Fluffo, czyli miękki jak ściana

Autor: Fluffo Fabryka Miękkich Ścian; Data publikacji: 2014-03-04
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Kolekcja Chain (Fot. Fluffo) Kolekcja Chain (Fot. Fluffo)

Wydawałoby się, że w temacie „ściana” nic przełomowego zdarzyć się już nie może. Poruszamy sie w podobnych do siebie materiałach, przeskakując z jednego koloru na drugi, lub zamieniając jedną strukturę na inną . A ściana jak twardą, zimną i płaską była, tak jest. Właściwie była, bo od niedawna może być miękka, miła w dotyku i przestrzenna. A to dzięki innowacji prosto z Polski!

[koniec abstraktu]

Miękkie panele ścienne 3D z Fluffo, Fabryki Miękkich Ścian, to produkt wymyślony, zaprojektowany i produkowany w Polsce. Nominowany do TOP DESIGN award 2014, budzący ogromne zainteresowanie nie tylko w Polsce, ale także na rynkach wnętrzaskich zarówno europejskich, jak i światowych.

Kolekcja Dots (Fot. Fluffo) Kolekcja Dots (Fot. Fluffo)

Panele Fluffo są miękkie i miłe w dotyku. Wykonane są z elastycznej pianki poliuretanowej pokrytej strukturą w dotyku przypominającą aksamit. Dzięki zróżnicowanej wysokości paneli, Fluffo tworzy (a nie udają!) efekt 3D. Fluffo to także, jak mówią profesjonaliści, piękna odpowiedź na pytanie nurtujące architektów od lat: jak w ładny, estetyczny (i łatwy!) sposób wygłuszyć pomieszczenie? Wystarczy jedna ściana pokryta panelami, aby wnętrze zmieniło swoją akustykę, stało się bardziej wytłumione, „milsze i przytulniejsze”. A bardziej fachowo: panele Fluffo mają klasę pochłaniania B, a zmierzony współczynnik pochłania dźwięku wynosi 0,85 przy maksymalnej wartości 1. Oznacza to, że bardzo dobrze pochłaniają dźwięki w szerokim zakresie częstotliwości.

Montaż paneli jest prosty, szybki i czysty. Bez problemu można go wykonać samodzielnie. Panele przyklejamy do ściany za pomocą elastycznego kleju montażowego Fluffo Fix. Cienką warstwę kleju nanosimy na obrys panelu, przykładamy go do ściany i dociskamy. Gotowe.

Kolekcja Pixel (Fot. Fluffo) Kolekcja Pixel (Fot. Fluffo)

Utrzymanie paneli Fluffo w czystości także jest proste i skuteczne. Kurz usuwamy szczotką z miękkim włosem lub odkurzaczem ze standardową szczotką do mebli tapicerowanych. Brudne czy tłuste plamy usuwamy lekko zwilżoną, miękką gąbką. Do usunięcia bardziej uporczywych plam można posłużyć się dodatkowo rozcieńczonym detergentem. Po prostu!

W ofercie Fluffo znajdziemy 18 unikalnych wzorów oraz paletę 30 kolorów. Cena brutto za metr kwadratowy waha się od 290 do 400 złotych w zależności od wzoru.

Unikalność miękkich paneli Fluffo polega na połączeniu designerskiej formy paneli, ich miękkości oraz właściwości wygłuszających. Fluffo tworzy miękką ścianę. Śmiało – przytul się ;).

https://www.facebook.com/fluffo.fabryka.miekkich.scian

www.fluffo.pl

Kolekcja Link (Fot. Fluffo) Kolekcja Link (Fot. Fluffo)

Kolekcja Hexa (Fot. Fluffo) Kolekcja Hexa (Fot. Fluffo)

Kolekcja Twist (Fot. Fluffo) Kolekcja Twist (Fot. Fluffo)

Projekt domu: DarlenaDarlena143,55 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: WilsonWilson145,20 m²
Projekt domu: Prosty 2AProsty 2A145,50 m²
Projekt domu: TamaraTamara146,00 m²
Promocja! Niższa cena!
Więcej polecanych projektów domów

Rekuperatory od InstalTechnik - dobry wybór?

Witajcie, jestem na etapie budowy domu. Chcę, aby był on jak najbardziej energooszczędny, dlatego też zdecydowałem się na takie rozwiązania, które dają taką możliwość. Na przykład chcę zastosować rekuperator, który zapewnia odzysk ciepła jednocześnie zapewniając ciągłą wentylację domu. Zastanawiam się jednak nad firmą, która miałaby się zająć instalacją tego rozwiązania. Znalazłam firmę z Oleśnicy, nazywa się InstalTechnik, podobno specjalizuje się w takich technologiach. Jak jest naprawdę? Czy ktoś z Was może korzystał z ich usług i mógłby się podzielić opinią?

Autor: jazzan, data: 2018-09-19 08:38:17

Firanki czy rolety?

Firanki to według mnie przeżytek. Ciągle się brudzą,trzeba je prać i wydawać pieniądze. Ja u siebie mam Rolety firmy Perfecta z https://perfecta.pl/produkty/zaluzje-pionowe/ i to był strzał w 10 ! Bardzo ładnie dopełnia aranżacji całego pokoju

Autor: kasia lis, data: 2018-09-16 22:22:51

Czy elewacja drewniana jest problematyczna?

Też mi się wydaje że drewno jest bardziej problematyczne.Chociażby od strony północnej po jakimś czasie zacznie obrastać mchem..Może lepiej wybrać coś trwalszego.ja mam płytki elewacyjne.Są ładne i trwałe,kupowałam w firmie Joniec kolorystyka dosyć ciekawa.Więc pomyśl może nad czymś trwalszym.Takie płytki masz na długie lata bez problemów.

Autor: arla17, data: 2018-09-06 21:36:07

Płytki klinkierowe na elewacji

Tom55 wspomniał o nowoczesnych elewacjach to nie sposób nie powiedzieć paru słów o płytach warstwowych Kingspan, które świetnie nadają się do stworzenia nietuzinkowej, designerskiej elewacji. Jeśli chodzi o parametry izolacyjne to nie ma co się martwić, połączenie rdzenia QuadCore, IPN oraz wełny mineralnej daje niesamowite rezultaty, pełni też rolę przeciwpożarową. Ogromnym plusem jest szybki montaż, płyty są dopracowane w taki sposób, że pasują do budynku każdego typu. Warto rozważyć takie wykończenie, nie trzeba go już potem malować, czy martwić się konserwacją

Autor: sekon, data: 2018-08-23 11:05:26

Szklany stół, jakie krzesła dobrać?

W przypadku szklanego stołu rozwiązań jest bardzo dużo. Pasują zarówno krzesła metalowe, jak i drewniane czy plastikowe. Wszystko zależy od dobrania odpowiedniego stylu. Warto zainspirować się gotowymi aranżacjami i przy okazji sprawdzić jaki materiał będzie najwygodniejszy. http://www.dobroteka.pl

Autor: Dobroteka, data: 2018-08-21 10:58:16
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.