Jak kobiety budują w Gdańsku

Autor: Domowy.pl; Data publikacji: 2012-10-08
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Fot. Spotkanie w Mon Balzac w Gdańsku Fot. Spotkanie w Mon Balzac w Gdańsku

Mamy już za sobą pierwsze spotkanie z kolejnej edycji „Akademii Kobiet Budujących SILKA YTONG”. 4 października inwestorki z okolic Trójmiasta spotkały się w gdańskiej kawiarni Mon Balzac, żeby twórczo i budująco porozmawiać o własnych domach, które są w różnych fazach realizacji. Na pytania o wszystkie aspekty budowy odpowiadały ekspertki firmy Xella i sieci Doradców Domowy.pl.

[koniec abstraktu]

Fot. Spotkanie w Mon Balzac w Gdańsku Fot. Spotkanie w Mon Balzac w Gdańsku

Spotkanie w Gdańsku potwierdziło od dawana zauważalną tendencję : kobiety chcą budować i robią to dobrze; przyciągnęło kobiety znajdujące się na różnych etapach procesu inwestycyjnego. – Dużym zaskoczeniem było dla nas pojawianie się pań, które już wybudowały swoje domy i kierowały się chęcią podzielenia się swoim doświadczeniem – mówi Hanna Krzyżosiak, Wiceprezeska i Ekspertka Domowy.pl. –Były też inwestorki, które dopiero poszukują projektu, starają się o kredyt, są na etapie wylewania fundamentów czy kończenia dachu. Dzięki temu dyskusje toczyły się wokół pełnego spektrum spraw budowlanych. Okazuje się, że potrzeba pogłębiania wiedzy u pań jest jednakowo intensywna w każdej fazie procesu budowy – dodaje.

Mimo że panie uczestniczące w Akademii były w różnym wieku i z odmiennym bagażem doświadczeń budowlanych, połączyła je konkretność oczekiwań, świetna organizacja i rzetelność w prowadzeniu własnej budowy. –Panie przyszły na spotkanie świetnie przygotowane – mówi Hanna Krzyżosiak.-Ich pytania były bardzo precyzyjne i dotyczyły konkretnych aspektów budowy. Co ciekawe – ogniskowały się wokół kwestii naprawdę trudnych i fachowych. Panie pytały o parametry materiałów budowalnych, o technologie stawiania ścian, o rozwiązania energooszczędne, o systemy grzewcze. Były również pytania ściśle dotyczące specyfiki regionu. Ze względu na wysoki poziom wód gruntowych w województwie pomorskim kwestią, jaką podano dyskusji, była konieczność prowadzenia badań geotechnicznych oraz ich charakter. Panie chciały wiedzieć, jak przeprowadzić takie badanie, aby ich wynik był możliwie najbardziej miarodajny i pozwolił na bezpieczne posadowienie domu – dodaje.

Inwestorki wymieniały się również swoimi poglądami dotyczącymi optymalnego metrażu domu. Te bardziej doświadczone opowiadały, jak życie weryfikowało ich wstępne oczekiwania, każąc na przykład redukować powierzchnię użytkową z 300 do 130mkw i jak w praktyce okazało się, że ta mniejsza jest w pełni funkcjonalna. Jeśli chodzi o materiały budowalne, inwestorki miały już sporą wiedzę na ich temat, a w zadawanych przez nie pytaniach chodziło o doprecyzowanie pewnych kwestii i rozwianie wątpliwości. Choć panie przyszły do Mon Balzac, żeby skonfrontować z ekspertami swoje dylematy, w wielu sprawach same wypowiadały się bardzo ekspercko. –To znaczy, że formuła Akademii jako transferu praktycznej wiedzy się sprawdziła – mówi Monika Mychlewicz, Dyrektorka ds. Marketingu z firmy Xella Polska. – Udało się nam wykorzystać naturalną kobiecą skłonność do tworzenia społeczności i wspólnoty doświadczeń, do wymiany poglądów i obserwacji. – podkreśla.

Podobne spostrzeżenia ma Agata Mróz, inwestorka nadzorująca budowę na podstawie projektu „Dom przy modrzewiowej” z pracowni Galeria Domów, która jako uczestniczka spotkania potwierdza, że możliwość porozmawiania o budowie z kobiecego punktu widzenia jest cenna i przydatna. –Wprawdzie ja już jestem dość zaawansowana w procesie budowy, ale zyskałam przekonanie, że dokonałam słusznych wyborów – mówi. –Spotkanie było konkretne, a uwagi trafne i praktyczne. Widać, że paniom budującym przyświeca zasada, żeby nie wybierać tylko oczami, a naprawdę myśleć – mówi.

