Nowa generacja kolektorów VELUX

Opracowanie: VELUX Polska Sp. z o.o.; Data publikacji: 2009-02-05
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Kolektory słoneczne VELUX służą do podgrzewania wody: użytkowej, w basenach kąpielowych i wspierania ogrzewania.

[koniec abstraktu]

Oszczędzaj pieniądze z systemami słonecznymi VELUX

Ceny ropy naftowej i gazu znacząco wzrosły w ciągu ostatnich kilku lat i niestety nie ma oznak ich tendencji spadkowej. Inwestycja w systemy słoneczne jest efektywną drogą uniezależnienia się od przyszłego wzrostu cen i jednocześnie pomaga w ochronie środowiska naturalnego. Dla użytkowników oznacza koniec zmartwień z powodu rosnących cen paliw. Słoneczne systemy ogrzewania VELUX mogą znacząco wpłynąć na obniżenie rachunków za ogrzewanie. Energia zużyta do podgrzania ciepłej wody użytkowej stanowi średnio ok. 1/3 całkowitego zużycia energii w domu. Systemy słoneczne VELUX mogą pokryć ok. 70% tego zapotrzebowania. Co więcej, przy rozbudowaniu systemu również do wspomagania centralnego ogrzewania można pokryć nawet do 30% całkowitych kosztów zużywanej energii.

Zastosowanie - nowe budynki lub renowacje

Słoneczny system ogrzewania może być szczególnie atrakcyjny w wielu sytuacjach, zarówno od strony praktycznej jak i finansowej. Jeżeli na przykład planujesz renowację dachu i/lub wymianę systemu ogrzewania prawdopodobnie okaże się, iż kolektory słoneczne są nie tylko prostym rozwiązaniem, lecz przyczynią się również do znacznych oszczędności. Instalacja słonecznego systemu ogrzewania jest nawet bardziej atrakcyjna w przypadku budowy nowego domu, gdyż można w taki sposób zaplanować orientację i kąt nachylenia połaci dachowej oraz dostawę energii, aby jak największą jej część pozyskiwać ze słońca.

Kolektory atrakcyjne wizualnie i funkcjonalnie

Wzornictwo kolektorów słonecznych VELUX w doskonały sposób pasuje do nowo powstających budynków. Jest idealnie zintegrowane z materiałem pokryciowym dachu i wprowadza harmonijne połączenie tradycyjnej architektury z nowoczesnymi rozwiązaniami w dziedzinie energii odnawialnej. Wszystkie przewody, mocowania i połączenia są starannie ukryte w konstrukcji zapewniając niezakłóconą linię dachu. Wybór kolektorów słonecznych VELUX zapewnia prawdziwe i jedyne na rynku europejskim wzornictwo systemów słonecznych zintegrowane z dachem. VELUX posiada ponad 60 lat doświadczeń związanych z integracją produktów z dachem, co gwarantuje najlepsze rozwiązania techniczne systemów słonecznych bez konieczności poświęcania wzornictwa na rzecz funkcjonalności. Kolektory montowane są przy użyciu standardowych kołnierzy uszczelniających VELUX, są dostępne w czterech rozmiarach, co daje możliwość łączenia ich w zestawy z oknami do poddaszy zapewniając atrakcyjną wizualnie architekturę dachu.

Kolektory słoneczne VELUX - Wyjątkowa trwałość, wysoka sprawność i prosta instalacja

Kolektory słoneczne VELUX wykonane są z wysokiej jakości materiałów, ze szczególnym naciskiem na wzornictwo, wysoką sprawność, łatwą instalację i wyjątkową trwałość. Kolektor słoneczny VELUX jest rezultatem wielu lat rozwoju, wymagających testów i zebranych doświadczeń, które pozwoliły na wybór idealnych materiałów dla zintegrowanych systemów dachowych. Kolektory słoneczne VELUX posiadają certyfikat Solar Keymark, który oznacza, że kolektory VELUX produkowane są zgodnie z wymaganiami norm europejskich, posiadają również certyfikat CEN. Oznacza to, że dany system słoneczny spełnia europejskie standardy dotyczące jakości oraz informacji o produkcie, a także jest zgodny z przepisami pozwalającymi na uzyskanie dofinansowania w większości krajów europejskich.

