Kod bezpiecznego dostępu

Autor: ABUS; Data publikacji: 2013-10-03
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Wkładka Codeloxx (fot. Abus) Wkładka Codeloxx (fot. Abus)

Inteligentne systemy zabezpieczeń pozwalają stworzyć z niemal każdego budynku obiekt, spełniający najwyższe wymagania w zakresie bezpieczeństwa i komfortu użytkowników. Firma ABUS, specjalista w zakresie profesjonalnych zabezpieczeń, oferuje unikalne rozwiązanie - wkładkę elektroniczną CodeLoxx Standard, otwieraną między innymi przy pomocy kodu, wybieranego przy użyciu gałki numerycznej.

[koniec abstraktu]

Ten jedyny w swoim rodzaju system gwarantuje nie tylko ochronę na najwyższym poziomie, ale pozwala zarządzać dostępem do danych pomieszczeń. Wkładka elektroniczna CodeLoxx Standard firmy ABUS łączy zalety systemu kodowego z systemami bazującymi na standardowym kluczu. Możliwość otwierania zamka kluczem typu chip, jak również poprzez innowacyjne wprowadzenie kodu gałką numeryczną powoduje, że jest to jedyny tego rodzaju produkt na rynku. Rozwiązanie firmy ABUS daje bowiem każdemu użytkownikowi swobodę w wyborze najlepszego zabezpieczenia i metody otwierania zamka. Oznacza to, że montując inteligentną wkładkę CodeLoxx Standard firmy ABUS nie musimy nosić przy sobie kluczy, a powinniśmy jedynie zapamiętać 4-, 5- lub 6-cyfrowy kod, który otworzy nasze drzwi. 

Kod, klucz, a może transponder 

Elektroniczna wkładka CodeLoxx Standard firmy ABUS to mechanizm umożliwiający dobór odpowiedniego zabezpieczenia do potrzeb danego użytkownika. Można bowiem wybrać jedną z trzech możliwości otwierania i zamykania zamka. Pierwszą z nich jest otwieranie oraz zamykanie przy pomocy klucza typu chip. Drugi wariant zamknięcia umożliwia ryglowanie drzwi dzięki wprowadzeniu kodu gałką numeryczną. Ostatnią, dostępną opcją jest otwieranie i zamykanie drzwi przy pomocy transpondera. Każdy użytkownik może wybrać jedno lub dwa rozwiązania i indywidualnie zaprogramować mechanizm. 

Wkładka Codeloxx (fot. Abus) Wkładka Codeloxx (fot. Abus)

Niezwykle przydatnym rozwiązaniem jest dioda zamontowana w gałce, która zielonym światłem sygnalizuje otwarcie zamka. Jest ona zasilana 3 V baterią litową, która wystarcza średnio na 60 000 otwarć. Pulsujące światło diody oznacza niski poziom baterii i przypomina o jej wymianie. Mechanizm posiada zasilanie awaryjne ESE, które umożliwi otwarcie zamka w przypadku wyczerpania baterii. 

Warto zaznaczyć, że wkładka CodeLoxx Standard firmy ABUS ma modułową budowę. Wymiana zamka nie oznacza zatem konieczności zakupu całych drzwi. Do wkładki można dokupić 5 mm moduły, które należy nałożyć na rozsuwany teleskop tak, aby dopasować długość wkładki do szerokości skrzydła drzwi. Gałki wkładki CodeLoxx firmy ABUS wykonane są ze stali szlachetnej. Materiał ten nie tylko zapobiega zarysowaniom i wycieraniu gałki, ale przede wszystkim podkreśla design tego rozwiązania. 

Wkładkę CodeLoxx Standard firmy ABUS można łatwo i szybko zamontować bez pomocy profesjonalisty. Niezwykle istotne jest również to, że rozwiązanie firmy ABUS daje możliwość samodzielnego zaprogramowania. Do wkładki CodeLoxx Standard dołączony jest klucz programujący, który umożliwi wybór jednego z trzech rodzajów zamknięcia zamka. Opis całej procedury przeprowadzi nas przez proces programowania wkładki, który będzie zgodny z naszymi indywidualnymi potrzebami. 

