Nowa generacja kolektorów VELUX

Opracowanie: VELUX Polska Sp. z o.o.; Data publikacji: 2009-02-05
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Kolektory słoneczne VELUX służą do podgrzewania wody: użytkowej, w basenach kąpielowych i wspierania ogrzewania.

[koniec abstraktu]

Oszczędzaj pieniądze z systemami słonecznymi VELUX

Ceny ropy naftowej i gazu znacząco wzrosły w ciągu ostatnich kilku lat i niestety nie ma oznak ich tendencji spadkowej. Inwestycja w systemy słoneczne jest efektywną drogą uniezależnienia się od przyszłego wzrostu cen i jednocześnie pomaga w ochronie środowiska naturalnego. Dla użytkowników oznacza koniec zmartwień z powodu rosnących cen paliw. Słoneczne systemy ogrzewania VELUX mogą znacząco wpłynąć na obniżenie rachunków za ogrzewanie. Energia zużyta do podgrzania ciepłej wody użytkowej stanowi średnio ok. 1/3 całkowitego zużycia energii w domu. Systemy słoneczne VELUX mogą pokryć ok. 70% tego zapotrzebowania. Co więcej, przy rozbudowaniu systemu również do wspomagania centralnego ogrzewania można pokryć nawet do 30% całkowitych kosztów zużywanej energii.

Zastosowanie - nowe budynki lub renowacje

Słoneczny system ogrzewania może być szczególnie atrakcyjny w wielu sytuacjach, zarówno od strony praktycznej jak i finansowej. Jeżeli na przykład planujesz renowację dachu i/lub wymianę systemu ogrzewania prawdopodobnie okaże się, iż kolektory słoneczne są nie tylko prostym rozwiązaniem, lecz przyczynią się również do znacznych oszczędności. Instalacja słonecznego systemu ogrzewania jest nawet bardziej atrakcyjna w przypadku budowy nowego domu, gdyż można w taki sposób zaplanować orientację i kąt nachylenia połaci dachowej oraz dostawę energii, aby jak największą jej część pozyskiwać ze słońca.

Kolektory atrakcyjne wizualnie i funkcjonalnie

Wzornictwo kolektorów słonecznych VELUX w doskonały sposób pasuje do nowo powstających budynków. Jest idealnie zintegrowane z materiałem pokryciowym dachu i wprowadza harmonijne połączenie tradycyjnej architektury z nowoczesnymi rozwiązaniami w dziedzinie energii odnawialnej. Wszystkie przewody, mocowania i połączenia są starannie ukryte w konstrukcji zapewniając niezakłóconą linię dachu. Wybór kolektorów słonecznych VELUX zapewnia prawdziwe i jedyne na rynku europejskim wzornictwo systemów słonecznych zintegrowane z dachem. VELUX posiada ponad 60 lat doświadczeń związanych z integracją produktów z dachem, co gwarantuje najlepsze rozwiązania techniczne systemów słonecznych bez konieczności poświęcania wzornictwa na rzecz funkcjonalności. Kolektory montowane są przy użyciu standardowych kołnierzy uszczelniających VELUX, są dostępne w czterech rozmiarach, co daje możliwość łączenia ich w zestawy z oknami do poddaszy zapewniając atrakcyjną wizualnie architekturę dachu.

Kolektory słoneczne VELUX - Wyjątkowa trwałość, wysoka sprawność i prosta instalacja

Kolektory słoneczne VELUX wykonane są z wysokiej jakości materiałów, ze szczególnym naciskiem na wzornictwo, wysoką sprawność, łatwą instalację i wyjątkową trwałość. Kolektor słoneczny VELUX jest rezultatem wielu lat rozwoju, wymagających testów i zebranych doświadczeń, które pozwoliły na wybór idealnych materiałów dla zintegrowanych systemów dachowych. Kolektory słoneczne VELUX posiadają certyfikat Solar Keymark, który oznacza, że kolektory VELUX produkowane są zgodnie z wymaganiami norm europejskich, posiadają również certyfikat CEN. Oznacza to, że dany system słoneczny spełnia europejskie standardy dotyczące jakości oraz informacji o produkcie, a także jest zgodny z przepisami pozwalającymi na uzyskanie dofinansowania w większości krajów europejskich.

