Nowoczesny dom parterowy w cenie mieszkania

Autor: ARCHON+ Biuro Projektów; Data publikacji: 2017-03-08
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Dom w plumeriach, ARCHON+ Dom w plumeriach, ARCHON+

Wiele rodzin mieszkających w bloku, marząc o większej przestrzeni do życia, planuje sprzedaż mieszkania i wybudowanie własnego, niedużego domu.

Ale w jaki sposób wybudować tani i funkcjonalny dom w cenie mieszkania? Zaczynamy od znalezienia odpowiedniego gotowego projektu domu.

[koniec abstraktu]

Dom w plumeriach

Wiele rodzin mieszkających w bloku, marząc o większej przestrzeni do życia, planuje sprzedaż mieszkania i wybudowanie własnego, niedużego domu. Ale w jaki sposób wybudować tani i funkcjonalny dom w cenie mieszkania? Zaczynamy od znalezienia odpowiedniego gotowego projektu domu.

Aby dom był tani w budowie musi spełniać określone kryteria i parametry. Powierzchnia, kształt bryły, ilość kondygnacji, rodzaj dachu, stylistyka wykończenia elewacji to czynniki, które będą mieć istotny wpływ na końcowy bilans kosztów inwestycji. Szukajmy projektów o metrażach dostosowanych do potrzeb rodziny, nie za małych, ale też bez zbędnych i nieużywanych powierzchni. Tak dopasowany dom będzie oszczędny budowie, a także w eksploatacji.

Ciekawą propozycją z kolekcji: projekty domów parterowych tanich w budowie jest „Dom w Plumeriach” autorstwa Biura Projektów ARCHON+. To energooszczędny i dobrze zaprojektowany dom, który zgodnie z kosztorysem na IV kwartał 2016 r., opartym o średnie ceny krajowe materiałów podawane przez SEKOCENBUD, można zrealizować systemem zleconym za kwotę ok. 233 tys. złotych netto + koszt instalacji. Decydując się na budowę w tzw. „systemie gospodarczym” można sporo zaoszczędzić, a szacunkowy średni koszt robót budowlanych wyliczono na poziomie ok. 160 tys. zł netto + instalacje.

Dom w plumeriach, ARCHON+ Dom w plumeriach, ARCHON+

Dom w plumeriach, ARCHON+ Dom w plumeriach, ARCHON+

Dom w plumeriach, ARCHON+ Dom w plumeriach, ARCHON+

 

Zaletą projektu jest prosta i szybka w realizacji bryła budynku z płaskim dachem, która jednocześnie idealnie wpisuje się w najnowsze trendy w architekturze. Jasna elewacja w połączeniu z drewnianą okładziną podkreślają nowoczesny styl. Praktyczny podcień wejściowy na ścianie frontowej tworzy ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i płynnie przechodzi w pomysłową wiatę wzdłuż ściany bocznej domu.

Na szczególną uwagę zasługuje funkcjonalnie zaprojektowane wnętrze "Domu w Pulmeriach". Życie mieszkańców zorganizowano na powierzchni 82,28 m2. To wygodna, jednopoziomowa przestrzeń. Brak schodów zwiększy bezpieczeństwo małych dzieci, a także pozwoli na dodatkowe oszczędności. Koszt wykonania i montażu schodów to wydatek co najmniej kilku tysięcy złotych. Wszystkie pomieszczenia w domu mają tę samą wysokość, co pozwoli mieszkańcom na dużą swobodę w jego aranżacji.

Dom w plumeriach, ARCHON+ Dom w plumeriach, ARCHON+

Dom w plumeriach, ARCHON+ Dom w plumeriach, ARCHON+

Dom w plumeriach, ARCHON+ Dom w plumeriach, ARCHON+

 

Kuchnia z narożnym oknem, dużą ilością blatów roboczych i miejsc do przechowywania tworzą wraz z jadalnią i salonem wygodną strefę dzienną. Optycznie powiększają ją duże przeszklenia, które naturalnie łączą wnętrze z tarasem i ogrodem. Strefę nocną stanowią dwa pokoje dla dzieci oraz sypialnia rodziców, z własną garderobą. Wszystkie pomieszczenia są bardzo dobrze doświetlone dużymi oknami balkonowymi.

