Nowe produkty do ogrzewania podłogowego Purmo

Autor: Purmo; Data publikacji: 2012-12-10
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Składany rozwijacz do rur ogrzewania podłogowego. Fot. Purmo Składany rozwijacz do rur ogrzewania podłogowego. Fot. Purmo

Marka Purmo wprowadza na rynek nowe produkty dla profesjonalistów. W ofercie dla instalatorów pojawiły się: nowy 3D-Taker wraz z przeznaczonymi do niego klipsami oraz składany rozwijacz do rur. W ich projektowaniu specjaliści Purmo opierali się na 35-letnim doświadczeniu w ogrzewaniu podłogowym. Dzięki nowym rozwiązaniom montaż będzie jeszcze szybszy.

[koniec abstraktu]

W procesie projektowania nowego 3D-Takera i nowych 3D-Klipsów specjaliści Purmo opierali się na 35-letnim doświadczeniu marki w ogrzewaniu podłogowym pomieszczeń́ oraz systemie mocowania rur. Dzięki temu nowy 3D-Taker oferuje jeszcze bardziej komfortową obsługę̨. Mocowanie rur grzewczych jest nie tylko szybsze, ale także bardziej niezawodne. Ponadto, klipsy można szybko i łatwo wsunąć́ na prowadnicę. Dwa typy klipsów do rur grzewczych 14-17 mm oraz 20 mm mogą̨ być́ stosowane w tym samym takerze, bez dodatkowej kalibracji urządzenia.

 Nowy 3D-Taker Purmo

> jeden Taker do klipsów dla rur średnic 14-17 mm oraz 20 mm

> ergonomiczna konstrukcja przyspiesza pracę i zmniejsza wysiłek

> klapka z dostępem do magazynku dla łatwego czyszczenia w razie zablokowania

CENA: 548,80 PLN netto

Nowe 3D-Klipsy Purmo mają haczyki skierowane w trzech rożnych kierunkach, dzięki czemu osiągnięto znacznie wyższą siłę̨ trzymania niż̇ w konwencjonalnych klipsach. Skuteczność mocowana jest szczególnie widoczna w miejscach, gdzie rury są̨ prowadzone po łuku. Do prawidłowego mocowania wymagana jest izolacja pokryta folią z siatką kotwiącą - rolljet. 3D-Klipsy złączone są̨ plastikową zawleczką co ułatwia ich uzupełnianie i wsuwanie na prowadnicę takera. Następnie jednym pociągnięciem zostają̨ uwolnione i pojedynczo wpadają̨ do magazynku. Nowy 3D-Taker Purmo jest niezawodny i może wbić́ nawet do 2,5 tys. klipsów bez zablokowania.

 3D-Klipsy Purmo

> łatwy w obsłudze system uzupełniania klipsów dzięki plastikowej zawleczce

> jeszcze mocniejsze trzymanie rury dzięki trójpłaszczyznowym grotom

> dwa rozmiary klipsów: 14-17 mm i 20mm > minimalna grubość styropianu

tylko 20 mm

CENA:

3D-Klipsy do takera 3D do rur 14-17 mm - 0,20 PLN netto/sztuka

3D-Klipsy do takera 3D do rury 20 mm - 0,25 PLN netto/sztuka

 Nowy składany rozwijacz do rur Purmo

Nowy rozwijacz Purmo został zaprojektowany tak, aby w prosty i bezpieczny sposób rozwijać rury do ogrzewania podłogowego w średnicach od 14 do 25 mm. Konstrukcja rozwijacza umożliwia szybkie dopasowanie urządzenia do kręgów o różnych długościach 240, 300, 500 i 600 m. Dzięki kompaktowym wymiarom urządzenia (870x940x270 mm), niewielkiej wadze (zaledwie 16,5 kg) oraz kołom, przemieszczanie się z nim nie sprawia problemów i oszczędza czas instalacji. Rozwijacz składa się przy pomocy kilku szybkich ruchów. Złożony jest bardzo wygodny w transporcie.

