Inwestorki z Warszawy rozmawiały o budowaniu

Autor: Domowy.pl; Data publikacji: 2012-10-12
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Inwestorki z Warszawy rozmawiały w kawiarni Funky. Inwestorki z Warszawy rozmawiały w kawiarni Funky.

W czwartek (11.10), w warszawskiej kawiarni Funky, odbyło się kolejne spotkanie w ramach obecnej edycji „Akademii kobiet budujących SILKA YTONG.” Przyciągnęło ponad 40 pań, które chciały porozmawiać o budowaniu w kobiecym gronie. Kobiecy punkt widzenia znów okazał się niezwykle konkretny: uczestniczki pytały o koszty i parametry materiałów budowlanych.

[koniec abstraktu]

Inicjatywa "Akademii kobiet budujących" skierowana jest do pań zaangażowanych w budowę domu, które mają potrzebę dowiedzieć się więcej o poszczególnych etapach tego procesu, ale też swobodnie porozmawiać o swoich dylematach w kobiecym gronie. Spotkanie w Warszawie potwierdziło, że chęć wymiany doświadczeń, ale też uzyskania odpowiedzi na konkretne pytania jest wspólna dla wielu inwestorek. –Panie, które się wczoraj pojawiły, były na różnych etapach procesu budowlanego, ale wszystkie miały rzeczowo i konkretnie sprecyzowane oczekiwania –mówi Hanna Krzyżosiak, Wiceprezeska i Ekspertka Domowy.pl, która doradzała inwestorkom zgromadzonym w warszawskiej kawiarni. –Widać, że merytorycznie są już naprawdę nieźle przygotowane do budowy domu. Od nas oczekiwały doprecyzowania pewnych kwestii, zwłaszcza tych dotyczących kosztów. Interesowały je również zagadnienia formalne i prawne, jak procedura uzyskania pozwolenia na budowę czy wymagania odnośnie przeprowadzenia badań geotechnicznych gruntu – dodaje Ekspertka Domowy.pl.

Jak pokazało spotkanie, panie wykazują dużą aktywność w zakresie prowadzenia budowy, decydując o sprawach tak istotnych, jak dobór materiałów i technologii. Za jedną z trudniejszych kwestii uważają oszacowanie kosztów, dlatego znaczna część warszawskiego spotkania była poświęcona właśnie kosztorysom. –Inwestorki bywają zdezorientowane, gdyż otrzymują nieraz bardzo rozbieżne wyceny od poszczególnych producentów i wykonawców –wyjaśnia Hanna Krzyżosiak. –W przypadku jednej z pań goszczących na warszawskiej Akademii, rozbieżności te wynosiły nawet kilkaset tysięcy. Przyniosła swój projekt i zwróciła się do obecnych ekspertów o obiektywne oszacowanie kosztów budowy. Inna z pań poprosiła o porównanie kosztów budowy ścian – wykonanych z różnych materiałów, w technologii zarówno jednowarstwowej jak i dwuwarstwowej. Panie mogły się od nas dowiedzieć na przykład, że 1 mkw. ściany wykonanej z YTONG ENERGO 36,5 cm. wraz z robocizną kosztuje 91,96 zł, a z YTONG ENERGO 48 cm. 177,57. Podobną wycenę przedstawialiśmy w przypadku ścian z ociepleniem, gdzie przykładowo ściana wykonana z SILKA E24 kosztuje 133,05 za metr, a z pustaka ceramicznego 25 cm. – 137,86. Właśnie po takie konkretne dane inwestorki przyszły na spotkanie –dodaje.

Pojawiły się również pytania o domy w technologii kanadyjskiej, o pompę ciepła, jak również czy badania geotechniczne są obowiązkowe. Gospodarzem spotkania była Monika Mychlewicz, Dyrektor ds. Marketingu z firmy Xella Polska, zaś część prezentacyjną poprowadziła Małgorzta Smogór, Doradca Domowy.pl z Warszawy. Na pytania inwestorek odpowiadała również Hanna Krzyżosiak, Ekspertka Domowy.pl.

