucie? Jakimi kryteriami kierować się przy wyborze eksperta, który w profesjonalny sposób poprowadzi nas przez cały proces budowy domu? Na te i inne pytania znajdą Państwo odpowiedzi w wywiadzie, jakiego w imieniu w portalu domowy.pl udzielił ekspert – Marcin Krzyżosiak.

Projekt domu: WandaWanda155,00 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Własny 1Własny 1155,20 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: TK58TK58155,22 m²
Projekt domu: TK78TK78156,68 m²
Projekt domu: MalbecMalbec157,05 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: TK79TK79158,43 m²
Projekt domu: Ambrozja 3 (CE)Ambrozja 3 (CE)158,48 m²
Promocja! Niższa cena!
Więcej polecanych projektów domów

Ochrona przeciwpożarowa

[url]http://dylatacjeppoz.pl/[/url]

Autor: Tom55, data: 2019-03-21 12:41:45

BIAŁA ELEWACJA - jaki wybrać tynk

A miał ktoś doświadczenie z połączeniem klasycznej elewacji z takim kamieniem jak tu: https://completehome.pl/media/photos/342285603509520166.jpeg. Nie jest to problematyczne potem?

Autor: bartezz, data: 2019-03-15 13:43:49

Wybór - drzwi wejściowe

Sprawdź markety budowlane. Niektóre akurat mają całkiem sporo ofertę w tym zakresie.

Autor: michael, data: 2019-03-08 21:24:52

TYNK NA ELEWACJĘ

Tynk - najlepiej cienkowarstwowy, a z tych najlepiej silikonowy. Ja mam system FT TN30 i super - jest czysta, gładka elewacja w takim kolorze, w jakim była na początku. Technologie się zmieniają, również w fasadach i polecam korzystać z tych nowszych, a zarazem sprawdzonych.

Autor: arnold, data: 2019-02-26 18:34:18

Drzwi wewnętrzne

Dla mnie najważniejsza sprawą, było by drzwi były z prawdziwego drewna. Nie chodzi tylko o to, że takie drzwi po prostu mi się najlepiej podobają, ale także o to, że przy wykańczaniu domu postawiliśmy na naturalne materiały, przyjazne człowiekowi. Dokładnie przejrzeliśmy ofertę kilku (a może nawet kilkunastu) firm oferujących takie drzwi i wybór padł na firmę Styl Drzewa. Drzwi są eleganckie, solidne wykonane i co najważniejsz są to dębowe drzwi z najwyższej jakości drewna pomalowane bezpiecznym dla zdrowia lakierem.

Autor: Enieli, data: 2019-02-24 20:07:48
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.