Fluffo, czyli miękki jak ściana

Autor: Fluffo Fabryka Miękkich Ścian; Data publikacji: 2014-03-04
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Kolekcja Chain (Fot. Fluffo) Kolekcja Chain (Fot. Fluffo)

Wydawałoby się, że w temacie „ściana” nic przełomowego zdarzyć się już nie może. Poruszamy sie w podobnych do siebie materiałach, przeskakując z jednego koloru na drugi, lub zamieniając jedną strukturę na inną . A ściana jak twardą, zimną i płaską była, tak jest. Właściwie była, bo od niedawna może być miękka, miła w dotyku i przestrzenna. A to dzięki innowacji prosto z Polski!

[koniec abstraktu]

Miękkie panele ścienne 3D z Fluffo, Fabryki Miękkich Ścian, to produkt wymyślony, zaprojektowany i produkowany w Polsce. Nominowany do TOP DESIGN award 2014, budzący ogromne zainteresowanie nie tylko w Polsce, ale także na rynkach wnętrzaskich zarówno europejskich, jak i światowych.

Kolekcja Dots (Fot. Fluffo) Kolekcja Dots (Fot. Fluffo)

Panele Fluffo są miękkie i miłe w dotyku. Wykonane są z elastycznej pianki poliuretanowej pokrytej strukturą w dotyku przypominającą aksamit. Dzięki zróżnicowanej wysokości paneli, Fluffo tworzy (a nie udają!) efekt 3D. Fluffo to także, jak mówią profesjonaliści, piękna odpowiedź na pytanie nurtujące architektów od lat: jak w ładny, estetyczny (i łatwy!) sposób wygłuszyć pomieszczenie? Wystarczy jedna ściana pokryta panelami, aby wnętrze zmieniło swoją akustykę, stało się bardziej wytłumione, „milsze i przytulniejsze”. A bardziej fachowo: panele Fluffo mają klasę pochłaniania B, a zmierzony współczynnik pochłania dźwięku wynosi 0,85 przy maksymalnej wartości 1. Oznacza to, że bardzo dobrze pochłaniają dźwięki w szerokim zakresie częstotliwości.

Montaż paneli jest prosty, szybki i czysty. Bez problemu można go wykonać samodzielnie. Panele przyklejamy do ściany za pomocą elastycznego kleju montażowego Fluffo Fix. Cienką warstwę kleju nanosimy na obrys panelu, przykładamy go do ściany i dociskamy. Gotowe.

Kolekcja Pixel (Fot. Fluffo) Kolekcja Pixel (Fot. Fluffo)

Utrzymanie paneli Fluffo w czystości także jest proste i skuteczne. Kurz usuwamy szczotką z miękkim włosem lub odkurzaczem ze standardową szczotką do mebli tapicerowanych. Brudne czy tłuste plamy usuwamy lekko zwilżoną, miękką gąbką. Do usunięcia bardziej uporczywych plam można posłużyć się dodatkowo rozcieńczonym detergentem. Po prostu!

W ofercie Fluffo znajdziemy 18 unikalnych wzorów oraz paletę 30 kolorów. Cena brutto za metr kwadratowy waha się od 290 do 400 złotych w zależności od wzoru.

Unikalność miękkich paneli Fluffo polega na połączeniu designerskiej formy paneli, ich miękkości oraz właściwości wygłuszających. Fluffo tworzy miękką ścianę. Śmiało – przytul się ;).

https://www.facebook.com/fluffo.fabryka.miekkich.scian

www.fluffo.pl

Kolekcja Link (Fot. Fluffo) Kolekcja Link (Fot. Fluffo)

Kolekcja Hexa (Fot. Fluffo) Kolekcja Hexa (Fot. Fluffo)

Kolekcja Twist (Fot. Fluffo) Kolekcja Twist (Fot. Fluffo)

Projekt domu: Wygodny 3Wygodny 3140,10 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: HomeKONCEPT-58HomeKONCEPT-58141,72 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Astra IIIAstra III142,35 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Dostępny 6Dostępny 6142,70 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Dora 2Dora 2142,94 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: DarlenaDarlena143,55 m²
Promocja! Niższa cena!
Więcej polecanych projektów domów

Ochrona przeciwpożarowa

[url]http://dylatacjeppoz.pl/[/url]

Autor: Tom55, data: 2019-03-21 12:41:45

BIAŁA ELEWACJA - jaki wybrać tynk

A miał ktoś doświadczenie z połączeniem klasycznej elewacji z takim kamieniem jak tu: https://completehome.pl/media/photos/342285603509520166.jpeg. Nie jest to problematyczne potem?

Autor: bartezz, data: 2019-03-15 13:43:49

Wybór - drzwi wejściowe

Sprawdź markety budowlane. Niektóre akurat mają całkiem sporo ofertę w tym zakresie.

Autor: michael, data: 2019-03-08 21:24:52

TYNK NA ELEWACJĘ

Tynk - najlepiej cienkowarstwowy, a z tych najlepiej silikonowy. Ja mam system FT TN30 i super - jest czysta, gładka elewacja w takim kolorze, w jakim była na początku. Technologie się zmieniają, również w fasadach i polecam korzystać z tych nowszych, a zarazem sprawdzonych.

Autor: arnold, data: 2019-02-26 18:34:18

Drzwi wewnętrzne

Dla mnie najważniejsza sprawą, było by drzwi były z prawdziwego drewna. Nie chodzi tylko o to, że takie drzwi po prostu mi się najlepiej podobają, ale także o to, że przy wykańczaniu domu postawiliśmy na naturalne materiały, przyjazne człowiekowi. Dokładnie przejrzeliśmy ofertę kilku (a może nawet kilkunastu) firm oferujących takie drzwi i wybór padł na firmę Styl Drzewa. Drzwi są eleganckie, solidne wykonane i co najważniejsz są to dębowe drzwi z najwyższej jakości drewna pomalowane bezpiecznym dla zdrowia lakierem.

Autor: Enieli, data: 2019-02-24 20:07:48
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.