Dom w plumeriach, ARCHON+ Dom w plumeriach, ARCHON+

Dom w plumeriach, ARCHON+ Dom w plumeriach, ARCHON+

Dom w plumeriach, ARCHON+ Dom w plumeriach, ARCHON+

 

Zastosowany w projekcie starannie przemyślany układ pomieszczeń, z wyraźnie oddzielonymi strefami użytkowymi, jest także zoptymalizowany pod kątem rozwiązań instalacyjnych. Dzięki usytuowaniu obok siebie pomieszczeń o podobnej funkcji (łazienka, toaleta, pralnia) Inwestor zaoszczędzi na montażu instalacji wodno – kanalizacyjnej. Taki system wpłynie pozytywnie również na efektywną eksploatację.

Dom w plumeriach w bazie projektów Domowy.pl >>>

 

Projekt domu: Kaminero LuxKaminero Lux154,17 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: ZenonZenon154,20 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Odważny 2Odważny 2154,90 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: WandaWanda155,00 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Własny 1Własny 1155,20 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: TK58TK58155,22 m²
Więcej polecanych projektów domów

Charakterystyka energetyczna a projekt budowlany

Witam, Mam pytanie dotyczące charakterystyki energetycznej budynku i pozwolenia na budowę. Jak to w praktyce wygląda, gdy składamy projekt budowlany z załączoną charakterystyką? Dokładnie chodzi mi o przypadek gdy mamy już zrobiony projekt budowlany, do którego robimy dopiero charakterystykę i w której nie wychodzi wskaźnik EP. I co wtedy zrobić? Czy projekt z taką charakterystyką zostanie przyjęty w urzędzie czy może zostanie odrzucony? Sprawa dotyczy budynku produkcyjnego/magazynowego/technologicznego, gdzie nie będą przebywać ludzie . Ogrzewanie i cwu - elektryczne. W przypadku przebudowy wystarczy spełnić izolacyjność przegród, a dla nowego budynku dodatkowo EP. Czy można uzasadnić wysokie EP brakiem możliwości zastosowania innego sposobu ogrzewania i przygotowania c.w.u.? Co zrobić w takiej sytuacji z projektem budowlanym.

Autor: grzegorz32f, data: 2018-12-11 13:50:12

Mały ogród

Wiele inspiracji Ja osobiście znajduje na https://www.zgarden.pl/ ogromny wybór roślin i krzewów. Roślin różnego rodzaju - warto czerpać inspiracje. Wysokiej jakości sadzonki mocno ukorzenione to kolejny atut.

Autor: milajola, data: 2018-11-27 08:18:47

Przygotowanie ścian do malowania

Jedno pomieszczenie na weekend to dużo, jeszcze zależy jakiej są to wielkości pomieszczenia. Jeśli chcesz mieć pewność mocnego krycia za pierwszym razem to polecam specjalne farby przystosowane pod takie oczekiwania - chodzi o Magnat Latex Matt - wykończenie matowe i jednowarstwoe.

Autor: arnold, data: 2018-11-26 18:06:48

Odświeżenie fug

[url]https://chemiadoczyszczenia.pl/srodki-czystosci/197-srodek-do-odkamieniania-bacteril-as-1l-8428446017369.html[/url]

Autor: alekswawr, data: 2018-11-16 11:30:12

Co zamiast drewnianego tarasu???

A co myślicie o deskach kompozytowych? Widziałem takie rozwiązania na stronie dobretarasy to nawet bym nie przypuszczał, że to nie drewno jakbym wcześniej nie doczytał. No i odchodzi konieczność impregnowania

Autor: richardo, data: 2018-11-13 23:19:59
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.