Nagroda red dot dla kolekcji Ottawa

Autor: BoConcept A/S; Data publikacji: 2013-04-11
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Kolekcja Ottawa. Fot. BoConcept Kolekcja Ottawa. Fot. BoConcept

Karim Rashid – jeden z najbardziej znanych designerów na świecie, zaprojektował kolekcję mebli i dodatków Ottawa dla BoConcept. Meble jego projektu, łączące w sobie prostotę i funkcjonalność charakterystyczną dla BoConcept z nieograniczoną kreatywnością i oryginalnymi pomysłami uzyskały prestiżowe, honorowe wyróżnienie „red dot 2013”, m.in. za „perfekcyjne rozwiązania detalu”. 

[koniec abstraktu]

Red dot jest jedną z najważniejszych i najbardziej cenionych nagród w świecie designu. Do tegorocznej edycji zgłoszono 4.662 produkty, które oceniało 37-osobowe, międzynarodowe jury pod przewodnictwem prof. Dr. Petera Zeca, pomysłodawcy nagrody. Wśród wzorów znalazła się także kolekcja mebli do jadalni Ottawa. Prof. Zec zwrócił uwagę na fakt, że dobry design przyczynia się do sukcesu w biznesie: „Laureaci nagrody red dot są wybitnymi przedstawicielami kreatywnej kultury projektowania i przemysłu zorientowanego na wzornictwo. Dzisiaj coraz trudniej rozróżnić dobrze zaprojektowane produkty. Czasem jakość wzoru widać tylko poprzez jego detal. Produkty, które pozytywnie przechodzą krytyczną ocenę międzynarodowego jury red dot nie znikną w masie. Wygrają w globalnej rywalizacji”.

 

Kolekcja Ottawa. Fot. BoConcept Kolekcja Ottawa. Fot. BoConcept

W skład kolekcji Ottawa wchodzą inspirowane naturą meble do jadalni: rozkładany, owalny stół, krzesła, bufet na nóżkach w kształcie ptasich łapek lub gałązek, szafka, której uchwyty są podobne do koła zamachowego. Na uwagę zasługuje krzesło przypominające liść. Jego niezwykły kształt sprawi, że każda jadalnia będzie prezentowała się wyjątkowo. Krzesła mogą być wykończone dowolną tkaniną lub skórą z asortymentu BoConcept.

 

„Gdy projektuję coś zupełnie nowego, największym wyzwaniem jest zapewnie komfortu użytkowania. Obecnie nie ma żadnego wytłumaczenia dla projektowania rzeczy niewygodnych. Zbyt wiele wiemy, aby używać tej wymówki.” – wyjaśnia Karim Rashid.

Kolekcja Ottawa. Fot. BoConcept Kolekcja Ottawa. Fot. BoConcept

Stół jest funkcjonalny, prosty, niemal minimalistyczny, o miękkiej linii i delikatnym detalu. Może być wykończony fornirem w kolorze dębu lub białym lakierem. Nogi występują w dwóch wersjach kolorystycznych. Stół jest przewidziany dla 6 – 8, a po rozłożeniu dla 14 osób. Bufet został wyposażony w obłe przerysowane uchwyty, które dodają mu wyrazistości. „Przede wszystkim koncentrujemy się na właściwościach przedmiotu, nie możemy jednak zapominać o pozytywnych emocjach, które przedmiot w nas wyzwala dzięki którym dobrze się czujemy.” - mówi projektant.

Uroczyste rozdanie nagród red dot odbędzie się 1 lipca 2013 w Aalto Theater w Essen. Następnie wszystkie nagrodzone projekty, w tym kolekcja Ottawa, zostaną zaprezentowane na trwającej 4 tygodnie wystawie w muzeum red dot. To już 22 wyróżnienie red dot, które uzyskał Karim Rashid. Jednak jak sam przyznaje „tym razem mam wyjątkową satysfakcję”.

Więcej na http://www.boconcept.com.pl/

 

Karim Rashid. Fot. BoConcept Karim Rashid. Fot. BoConcept

Karim Rashid jest jednym z najbardziej znanych designerów średniego pokolenia na świecie. Autor ponad 3000 projektów wdrożonych do produkcji, zdobył ponad 300 nagród, jego prace znajdują się w 200 muzeach i galeriach, pracuje w 35 krajach. Zamiłowanie do ostrego różu stało się jego znakiem szczególnym.

 

Więcej na www.karimrashid.com

 

Projekt domu: TK23TK23131,80 m²
Projekt domu: Alandra 2MAlandra 2M131,98 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: MaderaMadera132,20 m²
Projekt domu: Dostępny 2Dostępny 2132,30 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Minorka IIMinorka II132,80 m²
Projekt domu: Nika 4Nika 4133,01 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: KordianKordian133,30 m²
Promocja! Niższa cena!
Więcej polecanych projektów domów

Charakterystyka energetyczna a projekt budowlany

Witam, Mam pytanie dotyczące charakterystyki energetycznej budynku i pozwolenia na budowę. Jak to w praktyce wygląda, gdy składamy projekt budowlany z załączoną charakterystyką? Dokładnie chodzi mi o przypadek gdy mamy już zrobiony projekt budowlany, do którego robimy dopiero charakterystykę i w której nie wychodzi wskaźnik EP. I co wtedy zrobić? Czy projekt z taką charakterystyką zostanie przyjęty w urzędzie czy może zostanie odrzucony? Sprawa dotyczy budynku produkcyjnego/magazynowego/technologicznego, gdzie nie będą przebywać ludzie . Ogrzewanie i cwu - elektryczne. W przypadku przebudowy wystarczy spełnić izolacyjność przegród, a dla nowego budynku dodatkowo EP. Czy można uzasadnić wysokie EP brakiem możliwości zastosowania innego sposobu ogrzewania i przygotowania c.w.u.? Co zrobić w takiej sytuacji z projektem budowlanym.

Autor: grzegorz32f, data: 2018-12-11 13:50:12

Mały ogród

Wiele inspiracji Ja osobiście znajduje na https://www.zgarden.pl/ ogromny wybór roślin i krzewów. Roślin różnego rodzaju - warto czerpać inspiracje. Wysokiej jakości sadzonki mocno ukorzenione to kolejny atut.

Autor: milajola, data: 2018-11-27 08:18:47

Przygotowanie ścian do malowania

Jedno pomieszczenie na weekend to dużo, jeszcze zależy jakiej są to wielkości pomieszczenia. Jeśli chcesz mieć pewność mocnego krycia za pierwszym razem to polecam specjalne farby przystosowane pod takie oczekiwania - chodzi o Magnat Latex Matt - wykończenie matowe i jednowarstwoe.

Autor: arnold, data: 2018-11-26 18:06:48

Odświeżenie fug

[url]https://chemiadoczyszczenia.pl/srodki-czystosci/197-srodek-do-odkamieniania-bacteril-as-1l-8428446017369.html[/url]

Autor: alekswawr, data: 2018-11-16 11:30:12

Co zamiast drewnianego tarasu???

A co myślicie o deskach kompozytowych? Widziałem takie rozwiązania na stronie dobretarasy to nawet bym nie przypuszczał, że to nie drewno jakbym wcześniej nie doczytał. No i odchodzi konieczność impregnowania

Autor: richardo, data: 2018-11-13 23:19:59
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.