Kobiety chcą budować

Autor: Domowy.pl; Data publikacji: 2012-09-28
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Poprzednia edycja Poprzednia edycja "Akademii Kobiet Budujących SILKA YTONG".

Budownictwo zwyczajowo uznaje się za domenę mężczyzn. Tymczasem stale wzrasta aktywność kobiet w tej dziedzinie. Ich zainteresowanie zagadnieniami budowalnymi zaowocowało kolejną już edycją „Akademii Kobiet Budujących SILKA YTONG”, której partnerem został również Domowy.pl. Nasza ekspertka poprowadzi spotkania w Gdańsku, we Wrocławiu i w Poznaniu.

[koniec abstraktu]

Kiedy spotykamy się podczas targów budowlanych z inwestorami, głos bardzo często zabierają właśnie kobiety. –Przychodzą do nas małżeństwa budujące domy i nierzadko to panie wiodą prym w tych rozmowach – mówi Hanna Krzyżosiak, wiceprezes i ekspertka Domowy.pl. –To one skrupulatnie odpowiadają na nasze pytania dotyczące etapu inwestycji, załatwianych formalności, wybranych materiałów i technologii. Dociekliwość i zaangażowanie wielu z nich zaskakuje – dodaje.

Okazuje się, że dzisiaj kobiety chcą być już nie tylko westalkami domowego ogniska – są również gotowe, aby to ognisko zbudować. I to nie byle jak, a energooszczędnie, ekologicznie, ekonomicznie i fachowo. Mit kobiety zwracającej uwagę wyłącznie na kolor elewacji i wielkość ogródka należy zdecydowanie włożyć między bajki. W rzeczywistości to właśnie paniom często przypada w udziale nadzór nad rodzinną inwestycją budowlaną. Stąd pomysł na uruchomienie „Akademii Kobiet Budujących SILKA YTONG.” Jest to odpowiedź na potrzebę pogłębiania wiedzy, jaką wykazują coraz liczniejsze rzesze inwestorek.

Budowa nie tylko dla panów

Ze statystyk Banku Danych wynika, że panie posiadające tytuł inżyniera obecnie najczęściej wybierają pracę w budownictwie. Coraz bardziej naturalnym zjawiskiem jest również fakt, że kobietom przypada w udziale funkcja menadżerek domowych inwestycji. Wynika to po części z podziału obowiązków w rodzinie: to panowie nadal więcej czasu poświęcają na sprawy zawodowe, więc panie są bardziej dyspozycyjne. Często też to właśnie one zarządzają domowym budżetem, tym samym więc przejmują odpowiedzialność za planowanie wydatków związanych z budową. W procesie inwestycyjnym niezwykle przydatne okazują się też kobiece predyspozycje, takie jak skrupulatność, dobra organizacja i umiejętność planowania. Z doświadczeń Doradców Domowy.pl wynika, że inwestorki wykazują się również dużą dociekliwością: zanim zdecydują się na dany materiał budowalny, wnikliwie dopytują o jego parametry i chętnie dokonują porównań. Przydatna okazuje się również typowa dla kobiet troska o domowników: panie dołożą wszelkich starań, żeby domy powstawały w możliwie najbardziej przyjaznych dla zdrowia technologiach, żeby były ciepłe i komfortowe. Dlatego większość z nich chce podejść do tego zadania perfekcyjnie.

Kobiety pytają

Spotkania, jakie zaplanowano w ramach Akademii, przewidziane są zarówno dla tych pań, które dopiero planują budowę domu, jak i dla tych, które są już w tym procesie mocno zaawansowane. Generalnie chodzi o wymianę doświadczeń i wzajemne wsparcie, o stworzenie atmosfery, która pozwoli paniom bez skrępowania zapytać o wszystkie kwestie dotyczące budowy. W ramach zaplanowanego na 2 godziny spotkania przewidziano poprowadzoną przez ekspertkę prezentację pt. „Planowanie budowy domu w praktyce” oraz czas na dyskusję – ze specjalistkami i innymi inwestorkami.

Spotkania odbędą się w:

- Gdańsku(04.10) – w kawiarni Mon Balzac,

- Poznaniu (10.10) – w restauracji Republika Róż,

- Warszawie (11.10) – w kawiarni Galeria Funky,

- Wrocławiu (16.10) – w księgarnio-kawiarni Speakeasy,

- Krakowie(17.10) – w kawiarni Cafe Szafe.

Udział w spotkaniach jest bezpłatny, należy tylko wcześniej zarejestrować się za pośrednictwem strony:

http://www.zdrowabudowa.pl/akademia-kobiet-budujacych

W imieniu Domowy.pl serdecznie zapraszamy wszystkie Panie, które chcą aktywnie budować i mają potrzebę dowiedzieć się więcej o procesie budowy.

 

Więcej polecanych projektów domów

Mały ogród

Wiele inspiracji Ja osobiście znajduje na https://www.zgarden.pl/ ogromny wybór roślin i krzewów. Roślin różnego rodzaju - warto czerpać inspiracje. Wysokiej jakości sadzonki mocno ukorzenione to kolejny atut.

Autor: milajola, data: 2018-11-27 08:18:47

Przygotowanie ścian do malowania

Jedno pomieszczenie na weekend to dużo, jeszcze zależy jakiej są to wielkości pomieszczenia. Jeśli chcesz mieć pewność mocnego krycia za pierwszym razem to polecam specjalne farby przystosowane pod takie oczekiwania - chodzi o Magnat Latex Matt - wykończenie matowe i jednowarstwoe.

Autor: arnold, data: 2018-11-26 18:06:48

Odświeżenie fug

[url]https://chemiadoczyszczenia.pl/srodki-czystosci/197-srodek-do-odkamieniania-bacteril-as-1l-8428446017369.html[/url]

Autor: alekswawr, data: 2018-11-16 11:30:12

Co zamiast drewnianego tarasu???

A co myślicie o deskach kompozytowych? Widziałem takie rozwiązania na stronie dobretarasy to nawet bym nie przypuszczał, że to nie drewno jakbym wcześniej nie doczytał. No i odchodzi konieczność impregnowania

Autor: richardo, data: 2018-11-13 23:19:59

Czas trwania budowy

To wszystko to teoria i w teorii może się to sprawdzić. Ale rzeczywistość rządzi się innym prawami. I nie jest tak łatwo zmieścić się w 3 miesiące z budową domu nawet z prefabrykatów. Chyba, że wszystko zlecisz jednej firmie i nie będzie mieć żadnej obsuwy czasowej (a z tym to też różnie bywa). Generalnie na stronie http://pomyslynadom.info/budowa/artykuly/ile-trwa-budowa-domu/, możesz sobie doczytać, od czego jeszcze zależy czas potrzebny na wybudowanie domu i na co zwrócić uwagę planujac budowę.

Autor: Tom55, data: 2018-11-07 20:12:14
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.