Kobiety chcą budować

Autor: Domowy.pl; Data publikacji: 2012-09-28
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Poprzednia edycja Poprzednia edycja "Akademii Kobiet Budujących SILKA YTONG".

Budownictwo zwyczajowo uznaje się za domenę mężczyzn. Tymczasem stale wzrasta aktywność kobiet w tej dziedzinie. Ich zainteresowanie zagadnieniami budowalnymi zaowocowało kolejną już edycją „Akademii Kobiet Budujących SILKA YTONG”, której partnerem został również Domowy.pl. Nasza ekspertka poprowadzi spotkania w Gdańsku, we Wrocławiu i w Poznaniu.

[koniec abstraktu]

Kiedy spotykamy się podczas targów budowlanych z inwestorami, głos bardzo często zabierają właśnie kobiety. –Przychodzą do nas małżeństwa budujące domy i nierzadko to panie wiodą prym w tych rozmowach – mówi Hanna Krzyżosiak, wiceprezes i ekspertka Domowy.pl. –To one skrupulatnie odpowiadają na nasze pytania dotyczące etapu inwestycji, załatwianych formalności, wybranych materiałów i technologii. Dociekliwość i zaangażowanie wielu z nich zaskakuje – dodaje.

Okazuje się, że dzisiaj kobiety chcą być już nie tylko westalkami domowego ogniska – są również gotowe, aby to ognisko zbudować. I to nie byle jak, a energooszczędnie, ekologicznie, ekonomicznie i fachowo. Mit kobiety zwracającej uwagę wyłącznie na kolor elewacji i wielkość ogródka należy zdecydowanie włożyć między bajki. W rzeczywistości to właśnie paniom często przypada w udziale nadzór nad rodzinną inwestycją budowlaną. Stąd pomysł na uruchomienie „Akademii Kobiet Budujących SILKA YTONG.” Jest to odpowiedź na potrzebę pogłębiania wiedzy, jaką wykazują coraz liczniejsze rzesze inwestorek.

Budowa nie tylko dla panów

Ze statystyk Banku Danych wynika, że panie posiadające tytuł inżyniera obecnie najczęściej wybierają pracę w budownictwie. Coraz bardziej naturalnym zjawiskiem jest również fakt, że kobietom przypada w udziale funkcja menadżerek domowych inwestycji. Wynika to po części z podziału obowiązków w rodzinie: to panowie nadal więcej czasu poświęcają na sprawy zawodowe, więc panie są bardziej dyspozycyjne. Często też to właśnie one zarządzają domowym budżetem, tym samym więc przejmują odpowiedzialność za planowanie wydatków związanych z budową. W procesie inwestycyjnym niezwykle przydatne okazują się też kobiece predyspozycje, takie jak skrupulatność, dobra organizacja i umiejętność planowania. Z doświadczeń Doradców Domowy.pl wynika, że inwestorki wykazują się również dużą dociekliwością: zanim zdecydują się na dany materiał budowalny, wnikliwie dopytują o jego parametry i chętnie dokonują porównań. Przydatna okazuje się również typowa dla kobiet troska o domowników: panie dołożą wszelkich starań, żeby domy powstawały w możliwie najbardziej przyjaznych dla zdrowia technologiach, żeby były ciepłe i komfortowe. Dlatego większość z nich chce podejść do tego zadania perfekcyjnie.

Kobiety pytają

Spotkania, jakie zaplanowano w ramach Akademii, przewidziane są zarówno dla tych pań, które dopiero planują budowę domu, jak i dla tych, które są już w tym procesie mocno zaawansowane. Generalnie chodzi o wymianę doświadczeń i wzajemne wsparcie, o stworzenie atmosfery, która pozwoli paniom bez skrępowania zapytać o wszystkie kwestie dotyczące budowy. W ramach zaplanowanego na 2 godziny spotkania przewidziano poprowadzoną przez ekspertkę prezentację pt. „Planowanie budowy domu w praktyce” oraz czas na dyskusję – ze specjalistkami i innymi inwestorkami.

Spotkania odbędą się w:

- Gdańsku(04.10) – w kawiarni Mon Balzac,

- Poznaniu (10.10) – w restauracji Republika Róż,

- Warszawie (11.10) – w kawiarni Galeria Funky,

- Wrocławiu (16.10) – w księgarnio-kawiarni Speakeasy,

- Krakowie(17.10) – w kawiarni Cafe Szafe.

Udział w spotkaniach jest bezpłatny, należy tylko wcześniej zarejestrować się za pośrednictwem strony:

http://www.zdrowabudowa.pl/akademia-kobiet-budujacych

W imieniu Domowy.pl serdecznie zapraszamy wszystkie Panie, które chcą aktywnie budować i mają potrzebę dowiedzieć się więcej o procesie budowy.