Obudowa kolektora wykonana jest z aluminium i wypełniona jest grubą warstwą izolacji z wełny mineralnej o dużej gęstości, dającą nieporównywalne parametry i żywotność. Miedziany absorber wraz z wysoce selektywnym pokryciem powierzchni daje kolektorowi VELUX nadzwyczajnie wysoką sprawność. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii laserowej, płyta absorbera połączona jest z rurkami kolektora niewidocznymi spawami. Specjalne transparentne (przezroczyste) szkło kolektora charakteryzuje się bardzo wysoką przepuszczalnością światła, co powoduje, że kolektory słoneczne VELUX są jednymi z najbardziej wydajnych na rynku. Kolektory są estetycznie wykończone i zabezpieczone nie wymagającym konserwacji systemem aluminiowych oblachowań VELUX.

Instalacja kilku kolektorów VELUX obok siebie (w odległości 100 mm) jest niezwykle prosta: łączy się je przy użyciu dostarczonych w komplecie elastycznych przewodów ZFR. Kolektory słoneczne instaluje się tak samo jak okna do poddaszy VELUX przy użyciu standardowych kołnierzy uszczelniających, co gwarantuje szczelne połączenie z dachem. Kołnierze pozwalają również na idealną integrację okien do poddaszy z kolektorami słonecznymi VELUX w zestawach kombi. Kolektory można zainstalować na dachach o nachyleniu od 15-90°. Dla zapewnienia najlepszej wydajności kolektory słoneczne powinny być jednak zainstalowane na niezacienionym dachu o kącie nachylenia 30-60°, skierowanym w kierunku południowym. Instalacji kolektorów słonecznych na dachu powinien dokonać dekarz.

Zbiornik ciepłej wody użytkowej VELUX

Zbiorniki VELUX są wykonane z blachy stalowej. Wszystkie elementy, które mogą mieć kontakt z wodą, są zabezpieczone przed korozją, bakteriami i osadzaniu się kamienia wapiennego dzięki zastosowaniu bezpiecznej dla środowiska powłoki emaliowanej.

Zbiorniki są dostarczane z piankową izolacją niezawierającą CFC chlorofluorowęglowodoru, która ogranicza straty ciepła do minimum i tym samym zapewnia optymalne magazynowanie energii słonecznej. Specjalnie zaprojektowany system sterowania kontroluje pracę pompy zapewniając maksymalny pobór energii słonecznej z kolektorów. Zbiorniki VELUX mogą być łatwo podłączone do istniejącej instalacji grzewczej.

Cechy zbiorników solarnych VELUX

 • Wysoka efektywność systemu i eleganckie wzornictwo
 • Optymalne uwarstwienie temperatury wody w zbiorniku
 • Łatwa instalacja ze względu na zainstalowaną wcześniej grupę pompowo-sterującą
 • Łatwe obsługa panelu sterującego ze względu na zoptymalizowane ustawienia fabryczne

VELUX oferuje również elastyczne przewody ZFM służące do połączenia kolektora ze zbiornikiem. Doskonale izolowane i wykonane ze stali nierdzewnej przewody minimalizują straty ciepła. Ze względu na różne odległości pomiędzy kolektorem i zbiornikiem przewody oferowane są w różnych długościach.

Korzyści dla użytkowników systemów solarnych VELUX:

