Kolejne Targi przed nami

Autor: Domowy.pl; Data publikacji: 2013-09-13
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Minione Targi były interesujące i owocne Minione Targi były interesujące i owocne

Miniony weekend zainaugurował jesienny sezon targowy. Imprezy wystawiennicze wypełniać będą najbliższe miesiące, ale spotkania z odwiedzającymi, które już się odbyły w ramach pierwszych wrocławskich i poznańskich Targów pokazały, w jakim kierunku zmierza budownictwo jednorodzinne i rynek mieszkań. Ujawniły się także oczekiwania potencjalnych Inwestorów i ich obawy, związane ze zmianami, które w szybkim tempie obejmują przepisy.

[koniec abstraktu]

7 i 8 września 2013 - w dwóch dużych miastach Polski (Wrocławiu i Poznaniu) odbyły się Targi Mieszkań i Domów. Doradcy Domowy.pl uczestniczyli w obu imprezach wystawienniczych, dzieląc się z Odwiedzającymi swoją wiedzą i doradzając w obszernym temacie, jakim jest budownictwo jednorodzinne. 

Mając nadzieję na równie ciekawe rozmowy podczas nadchodzących spotkań targowych, zapraszamy już dziś na kieleckie i krakowskie Targi

W Kielcach odbędą się Jesienne Targi Materiałów Budownictwa Mieszkaniowego i Wyposażenia Wnętrz DOM i WNĘTRZE - w dniach 13 – 15.09.2013, na ulicy Zakładowej 1. W Krakowie już w sobotę ruszą targi redNet Dom Mieszkanie Wnętrze. 14 – 15.09.2013 w Hali Targi, na ulicy Centralnej 41a; w godzinach 10:00-17:00 (w sobotę) i 10:00-16:00 (w niedzielę). Będzie to okazja do rozmowy z Doradcami Domowy.pl na temat procedur pozwalających zrealizować marzenia o własnym domu (od chwili jego wybudowania, aż po aranżację pomieszczeń). 

Doradcy Domowy.pl będą obecni zarówno w Kielcach, jak i w Krakowie, a znaleźć nas można na stoisku F49 (Kielce) i 73 (Kraków)

Atmosfera rozmów przesycała tereny Targów Atmosfera rozmów przesycała tereny Targów

Jeżeli chodzi o minione spotkania targowe to szacuje się, że Wrocławską Halę Stulecia i Międzynarodowe Targi Poznańskie odwiedziło w sumie kilka tysięcy osób, zainteresowanych tematem budownictwa i obecną sytuacją na rynku mieszkań. Doradcy Domowy.pl mieli okazję porozmawiać zarówno z osobami, posiadającymi sprecyzowane oczekiwania, jak i takimi, które dopiero przymierzają się do wszczęcia procedury budowy własnego domu lub myślą o zakupie swojego mieszkania. 

- W porównaniu z poprzednią edycją wrocławskich Targów, które miały nieco inny charakter, niż tegoroczne, zainteresowanie Odwiedzających było większe. Osoby, goszczące na naszym stoisku chętnie podejmowały rozmowy, dopytywały o szczegóły i uzupełniały swoją wiedzę na temat formalności, związanych z podjęciem inwestycji budowlanej – zauważa Edyta Urban, Doradczyni Domowy.pl z Wrocławia. 

Otwartość gości Hali Stulecia wskazuje na żywe zainteresowanie wśród potencjalnych Inwestorów. Przyczyn takiego ożywienia w obszarze budownictwa domów jednorodzinnych można wskazać kilka. Na pewno wpływ mają na to możliwości dofinansowania inwestycji, z jakich mogą skorzystać Budujący. Dopłaty z NFOŚiGW są silnym motywatorem dla osób, zamierzających wybudować własny dom. Jedyną przeszkodą może być niekompletna wiedza na temat wymaganych dokumentów i kolejnych etapów procedury urzędniczej. Stąd też Doradcy Domowy.pl chętnie i wyczerpująco informowali, pytających o szczegóły Odwiedzających. 

