Mistrzowie parkietu

Autor: Domalux; Data publikacji: 2013-02-21
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Mistrzostwa Parkieciarskie podczas Targów Budma. Fot. Domalux Mistrzostwa Parkieciarskie podczas Targów Budma. Fot. Domalux

W dniach 29.01 – 30.01. 2013 r. w trakcie targów Budma 2013 odbyły się Mistrzostwa Parkieciarskie, których głównym sponsorem była marka Domalux Professional. Spośród 10 zespołów, w których znalazło się 19 profesjonalnych parkieciarzy specjalizujących się w montażu podłóg, najlepsza okazał się drużyna z Krakowa pod patronatem firmy Krak Parkiet.

[koniec abstraktu]

Targi Budma 2013 zorganizowane na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich były miejscem zmagań profesjonalnych parkieciarzy z 10 miast, którzy rywalizowali na oczach publiczności o miano Parkieciarskiej Stolicy Polski. Mistrzostwa Parkieciarskie nie tylko zachęcały do rywalizacji, ale także umożliwiły zdobycie branżowych informacji na temat najnowszych technik montażu podłóg drewnianych oraz sposobów ich pielęgnacji i ochrony. Najwyższe uznanie jury, w którego skład wchodzili sami zawodnicy, zyskała praca drużyny z Krakowa pod patronatem firmy Krak Parkiet Paweł Pieprzyca, która w najkrótszym czasie i najbardziej precyzyjnie przygotowała mozaikę drewnianą składającą się z 4 gatunków drewna. Wielokolorowa kompozycja została doceniona nie tylko za estetykę i umiejętność dopasowania różnych rodzajów surowca, ale także za solidność wszystkich etapów prac, zachowanie wymaganego poziomu bezpieczeństwa przy obsłudze maszyn i narzędzi oraz umiejętne zabezpieczenie przygotowanej powierzchni. Zwycięzcy wyprzedzili ubiegłorocznego laureata – zespół z Mławy pod patronatem Galerii Parkietu Tadeusz Woźniak. Na podium znalazła się także ekipa z Warszawy pod patronatem firmy Holzmax Piotr Chajdas. Poziom zawodów był bardzo wysoki, a wszystkim uczestnikom należą się gratulacje za prezentację swoich umiejętności, a także wkład w propagowanie podnoszenia kwalifikacji całej branży.

Mistrzostwa Parkieciarskie podczas Targów Budma. Fot. Domalux Mistrzostwa Parkieciarskie podczas Targów Budma. Fot. Domalux

W trakcie targów odbywały się także prezentacje i szkolenia na temat sposobów oraz technologii obróbki i przygotowania drewna, a także zasad jego pielęgnacji, renowacji i prawidłowego zabezpieczania na potrzeby kompleksowych prac parkieciarskich. Marka Domalux Professional zaprezentowała najnowsze techniki lakierowania podłóg za pomocą specjalistycznych produktów przeznaczonych do drewnianych posadzek wielkopowierzchniowych, jak i stosowanych w pomieszczeniach mieszkalnych. Przedstawione rozwiązania wykorzystywane podczas zabezpieczania podłóg drewnianych gwarantują długotrwałą ochronę ich powierzchni, a także ciekawe efekty wizualne odpowiadające oczekiwaniom inwestorów. Stowarzyszenie „Parkieciarzy Polskich” będące głównym organizatorem Mistrzostw przygotowało także konferencję „Parkieciarstwo przyszłości”, na której zostały omówione najbardziej aktualne i nadchodzące trendy, techniki i rozwiązania w dziedzinie realizacji profesjonalnych podłóg drewnianych. Marka Domalux otrzymała od Stowarzyszenia podziękowania oraz odznaczenie za wkład w tworzenie i rozwój samorządu parkieciarzy.

Targi BUDMA 2013 i odbywające się na nich Mistrzostwa Parkieciarskie były wydarzeniem, które poza bezpośrednią możliwością zapoznania się z bieżącą ofertą najnowocześniejszych produktów do ochrony i pielęgnacji podłóg drewnianych i gwarantowanych przez nie efektów, były doskonałą okazją do zdobycia najbardziej aktualnej wiedzy branżowej, wymiany poglądów, zadawania pytań i spotkań kuluarowych.

 

Więcej polecanych projektów domów

Mały ogród

Osobiście użyłem żywotnika olbrzymiego (szczególnie przy drzwiach). Wcześniej skorzystałem z porady eksperta na http://www.zgarden.pl/ Jestem zadowolony i mam nadzieję, że może tamtejsi eksperci coś panu doradzą.

Autor: mitronas, data: 2018-03-15 11:14:44

KOMINEK W MIESZKANIU

Montując kominek, czy kozę trzeba zadbać o bezpieczeństwo p-poż. Bez dobrego sznura uszczelniającego się na pewno nie obejdziecie. Bardzo dobre jakościowo i w przystępnej cenie ma takie sznury firma Protectro - http://dylatacjeppoz.pl/. Warto o tym pomyśleć wcześniej, żeby montaż przebiegł bez problemu i aby można było bezpiecznie używać kominek.

Autor: Tom55, data: 2018-03-03 22:04:44

Projekt wnętrz

Tyle samo ile kosztuje kupno mieszkania:) Wszystko zależy od tego jaki metraż, jakie masz wymagania i jaką firmę zatrudnisz. Przedzwoń sobie do kilku firm (jak jesteś z Krakowa lub okolic to koniecznie zadzwoń do http://intellio.pl/kontakt-krakow/), porozmawiaj. Powiedz czego oczekujesz i niech ci powiedzą przybliżoną cenę za projekt. Inaczej trudno powiedzieć jakiego rzędu będzie to kwota.

Autor: Tom55, data: 2018-03-03 22:00:23

Pomysły na sufit podwieszany:))))

Jeśli chodzi o sufity podwieszane, to polecam sobie obejrzeć na stronie http://blog.barwasystem.pl/, jak takie sufity, robi jedna z lepszych firm na polskim rynku. Widziałem już kilka ich realizacji na żywo, a jeszcze więcej na zdjęciach i zawsze jestem pod wrażeniem i estetyki wykonania i funkcjonalności. Robią oni duże projekty, i warto sobie popatrzeć, jak to powinno wyglądać.

Autor: Tom55, data: 2018-03-03 21:57:03

Zmiana ogrzewania - co tańsze?

Racja, pompa ciepła to dobry pomysł na ekologiczne ogrzewanie domu. Zobacz sobie ofertę firmy http://dimplex.pl/, bo jest kilka rodzajów pomp (gruntowa, powietrzna) i zanim się zdecydujesz na konkretny rodzaj i model, warto poczytać i popytać fachowców. Dobór pompy nie jest taki łatwy i zależy od wielu czynników, więc najlepiej całość zlecić solidnej firmie.

Autor: Tom55, data: 2018-03-03 21:50:43
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Zamów bezpłatny poradnik - 5 prostych kroków do wyboru projektu domu
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Acero Frame - konstrukcje stalowe
PSB Dom Nowoczesny
Projekty domów małe i tanie w budowie
Projekty domów nowoczesnych
Amadu
Azuko
Decorations&Design
Roben
Fakro
Polskie Składy Budowlane
Acero Frame
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.