 • Systemy słoneczne VELUX do podgrzewania ciepłej wody użytkowej i centralnego ogrzewania oferują kompleksowe rozwiązanie dla energii odnawialnej
 • Kompatybilny ze wszystkimi typami pieców grzewczych
 • Zapewnia największą wydajność w korzystaniu z energii słonecznej
 • Idealne rozwiązanie wykorzystania energii odnawialnej dla nowopowstających budynków i w przypadku renowacji
 • Wspomagają programy rządowe i właścicieli budynków w zwiększeniu udziału w zużyciu energii odnawialnej
 • Kompletne zestawy systemów solarnych ułatwiają planowanie, wymiarowanie i zamówienie właściwego rozwiązania
 • System solarny VELUX może pokryć do 70% zapotrzebowania na energię do podgrzania ciepłej wody użytkowej
 • Dzięki użyciu standardowych kołnierzy uszczelniających kolektory słoneczne VELUX są zintegrowane z dachem i tworzą harmonijne połączenie z tradycyjną architekturą.
 • Dzięki użyciu najwyższej jakości materiałów i najnowocześniejszych technologii systemy podgrzewania ciepłej wody użytkowej i centralnego ogrzewania VELUX charakteryzują się wyjątkową trwałością.
 • Unikalną cechą systemu jest możliwość instalacji kolektorów słonecznych w połączeniu z oknami do poddaszy VELUX

W skład zestawu kolektorów słonecznych VELUX wchodzą:

 • Kolektory słoneczne
 • Kołnierze uszczelniające do pokryć profilowanych
 • Połączenia pomiędzy kolektorami
 • Zbiornik
 • Grupa pompowo-sterująca
 • Zawór mieszający termostatyczny
 • Przeponowe naczynie wyrównawcze
 • Separator powietrza
 • Glikol do napełnienia instalacji
Projekt domu: Armanda XS BisArmanda XS Bis100,64 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: KwadraKwadra103,30 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: TK200GTK200G103,59 m²
Projekt domu: TK201G2TK201G2103,59 m²
Projekt domu: TK200TK200103,66 m²
Projekt domu: HomeKONCEPT-38HomeKONCEPT-38105,64 m²
Więcej polecanych projektów domów

BIAŁA ELEWACJA - jaki wybrać tynk

A miał ktoś doświadczenie z połączeniem klasycznej elewacji z takim kamieniem jak tu: https://completehome.pl/media/photos/342285603509520166.jpeg. Nie jest to problematyczne potem?

Autor: bartezz, data: 2019-03-15 13:43:49

Wybór - drzwi wejściowe

Sprawdź markety budowlane. Niektóre akurat mają całkiem sporo ofertę w tym zakresie.

Autor: michael, data: 2019-03-08 21:24:52

TYNK NA ELEWACJĘ

Tynk - najlepiej cienkowarstwowy, a z tych najlepiej silikonowy. Ja mam system FT TN30 i super - jest czysta, gładka elewacja w takim kolorze, w jakim była na początku. Technologie się zmieniają, również w fasadach i polecam korzystać z tych nowszych, a zarazem sprawdzonych.

Autor: arnold, data: 2019-02-26 18:34:18

Drzwi wewnętrzne

Dla mnie najważniejsza sprawą, było by drzwi były z prawdziwego drewna. Nie chodzi tylko o to, że takie drzwi po prostu mi się najlepiej podobają, ale także o to, że przy wykańczaniu domu postawiliśmy na naturalne materiały, przyjazne człowiekowi. Dokładnie przejrzeliśmy ofertę kilku (a może nawet kilkunastu) firm oferujących takie drzwi i wybór padł na firmę Styl Drzewa. Drzwi są eleganckie, solidne wykonane i co najważniejsz są to dębowe drzwi z najwyższej jakości drewna pomalowane bezpiecznym dla zdrowia lakierem.

Autor: Enieli, data: 2019-02-24 20:07:48

salon płytki czy panele

Jak się ma pieniądze, to pewnie, że drewno wygląda najlepiej. A jak się nie chce wydawać nie wiadomo ile, to lepiej postawić na panele. Tym bardziej, że dobra podłoga to nie tylko to co widać, ale trzeba także pamiętać o położeniu dobrego podkładu, który zapewni komfort chodzenia. My mamy u siebie panele, a pod nimi pianomat, a dokładnie pianowood firmy Organika. Ma tą zaletę, że jest materiałem o dużej gęstości, co wpływa na lepsze wygłuszanie dźwięków i na to, że świetnie wyrównuje drobne nierówności podłoża . Poza tym dobrze dociepla podłogę - i powiem że różnicę naprawdę czuć.

Autor: Enieli, data: 2019-02-24 20:03:40
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.