Mistrzowie parkietu

Autor: Domalux; Data publikacji: 2013-02-21
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Mistrzostwa Parkieciarskie podczas Targów Budma. Fot. Domalux Mistrzostwa Parkieciarskie podczas Targów Budma. Fot. Domalux

W dniach 29.01 – 30.01. 2013 r. w trakcie targów Budma 2013 odbyły się Mistrzostwa Parkieciarskie, których głównym sponsorem była marka Domalux Professional. Spośród 10 zespołów, w których znalazło się 19 profesjonalnych parkieciarzy specjalizujących się w montażu podłóg, najlepsza okazał się drużyna z Krakowa pod patronatem firmy Krak Parkiet.

[koniec abstraktu]

Targi Budma 2013 zorganizowane na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich były miejscem zmagań profesjonalnych parkieciarzy z 10 miast, którzy rywalizowali na oczach publiczności o miano Parkieciarskiej Stolicy Polski. Mistrzostwa Parkieciarskie nie tylko zachęcały do rywalizacji, ale także umożliwiły zdobycie branżowych informacji na temat najnowszych technik montażu podłóg drewnianych oraz sposobów ich pielęgnacji i ochrony. Najwyższe uznanie jury, w którego skład wchodzili sami zawodnicy, zyskała praca drużyny z Krakowa pod patronatem firmy Krak Parkiet Paweł Pieprzyca, która w najkrótszym czasie i najbardziej precyzyjnie przygotowała mozaikę drewnianą składającą się z 4 gatunków drewna. Wielokolorowa kompozycja została doceniona nie tylko za estetykę i umiejętność dopasowania różnych rodzajów surowca, ale także za solidność wszystkich etapów prac, zachowanie wymaganego poziomu bezpieczeństwa przy obsłudze maszyn i narzędzi oraz umiejętne zabezpieczenie przygotowanej powierzchni. Zwycięzcy wyprzedzili ubiegłorocznego laureata – zespół z Mławy pod patronatem Galerii Parkietu Tadeusz Woźniak. Na podium znalazła się także ekipa z Warszawy pod patronatem firmy Holzmax Piotr Chajdas. Poziom zawodów był bardzo wysoki, a wszystkim uczestnikom należą się gratulacje za prezentację swoich umiejętności, a także wkład w propagowanie podnoszenia kwalifikacji całej branży.

Mistrzostwa Parkieciarskie podczas Targów Budma. Fot. Domalux Mistrzostwa Parkieciarskie podczas Targów Budma. Fot. Domalux

W trakcie targów odbywały się także prezentacje i szkolenia na temat sposobów oraz technologii obróbki i przygotowania drewna, a także zasad jego pielęgnacji, renowacji i prawidłowego zabezpieczania na potrzeby kompleksowych prac parkieciarskich. Marka Domalux Professional zaprezentowała najnowsze techniki lakierowania podłóg za pomocą specjalistycznych produktów przeznaczonych do drewnianych posadzek wielkopowierzchniowych, jak i stosowanych w pomieszczeniach mieszkalnych. Przedstawione rozwiązania wykorzystywane podczas zabezpieczania podłóg drewnianych gwarantują długotrwałą ochronę ich powierzchni, a także ciekawe efekty wizualne odpowiadające oczekiwaniom inwestorów. Stowarzyszenie „Parkieciarzy Polskich” będące głównym organizatorem Mistrzostw przygotowało także konferencję „Parkieciarstwo przyszłości”, na której zostały omówione najbardziej aktualne i nadchodzące trendy, techniki i rozwiązania w dziedzinie realizacji profesjonalnych podłóg drewnianych. Marka Domalux otrzymała od Stowarzyszenia podziękowania oraz odznaczenie za wkład w tworzenie i rozwój samorządu parkieciarzy.

Targi BUDMA 2013 i odbywające się na nich Mistrzostwa Parkieciarskie były wydarzeniem, które poza bezpośrednią możliwością zapoznania się z bieżącą ofertą najnowocześniejszych produktów do ochrony i pielęgnacji podłóg drewnianych i gwarantowanych przez nie efektów, były doskonałą okazją do zdobycia najbardziej aktualnej wiedzy branżowej, wymiany poglądów, zadawania pytań i spotkań kuluarowych.

