Kod bezpiecznego dostępu

Autor: ABUS; Data publikacji: 2013-10-03
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Wkładka Codeloxx (fot. Abus) Wkładka Codeloxx (fot. Abus)

Inteligentne systemy zabezpieczeń pozwalają stworzyć z niemal każdego budynku obiekt, spełniający najwyższe wymagania w zakresie bezpieczeństwa i komfortu użytkowników. Firma ABUS, specjalista w zakresie profesjonalnych zabezpieczeń, oferuje unikalne rozwiązanie - wkładkę elektroniczną CodeLoxx Standard, otwieraną między innymi przy pomocy kodu, wybieranego przy użyciu gałki numerycznej.

[koniec abstraktu]

Ten jedyny w swoim rodzaju system gwarantuje nie tylko ochronę na najwyższym poziomie, ale pozwala zarządzać dostępem do danych pomieszczeń. Wkładka elektroniczna CodeLoxx Standard firmy ABUS łączy zalety systemu kodowego z systemami bazującymi na standardowym kluczu. Możliwość otwierania zamka kluczem typu chip, jak również poprzez innowacyjne wprowadzenie kodu gałką numeryczną powoduje, że jest to jedyny tego rodzaju produkt na rynku. Rozwiązanie firmy ABUS daje bowiem każdemu użytkownikowi swobodę w wyborze najlepszego zabezpieczenia i metody otwierania zamka. Oznacza to, że montując inteligentną wkładkę CodeLoxx Standard firmy ABUS nie musimy nosić przy sobie kluczy, a powinniśmy jedynie zapamiętać 4-, 5- lub 6-cyfrowy kod, który otworzy nasze drzwi. 

Kod, klucz, a może transponder 

Elektroniczna wkładka CodeLoxx Standard firmy ABUS to mechanizm umożliwiający dobór odpowiedniego zabezpieczenia do potrzeb danego użytkownika. Można bowiem wybrać jedną z trzech możliwości otwierania i zamykania zamka. Pierwszą z nich jest otwieranie oraz zamykanie przy pomocy klucza typu chip. Drugi wariant zamknięcia umożliwia ryglowanie drzwi dzięki wprowadzeniu kodu gałką numeryczną. Ostatnią, dostępną opcją jest otwieranie i zamykanie drzwi przy pomocy transpondera. Każdy użytkownik może wybrać jedno lub dwa rozwiązania i indywidualnie zaprogramować mechanizm. 

Wkładka Codeloxx (fot. Abus) Wkładka Codeloxx (fot. Abus)

Niezwykle przydatnym rozwiązaniem jest dioda zamontowana w gałce, która zielonym światłem sygnalizuje otwarcie zamka. Jest ona zasilana 3 V baterią litową, która wystarcza średnio na 60 000 otwarć. Pulsujące światło diody oznacza niski poziom baterii i przypomina o jej wymianie. Mechanizm posiada zasilanie awaryjne ESE, które umożliwi otwarcie zamka w przypadku wyczerpania baterii. 

Warto zaznaczyć, że wkładka CodeLoxx Standard firmy ABUS ma modułową budowę. Wymiana zamka nie oznacza zatem konieczności zakupu całych drzwi. Do wkładki można dokupić 5 mm moduły, które należy nałożyć na rozsuwany teleskop tak, aby dopasować długość wkładki do szerokości skrzydła drzwi. Gałki wkładki CodeLoxx firmy ABUS wykonane są ze stali szlachetnej. Materiał ten nie tylko zapobiega zarysowaniom i wycieraniu gałki, ale przede wszystkim podkreśla design tego rozwiązania. 

Wkładkę CodeLoxx Standard firmy ABUS można łatwo i szybko zamontować bez pomocy profesjonalisty. Niezwykle istotne jest również to, że rozwiązanie firmy ABUS daje możliwość samodzielnego zaprogramowania. Do wkładki CodeLoxx Standard dołączony jest klucz programujący, który umożliwi wybór jednego z trzech rodzajów zamknięcia zamka. Opis całej procedury przeprowadzi nas przez proces programowania wkładki, który będzie zgodny z naszymi indywidualnymi potrzebami. 

Proste otwieranie bez klasycznego klucza 

Wkładka Codeloxx (fot. Abus) Wkładka Codeloxx (fot. Abus)

