Inwestorki z Warszawy rozmawiały o budowaniu

Autor: Domowy.pl; Data publikacji: 2012-10-12
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Inwestorki z Warszawy rozmawiały w kawiarni Funky. Inwestorki z Warszawy rozmawiały w kawiarni Funky.

W czwartek (11.10), w warszawskiej kawiarni Funky, odbyło się kolejne spotkanie w ramach obecnej edycji „Akademii kobiet budujących SILKA YTONG.” Przyciągnęło ponad 40 pań, które chciały porozmawiać o budowaniu w kobiecym gronie. Kobiecy punkt widzenia znów okazał się niezwykle konkretny: uczestniczki pytały o koszty i parametry materiałów budowlanych.

[koniec abstraktu]

Inicjatywa "Akademii kobiet budujących" skierowana jest do pań zaangażowanych w budowę domu, które mają potrzebę dowiedzieć się więcej o poszczególnych etapach tego procesu, ale też swobodnie porozmawiać o swoich dylematach w kobiecym gronie. Spotkanie w Warszawie potwierdziło, że chęć wymiany doświadczeń, ale też uzyskania odpowiedzi na konkretne pytania jest wspólna dla wielu inwestorek. –Panie, które się wczoraj pojawiły, były na różnych etapach procesu budowlanego, ale wszystkie miały rzeczowo i konkretnie sprecyzowane oczekiwania –mówi Hanna Krzyżosiak, Wiceprezeska i Ekspertka Domowy.pl, która doradzała inwestorkom zgromadzonym w warszawskiej kawiarni. –Widać, że merytorycznie są już naprawdę nieźle przygotowane do budowy domu. Od nas oczekiwały doprecyzowania pewnych kwestii, zwłaszcza tych dotyczących kosztów. Interesowały je również zagadnienia formalne i prawne, jak procedura uzyskania pozwolenia na budowę czy wymagania odnośnie przeprowadzenia badań geotechnicznych gruntu – dodaje Ekspertka Domowy.pl.

Jak pokazało spotkanie, panie wykazują dużą aktywność w zakresie prowadzenia budowy, decydując o sprawach tak istotnych, jak dobór materiałów i technologii. Za jedną z trudniejszych kwestii uważają oszacowanie kosztów, dlatego znaczna część warszawskiego spotkania była poświęcona właśnie kosztorysom. –Inwestorki bywają zdezorientowane, gdyż otrzymują nieraz bardzo rozbieżne wyceny od poszczególnych producentów i wykonawców –wyjaśnia Hanna Krzyżosiak. –W przypadku jednej z pań goszczących na warszawskiej Akademii, rozbieżności te wynosiły nawet kilkaset tysięcy. Przyniosła swój projekt i zwróciła się do obecnych ekspertów o obiektywne oszacowanie kosztów budowy. Inna z pań poprosiła o porównanie kosztów budowy ścian – wykonanych z różnych materiałów, w technologii zarówno jednowarstwowej jak i dwuwarstwowej. Panie mogły się od nas dowiedzieć na przykład, że 1 mkw. ściany wykonanej z YTONG ENERGO 36,5 cm. wraz z robocizną kosztuje 91,96 zł, a z YTONG ENERGO 48 cm. 177,57. Podobną wycenę przedstawialiśmy w przypadku ścian z ociepleniem, gdzie przykładowo ściana wykonana z SILKA E24 kosztuje 133,05 za metr, a z pustaka ceramicznego 25 cm. – 137,86. Właśnie po takie konkretne dane inwestorki przyszły na spotkanie –dodaje.

Pojawiły się również pytania o domy w technologii kanadyjskiej, o pompę ciepła, jak również czy badania geotechniczne są obowiązkowe. Gospodarzem spotkania była Monika Mychlewicz, Dyrektor ds. Marketingu z firmy Xella Polska, zaś część prezentacyjną poprowadziła Małgorzta Smogór, Doradca Domowy.pl z Warszawy. Na pytania inwestorek odpowiadała również Hanna Krzyżosiak, Ekspertka Domowy.pl.

 

Projekt domu: TK17TK17120,68 m²
Projekt domu: LisandraLisandra122,24 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: TK28ATK28A122,59 m²
Projekt domu: Lisandra 2MLisandra 2M122,90 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Das Haus IDas Haus I123,00 m²
Promocja! Niższa cena!
Więcej polecanych projektów domów

Mały ogród

Osobiście użyłem żywotnika olbrzymiego (szczególnie przy drzwiach). Wcześniej skorzystałem z porady eksperta na http://www.zgarden.pl/ Jestem zadowolony i mam nadzieję, że może tamtejsi eksperci coś panu doradzą.

Autor: mitronas, data: 2018-03-15 11:14:44

KOMINEK W MIESZKANIU

Montując kominek, czy kozę trzeba zadbać o bezpieczeństwo p-poż. Bez dobrego sznura uszczelniającego się na pewno nie obejdziecie. Bardzo dobre jakościowo i w przystępnej cenie ma takie sznury firma Protectro - http://dylatacjeppoz.pl/. Warto o tym pomyśleć wcześniej, żeby montaż przebiegł bez problemu i aby można było bezpiecznie używać kominek.

Autor: Tom55, data: 2018-03-03 22:04:44

Projekt wnętrz

Tyle samo ile kosztuje kupno mieszkania:) Wszystko zależy od tego jaki metraż, jakie masz wymagania i jaką firmę zatrudnisz. Przedzwoń sobie do kilku firm (jak jesteś z Krakowa lub okolic to koniecznie zadzwoń do http://intellio.pl/kontakt-krakow/), porozmawiaj. Powiedz czego oczekujesz i niech ci powiedzą przybliżoną cenę za projekt. Inaczej trudno powiedzieć jakiego rzędu będzie to kwota.

Autor: Tom55, data: 2018-03-03 22:00:23

Pomysły na sufit podwieszany:))))

Jeśli chodzi o sufity podwieszane, to polecam sobie obejrzeć na stronie http://blog.barwasystem.pl/, jak takie sufity, robi jedna z lepszych firm na polskim rynku. Widziałem już kilka ich realizacji na żywo, a jeszcze więcej na zdjęciach i zawsze jestem pod wrażeniem i estetyki wykonania i funkcjonalności. Robią oni duże projekty, i warto sobie popatrzeć, jak to powinno wyglądać.

Autor: Tom55, data: 2018-03-03 21:57:03

Zmiana ogrzewania - co tańsze?

Racja, pompa ciepła to dobry pomysł na ekologiczne ogrzewanie domu. Zobacz sobie ofertę firmy http://dimplex.pl/, bo jest kilka rodzajów pomp (gruntowa, powietrzna) i zanim się zdecydujesz na konkretny rodzaj i model, warto poczytać i popytać fachowców. Dobór pompy nie jest taki łatwy i zależy od wielu czynników, więc najlepiej całość zlecić solidnej firmie.

Autor: Tom55, data: 2018-03-03 21:50:43
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Zamów bezpłatny poradnik - 5 prostych kroków do wyboru projektu domu
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Acero Frame - konstrukcje stalowe
PSB Dom Nowoczesny
Projekty domów małe i tanie w budowie
Projekty domów nowoczesnych
Amadu
Azuko
Decorations&Design
Roben
Fakro
Polskie Składy Budowlane
Acero Frame
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.