 

Więcej polecanych projektów domów

Płytki klinkierowe na elewacji

Klinkier się fajnie sprawuje w połączeniu z ładnym tynkiem. Ja mam akurat z King Klinker (chawlę sobie). Miałem bardzo dobrego fachowca, który ogarnął temat montażu. Fasada ma 2 lata i wygląda barzdo świeżo

Autor: filipmaks, data: 2018-06-01 13:12:00

Wybór projektu domu jednorodzinnego.

Moim zdaniem, a przynajmniej my się tym kierowaliśmy podczas wyboru projektu i budowy to oddzielenie w domu części dziennej od częsci sypialnej, mamy dwoje dośc małych jeszcze dzieci, które moga hałasowac i bałaganić ile wlezie, ale jak idziemy do częsci sypialnej to tam jest wszystko jasne - cisza, spokój, odpoczynek. Skusiliśmy się też na rozbudowany, przylegający garaż z kotłownią, oraz jeszcze jednym pomieszczeniem gospodarczym, które znajduje sięteż w garażu służącym za miejsce spoczynku dla weków, przetworów, ziemniaków i innych zakupów, które przenosimy prosto z garażu :). W pomieszczeniu gospodarczym mamy też pralkę, więc cały bałagan nazwijmy to - siedzi w garażu :). Projekt kupowaliśmy na pracownia-projekty.pl i nie wprowadzaliśmy żadnych zmian :) Mamy 4 sypialnie, w tym niewielki ale przytulny pokój gościnny, dwie łazienki - jedna w częsci dziennej, druga w części sypialnej - tutaj wanna, prysznic. Część sypialna znajduje się na takim jakby półpiętrze nad garażem, który jest odrobine schowany w ziemi. Dom jest na tyle długi, że zasłania cały tył podrórka, więc z ulicy nie widać kto i co tam robi, bez montowania nie wiadomo jak zabudowanej bramy i ogrodzenia :)

Autor: lukaszlukasz, data: 2018-06-01 12:54:54

Ogrzewnie domu kominkiem

Ja na waszym miejscu nie bawiłbym się ani w ogrzewanie samym kominkiem, ani w żadne inne kotły na paliwa stałe. Już niedługo wchodzi w życie ustawa antysmogowa i moim zdaniem nie sensu pchać się w takie systemy ogrzewania domu. Lepiej się zastanowić nad montażem pompy ciepła. Poczytajcie sobie na stronie firmy, która zajmuje się montażem pomp od lat - http://dimplex.pl/, jakie taka pompa daje możliwości i korzyści. Obecnie nie ma lepszego, bardziej ekonomicznego czy ekologicznego systemu.

Autor: Tom55, data: 2018-05-29 19:52:47

Kocioł na paliwo czy na węgiel?

Jeśli ma się dostęp do gazu to najlepszą opcją jest kocioł gazowy. Dobry kocioł, polskiej firmy http://termet.com.pl/, można kupić w bardzo dobrej cenie. Z montażem też nie ma problemów, bo w całej Polsce jest dużo instalatorów, którzy mają potrzebne uprawnienia. A w dodatku ogrzewanie gazowe jest ekologiczne i bardzo wygodne. Nie trzeba przy nim praktycznie nic robić.

Autor: Enieli, data: 2018-05-29 19:47:48

Zmiana ogrzewania - co tańsze?

Pompa ciepła może i fajna - ale dość droga opcja (chodzi mi oczywiście o sam koszt zakupu pompy). Jeśli natomiast ma się dostęp do gazu to najlepszą opcją jest kocioł gazowy. Dobry kocioł, polskiej firmy http://termet.com.pl/, można kupić w bardzo dobrej cenie. Z montażem też nie ma problemów, bo w całej Polsce jest dużo instalatorów, którzy mają potrzebne uprawnienia. A ogrzewanie gazowe podobnie jak pompa ciepłą jest ekologiczne i bardzo wygodne.

Autor: Enieli, data: 2018-05-29 19:45:04
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Zamów bezpłatny poradnik - 5 prostych kroków do wyboru projektu domu
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Projekty domów małe i tanie w budowie
Projekty domów nowoczesnych
Amadu
Azuko
Decorations&Design
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.