Globalna gospodarka to gospodarcze mistrzostwa świata

Autor: Fakro ; Data publikacji: 2013-03-07
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Konferencja Fundacji Konferencja Fundacji "Pomyśl o przyszłości" powołanej przez FAKRO. Fot. Fakro

Pięćdziesięciu przedsiębiorców z całej Polski uczestniczyło w konferencji pod hasłem „Czy Polska, jako wspólnota ekonomiczna, wygrywa w globalnej, gospodarczej rywalizacji". Spotkanie zorganizowała Fundacja Pomyśl o przyszłości, powołana przez prezesa Zarządu FAKRO Ryszarda Florka, wielkiego orędownika obywatelskiej edukacji ekonomicznej.

[koniec abstraktu]

Konferencja odbyła się 23 lutego w Hotelu Activia w Muszynie. Podstawą dyskusji było wydane przez Fundację opracowanie „Dlaczego w Polsce zarabiamy cztery razy mniej niż w bogatych krajach Europy Zachodniej”.

- Hasło konferencji i wydane przez Fundację opracowanie ma zainicjować szeroka debatę – tłumaczy Ryszard Florek. - Bo kto dziś w ogóle stawia sobie takie pytanie? Dla kogo jest ono ważne? Komu i dlaczego ma zależeć na tym, aby Polska wygrywała ? Wielu z nas pierwszą myśl kieruje w stronę polityków, czyli osób rządzących naszym krajem. Ale my wszyscy powinniśmy czuć się adresatem tych pytań. Przecież każdy z nas najlepiej czuję się we własnym kraju. W Polsce chcemy mieszkać. W Polsce chcemy wychowywać swoje dzieci. Tutaj chcemy się zestarzeć, tutaj także chcemy zakładać i rozwijać swoje firmy. Tak więc każdy z nas powinien zastanowić się nad tymi pytaniami, a przedsiębiorcy w szczególności.

Dlaczego właśnie dla przedsiębiorców stawianie tego rodzaju pytań jest tak ważne? Bo suwerenność państwa mierzy się dziś siłą gospodarki. A przedsiębiorcy mają szczególny wpływ na kształtowanie dalszych losów Polski. Tworzą nowe produkty, usługi, tworzą miejsca pracy, eksportują swoje wyroby i w ten sposób przyczyniają się do wzrostu Produktu Krajowego Brutto i budowania dobrobytu gospodarczego naszego kraju. Poza tym przedsiębiorcy są tą grupą społeczną, która patrzy na rozwój kraju długofalowo.

- Właśnie dlatego powstała Fundacja „Pomyśl o przyszłości”, która stawia sobie za cel obywatelską ekonomiczną edukację i wspieranie wszelkich inicjatyw służących rozwojowi polskiej gospodarki - dodaje Ryszard Florek. -Zorganizowana przez nas konferencja jest pierwszym krokiem do zintegrowania wokół tego przedsięwzięcia polskich przedsiębiorców oraz pozarządowych organizacji mających podobne cele.

Biorący udział w konferencji przedsiębiorcy umówili się, że nie będzie to wieczór narzekania na polskie prawo, niesprzyjające prowadzeniu biznesu. Chodziło raczej o skupienie się na poszukiwaniu pozytywnych scenariuszy dla naszej gospodarki i Polski, rozumianej jako wspólnota ekonomiczna. Niemal wszyscy zgodzili się, że polskie społeczeństwo nie ma tej wiedzy obywatelskiej, którą posiadają mieszkańcy bogatych krajów Europy Zachodniej.

- Jeśli chcemy to zmienić, edukację należy rozpocząć już od uczniów najmłodszych klas szkoły podstawowej - mówił Kazimierz Pazgan, właściciel firmy Konspol. - Skąd bierze się budżet państwa, co to jest Produkt Krajowy Brutto, jakie są czynniki wzrostu gospodarczego, na te pytania każdy powinien znać odpowiedzi. Szczerze podziwiam Ryszarda Florka za jego determinację Deklaruję się jako wielki orędownik i sojusznik obywatelskiej edukacji ekonomicznej zainicjowanej przez Fundację „Pomyśl o przyszłości”.

Żeby w Polsce dokonywały się pozytywne zmiany, przedsiębiorcy muszą się zjednoczyć- apelował do uczestników konferencji Andrzej Wiśniowski właściciel firmy Wiśniowski przedstawiając jednocześnie swój pomysł na konsolidację polskiego środowiska biznesowego.

Unia Europejska wypracowała takie zasady, które sprawiły, że wszystkie państwa europejskie chcą do niej należeć. My przedsiębiorcy musimy wypracować taką formułę współpracy, która spowoduje, że wszyscy będą chcieli należeć do jednego gremium.

Wtórował mu Krzysztof Przybył Prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego Teraz Polska

- W coraz bardziej globalizującej się gospodarce ciągle brakuje współpracy polskich przedsiębiorców. Zorganizowana przez Fundację „Pomyśl o przyszłości” konferencja jest dowodem na to, że można to zmienić. Dobrze, że zaczynamy ze sobą rozmawiać. Coraz częściej mówmy, że czegoś chcemy. Nie mamy tak dużego kapitału jak zagraniczne koncerny, ale my Polacy jesteśmy zdolni, dynamiczni i drogę sukcesu potrafimy przemierzać na skróty. Dowodem na to są takie firmy jak na przykład FAKRO czy Selena, które pokazują że można skutecznie zawalczyć w gospodarczych mistrzostwach świata.

