Nowoczesny dom parterowy w cenie mieszkania

Autor: ARCHON+ Biuro Projektów; Data publikacji: 2017-03-08
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Dom w plumeriach, ARCHON+ Dom w plumeriach, ARCHON+

Wiele rodzin mieszkających w bloku, marząc o większej przestrzeni do życia, planuje sprzedaż mieszkania i wybudowanie własnego, niedużego domu.

Ale w jaki sposób wybudować tani i funkcjonalny dom w cenie mieszkania? Zaczynamy od znalezienia odpowiedniego gotowego projektu domu.

[koniec abstraktu]

Dom w plumeriach

Wiele rodzin mieszkających w bloku, marząc o większej przestrzeni do życia, planuje sprzedaż mieszkania i wybudowanie własnego, niedużego domu. Ale w jaki sposób wybudować tani i funkcjonalny dom w cenie mieszkania? Zaczynamy od znalezienia odpowiedniego gotowego projektu domu.

Aby dom był tani w budowie musi spełniać określone kryteria i parametry. Powierzchnia, kształt bryły, ilość kondygnacji, rodzaj dachu, stylistyka wykończenia elewacji to czynniki, które będą mieć istotny wpływ na końcowy bilans kosztów inwestycji. Szukajmy projektów o metrażach dostosowanych do potrzeb rodziny, nie za małych, ale też bez zbędnych i nieużywanych powierzchni. Tak dopasowany dom będzie oszczędny budowie, a także w eksploatacji.

Ciekawą propozycją z kolekcji: projekty domów parterowych tanich w budowie jest „Dom w Plumeriach” autorstwa Biura Projektów ARCHON+. To energooszczędny i dobrze zaprojektowany dom, który zgodnie z kosztorysem na IV kwartał 2016 r., opartym o średnie ceny krajowe materiałów podawane przez SEKOCENBUD, można zrealizować systemem zleconym za kwotę ok. 233 tys. złotych netto + koszt instalacji. Decydując się na budowę w tzw. „systemie gospodarczym” można sporo zaoszczędzić, a szacunkowy średni koszt robót budowlanych wyliczono na poziomie ok. 160 tys. zł netto + instalacje.

Dom w plumeriach, ARCHON+ Dom w plumeriach, ARCHON+

Dom w plumeriach, ARCHON+ Dom w plumeriach, ARCHON+

Dom w plumeriach, ARCHON+ Dom w plumeriach, ARCHON+

 

Zaletą projektu jest prosta i szybka w realizacji bryła budynku z płaskim dachem, która jednocześnie idealnie wpisuje się w najnowsze trendy w architekturze. Jasna elewacja w połączeniu z drewnianą okładziną podkreślają nowoczesny styl. Praktyczny podcień wejściowy na ścianie frontowej tworzy ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i płynnie przechodzi w pomysłową wiatę wzdłuż ściany bocznej domu.

Na szczególną uwagę zasługuje funkcjonalnie zaprojektowane wnętrze "Domu w Pulmeriach". Życie mieszkańców zorganizowano na powierzchni 82,28 m2. To wygodna, jednopoziomowa przestrzeń. Brak schodów zwiększy bezpieczeństwo małych dzieci, a także pozwoli na dodatkowe oszczędności. Koszt wykonania i montażu schodów to wydatek co najmniej kilku tysięcy złotych. Wszystkie pomieszczenia w domu mają tę samą wysokość, co pozwoli mieszkańcom na dużą swobodę w jego aranżacji.

Dom w plumeriach, ARCHON+ Dom w plumeriach, ARCHON+

Dom w plumeriach, ARCHON+ Dom w plumeriach, ARCHON+

Dom w plumeriach, ARCHON+ Dom w plumeriach, ARCHON+

 

Kuchnia z narożnym oknem, dużą ilością blatów roboczych i miejsc do przechowywania tworzą wraz z jadalnią i salonem wygodną strefę dzienną. Optycznie powiększają ją duże przeszklenia, które naturalnie łączą wnętrze z tarasem i ogrodem. Strefę nocną stanowią dwa pokoje dla dzieci oraz sypialnia rodziców, z własną garderobą. Wszystkie pomieszczenia są bardzo dobrze doświetlone dużymi oknami balkonowymi.