Obudowa kolektora wykonana jest z aluminium i wypełniona jest grubą warstwą izolacji z wełny mineralnej o dużej gęstości, dającą nieporównywalne parametry i żywotność. Miedziany absorber wraz z wysoce selektywnym pokryciem powierzchni daje kolektorowi VELUX nadzwyczajnie wysoką sprawność. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii laserowej, płyta absorbera połączona jest z rurkami kolektora niewidocznymi spawami. Specjalne transparentne (przezroczyste) szkło kolektora charakteryzuje się bardzo wysoką przepuszczalnością światła, co powoduje, że kolektory słoneczne VELUX są jednymi z najbardziej wydajnych na rynku. Kolektory są estetycznie wykończone i zabezpieczone nie wymagającym konserwacji systemem aluminiowych oblachowań VELUX.

Instalacja kilku kolektorów VELUX obok siebie (w odległości 100 mm) jest niezwykle prosta: łączy się je przy użyciu dostarczonych w komplecie elastycznych przewodów ZFR. Kolektory słoneczne instaluje się tak samo jak okna do poddaszy VELUX przy użyciu standardowych kołnierzy uszczelniających, co gwarantuje szczelne połączenie z dachem. Kołnierze pozwalają również na idealną integrację okien do poddaszy z kolektorami słonecznymi VELUX w zestawach kombi. Kolektory można zainstalować na dachach o nachyleniu od 15-90°. Dla zapewnienia najlepszej wydajności kolektory słoneczne powinny być jednak zainstalowane na niezacienionym dachu o kącie nachylenia 30-60°, skierowanym w kierunku południowym. Instalacji kolektorów słonecznych na dachu powinien dokonać dekarz.

Zbiornik ciepłej wody użytkowej VELUX

Zbiorniki VELUX są wykonane z blachy stalowej. Wszystkie elementy, które mogą mieć kontakt z wodą, są zabezpieczone przed korozją, bakteriami i osadzaniu się kamienia wapiennego dzięki zastosowaniu bezpiecznej dla środowiska powłoki emaliowanej.

Zbiorniki są dostarczane z piankową izolacją niezawierającą CFC chlorofluorowęglowodoru, która ogranicza straty ciepła do minimum i tym samym zapewnia optymalne magazynowanie energii słonecznej. Specjalnie zaprojektowany system sterowania kontroluje pracę pompy zapewniając maksymalny pobór energii słonecznej z kolektorów. Zbiorniki VELUX mogą być łatwo podłączone do istniejącej instalacji grzewczej.

Cechy zbiorników solarnych VELUX

 • Wysoka efektywność systemu i eleganckie wzornictwo
 • Optymalne uwarstwienie temperatury wody w zbiorniku
 • Łatwa instalacja ze względu na zainstalowaną wcześniej grupę pompowo-sterującą
 • Łatwe obsługa panelu sterującego ze względu na zoptymalizowane ustawienia fabryczne

VELUX oferuje również elastyczne przewody ZFM służące do połączenia kolektora ze zbiornikiem. Doskonale izolowane i wykonane ze stali nierdzewnej przewody minimalizują straty ciepła. Ze względu na różne odległości pomiędzy kolektorem i zbiornikiem przewody oferowane są w różnych długościach.

