Inwestorki z Warszawy rozmawiały o budowaniu

Autor: Domowy.pl; Data publikacji: 2012-10-12
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Inwestorki z Warszawy rozmawiały w kawiarni Funky. Inwestorki z Warszawy rozmawiały w kawiarni Funky.

W czwartek (11.10), w warszawskiej kawiarni Funky, odbyło się kolejne spotkanie w ramach obecnej edycji „Akademii kobiet budujących SILKA YTONG.” Przyciągnęło ponad 40 pań, które chciały porozmawiać o budowaniu w kobiecym gronie. Kobiecy punkt widzenia znów okazał się niezwykle konkretny: uczestniczki pytały o koszty i parametry materiałów budowlanych.

[koniec abstraktu]

Inicjatywa "Akademii kobiet budujących" skierowana jest do pań zaangażowanych w budowę domu, które mają potrzebę dowiedzieć się więcej o poszczególnych etapach tego procesu, ale też swobodnie porozmawiać o swoich dylematach w kobiecym gronie. Spotkanie w Warszawie potwierdziło, że chęć wymiany doświadczeń, ale też uzyskania odpowiedzi na konkretne pytania jest wspólna dla wielu inwestorek. –Panie, które się wczoraj pojawiły, były na różnych etapach procesu budowlanego, ale wszystkie miały rzeczowo i konkretnie sprecyzowane oczekiwania –mówi Hanna Krzyżosiak, Wiceprezeska i Ekspertka Domowy.pl, która doradzała inwestorkom zgromadzonym w warszawskiej kawiarni. –Widać, że merytorycznie są już naprawdę nieźle przygotowane do budowy domu. Od nas oczekiwały doprecyzowania pewnych kwestii, zwłaszcza tych dotyczących kosztów. Interesowały je również zagadnienia formalne i prawne, jak procedura uzyskania pozwolenia na budowę czy wymagania odnośnie przeprowadzenia badań geotechnicznych gruntu – dodaje Ekspertka Domowy.pl.

Jak pokazało spotkanie, panie wykazują dużą aktywność w zakresie prowadzenia budowy, decydując o sprawach tak istotnych, jak dobór materiałów i technologii. Za jedną z trudniejszych kwestii uważają oszacowanie kosztów, dlatego znaczna część warszawskiego spotkania była poświęcona właśnie kosztorysom. –Inwestorki bywają zdezorientowane, gdyż otrzymują nieraz bardzo rozbieżne wyceny od poszczególnych producentów i wykonawców –wyjaśnia Hanna Krzyżosiak. –W przypadku jednej z pań goszczących na warszawskiej Akademii, rozbieżności te wynosiły nawet kilkaset tysięcy. Przyniosła swój projekt i zwróciła się do obecnych ekspertów o obiektywne oszacowanie kosztów budowy. Inna z pań poprosiła o porównanie kosztów budowy ścian – wykonanych z różnych materiałów, w technologii zarówno jednowarstwowej jak i dwuwarstwowej. Panie mogły się od nas dowiedzieć na przykład, że 1 mkw. ściany wykonanej z YTONG ENERGO 36,5 cm. wraz z robocizną kosztuje 91,96 zł, a z YTONG ENERGO 48 cm. 177,57. Podobną wycenę przedstawialiśmy w przypadku ścian z ociepleniem, gdzie przykładowo ściana wykonana z SILKA E24 kosztuje 133,05 za metr, a z pustaka ceramicznego 25 cm. – 137,86. Właśnie po takie konkretne dane inwestorki przyszły na spotkanie –dodaje.

Pojawiły się również pytania o domy w technologii kanadyjskiej, o pompę ciepła, jak również czy badania geotechniczne są obowiązkowe. Gospodarzem spotkania była Monika Mychlewicz, Dyrektor ds. Marketingu z firmy Xella Polska, zaś część prezentacyjną poprowadziła Małgorzta Smogór, Doradca Domowy.pl z Warszawy. Na pytania inwestorek odpowiadała również Hanna Krzyżosiak, Ekspertka Domowy.pl.

 

Projekt domu: HomeKONCEPT-55HomeKONCEPT-55116,65 m²
Projekt domu: Irysek 4Irysek 4116,67 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Nowina RexNowina Rex116,70 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Marsala MałaMarsala Mała116,84 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: CeliaCelia116,96 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Armanda MałaArmanda Mała117,01 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: ZojkaZojka117,20 m²
Promocja! Niższa cena!
Więcej polecanych projektów domów

Rekuperatory od InstalTechnik - dobry wybór?

Witajcie, jestem na etapie budowy domu. Chcę, aby był on jak najbardziej energooszczędny, dlatego też zdecydowałem się na takie rozwiązania, które dają taką możliwość. Na przykład chcę zastosować rekuperator, który zapewnia odzysk ciepła jednocześnie zapewniając ciągłą wentylację domu. Zastanawiam się jednak nad firmą, która miałaby się zająć instalacją tego rozwiązania. Znalazłam firmę z Oleśnicy, nazywa się InstalTechnik, podobno specjalizuje się w takich technologiach. Jak jest naprawdę? Czy ktoś z Was może korzystał z ich usług i mógłby się podzielić opinią?

Autor: jazzan, data: 2018-09-19 08:38:17

Firanki czy rolety?

Firanki to według mnie przeżytek. Ciągle się brudzą,trzeba je prać i wydawać pieniądze. Ja u siebie mam Rolety firmy Perfecta z https://perfecta.pl/produkty/zaluzje-pionowe/ i to był strzał w 10 ! Bardzo ładnie dopełnia aranżacji całego pokoju

Autor: kasia lis, data: 2018-09-16 22:22:51

Czy elewacja drewniana jest problematyczna?

Też mi się wydaje że drewno jest bardziej problematyczne.Chociażby od strony północnej po jakimś czasie zacznie obrastać mchem..Może lepiej wybrać coś trwalszego.ja mam płytki elewacyjne.Są ładne i trwałe,kupowałam w firmie Joniec kolorystyka dosyć ciekawa.Więc pomyśl może nad czymś trwalszym.Takie płytki masz na długie lata bez problemów.

Autor: arla17, data: 2018-09-06 21:36:07

Płytki klinkierowe na elewacji

Tom55 wspomniał o nowoczesnych elewacjach to nie sposób nie powiedzieć paru słów o płytach warstwowych Kingspan, które świetnie nadają się do stworzenia nietuzinkowej, designerskiej elewacji. Jeśli chodzi o parametry izolacyjne to nie ma co się martwić, połączenie rdzenia QuadCore, IPN oraz wełny mineralnej daje niesamowite rezultaty, pełni też rolę przeciwpożarową. Ogromnym plusem jest szybki montaż, płyty są dopracowane w taki sposób, że pasują do budynku każdego typu. Warto rozważyć takie wykończenie, nie trzeba go już potem malować, czy martwić się konserwacją

Autor: sekon, data: 2018-08-23 11:05:26

Szklany stół, jakie krzesła dobrać?

W przypadku szklanego stołu rozwiązań jest bardzo dużo. Pasują zarówno krzesła metalowe, jak i drewniane czy plastikowe. Wszystko zależy od dobrania odpowiedniego stylu. Warto zainspirować się gotowymi aranżacjami i przy okazji sprawdzić jaki materiał będzie najwygodniejszy. http://www.dobroteka.pl

Autor: Dobroteka, data: 2018-08-21 10:58:16
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.