 

Projekt domu: TK75TK75134,35 m²
Projekt domu: Niko 3Niko 3134,82 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: TK30TK30134,90 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: BerenikaBerenika135,30 m²
Projekt domu: Kendra 2MKendra 2M135,48 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: TK12TK12135,92 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: AlionAlion136,02 m²
Promocja! Niższa cena!
Więcej polecanych projektów domów

Płytki klinkierowe na elewacji

Klinkier się fajnie sprawuje w połączeniu z ładnym tynkiem. Ja mam akurat z King Klinker (chawlę sobie). Miałem bardzo dobrego fachowca, który ogarnął temat montażu. Fasada ma 2 lata i wygląda barzdo świeżo

Autor: filipmaks, data: 2018-06-01 13:12:00

Wybór projektu domu jednorodzinnego.

Moim zdaniem, a przynajmniej my się tym kierowaliśmy podczas wyboru projektu i budowy to oddzielenie w domu części dziennej od częsci sypialnej, mamy dwoje dośc małych jeszcze dzieci, które moga hałasowac i bałaganić ile wlezie, ale jak idziemy do częsci sypialnej to tam jest wszystko jasne - cisza, spokój, odpoczynek. Skusiliśmy się też na rozbudowany, przylegający garaż z kotłownią, oraz jeszcze jednym pomieszczeniem gospodarczym, które znajduje sięteż w garażu służącym za miejsce spoczynku dla weków, przetworów, ziemniaków i innych zakupów, które przenosimy prosto z garażu :). W pomieszczeniu gospodarczym mamy też pralkę, więc cały bałagan nazwijmy to - siedzi w garażu :). Projekt kupowaliśmy na pracownia-projekty.pl i nie wprowadzaliśmy żadnych zmian :) Mamy 4 sypialnie, w tym niewielki ale przytulny pokój gościnny, dwie łazienki - jedna w częsci dziennej, druga w części sypialnej - tutaj wanna, prysznic. Część sypialna znajduje się na takim jakby półpiętrze nad garażem, który jest odrobine schowany w ziemi. Dom jest na tyle długi, że zasłania cały tył podrórka, więc z ulicy nie widać kto i co tam robi, bez montowania nie wiadomo jak zabudowanej bramy i ogrodzenia :)

Autor: lukaszlukasz, data: 2018-06-01 12:54:54

Ogrzewnie domu kominkiem

Ja na waszym miejscu nie bawiłbym się ani w ogrzewanie samym kominkiem, ani w żadne inne kotły na paliwa stałe. Już niedługo wchodzi w życie ustawa antysmogowa i moim zdaniem nie sensu pchać się w takie systemy ogrzewania domu. Lepiej się zastanowić nad montażem pompy ciepła. Poczytajcie sobie na stronie firmy, która zajmuje się montażem pomp od lat - http://dimplex.pl/, jakie taka pompa daje możliwości i korzyści. Obecnie nie ma lepszego, bardziej ekonomicznego czy ekologicznego systemu.

Autor: Tom55, data: 2018-05-29 19:52:47

Kocioł na paliwo czy na węgiel?

Jeśli ma się dostęp do gazu to najlepszą opcją jest kocioł gazowy. Dobry kocioł, polskiej firmy http://termet.com.pl/, można kupić w bardzo dobrej cenie. Z montażem też nie ma problemów, bo w całej Polsce jest dużo instalatorów, którzy mają potrzebne uprawnienia. A w dodatku ogrzewanie gazowe jest ekologiczne i bardzo wygodne. Nie trzeba przy nim praktycznie nic robić.

Autor: Enieli, data: 2018-05-29 19:47:48

Zmiana ogrzewania - co tańsze?

Pompa ciepła może i fajna - ale dość droga opcja (chodzi mi oczywiście o sam koszt zakupu pompy). Jeśli natomiast ma się dostęp do gazu to najlepszą opcją jest kocioł gazowy. Dobry kocioł, polskiej firmy http://termet.com.pl/, można kupić w bardzo dobrej cenie. Z montażem też nie ma problemów, bo w całej Polsce jest dużo instalatorów, którzy mają potrzebne uprawnienia. A ogrzewanie gazowe podobnie jak pompa ciepłą jest ekologiczne i bardzo wygodne.

Autor: Enieli, data: 2018-05-29 19:45:04
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Zamów bezpłatny poradnik - 5 prostych kroków do wyboru projektu domu
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Projekty domów małe i tanie w budowie
Projekty domów nowoczesnych
Amadu
Azuko
Decorations&Design
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.