 Konferencji towarzyszyły II Narciarskie Mistrzostwa Polskich Pracodawców. Fot. Fakro Konferencji towarzyszyły II Narciarskie Mistrzostwa Polskich Pracodawców. Fot. Fakro

Konferencji w Muszynie towarzyszyły II Narciarskie Mistrzostwa Polskich Pracodawców. Przedsiębiorcy, którzy na co dzień konkurują na rynku krajowym i zagranicznym, tym razem postanowili zawalczyć o jak najlepsze wyniki na narciarskim stoku.

- Dyskusją na temat gospodarczej rywalizacji Polski na arenie międzynarodowej postanowiliśmy połączyć z mistrzostwami i ideą sportowej rywalizacji – mówi Bożena Damasiewicz Dyrektor Fundacji Pomyśl o przyszłości. - Uznaliśmy, że taka formuła spotkania zainteresuje przedsiębiorców, którzy relaks połączą z ciekawą dyskusją. Sport ma wiele wspólnego z biznesem. Przecież Polskie firmy biorą dziś udział w międzynarodowych, gospodarczych mistrzostwach świata.

Na stokach malowniczo położonej Jaworzyny Krynickiej zmierzyło się blisko trzydziestu narciarzy amatorów z całej Polski. Zawody rozegrano w dwóch kategoriach. Wśród kobiet najlepsze okazały się zawodniczki z firm VELSET, KRAM i Fabryka Okien KOWALCZYK, wśród mężczyzn, reprezentanci firm Bosz Szymanik i Wspólnicy, WIKAR Autoryzowany Dealer FORD, Gospodarstwo Pasieczne SĄDECKI BARTNIK.

-Te mistrzostwa to naprawdę świetny pomysł – zgodnie przyznawali uczestnicy zawodów. Bez względu na wyniki wszyscy ulegliśmy urokowi Sądecczyzny, gościnności gospodarzy imprezy i imponującego rekreacyjnego zaplecza hotelu Activa w Krynicy. Była i wspaniała, szlachetna rywalizacja i doskonała zabawa i owocna dyskusja.

Kolejne spotkanie polskich przedsiębiorców połączone z narciarskimi mistrzostwami już za rok. Oczywiście na stokach Jaworzyny.

Projekt domu: TK75TK75134,35 m²
Projekt domu: Niko 3Niko 3134,82 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: TK30TK30134,90 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: BerenikaBerenika135,30 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Kendra 2MKendra 2M135,48 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: TK12TK12135,92 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: AlionAlion136,02 m²
Promocja! Niższa cena!
Więcej polecanych projektów domów

Rekuperatory od InstalTechnik - dobry wybór?

Witajcie, jestem na etapie budowy domu. Chcę, aby był on jak najbardziej energooszczędny, dlatego też zdecydowałem się na takie rozwiązania, które dają taką możliwość. Na przykład chcę zastosować rekuperator, który zapewnia odzysk ciepła jednocześnie zapewniając ciągłą wentylację domu. Zastanawiam się jednak nad firmą, która miałaby się zająć instalacją tego rozwiązania. Znalazłam firmę z Oleśnicy, nazywa się InstalTechnik, podobno specjalizuje się w takich technologiach. Jak jest naprawdę? Czy ktoś z Was może korzystał z ich usług i mógłby się podzielić opinią?

Autor: jazzan, data: 2018-09-19 08:38:17

Firanki czy rolety?

Firanki to według mnie przeżytek. Ciągle się brudzą,trzeba je prać i wydawać pieniądze. Ja u siebie mam Rolety firmy Perfecta z https://perfecta.pl/produkty/zaluzje-pionowe/ i to był strzał w 10 ! Bardzo ładnie dopełnia aranżacji całego pokoju

Autor: kasia lis, data: 2018-09-16 22:22:51

Czy elewacja drewniana jest problematyczna?

Też mi się wydaje że drewno jest bardziej problematyczne.Chociażby od strony północnej po jakimś czasie zacznie obrastać mchem..Może lepiej wybrać coś trwalszego.ja mam płytki elewacyjne.Są ładne i trwałe,kupowałam w firmie Joniec kolorystyka dosyć ciekawa.Więc pomyśl może nad czymś trwalszym.Takie płytki masz na długie lata bez problemów.

Autor: arla17, data: 2018-09-06 21:36:07

Płytki klinkierowe na elewacji

Tom55 wspomniał o nowoczesnych elewacjach to nie sposób nie powiedzieć paru słów o płytach warstwowych Kingspan, które świetnie nadają się do stworzenia nietuzinkowej, designerskiej elewacji. Jeśli chodzi o parametry izolacyjne to nie ma co się martwić, połączenie rdzenia QuadCore, IPN oraz wełny mineralnej daje niesamowite rezultaty, pełni też rolę przeciwpożarową. Ogromnym plusem jest szybki montaż, płyty są dopracowane w taki sposób, że pasują do budynku każdego typu. Warto rozważyć takie wykończenie, nie trzeba go już potem malować, czy martwić się konserwacją

Autor: sekon, data: 2018-08-23 11:05:26

Szklany stół, jakie krzesła dobrać?

W przypadku szklanego stołu rozwiązań jest bardzo dużo. Pasują zarówno krzesła metalowe, jak i drewniane czy plastikowe. Wszystko zależy od dobrania odpowiedniego stylu. Warto zainspirować się gotowymi aranżacjami i przy okazji sprawdzić jaki materiał będzie najwygodniejszy. http://www.dobroteka.pl

Autor: Dobroteka, data: 2018-08-21 10:58:16
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.