Jak kobiety budują w Gdańsku

Autor: Domowy.pl; Data publikacji: 2012-10-08
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Fot. Spotkanie w Mon Balzac w Gdańsku Fot. Spotkanie w Mon Balzac w Gdańsku

Mamy już za sobą pierwsze spotkanie z kolejnej edycji „Akademii Kobiet Budujących SILKA YTONG”. 4 października inwestorki z okolic Trójmiasta spotkały się w gdańskiej kawiarni Mon Balzac, żeby twórczo i budująco porozmawiać o własnych domach, które są w różnych fazach realizacji. Na pytania o wszystkie aspekty budowy odpowiadały ekspertki firmy Xella i sieci Doradców Domowy.pl.

[koniec abstraktu]

Fot. Spotkanie w Mon Balzac w Gdańsku Fot. Spotkanie w Mon Balzac w Gdańsku

Spotkanie w Gdańsku potwierdziło od dawana zauważalną tendencję : kobiety chcą budować i robią to dobrze; przyciągnęło kobiety znajdujące się na różnych etapach procesu inwestycyjnego. – Dużym zaskoczeniem było dla nas pojawianie się pań, które już wybudowały swoje domy i kierowały się chęcią podzielenia się swoim doświadczeniem – mówi Hanna Krzyżosiak, Wiceprezeska i Ekspertka Domowy.pl. –Były też inwestorki, które dopiero poszukują projektu, starają się o kredyt, są na etapie wylewania fundamentów czy kończenia dachu. Dzięki temu dyskusje toczyły się wokół pełnego spektrum spraw budowlanych. Okazuje się, że potrzeba pogłębiania wiedzy u pań jest jednakowo intensywna w każdej fazie procesu budowy – dodaje.

Mimo że panie uczestniczące w Akademii były w różnym wieku i z odmiennym bagażem doświadczeń budowlanych, połączyła je konkretność oczekiwań, świetna organizacja i rzetelność w prowadzeniu własnej budowy. –Panie przyszły na spotkanie świetnie przygotowane – mówi Hanna Krzyżosiak.-Ich pytania były bardzo precyzyjne i dotyczyły konkretnych aspektów budowy. Co ciekawe – ogniskowały się wokół kwestii naprawdę trudnych i fachowych. Panie pytały o parametry materiałów budowalnych, o technologie stawiania ścian, o rozwiązania energooszczędne, o systemy grzewcze. Były również pytania ściśle dotyczące specyfiki regionu. Ze względu na wysoki poziom wód gruntowych w województwie pomorskim kwestią, jaką podano dyskusji, była konieczność prowadzenia badań geotechnicznych oraz ich charakter. Panie chciały wiedzieć, jak przeprowadzić takie badanie, aby ich wynik był możliwie najbardziej miarodajny i pozwolił na bezpieczne posadowienie domu – dodaje.

Inwestorki wymieniały się również swoimi poglądami dotyczącymi optymalnego metrażu domu. Te bardziej doświadczone opowiadały, jak życie weryfikowało ich wstępne oczekiwania, każąc na przykład redukować powierzchnię użytkową z 300 do 130mkw i jak w praktyce okazało się, że ta mniejsza jest w pełni funkcjonalna. Jeśli chodzi o materiały budowalne, inwestorki miały już sporą wiedzę na ich temat, a w zadawanych przez nie pytaniach chodziło o doprecyzowanie pewnych kwestii i rozwianie wątpliwości. Choć panie przyszły do Mon Balzac, żeby skonfrontować z ekspertami swoje dylematy, w wielu sprawach same wypowiadały się bardzo ekspercko. –To znaczy, że formuła Akademii jako transferu praktycznej wiedzy się sprawdziła – mówi Monika Mychlewicz, Dyrektorka ds. Marketingu z firmy Xella Polska. – Udało się nam wykorzystać naturalną kobiecą skłonność do tworzenia społeczności i wspólnoty doświadczeń, do wymiany poglądów i obserwacji. – podkreśla.