Kolejnym zagadnieniem, które przewijało się w rozmowach w ramach Tragów był projekt programu „Mieszkanie Dla Młodych” i zmiany, jakim niedawno został on poddany. W maju tego roku rząd przyjął projekt ustawy gwarantujący pomoc przy zakupie pierwszego mieszkania, tzw. program „Mieszkanie dla Młodych”. Ma on trwać do 30 września 2018 roku, począwszy od 1 stycznia 2014 roku. Źródłem finansowania mają być środki zaoszczędzone na zniesionym systemie zwrotu części podatku VAT, przy inwestycjach osób fizycznych w obszarze budownictwa mieszkaniowego. 

Projekt ma zastąpić wcześniejszą „Rodzinę na swoim”. Wprowadzone zmiany dotyczyły włączenia budowy domów do 140m2 w ramy programu, stąd alternatywa, jaka w ten sposób pojawiła się w miejsce kupna mieszkania, stała się przedmiotem zainteresowania wśród osób chcących posiadać własne lokum. 

- Kiedy rozmowy z Odwiedzającymi Targi schodziły na temat budowy domu, w miejsce planowanego zakupu mieszkania, ludzie dziwili się, że nie są już ograniczeni koniecznością zakupu mieszkania, ale mogą skorzystać z okazji wybudowania własnego domu i spełnienia marzeń o swoim, niezależnym lokum – dodaje Edyta Urban, Doradczyni Domowy.pl. 

Wrocław 07-08.09.2013 Hala Stulecia Wrocław 07-08.09.2013 Hala Stulecia

Kolejna refleksja, jaka towarzyszyła weekendowym Targom, dotyczy innej motywacji wśród chętnych na wszczęcie inwestycji budowlanej. Z końcem roku wygaśnie bowiem możliwość uzyskania zwrotu podatku VAT na materiały budowlane. Zniesienie obowiązującej jeszcze ulgi powoduje, że wielu Inwestorów chce zdążyć zainicjować procedurę i skorzystać jeszcze z opcji ulgi. Boją się oni, że nowy rok nie przyniesie tak korzystnego zamiennika lub wprowadzone propozycje okażą się skomplikowane, co wydłuży czas i spotęguje koszty inwestycji. 

Atrakcyjnym elementem, który przekonywał niezdecydowanych do rozważenia wybudowania własnego domu była niedawna zmiana, jaką Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej zaproponowało w Prawie budowlanym. Przeformułowania mają na celu usprawnienie formalności dotyczących budownictwa jednorodzinnego i skrócenie czasu, w jakim należy ich dopełnić. Nowelizacje mają wejść w życie w trzecim lub czwartym kwartale 2013 roku i znacznie ułatwić procedury, jakich muszą dopilnować Inwestorzy indywidualni. Najkorzystniejszą wydaje się zmiana, znosząca obowiązek uzyskania pozwolenia na budowę części domów jednorodzinnych. Często dopytywano Doradców Domowy.pl o szczegóły tych propozycji i przebieg procedury, który w wypadku ich wprowadzenia, ulegnie nieco zmianie. 

Bardzo świeżym tematem, który nie wybrzmiał dostatecznie w ramach rzeczywistości targowej, jednak zarysował się w kontekście wymaganych dokumentów i działania zgodnie z obowiązującymi przepisami i rozporządzeniami, było zagadnienie związane ze zmianą formularzy wniosków o pozwolenie na budowę i pozwolenie na rozbiórkę. Kolejne, zbliżające się już szybkimi krokami Targi w Krakowie czy Kielcach pokażą, jak ta sytuacja przełoży się na zagadnienia poruszane w rozmowach z Doradcami Domowy.pl. 

Na zakończenie warto też zauważyć, że Inwestorzy zwracają dziś baczniejszą uwagę na zagadnienie energooszczędności wybieranych projektów domów i staje się to jednym z kryteriów ich decyzji. Budujący jest fakt, że rośnie wśród zainteresowanych świadomość konieczności wzięcia pod uwagę danych energetycznych, przy planowaniu inwestycji. 

Wrocławskie Targi cieszyły się dużym zainteresowaniem Wrocławskie Targi cieszyły się dużym zainteresowaniem

Jak zauważa Doradczyni Domowy.pl z Wrocławia Anna Bagińska – Osoby odwiedzające poznańskie targi najczęściej posiadały sprecyzowane już oczekiwania i zapatrywania co do własnych wizji domu, jaki planują wybudować. Dobrze orientowały się w obszarze zagadnień energooszczędności, choć pojawiały się z ich strony pytania doprecyzowujące temat. 

