Nowoczesny dom parterowy w cenie mieszkania

Autor: ARCHON+ Biuro Projektów; Data publikacji: 2017-03-08
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Dom w plumeriach, ARCHON+ Dom w plumeriach, ARCHON+

Wiele rodzin mieszkających w bloku, marząc o większej przestrzeni do życia, planuje sprzedaż mieszkania i wybudowanie własnego, niedużego domu.

Ale w jaki sposób wybudować tani i funkcjonalny dom w cenie mieszkania? Zaczynamy od znalezienia odpowiedniego gotowego projektu domu.

[koniec abstraktu]

Dom w plumeriach

Wiele rodzin mieszkających w bloku, marząc o większej przestrzeni do życia, planuje sprzedaż mieszkania i wybudowanie własnego, niedużego domu. Ale w jaki sposób wybudować tani i funkcjonalny dom w cenie mieszkania? Zaczynamy od znalezienia odpowiedniego gotowego projektu domu.

Aby dom był tani w budowie musi spełniać określone kryteria i parametry. Powierzchnia, kształt bryły, ilość kondygnacji, rodzaj dachu, stylistyka wykończenia elewacji to czynniki, które będą mieć istotny wpływ na końcowy bilans kosztów inwestycji. Szukajmy projektów o metrażach dostosowanych do potrzeb rodziny, nie za małych, ale też bez zbędnych i nieużywanych powierzchni. Tak dopasowany dom będzie oszczędny budowie, a także w eksploatacji.

Ciekawą propozycją z kolekcji: projekty domów parterowych tanich w budowie jest „Dom w Plumeriach” autorstwa Biura Projektów ARCHON+. To energooszczędny i dobrze zaprojektowany dom, który zgodnie z kosztorysem na IV kwartał 2016 r., opartym o średnie ceny krajowe materiałów podawane przez SEKOCENBUD, można zrealizować systemem zleconym za kwotę ok. 233 tys. złotych netto + koszt instalacji. Decydując się na budowę w tzw. „systemie gospodarczym” można sporo zaoszczędzić, a szacunkowy średni koszt robót budowlanych wyliczono na poziomie ok. 160 tys. zł netto + instalacje.

Dom w plumeriach, ARCHON+ Dom w plumeriach, ARCHON+

Dom w plumeriach, ARCHON+ Dom w plumeriach, ARCHON+

Dom w plumeriach, ARCHON+ Dom w plumeriach, ARCHON+

 

Zaletą projektu jest prosta i szybka w realizacji bryła budynku z płaskim dachem, która jednocześnie idealnie wpisuje się w najnowsze trendy w architekturze. Jasna elewacja w połączeniu z drewnianą okładziną podkreślają nowoczesny styl. Praktyczny podcień wejściowy na ścianie frontowej tworzy ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i płynnie przechodzi w pomysłową wiatę wzdłuż ściany bocznej domu.

Na szczególną uwagę zasługuje funkcjonalnie zaprojektowane wnętrze "Domu w Pulmeriach". Życie mieszkańców zorganizowano na powierzchni 82,28 m2. To wygodna, jednopoziomowa przestrzeń. Brak schodów zwiększy bezpieczeństwo małych dzieci, a także pozwoli na dodatkowe oszczędności. Koszt wykonania i montażu schodów to wydatek co najmniej kilku tysięcy złotych. Wszystkie pomieszczenia w domu mają tę samą wysokość, co pozwoli mieszkańcom na dużą swobodę w jego aranżacji.

Dom w plumeriach, ARCHON+ Dom w plumeriach, ARCHON+

Dom w plumeriach, ARCHON+ Dom w plumeriach, ARCHON+

Dom w plumeriach, ARCHON+ Dom w plumeriach, ARCHON+

 

Kuchnia z narożnym oknem, dużą ilością blatów roboczych i miejsc do przechowywania tworzą wraz z jadalnią i salonem wygodną strefę dzienną. Optycznie powiększają ją duże przeszklenia, które naturalnie łączą wnętrze z tarasem i ogrodem. Strefę nocną stanowią dwa pokoje dla dzieci oraz sypialnia rodziców, z własną garderobą. Wszystkie pomieszczenia są bardzo dobrze doświetlone dużymi oknami balkonowymi.

Dom w plumeriach, ARCHON+ Dom w plumeriach, ARCHON+

Dom w plumeriach, ARCHON+ Dom w plumeriach, ARCHON+

Dom w plumeriach, ARCHON+ Dom w plumeriach, ARCHON+

 

Zastosowany w projekcie starannie przemyślany układ pomieszczeń, z wyraźnie oddzielonymi strefami użytkowymi, jest także zoptymalizowany pod kątem rozwiązań instalacyjnych. Dzięki usytuowaniu obok siebie pomieszczeń o podobnej funkcji (łazienka, toaleta, pralnia) Inwestor zaoszczędzi na montażu instalacji wodno – kanalizacyjnej. Taki system wpłynie pozytywnie również na efektywną eksploatację.