Podobne spostrzeżenia ma Agata Mróz, inwestorka nadzorująca budowę na podstawie projektu „Dom przy modrzewiowej” z pracowni Galeria Domów, która jako uczestniczka spotkania potwierdza, że możliwość porozmawiania o budowie z kobiecego punktu widzenia jest cenna i przydatna. –Wprawdzie ja już jestem dość zaawansowana w procesie budowy, ale zyskałam przekonanie, że dokonałam słusznych wyborów – mówi. –Spotkanie było konkretne, a uwagi trafne i praktyczne. Widać, że paniom budującym przyświeca zasada, żeby nie wybierać tylko oczami, a naprawdę myśleć – mówi.

Spotkanie wpisało się w prawidłowość, zauważoną już wcześniej w wyniku przeprowadzonego na zlecenie marek SILKA i YTONG badania „Polka na budowie”, która pokazała bardzo dużą aktywność kobiet podczas budowy domu. –Wywiady przeprowadzone na losowo wybranej reprezentatywnej grupie 1067 Polek udowodniły duże zaangażowanie kobiet w sprawy budowlane– mówi Monika Mychlewicz. – Potwierdziły, że panie skutecznie zdobywają wiedzę na tematy związane z budownictwem oraz samodzielnie decydują o istotnych etapach inwestycyjnych, jak wybór projektu czy materiałów. Aż 74% badanych było zainteresowanych technologiami energooszczędnymi , 72,9% zadeklarowało, że odwiedza swoją budowę prawie codziennie. Właśnie te badania stały się inspiracją do uruchomienia „Akademii Kobiet Budujących SILKA YTONG”, która ma być dla kobiet okazją do wymiany doświadczeń i poszerzania wiedzy – dodaje.

Domowy.pl, jako partner akcji, zachęca panie z Trójmiasta, którym nie udało się dotrzeć na spotkanie w Mon Balzac, do zgłaszania się z dylematami budowlanymi do Doradcy Domowy.pl z Gdańska - pani Ewy Sobótki (gdansk@domowy.pl). Doświadczona ekspertka, znająca lokalne uwarunkowania, odpowie na wszystkie pytania – również z kobiecej perspektywy.

Inwestorki zapraszamy na kolejne spotkania w ramach Akademii Kobiet Budujących – następne odbędzie się w Poznaniu (10.10.) w restauracji Republika Róż oraz w Warszawie (11.11) w kawiarni Galeria Funky.

Więcej polecanych projektów domów

Ochrona przeciwpożarowa

[url]http://dylatacjeppoz.pl/[/url]

Autor: Tom55, data: 2019-03-21 12:41:45

BIAŁA ELEWACJA - jaki wybrać tynk

A miał ktoś doświadczenie z połączeniem klasycznej elewacji z takim kamieniem jak tu: https://completehome.pl/media/photos/342285603509520166.jpeg. Nie jest to problematyczne potem?

Autor: bartezz, data: 2019-03-15 13:43:49

Wybór - drzwi wejściowe

Sprawdź markety budowlane. Niektóre akurat mają całkiem sporo ofertę w tym zakresie.

Autor: michael, data: 2019-03-08 21:24:52

TYNK NA ELEWACJĘ

Tynk - najlepiej cienkowarstwowy, a z tych najlepiej silikonowy. Ja mam system FT TN30 i super - jest czysta, gładka elewacja w takim kolorze, w jakim była na początku. Technologie się zmieniają, również w fasadach i polecam korzystać z tych nowszych, a zarazem sprawdzonych.

Autor: arnold, data: 2019-02-26 18:34:18

Drzwi wewnętrzne

Dla mnie najważniejsza sprawą, było by drzwi były z prawdziwego drewna. Nie chodzi tylko o to, że takie drzwi po prostu mi się najlepiej podobają, ale także o to, że przy wykańczaniu domu postawiliśmy na naturalne materiały, przyjazne człowiekowi. Dokładnie przejrzeliśmy ofertę kilku (a może nawet kilkunastu) firm oferujących takie drzwi i wybór padł na firmę Styl Drzewa. Drzwi są eleganckie, solidne wykonane i co najważniejsz są to dębowe drzwi z najwyższej jakości drewna pomalowane bezpiecznym dla zdrowia lakierem.

Autor: Enieli, data: 2019-02-24 20:07:48
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.