Spotkanie wpisało się w prawidłowość, zauważoną już wcześniej w wyniku przeprowadzonego na zlecenie marek SILKA i YTONG badania „Polka na budowie”, która pokazała bardzo dużą aktywność kobiet podczas budowy domu. –Wywiady przeprowadzone na losowo wybranej reprezentatywnej grupie 1067 Polek udowodniły duże zaangażowanie kobiet w sprawy budowlane– mówi Monika Mychlewicz. – Potwierdziły, że panie skutecznie zdobywają wiedzę na tematy związane z budownictwem oraz samodzielnie decydują o istotnych etapach inwestycyjnych, jak wybór projektu czy materiałów. Aż 74% badanych było zainteresowanych technologiami energooszczędnymi , 72,9% zadeklarowało, że odwiedza swoją budowę prawie codziennie. Właśnie te badania stały się inspiracją do uruchomienia „Akademii Kobiet Budujących SILKA YTONG”, która ma być dla kobiet okazją do wymiany doświadczeń i poszerzania wiedzy – dodaje.

Domowy.pl, jako partner akcji, zachęca panie z Trójmiasta, którym nie udało się dotrzeć na spotkanie w Mon Balzac, do zgłaszania się z dylematami budowlanymi do Doradcy Domowy.pl z Gdańska - pani Ewy Sobótki (gdansk@domowy.pl). Doświadczona ekspertka, znająca lokalne uwarunkowania, odpowie na wszystkie pytania – również z kobiecej perspektywy.

Inwestorki zapraszamy na kolejne spotkania w ramach Akademii Kobiet Budujących – następne odbędzie się w Poznaniu (10.10.) w restauracji Republika Róż oraz w Warszawie (11.11) w kawiarni Galeria Funky.

Projekt domu: TK17TK17120,68 m²
Projekt domu: LisandraLisandra122,24 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: TK28ATK28A122,59 m²
Projekt domu: Lisandra 2MLisandra 2M122,90 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Das Haus IDas Haus I123,00 m²
Promocja! Niższa cena!
Więcej polecanych projektów domów

Mały ogród

Osobiście użyłem żywotnika olbrzymiego (szczególnie przy drzwiach). Wcześniej skorzystałem z porady eksperta na http://www.zgarden.pl/ Jestem zadowolony i mam nadzieję, że może tamtejsi eksperci coś panu doradzą.

Autor: mitronas, data: 2018-03-15 11:14:44

KOMINEK W MIESZKANIU

Montując kominek, czy kozę trzeba zadbać o bezpieczeństwo p-poż. Bez dobrego sznura uszczelniającego się na pewno nie obejdziecie. Bardzo dobre jakościowo i w przystępnej cenie ma takie sznury firma Protectro - http://dylatacjeppoz.pl/. Warto o tym pomyśleć wcześniej, żeby montaż przebiegł bez problemu i aby można było bezpiecznie używać kominek.

Autor: Tom55, data: 2018-03-03 22:04:44

Projekt wnętrz

Tyle samo ile kosztuje kupno mieszkania:) Wszystko zależy od tego jaki metraż, jakie masz wymagania i jaką firmę zatrudnisz. Przedzwoń sobie do kilku firm (jak jesteś z Krakowa lub okolic to koniecznie zadzwoń do http://intellio.pl/kontakt-krakow/), porozmawiaj. Powiedz czego oczekujesz i niech ci powiedzą przybliżoną cenę za projekt. Inaczej trudno powiedzieć jakiego rzędu będzie to kwota.

Autor: Tom55, data: 2018-03-03 22:00:23

Pomysły na sufit podwieszany:))))

Jeśli chodzi o sufity podwieszane, to polecam sobie obejrzeć na stronie http://blog.barwasystem.pl/, jak takie sufity, robi jedna z lepszych firm na polskim rynku. Widziałem już kilka ich realizacji na żywo, a jeszcze więcej na zdjęciach i zawsze jestem pod wrażeniem i estetyki wykonania i funkcjonalności. Robią oni duże projekty, i warto sobie popatrzeć, jak to powinno wyglądać.

Autor: Tom55, data: 2018-03-03 21:57:03

Zmiana ogrzewania - co tańsze?

Racja, pompa ciepła to dobry pomysł na ekologiczne ogrzewanie domu. Zobacz sobie ofertę firmy http://dimplex.pl/, bo jest kilka rodzajów pomp (gruntowa, powietrzna) i zanim się zdecydujesz na konkretny rodzaj i model, warto poczytać i popytać fachowców. Dobór pompy nie jest taki łatwy i zależy od wielu czynników, więc najlepiej całość zlecić solidnej firmie.

Autor: Tom55, data: 2018-03-03 21:50:43
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Zamów bezpłatny poradnik - 5 prostych kroków do wyboru projektu domu
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Acero Frame - konstrukcje stalowe
PSB Dom Nowoczesny
Projekty domów małe i tanie w budowie
Projekty domów nowoczesnych
Amadu
Azuko
Decorations&Design
Roben
Fakro
Polskie Składy Budowlane
Acero Frame
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.