Każde wyjście z domu bądź biura wiąże się z koniecznością pamiętania o zabraniu ze sobą kluczy. Innowacyjna wkładka CodeLoxx Standard firmy ABUS zwalnia nas z tego obowiązku. Wystarczy zaprogramować mechanizm tak, aby otwierać go przy pomocy 4-6-cyfrowego kodu. Poprawne wprowadzenie kodu poprzez gałkę numeryczną i delikatne naciśnięcie do wewnątrz spowoduje zielony sygnał świetlny i wkładka zasprzęgla się. Ten praktyczny i komfortowy system stanowi idealne rozwiązanie do domu jednorodzinnego, mieszkania jak również obiektu biurowego czy handlowego, z którego każdego dnia korzysta wiele osób. Co więcej, brak klasycznego klucza oznacza wyeliminowanie problemu zgubienia go. Dzięki temu mamy pewność, że klucz do naszego domu nie trafi w ręce złodzieja, który mógłby w łatwy sposób ukraść nasze mienie. Warto zaznaczyć, że system CodeLoxx Standard firmy ABUS umożliwia zaprogramowanie mechanizmu tak, aby drzwi do wybranych pomieszczeń otwierały się jedynie w przypadku zastosowania klucza typu chip oraz kodu cyfrowego jednocześnie. To rozwiązanie może być wykorzystywane w firmach i instytucjach, w których dostęp do poszczególnych pomieszczeń wymaga jednoczesnej obecności 2 wybranych osób. 

Wkładka elektroniczna firmy ABUS idealnie sprawdzi się w drzwiach domu lub mieszkania, które wynajmujemy np. letnikom czy turystom. Możliwość ustawienia indywidualnego kodu powoduje, że nie ma konieczności przekazywania kluczy kolejnym użytkownikom, gdyż wystarczy podanie kodu. 

Różnorodność dostępnych rozwiązań na rynku powoduje, że wybór odpowiedniego zabezpieczenia drzwi jest nie lada wyzwaniem. Warto zatem zaufać specjalistom i wybrać najwyższej jakości produkty, które zagwarantują ochronę domu, mienia oraz domowników. Innowacyjna wkładka CodeLoxx Standard firmy ABUS z gałką numeryczną do wprowadzania kodu oraz czytnikiem klucza typu chip i transpondera daje potrójną możliwość zabezpieczenia wejścia do domu tak, aby nieproszeni goście nie zakłócali spokoju domowników.

Projekt domu: Armanda XS BisArmanda XS Bis100,64 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: KwadraKwadra103,30 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: TK200GTK200G103,59 m²
Projekt domu: TK201G2TK201G2103,59 m²
Projekt domu: TK200TK200103,66 m²
Więcej polecanych projektów domów

Firanki czy rolety?

Firanki to według mnie przeżytek. Ciągle się brudzą,trzeba je prać i wydawać pieniądze. Ja u siebie mam Rolety firmy Perfecta z https://perfecta.pl/produkty/zaluzje-pionowe/ i to był strzał w 10 ! Bardzo ładnie dopełnia aranżacji całego pokoju

Autor: kasia lis, data: 2018-09-16 22:22:51

Czy elewacja drewniana jest problematyczna?

Też mi się wydaje że drewno jest bardziej problematyczne.Chociażby od strony północnej po jakimś czasie zacznie obrastać mchem..Może lepiej wybrać coś trwalszego.ja mam płytki elewacyjne.Są ładne i trwałe,kupowałam w firmie Joniec kolorystyka dosyć ciekawa.Więc pomyśl może nad czymś trwalszym.Takie płytki masz na długie lata bez problemów.

Autor: arla17, data: 2018-09-06 21:36:07

Płytki klinkierowe na elewacji

Tom55 wspomniał o nowoczesnych elewacjach to nie sposób nie powiedzieć paru słów o płytach warstwowych Kingspan, które świetnie nadają się do stworzenia nietuzinkowej, designerskiej elewacji. Jeśli chodzi o parametry izolacyjne to nie ma co się martwić, połączenie rdzenia QuadCore, IPN oraz wełny mineralnej daje niesamowite rezultaty, pełni też rolę przeciwpożarową. Ogromnym plusem jest szybki montaż, płyty są dopracowane w taki sposób, że pasują do budynku każdego typu. Warto rozważyć takie wykończenie, nie trzeba go już potem malować, czy martwić się konserwacją

Autor: sekon, data: 2018-08-23 11:05:26

Szklany stół, jakie krzesła dobrać?

W przypadku szklanego stołu rozwiązań jest bardzo dużo. Pasują zarówno krzesła metalowe, jak i drewniane czy plastikowe. Wszystko zależy od dobrania odpowiedniego stylu. Warto zainspirować się gotowymi aranżacjami i przy okazji sprawdzić jaki materiał będzie najwygodniejszy. http://www.dobroteka.pl

Autor: Dobroteka, data: 2018-08-21 10:58:16

Mały ogród

Dokładnie im mniej kombinowania tym lepiej ,ja bym zrobiła jeden skalnik gdzieś w rogu ,posadziłabym byliny (ja tak mam) i fajnie jest odgrodzić te rośliny elementami małej architektury.Ja skorzystałam z oferty firmy Joniec,pasowała mi kolorystyka elementów skarpowych i dzięki nim uzyskałam dwupoziomowy skalnik.a w środku ogrodu po prostu posadź trawę.

Autor: arla17, data: 2018-08-09 22:14:49
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.