 

Projekt domu: HomeKONCEPT-56HomeKONCEPT-56150,23 m²
Projekt domu: Amarylis 5 (CE)Amarylis 5 (CE)150,85 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: KamineroKaminero150,88 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: TK77TK77152,02 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Amarylis 3 (CE)Amarylis 3 (CE)152,60 m²
Promocja! Niższa cena!
Więcej polecanych projektów domów

Płytki klinkierowe na elewacji

Klinkier się fajnie sprawuje w połączeniu z ładnym tynkiem. Ja mam akurat z King Klinker (chawlę sobie). Miałem bardzo dobrego fachowca, który ogarnął temat montażu. Fasada ma 2 lata i wygląda barzdo świeżo

Autor: filipmaks, data: 2018-06-01 13:12:00

Wybór projektu domu jednorodzinnego.

Moim zdaniem, a przynajmniej my się tym kierowaliśmy podczas wyboru projektu i budowy to oddzielenie w domu części dziennej od częsci sypialnej, mamy dwoje dośc małych jeszcze dzieci, które moga hałasowac i bałaganić ile wlezie, ale jak idziemy do częsci sypialnej to tam jest wszystko jasne - cisza, spokój, odpoczynek. Skusiliśmy się też na rozbudowany, przylegający garaż z kotłownią, oraz jeszcze jednym pomieszczeniem gospodarczym, które znajduje sięteż w garażu służącym za miejsce spoczynku dla weków, przetworów, ziemniaków i innych zakupów, które przenosimy prosto z garażu :). W pomieszczeniu gospodarczym mamy też pralkę, więc cały bałagan nazwijmy to - siedzi w garażu :). Projekt kupowaliśmy na pracownia-projekty.pl i nie wprowadzaliśmy żadnych zmian :) Mamy 4 sypialnie, w tym niewielki ale przytulny pokój gościnny, dwie łazienki - jedna w częsci dziennej, druga w części sypialnej - tutaj wanna, prysznic. Część sypialna znajduje się na takim jakby półpiętrze nad garażem, który jest odrobine schowany w ziemi. Dom jest na tyle długi, że zasłania cały tył podrórka, więc z ulicy nie widać kto i co tam robi, bez montowania nie wiadomo jak zabudowanej bramy i ogrodzenia :)

Autor: lukaszlukasz, data: 2018-06-01 12:54:54

Ogrzewnie domu kominkiem

Ja na waszym miejscu nie bawiłbym się ani w ogrzewanie samym kominkiem, ani w żadne inne kotły na paliwa stałe. Już niedługo wchodzi w życie ustawa antysmogowa i moim zdaniem nie sensu pchać się w takie systemy ogrzewania domu. Lepiej się zastanowić nad montażem pompy ciepła. Poczytajcie sobie na stronie firmy, która zajmuje się montażem pomp od lat - http://dimplex.pl/, jakie taka pompa daje możliwości i korzyści. Obecnie nie ma lepszego, bardziej ekonomicznego czy ekologicznego systemu.

Autor: Tom55, data: 2018-05-29 19:52:47

Kocioł na paliwo czy na węgiel?

Jeśli ma się dostęp do gazu to najlepszą opcją jest kocioł gazowy. Dobry kocioł, polskiej firmy http://termet.com.pl/, można kupić w bardzo dobrej cenie. Z montażem też nie ma problemów, bo w całej Polsce jest dużo instalatorów, którzy mają potrzebne uprawnienia. A w dodatku ogrzewanie gazowe jest ekologiczne i bardzo wygodne. Nie trzeba przy nim praktycznie nic robić.

Autor: Enieli, data: 2018-05-29 19:47:48

Zmiana ogrzewania - co tańsze?

Pompa ciepła może i fajna - ale dość droga opcja (chodzi mi oczywiście o sam koszt zakupu pompy). Jeśli natomiast ma się dostęp do gazu to najlepszą opcją jest kocioł gazowy. Dobry kocioł, polskiej firmy http://termet.com.pl/, można kupić w bardzo dobrej cenie. Z montażem też nie ma problemów, bo w całej Polsce jest dużo instalatorów, którzy mają potrzebne uprawnienia. A ogrzewanie gazowe podobnie jak pompa ciepłą jest ekologiczne i bardzo wygodne.

Autor: Enieli, data: 2018-05-29 19:45:04
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Zamów bezpłatny poradnik - 5 prostych kroków do wyboru projektu domu
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Projekty domów małe i tanie w budowie
Projekty domów nowoczesnych
Amadu
Azuko
Decorations&Design
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.