Korzyści dla użytkowników systemów solarnych VELUX:

 • Systemy słoneczne VELUX do podgrzewania ciepłej wody użytkowej i centralnego ogrzewania oferują kompleksowe rozwiązanie dla energii odnawialnej
 • Kompatybilny ze wszystkimi typami pieców grzewczych
 • Zapewnia największą wydajność w korzystaniu z energii słonecznej
 • Idealne rozwiązanie wykorzystania energii odnawialnej dla nowopowstających budynków i w przypadku renowacji
 • Wspomagają programy rządowe i właścicieli budynków w zwiększeniu udziału w zużyciu energii odnawialnej
 • Kompletne zestawy systemów solarnych ułatwiają planowanie, wymiarowanie i zamówienie właściwego rozwiązania
 • System solarny VELUX może pokryć do 70% zapotrzebowania na energię do podgrzania ciepłej wody użytkowej
 • Dzięki użyciu standardowych kołnierzy uszczelniających kolektory słoneczne VELUX są zintegrowane z dachem i tworzą harmonijne połączenie z tradycyjną architekturą.
 • Dzięki użyciu najwyższej jakości materiałów i najnowocześniejszych technologii systemy podgrzewania ciepłej wody użytkowej i centralnego ogrzewania VELUX charakteryzują się wyjątkową trwałością.
 • Unikalną cechą systemu jest możliwość instalacji kolektorów słonecznych w połączeniu z oknami do poddaszy VELUX

W skład zestawu kolektorów słonecznych VELUX wchodzą:

 • Kolektory słoneczne
 • Kołnierze uszczelniające do pokryć profilowanych
 • Połączenia pomiędzy kolektorami
 • Zbiornik
 • Grupa pompowo-sterująca
 • Zawór mieszający termostatyczny
 • Przeponowe naczynie wyrównawcze
 • Separator powietrza
 • Glikol do napełnienia instalacji
Projekt domu: Wygodny 3Wygodny 3140,10 m²
Projekt domu: HomeKONCEPT-58HomeKONCEPT-58141,72 m²
Projekt domu: Astra IIIAstra III142,35 m²
Projekt domu: Dostępny 6Dostępny 6142,70 m²
Projekt domu: Dora 2Dora 2142,94 m²
Promocja! Niższa cena!
Więcej polecanych projektów domów

Mały ogród

Wiele inspiracji Ja osobiście znajduje na https://www.zgarden.pl/ ogromny wybór roślin i krzewów. Roślin różnego rodzaju - warto czerpać inspiracje. Wysokiej jakości sadzonki mocno ukorzenione to kolejny atut.

Autor: milajola, data: 2018-11-27 08:18:47

Przygotowanie ścian do malowania

Jedno pomieszczenie na weekend to dużo, jeszcze zależy jakiej są to wielkości pomieszczenia. Jeśli chcesz mieć pewność mocnego krycia za pierwszym razem to polecam specjalne farby przystosowane pod takie oczekiwania - chodzi o Magnat Latex Matt - wykończenie matowe i jednowarstwoe.

Autor: arnold, data: 2018-11-26 18:06:48

Odświeżenie fug

[url]https://chemiadoczyszczenia.pl/srodki-czystosci/197-srodek-do-odkamieniania-bacteril-as-1l-8428446017369.html[/url]

Autor: alekswawr, data: 2018-11-16 11:30:12

Co zamiast drewnianego tarasu???

A co myślicie o deskach kompozytowych? Widziałem takie rozwiązania na stronie dobretarasy to nawet bym nie przypuszczał, że to nie drewno jakbym wcześniej nie doczytał. No i odchodzi konieczność impregnowania

Autor: richardo, data: 2018-11-13 23:19:59

Czas trwania budowy

To wszystko to teoria i w teorii może się to sprawdzić. Ale rzeczywistość rządzi się innym prawami. I nie jest tak łatwo zmieścić się w 3 miesiące z budową domu nawet z prefabrykatów. Chyba, że wszystko zlecisz jednej firmie i nie będzie mieć żadnej obsuwy czasowej (a z tym to też różnie bywa). Generalnie na stronie http://pomyslynadom.info/budowa/artykuly/ile-trwa-budowa-domu/, możesz sobie doczytać, od czego jeszcze zależy czas potrzebny na wybudowanie domu i na co zwrócić uwagę planujac budowę.

Autor: Tom55, data: 2018-11-07 20:12:14
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.