Metaliczny szyk we wnętrzu

Autor: Jeger; Data publikacji: 2013-07-03
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Aranżacja wnętrza z efektem dekoracyjnym Jeger (Fot.Jeger) Aranżacja wnętrza z efektem dekoracyjnym Jeger (Fot.Jeger)

Metaliczny kolor kojarzy się z ekstrawagancją, a zarazem elegancją i wytwornością. By właśnie takie wrażenie wywierały wnętrza naszych pomieszczeń, warto zdecydować się na mocny element w postaci ścian pomalowanych efektem dekoracyjnym JEGER Luna, który występuje w czterech ponadczasowych, szlachetnych odcieniach.

[koniec abstraktu]

Nowy na rynku efekt dekoracyjny JEGER Luna dostępny jest w czterech eleganckich odcieniach: złota, białego złota, srebra oraz perły. Efekt JEGER Luna pozwala na stworzenie luksusowego wykończenia ściany, oraz posiada szereg niewidocznych gołym okiem zalet, które wpływają na komfort pracy użytkowania produktu. Przede wszystkim jest od razu gotowy do użycia, więc nie wymaga dodatkowych przygotowań. Ponadto JEGER Luna jest niebywale prosty w aplikacji, a przy tym wysoce wydajny. Zdecydowanym atutem jest także to, że jest szybkoschnący, dzięki czemu cały cykl prac wykończeniowych możemy zamknąć w ciągu jednego dnia.

Jak przygotować podłoże?

Zanim przystąpimy do nakładania produktu JEGER Luna musimy odpowiednio przygotować podłoże w zależności od jego rodzaju. Ściana powinna być gładka, sucha, oczyszczona ze starych powłok malarskich. Podłoże musi być pozbawione spękań, a także wolne od kurzu i tłustych plam. W przypadku powierzchni wykonanych z drewna należy je zaszpachlować, przetrzeć papierem ściernym a następnie zagruntować. Powierzchnie typu laminaty z tworzyw sztucznych, aluminium itp. należy odtłuścić, przetrzeć drobnym papierem ściernym a następnie zagruntować w celu poprawy przyczepności. Powierzchnie metalowe trzeba zabezpieczyć skutecznym środkiem przeciw rdzy, a następnie zagruntować. Po wstępnym przygotowaniu podłoża, w kolejnym kroku należy pokryć je farbą akrylową w wybranym kolorze, np. JEGER Color Paint, która stworzy tło pod efekt dekoracyjny JEGER Luna. Można też łączyć go z innymi efektami dekoracyjnymi marki Jeger, uzyskując dodatkowe wzmocnienie efektu.

JEGER Luna – wnętrze w dobrym guście

(Fot. Jeger) (Fot. Jeger)

JEGER Luna nadaje ścianom efekt olśniewającego metalicznego połysku. To, jaki rezultat uzyskamy, zależy jedynie od naszej wyobraźni oraz akcesoriów używanych do nakładania farby. Interesujący efekt wyraźnej struktury otrzymamy przy pomocy pędzla o nieco twardszym włosiu. W celu stworzenia efektu dekoracyjnego, dającego metaliczne odbicie światła padającego, należy nałożyć wałkiem lub pędzlem równomierną warstwę efekt Jeger Luna na powierzchni około 1m2, a następnie modelując ją przy pomocy elastycznej pacy weneckiej o zaokrąglonych rogach (trzymać ją pod kątem ok. 15 stopni), krótkimi, półkolistymi ruchami tworzymy cienką warstwę odbijającą światło. Możemy też stworzyć oryginalny efekt przecierki. W tym przypadku potrzebna będzie nam zwykła gąbka, którą maczamy krawędzią w efekcie, a następnie wykonując kuliste ruchy wcieramy w ścianę. Czynność tę powtarzamy „miejsce przy miejscu”. JEGER Luna to interesujący efekt dekoracyjny dostępny w czterech metalicznych kolorach. Dzięki swojej stylistyce będzie wyglądał olśniewająco zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach.