 Składany rozwijacz dla rur w średnicach 14-25 mm

- uniwersalny z możliwością szybkiego dopasowania do kręgów o długościach 240-600 m

- rozkładany, mobilny dzięki zastosowaniu kół

- łatwy w przemieszczaniu dzięki kompaktowym wymiarom i niewielkiej wadze

CENA: 1 990 PLN netto

 Dwa nowe narzędzia są dostępne w promocji na narzędzia Purmo w cenie 10 zł: "Promocja 270 dni". Więcej informacji w biurze handlowym Purmo pod telefonem 22 544 10 23 oraz na www.purmo.pl

 

Więcej polecanych projektów domów

Płytki klinkierowe na elewacji

Klinkier się fajnie sprawuje w połączeniu z ładnym tynkiem. Ja mam akurat z King Klinker (chawlę sobie). Miałem bardzo dobrego fachowca, który ogarnął temat montażu. Fasada ma 2 lata i wygląda barzdo świeżo

Autor: filipmaks, data: 2018-06-01 13:12:00

Wybór projektu domu jednorodzinnego.

Moim zdaniem, a przynajmniej my się tym kierowaliśmy podczas wyboru projektu i budowy to oddzielenie w domu części dziennej od częsci sypialnej, mamy dwoje dośc małych jeszcze dzieci, które moga hałasowac i bałaganić ile wlezie, ale jak idziemy do częsci sypialnej to tam jest wszystko jasne - cisza, spokój, odpoczynek. Skusiliśmy się też na rozbudowany, przylegający garaż z kotłownią, oraz jeszcze jednym pomieszczeniem gospodarczym, które znajduje sięteż w garażu służącym za miejsce spoczynku dla weków, przetworów, ziemniaków i innych zakupów, które przenosimy prosto z garażu :). W pomieszczeniu gospodarczym mamy też pralkę, więc cały bałagan nazwijmy to - siedzi w garażu :). Projekt kupowaliśmy na pracownia-projekty.pl i nie wprowadzaliśmy żadnych zmian :) Mamy 4 sypialnie, w tym niewielki ale przytulny pokój gościnny, dwie łazienki - jedna w częsci dziennej, druga w części sypialnej - tutaj wanna, prysznic. Część sypialna znajduje się na takim jakby półpiętrze nad garażem, który jest odrobine schowany w ziemi. Dom jest na tyle długi, że zasłania cały tył podrórka, więc z ulicy nie widać kto i co tam robi, bez montowania nie wiadomo jak zabudowanej bramy i ogrodzenia :)

Autor: lukaszlukasz, data: 2018-06-01 12:54:54

Ogrzewnie domu kominkiem

Ja na waszym miejscu nie bawiłbym się ani w ogrzewanie samym kominkiem, ani w żadne inne kotły na paliwa stałe. Już niedługo wchodzi w życie ustawa antysmogowa i moim zdaniem nie sensu pchać się w takie systemy ogrzewania domu. Lepiej się zastanowić nad montażem pompy ciepła. Poczytajcie sobie na stronie firmy, która zajmuje się montażem pomp od lat - http://dimplex.pl/, jakie taka pompa daje możliwości i korzyści. Obecnie nie ma lepszego, bardziej ekonomicznego czy ekologicznego systemu.

Autor: Tom55, data: 2018-05-29 19:52:47

Kocioł na paliwo czy na węgiel?

Jeśli ma się dostęp do gazu to najlepszą opcją jest kocioł gazowy. Dobry kocioł, polskiej firmy http://termet.com.pl/, można kupić w bardzo dobrej cenie. Z montażem też nie ma problemów, bo w całej Polsce jest dużo instalatorów, którzy mają potrzebne uprawnienia. A w dodatku ogrzewanie gazowe jest ekologiczne i bardzo wygodne. Nie trzeba przy nim praktycznie nic robić.

Autor: Enieli, data: 2018-05-29 19:47:48

Zmiana ogrzewania - co tańsze?

Pompa ciepła może i fajna - ale dość droga opcja (chodzi mi oczywiście o sam koszt zakupu pompy). Jeśli natomiast ma się dostęp do gazu to najlepszą opcją jest kocioł gazowy. Dobry kocioł, polskiej firmy http://termet.com.pl/, można kupić w bardzo dobrej cenie. Z montażem też nie ma problemów, bo w całej Polsce jest dużo instalatorów, którzy mają potrzebne uprawnienia. A ogrzewanie gazowe podobnie jak pompa ciepłą jest ekologiczne i bardzo wygodne.

Autor: Enieli, data: 2018-05-29 19:45:04
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Zamów bezpłatny poradnik - 5 prostych kroków do wyboru projektu domu
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Projekty domów małe i tanie w budowie
Projekty domów nowoczesnych
Amadu
Azuko
Decorations&Design
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.