Inwestorki z Warszawy rozmawiały o budowaniu

Autor: Domowy.pl; Data publikacji: 2012-10-12
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Inwestorki z Warszawy rozmawiały w kawiarni Funky. Inwestorki z Warszawy rozmawiały w kawiarni Funky.

W czwartek (11.10), w warszawskiej kawiarni Funky, odbyło się kolejne spotkanie w ramach obecnej edycji „Akademii kobiet budujących SILKA YTONG.” Przyciągnęło ponad 40 pań, które chciały porozmawiać o budowaniu w kobiecym gronie. Kobiecy punkt widzenia znów okazał się niezwykle konkretny: uczestniczki pytały o koszty i parametry materiałów budowlanych.

[koniec abstraktu]

Inicjatywa "Akademii kobiet budujących" skierowana jest do pań zaangażowanych w budowę domu, które mają potrzebę dowiedzieć się więcej o poszczególnych etapach tego procesu, ale też swobodnie porozmawiać o swoich dylematach w kobiecym gronie. Spotkanie w Warszawie potwierdziło, że chęć wymiany doświadczeń, ale też uzyskania odpowiedzi na konkretne pytania jest wspólna dla wielu inwestorek. –Panie, które się wczoraj pojawiły, były na różnych etapach procesu budowlanego, ale wszystkie miały rzeczowo i konkretnie sprecyzowane oczekiwania –mówi Hanna Krzyżosiak, Wiceprezeska i Ekspertka Domowy.pl, która doradzała inwestorkom zgromadzonym w warszawskiej kawiarni. –Widać, że merytorycznie są już naprawdę nieźle przygotowane do budowy domu. Od nas oczekiwały doprecyzowania pewnych kwestii, zwłaszcza tych dotyczących kosztów. Interesowały je również zagadnienia formalne i prawne, jak procedura uzyskania pozwolenia na budowę czy wymagania odnośnie przeprowadzenia badań geotechnicznych gruntu – dodaje Ekspertka Domowy.pl.

Jak pokazało spotkanie, panie wykazują dużą aktywność w zakresie prowadzenia budowy, decydując o sprawach tak istotnych, jak dobór materiałów i technologii. Za jedną z trudniejszych kwestii uważają oszacowanie kosztów, dlatego znaczna część warszawskiego spotkania była poświęcona właśnie kosztorysom. –Inwestorki bywają zdezorientowane, gdyż otrzymują nieraz bardzo rozbieżne wyceny od poszczególnych producentów i wykonawców –wyjaśnia Hanna Krzyżosiak. –W przypadku jednej z pań goszczących na warszawskiej Akademii, rozbieżności te wynosiły nawet kilkaset tysięcy. Przyniosła swój projekt i zwróciła się do obecnych ekspertów o obiektywne oszacowanie kosztów budowy. Inna z pań poprosiła o porównanie kosztów budowy ścian – wykonanych z różnych materiałów, w technologii zarówno jednowarstwowej jak i dwuwarstwowej. Panie mogły się od nas dowiedzieć na przykład, że 1 mkw. ściany wykonanej z YTONG ENERGO 36,5 cm. wraz z robocizną kosztuje 91,96 zł, a z YTONG ENERGO 48 cm. 177,57. Podobną wycenę przedstawialiśmy w przypadku ścian z ociepleniem, gdzie przykładowo ściana wykonana z SILKA E24 kosztuje 133,05 za metr, a z pustaka ceramicznego 25 cm. – 137,86. Właśnie po takie konkretne dane inwestorki przyszły na spotkanie –dodaje.

Pojawiły się również pytania o domy w technologii kanadyjskiej, o pompę ciepła, jak również czy badania geotechniczne są obowiązkowe. Gospodarzem spotkania była Monika Mychlewicz, Dyrektor ds. Marketingu z firmy Xella Polska, zaś część prezentacyjną poprowadziła Małgorzta Smogór, Doradca Domowy.pl z Warszawy. Na pytania inwestorek odpowiadała również Hanna Krzyżosiak, Ekspertka Domowy.pl.

 

Projekt domu: KamineroKaminero150,88 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: TK77TK77152,02 m²
Projekt domu: Amarylis 3 (CE)Amarylis 3 (CE)152,60 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Kaminero LuxKaminero Lux154,17 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: ZenonZenon154,20 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Odważny 2Odważny 2154,90 m²
Promocja! Niższa cena!
Więcej polecanych projektów domów

Ochrona przeciwpożarowa

[url]http://dylatacjeppoz.pl/[/url]

Autor: Tom55, data: 2019-03-21 12:41:45

BIAŁA ELEWACJA - jaki wybrać tynk

A miał ktoś doświadczenie z połączeniem klasycznej elewacji z takim kamieniem jak tu: https://completehome.pl/media/photos/342285603509520166.jpeg. Nie jest to problematyczne potem?

Autor: bartezz, data: 2019-03-15 13:43:49

Wybór - drzwi wejściowe

Sprawdź markety budowlane. Niektóre akurat mają całkiem sporo ofertę w tym zakresie.

Autor: michael, data: 2019-03-08 21:24:52

TYNK NA ELEWACJĘ

Tynk - najlepiej cienkowarstwowy, a z tych najlepiej silikonowy. Ja mam system FT TN30 i super - jest czysta, gładka elewacja w takim kolorze, w jakim była na początku. Technologie się zmieniają, również w fasadach i polecam korzystać z tych nowszych, a zarazem sprawdzonych.

Autor: arnold, data: 2019-02-26 18:34:18

Drzwi wewnętrzne

Dla mnie najważniejsza sprawą, było by drzwi były z prawdziwego drewna. Nie chodzi tylko o to, że takie drzwi po prostu mi się najlepiej podobają, ale także o to, że przy wykańczaniu domu postawiliśmy na naturalne materiały, przyjazne człowiekowi. Dokładnie przejrzeliśmy ofertę kilku (a może nawet kilkunastu) firm oferujących takie drzwi i wybór padł na firmę Styl Drzewa. Drzwi są eleganckie, solidne wykonane i co najważniejsz są to dębowe drzwi z najwyższej jakości drewna pomalowane bezpiecznym dla zdrowia lakierem.

Autor: Enieli, data: 2019-02-24 20:07:48
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.