Projekt domu: Ambrozja 3 (CE)Ambrozja 3 (CE)158,48 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Ex HouseEx House160,00 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: GoranGoran163,01 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Z Charakterem 1Z Charakterem 1163,80 m²
Projekt domu: NebraskaNebraska164,10 m²
Więcej polecanych projektów domów

Ogrzewnie domu kominkiem

Już pomijam pozwolenia i przepisy. Ale moim zdaniem ogrzewanie kominkiem domu jest trochę problematyczne. Jak to niektórzy mówią, z salonu robi się kotłownię. Na waszym miejscu zdecydowałabym się jednak na ogrzewanie domu w tradycyjny sposób. Ja mam kocioł na pellet (dobrego, polskiego producenta - firmy Sas) i jest to dla mnie super wygodne rozwiązanie. Kocioł ma automatyczny podajnik, a z pelletu powstaje naprawdę niewiele popiołu, tak że obsługa jego jest bezproblemowa.

Autor: Adeli, data: 2018-03-23 14:00:16

Kominy systemowe

Ale, w czym widzisz problem. Wybierasz interesujący się system, zamawiasz, płacisz i montujesz. Nie ma tu niczego niezwykłego. Tak samo kupuje się system kominowy, jak np. bloczki fundamentowe. To nic skomplikowanego. Pamiętaj tylko przy montażu, że warto pewne newralgiczne elementy zabezpieczyć sznurem uszczelniający. Bardzo dobre sznury ma firma Protector - http://dylatacjeppoz.pl/. Głównie chodzi o to by taki sznur miał wysoką klasę odporności ogniowej.

Autor: Tom55, data: 2018-03-23 13:49:31

Płytki klinkierowe na elewacji

Klinkier, nie wygląda źle. Ale mi ostatnio bardzo przypadły do gustu, nowoczesne elewacje, takie jak można sobie obejrzeć na stronie firmy Barwa System - [url]http://blog.barwasystem.pl/category/produkty/siatki/[/url]. Szczególnie te z siatki wyglądają rewelacyjnie. Oczywiście u nas jeszcze mało kto stosuje takie rozwiązania dla domów jednorodzinnych. Ale myślę, że patrząc na to, jak dobrze to wygląda i jak jest wygodne jeśli chodzi o czyszczenie i konserwację, to z czasem sporo osób, będzie się decydować na właśnie takie elewacje.

Autor: Tom55, data: 2018-03-23 13:45:48

Oszczędzanie energii_kolektory

Oczywiście, że kolektory mają inne zadanie niż ozdoba budynku. A jednak nie każdemu podoba się wizja, umieszczanie ich na dachu i szpecenia całości. Jak masz dużą działkę, to możesz je spokojnie rozmieścić na działce. Ale już co do szczegółów to musiałbyś się dopytać w jakiejś porządnej firmie, która się tą tematyką zajmuje, jak np. http://oemsolar.pl/. Na pewno będą w stanie ci pomóc, bo od lat robią tego typu rzeczy.

Autor: Tom55, data: 2018-03-23 13:42:00

Mały ogród

Osobiście użyłem żywotnika olbrzymiego (szczególnie przy drzwiach). Wcześniej skorzystałem z porady eksperta na http://www.zgarden.pl/ Jestem zadowolony i mam nadzieję, że może tamtejsi eksperci coś panu doradzą.

Autor: mitronas, data: 2018-03-15 11:14:44
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Zamów bezpłatny poradnik - 5 prostych kroków do wyboru projektu domu
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Acero Frame - konstrukcje stalowe
PSB Dom Nowoczesny
Projekty domów małe i tanie w budowie
Projekty domów nowoczesnych
Amadu
Azuko
Decorations&Design
Roben
Fakro
Polskie Składy Budowlane
Acero Frame
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.