Globalna gospodarka to gospodarcze mistrzostwa świata

Autor: Fakro ; Data publikacji: 2013-03-07
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Konferencja Fundacji Konferencja Fundacji "Pomyśl o przyszłości" powołanej przez FAKRO. Fot. Fakro

Pięćdziesięciu przedsiębiorców z całej Polski uczestniczyło w konferencji pod hasłem „Czy Polska, jako wspólnota ekonomiczna, wygrywa w globalnej, gospodarczej rywalizacji". Spotkanie zorganizowała Fundacja Pomyśl o przyszłości, powołana przez prezesa Zarządu FAKRO Ryszarda Florka, wielkiego orędownika obywatelskiej edukacji ekonomicznej.

[koniec abstraktu]

Konferencja odbyła się 23 lutego w Hotelu Activia w Muszynie. Podstawą dyskusji było wydane przez Fundację opracowanie „Dlaczego w Polsce zarabiamy cztery razy mniej niż w bogatych krajach Europy Zachodniej”.

- Hasło konferencji i wydane przez Fundację opracowanie ma zainicjować szeroka debatę – tłumaczy Ryszard Florek. - Bo kto dziś w ogóle stawia sobie takie pytanie? Dla kogo jest ono ważne? Komu i dlaczego ma zależeć na tym, aby Polska wygrywała ? Wielu z nas pierwszą myśl kieruje w stronę polityków, czyli osób rządzących naszym krajem. Ale my wszyscy powinniśmy czuć się adresatem tych pytań. Przecież każdy z nas najlepiej czuję się we własnym kraju. W Polsce chcemy mieszkać. W Polsce chcemy wychowywać swoje dzieci. Tutaj chcemy się zestarzeć, tutaj także chcemy zakładać i rozwijać swoje firmy. Tak więc każdy z nas powinien zastanowić się nad tymi pytaniami, a przedsiębiorcy w szczególności.

Dlaczego właśnie dla przedsiębiorców stawianie tego rodzaju pytań jest tak ważne? Bo suwerenność państwa mierzy się dziś siłą gospodarki. A przedsiębiorcy mają szczególny wpływ na kształtowanie dalszych losów Polski. Tworzą nowe produkty, usługi, tworzą miejsca pracy, eksportują swoje wyroby i w ten sposób przyczyniają się do wzrostu Produktu Krajowego Brutto i budowania dobrobytu gospodarczego naszego kraju. Poza tym przedsiębiorcy są tą grupą społeczną, która patrzy na rozwój kraju długofalowo.

- Właśnie dlatego powstała Fundacja „Pomyśl o przyszłości”, która stawia sobie za cel obywatelską ekonomiczną edukację i wspieranie wszelkich inicjatyw służących rozwojowi polskiej gospodarki - dodaje Ryszard Florek. -Zorganizowana przez nas konferencja jest pierwszym krokiem do zintegrowania wokół tego przedsięwzięcia polskich przedsiębiorców oraz pozarządowych organizacji mających podobne cele.

Biorący udział w konferencji przedsiębiorcy umówili się, że nie będzie to wieczór narzekania na polskie prawo, niesprzyjające prowadzeniu biznesu. Chodziło raczej o skupienie się na poszukiwaniu pozytywnych scenariuszy dla naszej gospodarki i Polski, rozumianej jako wspólnota ekonomiczna. Niemal wszyscy zgodzili się, że polskie społeczeństwo nie ma tej wiedzy obywatelskiej, którą posiadają mieszkańcy bogatych krajów Europy Zachodniej.

- Jeśli chcemy to zmienić, edukację należy rozpocząć już od uczniów najmłodszych klas szkoły podstawowej - mówił Kazimierz Pazgan, właściciel firmy Konspol. - Skąd bierze się budżet państwa, co to jest Produkt Krajowy Brutto, jakie są czynniki wzrostu gospodarczego, na te pytania każdy powinien znać odpowiedzi. Szczerze podziwiam Ryszarda Florka za jego determinację Deklaruję się jako wielki orędownik i sojusznik obywatelskiej edukacji ekonomicznej zainicjowanej przez Fundację „Pomyśl o przyszłości”.

Żeby w Polsce dokonywały się pozytywne zmiany, przedsiębiorcy muszą się zjednoczyć- apelował do uczestników konferencji Andrzej Wiśniowski właściciel firmy Wiśniowski przedstawiając jednocześnie swój pomysł na konsolidację polskiego środowiska biznesowego.

Unia Europejska wypracowała takie zasady, które sprawiły, że wszystkie państwa europejskie chcą do niej należeć. My przedsiębiorcy musimy wypracować taką formułę współpracy, która spowoduje, że wszyscy będą chcieli należeć do jednego gremium.