Dom w plumeriach w bazie projektów Domowy.pl >>>

 

Projekt domu: HomeKONCEPT-50HomeKONCEPT-50186,60 m²
Projekt domu: Endo 3Endo 3187,85 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: KaroKaro188,00 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: HomeKONCEPT-37HomeKONCEPT-37191,08 m²
Projekt domu: Goran 3Goran 3191,08 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: HomeKONCEPT-59HomeKONCEPT-59198,09 m²
Projekt domu: HomeKONCEPT-29HomeKONCEPT-29201,10 m²
Projekt domu: HomeKONCEPT-33HomeKONCEPT-33213,89 m²
Więcej polecanych projektów domów

Płytki klinkierowe na elewacji

Klinkier się fajnie sprawuje w połączeniu z ładnym tynkiem. Ja mam akurat z King Klinker (chawlę sobie). Miałem bardzo dobrego fachowca, który ogarnął temat montażu. Fasada ma 2 lata i wygląda barzdo świeżo

Autor: filipmaks, data: 2018-06-01 13:12:00

Wybór projektu domu jednorodzinnego.

Moim zdaniem, a przynajmniej my się tym kierowaliśmy podczas wyboru projektu i budowy to oddzielenie w domu części dziennej od częsci sypialnej, mamy dwoje dośc małych jeszcze dzieci, które moga hałasowac i bałaganić ile wlezie, ale jak idziemy do częsci sypialnej to tam jest wszystko jasne - cisza, spokój, odpoczynek. Skusiliśmy się też na rozbudowany, przylegający garaż z kotłownią, oraz jeszcze jednym pomieszczeniem gospodarczym, które znajduje sięteż w garażu służącym za miejsce spoczynku dla weków, przetworów, ziemniaków i innych zakupów, które przenosimy prosto z garażu :). W pomieszczeniu gospodarczym mamy też pralkę, więc cały bałagan nazwijmy to - siedzi w garażu :). Projekt kupowaliśmy na pracownia-projekty.pl i nie wprowadzaliśmy żadnych zmian :) Mamy 4 sypialnie, w tym niewielki ale przytulny pokój gościnny, dwie łazienki - jedna w częsci dziennej, druga w części sypialnej - tutaj wanna, prysznic. Część sypialna znajduje się na takim jakby półpiętrze nad garażem, który jest odrobine schowany w ziemi. Dom jest na tyle długi, że zasłania cały tył podrórka, więc z ulicy nie widać kto i co tam robi, bez montowania nie wiadomo jak zabudowanej bramy i ogrodzenia :)

Autor: lukaszlukasz, data: 2018-06-01 12:54:54

Ogrzewnie domu kominkiem

Ja na waszym miejscu nie bawiłbym się ani w ogrzewanie samym kominkiem, ani w żadne inne kotły na paliwa stałe. Już niedługo wchodzi w życie ustawa antysmogowa i moim zdaniem nie sensu pchać się w takie systemy ogrzewania domu. Lepiej się zastanowić nad montażem pompy ciepła. Poczytajcie sobie na stronie firmy, która zajmuje się montażem pomp od lat - http://dimplex.pl/, jakie taka pompa daje możliwości i korzyści. Obecnie nie ma lepszego, bardziej ekonomicznego czy ekologicznego systemu.

Autor: Tom55, data: 2018-05-29 19:52:47

Kocioł na paliwo czy na węgiel?

Jeśli ma się dostęp do gazu to najlepszą opcją jest kocioł gazowy. Dobry kocioł, polskiej firmy http://termet.com.pl/, można kupić w bardzo dobrej cenie. Z montażem też nie ma problemów, bo w całej Polsce jest dużo instalatorów, którzy mają potrzebne uprawnienia. A w dodatku ogrzewanie gazowe jest ekologiczne i bardzo wygodne. Nie trzeba przy nim praktycznie nic robić.

Autor: Enieli, data: 2018-05-29 19:47:48

Zmiana ogrzewania - co tańsze?

Pompa ciepła może i fajna - ale dość droga opcja (chodzi mi oczywiście o sam koszt zakupu pompy). Jeśli natomiast ma się dostęp do gazu to najlepszą opcją jest kocioł gazowy. Dobry kocioł, polskiej firmy http://termet.com.pl/, można kupić w bardzo dobrej cenie. Z montażem też nie ma problemów, bo w całej Polsce jest dużo instalatorów, którzy mają potrzebne uprawnienia. A ogrzewanie gazowe podobnie jak pompa ciepłą jest ekologiczne i bardzo wygodne.

Autor: Enieli, data: 2018-05-29 19:45:04
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Zamów bezpłatny poradnik - 5 prostych kroków do wyboru projektu domu
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Projekty domów małe i tanie w budowie
Projekty domów nowoczesnych
Amadu
Azuko
Decorations&Design
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.