Proste otwieranie bez klasycznego klucza 

Wkładka Codeloxx (fot. Abus) Wkładka Codeloxx (fot. Abus)

Każde wyjście z domu bądź biura wiąże się z koniecznością pamiętania o zabraniu ze sobą kluczy. Innowacyjna wkładka CodeLoxx Standard firmy ABUS zwalnia nas z tego obowiązku. Wystarczy zaprogramować mechanizm tak, aby otwierać go przy pomocy 4-6-cyfrowego kodu. Poprawne wprowadzenie kodu poprzez gałkę numeryczną i delikatne naciśnięcie do wewnątrz spowoduje zielony sygnał świetlny i wkładka zasprzęgla się. Ten praktyczny i komfortowy system stanowi idealne rozwiązanie do domu jednorodzinnego, mieszkania jak również obiektu biurowego czy handlowego, z którego każdego dnia korzysta wiele osób. Co więcej, brak klasycznego klucza oznacza wyeliminowanie problemu zgubienia go. Dzięki temu mamy pewność, że klucz do naszego domu nie trafi w ręce złodzieja, który mógłby w łatwy sposób ukraść nasze mienie. Warto zaznaczyć, że system CodeLoxx Standard firmy ABUS umożliwia zaprogramowanie mechanizmu tak, aby drzwi do wybranych pomieszczeń otwierały się jedynie w przypadku zastosowania klucza typu chip oraz kodu cyfrowego jednocześnie. To rozwiązanie może być wykorzystywane w firmach i instytucjach, w których dostęp do poszczególnych pomieszczeń wymaga jednoczesnej obecności 2 wybranych osób. 

Wkładka elektroniczna firmy ABUS idealnie sprawdzi się w drzwiach domu lub mieszkania, które wynajmujemy np. letnikom czy turystom. Możliwość ustawienia indywidualnego kodu powoduje, że nie ma konieczności przekazywania kluczy kolejnym użytkownikom, gdyż wystarczy podanie kodu. 

Różnorodność dostępnych rozwiązań na rynku powoduje, że wybór odpowiedniego zabezpieczenia drzwi jest nie lada wyzwaniem. Warto zatem zaufać specjalistom i wybrać najwyższej jakości produkty, które zagwarantują ochronę domu, mienia oraz domowników. Innowacyjna wkładka CodeLoxx Standard firmy ABUS z gałką numeryczną do wprowadzania kodu oraz czytnikiem klucza typu chip i transpondera daje potrójną możliwość zabezpieczenia wejścia do domu tak, aby nieproszeni goście nie zakłócali spokoju domowników.

Więcej polecanych projektów domów

Ochrona przeciwpożarowa

[url]http://dylatacjeppoz.pl/[/url]

Autor: Tom55, data: 2019-03-21 12:41:45

BIAŁA ELEWACJA - jaki wybrać tynk

A miał ktoś doświadczenie z połączeniem klasycznej elewacji z takim kamieniem jak tu: https://completehome.pl/media/photos/342285603509520166.jpeg. Nie jest to problematyczne potem?

Autor: bartezz, data: 2019-03-15 13:43:49

Wybór - drzwi wejściowe

Sprawdź markety budowlane. Niektóre akurat mają całkiem sporo ofertę w tym zakresie.

Autor: michael, data: 2019-03-08 21:24:52

TYNK NA ELEWACJĘ

Tynk - najlepiej cienkowarstwowy, a z tych najlepiej silikonowy. Ja mam system FT TN30 i super - jest czysta, gładka elewacja w takim kolorze, w jakim była na początku. Technologie się zmieniają, również w fasadach i polecam korzystać z tych nowszych, a zarazem sprawdzonych.

Autor: arnold, data: 2019-02-26 18:34:18

Drzwi wewnętrzne

Dla mnie najważniejsza sprawą, było by drzwi były z prawdziwego drewna. Nie chodzi tylko o to, że takie drzwi po prostu mi się najlepiej podobają, ale także o to, że przy wykańczaniu domu postawiliśmy na naturalne materiały, przyjazne człowiekowi. Dokładnie przejrzeliśmy ofertę kilku (a może nawet kilkunastu) firm oferujących takie drzwi i wybór padł na firmę Styl Drzewa. Drzwi są eleganckie, solidne wykonane i co najważniejsz są to dębowe drzwi z najwyższej jakości drewna pomalowane bezpiecznym dla zdrowia lakierem.

Autor: Enieli, data: 2019-02-24 20:07:48
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.