Wtórował mu Krzysztof Przybył Prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego Teraz Polska

- W coraz bardziej globalizującej się gospodarce ciągle brakuje współpracy polskich przedsiębiorców. Zorganizowana przez Fundację „Pomyśl o przyszłości” konferencja jest dowodem na to, że można to zmienić. Dobrze, że zaczynamy ze sobą rozmawiać. Coraz częściej mówmy, że czegoś chcemy. Nie mamy tak dużego kapitału jak zagraniczne koncerny, ale my Polacy jesteśmy zdolni, dynamiczni i drogę sukcesu potrafimy przemierzać na skróty. Dowodem na to są takie firmy jak na przykład FAKRO czy Selena, które pokazują że można skutecznie zawalczyć w gospodarczych mistrzostwach świata.

 Konferencji towarzyszyły II Narciarskie Mistrzostwa Polskich Pracodawców. Fot. Fakro Konferencji towarzyszyły II Narciarskie Mistrzostwa Polskich Pracodawców. Fot. Fakro

Konferencji w Muszynie towarzyszyły II Narciarskie Mistrzostwa Polskich Pracodawców. Przedsiębiorcy, którzy na co dzień konkurują na rynku krajowym i zagranicznym, tym razem postanowili zawalczyć o jak najlepsze wyniki na narciarskim stoku.

- Dyskusją na temat gospodarczej rywalizacji Polski na arenie międzynarodowej postanowiliśmy połączyć z mistrzostwami i ideą sportowej rywalizacji – mówi Bożena Damasiewicz Dyrektor Fundacji Pomyśl o przyszłości. - Uznaliśmy, że taka formuła spotkania zainteresuje przedsiębiorców, którzy relaks połączą z ciekawą dyskusją. Sport ma wiele wspólnego z biznesem. Przecież Polskie firmy biorą dziś udział w międzynarodowych, gospodarczych mistrzostwach świata.

Na stokach malowniczo położonej Jaworzyny Krynickiej zmierzyło się blisko trzydziestu narciarzy amatorów z całej Polski. Zawody rozegrano w dwóch kategoriach. Wśród kobiet najlepsze okazały się zawodniczki z firm VELSET, KRAM i Fabryka Okien KOWALCZYK, wśród mężczyzn, reprezentanci firm Bosz Szymanik i Wspólnicy, WIKAR Autoryzowany Dealer FORD, Gospodarstwo Pasieczne SĄDECKI BARTNIK.

-Te mistrzostwa to naprawdę świetny pomysł – zgodnie przyznawali uczestnicy zawodów. Bez względu na wyniki wszyscy ulegliśmy urokowi Sądecczyzny, gościnności gospodarzy imprezy i imponującego rekreacyjnego zaplecza hotelu Activa w Krynicy. Była i wspaniała, szlachetna rywalizacja i doskonała zabawa i owocna dyskusja.

Kolejne spotkanie polskich przedsiębiorców połączone z narciarskimi mistrzostwami już za rok. Oczywiście na stokach Jaworzyny.

Projekt domu: TK23TK23131,80 m²
Projekt domu: Alandra 2MAlandra 2M131,98 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: MaderaMadera132,20 m²
Projekt domu: Dostępny 2Dostępny 2132,30 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Minorka IIMinorka II132,80 m²
Więcej polecanych projektów domów

Ochrona przeciwpożarowa

[url]http://dylatacjeppoz.pl/[/url]

Autor: Tom55, data: 2019-03-21 12:41:45

BIAŁA ELEWACJA - jaki wybrać tynk

A miał ktoś doświadczenie z połączeniem klasycznej elewacji z takim kamieniem jak tu: https://completehome.pl/media/photos/342285603509520166.jpeg. Nie jest to problematyczne potem?

Autor: bartezz, data: 2019-03-15 13:43:49

Wybór - drzwi wejściowe

Sprawdź markety budowlane. Niektóre akurat mają całkiem sporo ofertę w tym zakresie.

Autor: michael, data: 2019-03-08 21:24:52

TYNK NA ELEWACJĘ

Tynk - najlepiej cienkowarstwowy, a z tych najlepiej silikonowy. Ja mam system FT TN30 i super - jest czysta, gładka elewacja w takim kolorze, w jakim była na początku. Technologie się zmieniają, również w fasadach i polecam korzystać z tych nowszych, a zarazem sprawdzonych.

Autor: arnold, data: 2019-02-26 18:34:18

Drzwi wewnętrzne

Dla mnie najważniejsza sprawą, było by drzwi były z prawdziwego drewna. Nie chodzi tylko o to, że takie drzwi po prostu mi się najlepiej podobają, ale także o to, że przy wykańczaniu domu postawiliśmy na naturalne materiały, przyjazne człowiekowi. Dokładnie przejrzeliśmy ofertę kilku (a może nawet kilkunastu) firm oferujących takie drzwi i wybór padł na firmę Styl Drzewa. Drzwi są eleganckie, solidne wykonane i co najważniejsz są to dębowe drzwi z najwyższej jakości drewna pomalowane bezpiecznym dla zdrowia lakierem.

Autor: Enieli, data: 2019-02-24 20:07:48
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.