Dom w plumeriach, ARCHON+ Dom w plumeriach, ARCHON+

Dom w plumeriach, ARCHON+ Dom w plumeriach, ARCHON+

Dom w plumeriach, ARCHON+ Dom w plumeriach, ARCHON+

 

Zastosowany w projekcie starannie przemyślany układ pomieszczeń, z wyraźnie oddzielonymi strefami użytkowymi, jest także zoptymalizowany pod kątem rozwiązań instalacyjnych. Dzięki usytuowaniu obok siebie pomieszczeń o podobnej funkcji (łazienka, toaleta, pralnia) Inwestor zaoszczędzi na montażu instalacji wodno – kanalizacyjnej. Taki system wpłynie pozytywnie również na efektywną eksploatację.

Dom w plumeriach w bazie projektów Domowy.pl >>>

 

Projekt domu: Dom w brunerachDom w brunerach127,09 m²
Projekt domu: MigdałowyMigdałowy128,00 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: TK8GL1TK8GL1128,01 m²
Projekt domu: Ariel (KO)Ariel (KO)128,14 m²
Projekt domu: Atrakcyjny 3Atrakcyjny 3128,40 m²
Projekt domu: Marsala Marsala 128,48 m²
Promocja! Niższa cena!
Więcej polecanych projektów domów

Mały ogród

Osobiście użyłem żywotnika olbrzymiego (szczególnie przy drzwiach). Wcześniej skorzystałem z porady eksperta na http://www.zgarden.pl/ Jestem zadowolony i mam nadzieję, że może tamtejsi eksperci coś panu doradzą.

Autor: mitronas, data: 2018-03-15 11:14:44

KOMINEK W MIESZKANIU

Montując kominek, czy kozę trzeba zadbać o bezpieczeństwo p-poż. Bez dobrego sznura uszczelniającego się na pewno nie obejdziecie. Bardzo dobre jakościowo i w przystępnej cenie ma takie sznury firma Protectro - http://dylatacjeppoz.pl/. Warto o tym pomyśleć wcześniej, żeby montaż przebiegł bez problemu i aby można było bezpiecznie używać kominek.

Autor: Tom55, data: 2018-03-03 22:04:44

Projekt wnętrz

Tyle samo ile kosztuje kupno mieszkania:) Wszystko zależy od tego jaki metraż, jakie masz wymagania i jaką firmę zatrudnisz. Przedzwoń sobie do kilku firm (jak jesteś z Krakowa lub okolic to koniecznie zadzwoń do http://intellio.pl/kontakt-krakow/), porozmawiaj. Powiedz czego oczekujesz i niech ci powiedzą przybliżoną cenę za projekt. Inaczej trudno powiedzieć jakiego rzędu będzie to kwota.

Autor: Tom55, data: 2018-03-03 22:00:23

Pomysły na sufit podwieszany:))))

Jeśli chodzi o sufity podwieszane, to polecam sobie obejrzeć na stronie http://blog.barwasystem.pl/, jak takie sufity, robi jedna z lepszych firm na polskim rynku. Widziałem już kilka ich realizacji na żywo, a jeszcze więcej na zdjęciach i zawsze jestem pod wrażeniem i estetyki wykonania i funkcjonalności. Robią oni duże projekty, i warto sobie popatrzeć, jak to powinno wyglądać.

Autor: Tom55, data: 2018-03-03 21:57:03

Zmiana ogrzewania - co tańsze?

Racja, pompa ciepła to dobry pomysł na ekologiczne ogrzewanie domu. Zobacz sobie ofertę firmy http://dimplex.pl/, bo jest kilka rodzajów pomp (gruntowa, powietrzna) i zanim się zdecydujesz na konkretny rodzaj i model, warto poczytać i popytać fachowców. Dobór pompy nie jest taki łatwy i zależy od wielu czynników, więc najlepiej całość zlecić solidnej firmie.

Autor: Tom55, data: 2018-03-03 21:50:43
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Zamów bezpłatny poradnik - 5 prostych kroków do wyboru projektu domu
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Acero Frame - konstrukcje stalowe
PSB Dom Nowoczesny
Projekty domów małe i tanie w budowie
Projekty domów nowoczesnych
Amadu
Azuko
Decorations&Design
Roben
Fakro
Polskie Składy Budowlane
Acero Frame
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.