- Biorąc pod uwagę fakt skrupulatnego kalkulowania kosztów podjętej inwestycji, osoby z którymi mogliśmy porozmawiać w atmosferze Targów Domów i Mieszkań wrocławskiej Hali Stulecia, były zaskoczone faktem, że mogą zrealizować marzenie posiadania własnego domu w cenie zakupu mieszkania, zlokalizowanego w centrum większego miasta – dopowiada Marcin Jóźków – Doradca Domowy.pl z Wrocławia.

Projekt domu: Lilia (CE)Lilia (CE)104,40 m²
Projekt domu: TorontoToronto105,10 m²
Projekt domu: California 2California 2105,60 m²
Projekt domu: HomeKONCEPT-38HomeKONCEPT-38105,64 m²
Projekt domu: Ekonomiczny 2BEkonomiczny 2B106,10 m²
Projekt domu: Lisandra XSLisandra XS106,95 m²
Promocja! Niższa cena!
Więcej polecanych projektów domów

Mały ogród

Osobiście użyłem żywotnika olbrzymiego (szczególnie przy drzwiach). Wcześniej skorzystałem z porady eksperta na http://www.zgarden.pl/ Jestem zadowolony i mam nadzieję, że może tamtejsi eksperci coś panu doradzą.

Autor: mitronas, data: 2018-03-15 11:14:44

KOMINEK W MIESZKANIU

Montując kominek, czy kozę trzeba zadbać o bezpieczeństwo p-poż. Bez dobrego sznura uszczelniającego się na pewno nie obejdziecie. Bardzo dobre jakościowo i w przystępnej cenie ma takie sznury firma Protectro - http://dylatacjeppoz.pl/. Warto o tym pomyśleć wcześniej, żeby montaż przebiegł bez problemu i aby można było bezpiecznie używać kominek.

Autor: Tom55, data: 2018-03-03 22:04:44

Projekt wnętrz

Tyle samo ile kosztuje kupno mieszkania:) Wszystko zależy od tego jaki metraż, jakie masz wymagania i jaką firmę zatrudnisz. Przedzwoń sobie do kilku firm (jak jesteś z Krakowa lub okolic to koniecznie zadzwoń do http://intellio.pl/kontakt-krakow/), porozmawiaj. Powiedz czego oczekujesz i niech ci powiedzą przybliżoną cenę za projekt. Inaczej trudno powiedzieć jakiego rzędu będzie to kwota.

Autor: Tom55, data: 2018-03-03 22:00:23

Pomysły na sufit podwieszany:))))

Jeśli chodzi o sufity podwieszane, to polecam sobie obejrzeć na stronie http://blog.barwasystem.pl/, jak takie sufity, robi jedna z lepszych firm na polskim rynku. Widziałem już kilka ich realizacji na żywo, a jeszcze więcej na zdjęciach i zawsze jestem pod wrażeniem i estetyki wykonania i funkcjonalności. Robią oni duże projekty, i warto sobie popatrzeć, jak to powinno wyglądać.

Autor: Tom55, data: 2018-03-03 21:57:03

Zmiana ogrzewania - co tańsze?

Racja, pompa ciepła to dobry pomysł na ekologiczne ogrzewanie domu. Zobacz sobie ofertę firmy http://dimplex.pl/, bo jest kilka rodzajów pomp (gruntowa, powietrzna) i zanim się zdecydujesz na konkretny rodzaj i model, warto poczytać i popytać fachowców. Dobór pompy nie jest taki łatwy i zależy od wielu czynników, więc najlepiej całość zlecić solidnej firmie.

Autor: Tom55, data: 2018-03-03 21:50:43
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Zamów bezpłatny poradnik - 5 prostych kroków do wyboru projektu domu
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Acero Frame - konstrukcje stalowe
PSB Dom Nowoczesny
Projekty domów małe i tanie w budowie
Projekty domów nowoczesnych
Amadu
Azuko
Decorations&Design
Roben
Fakro
Polskie Składy Budowlane
Acero Frame
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.