Nowoczesny dom parterowy w cenie mieszkania

Autor: ARCHON+ Biuro Projektów; Data publikacji: 2017-03-08
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Dom w plumeriach, ARCHON+ Dom w plumeriach, ARCHON+

Wiele rodzin mieszkających w bloku, marząc o większej przestrzeni do życia, planuje sprzedaż mieszkania i wybudowanie własnego, niedużego domu.

Ale w jaki sposób wybudować tani i funkcjonalny dom w cenie mieszkania? Zaczynamy od znalezienia odpowiedniego gotowego projektu domu.

[koniec abstraktu]

Dom w plumeriach

Wiele rodzin mieszkających w bloku, marząc o większej przestrzeni do życia, planuje sprzedaż mieszkania i wybudowanie własnego, niedużego domu. Ale w jaki sposób wybudować tani i funkcjonalny dom w cenie mieszkania? Zaczynamy od znalezienia odpowiedniego gotowego projektu domu.

Aby dom był tani w budowie musi spełniać określone kryteria i parametry. Powierzchnia, kształt bryły, ilość kondygnacji, rodzaj dachu, stylistyka wykończenia elewacji to czynniki, które będą mieć istotny wpływ na końcowy bilans kosztów inwestycji. Szukajmy projektów o metrażach dostosowanych do potrzeb rodziny, nie za małych, ale też bez zbędnych i nieużywanych powierzchni. Tak dopasowany dom będzie oszczędny budowie, a także w eksploatacji.

Ciekawą propozycją z kolekcji: projekty domów parterowych tanich w budowie jest „Dom w Plumeriach” autorstwa Biura Projektów ARCHON+. To energooszczędny i dobrze zaprojektowany dom, który zgodnie z kosztorysem na IV kwartał 2016 r., opartym o średnie ceny krajowe materiałów podawane przez SEKOCENBUD, można zrealizować systemem zleconym za kwotę ok. 233 tys. złotych netto + koszt instalacji. Decydując się na budowę w tzw. „systemie gospodarczym” można sporo zaoszczędzić, a szacunkowy średni koszt robót budowlanych wyliczono na poziomie ok. 160 tys. zł netto + instalacje.

Dom w plumeriach, ARCHON+ Dom w plumeriach, ARCHON+

Dom w plumeriach, ARCHON+ Dom w plumeriach, ARCHON+

Dom w plumeriach, ARCHON+ Dom w plumeriach, ARCHON+

 

Zaletą projektu jest prosta i szybka w realizacji bryła budynku z płaskim dachem, która jednocześnie idealnie wpisuje się w najnowsze trendy w architekturze. Jasna elewacja w połączeniu z drewnianą okładziną podkreślają nowoczesny styl. Praktyczny podcień wejściowy na ścianie frontowej tworzy ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i płynnie przechodzi w pomysłową wiatę wzdłuż ściany bocznej domu.

Na szczególną uwagę zasługuje funkcjonalnie zaprojektowane wnętrze "Domu w Pulmeriach". Życie mieszkańców zorganizowano na powierzchni 82,28 m2. To wygodna, jednopoziomowa przestrzeń. Brak schodów zwiększy bezpieczeństwo małych dzieci, a także pozwoli na dodatkowe oszczędności. Koszt wykonania i montażu schodów to wydatek co najmniej kilku tysięcy złotych. Wszystkie pomieszczenia w domu mają tę samą wysokość, co pozwoli mieszkańcom na dużą swobodę w jego aranżacji.

Dom w plumeriach, ARCHON+ Dom w plumeriach, ARCHON+

Dom w plumeriach, ARCHON+ Dom w plumeriach, ARCHON+

Dom w plumeriach, ARCHON+ Dom w plumeriach, ARCHON+

 

Kuchnia z narożnym oknem, dużą ilością blatów roboczych i miejsc do przechowywania tworzą wraz z jadalnią i salonem wygodną strefę dzienną. Optycznie powiększają ją duże przeszklenia, które naturalnie łączą wnętrze z tarasem i ogrodem. Strefę nocną stanowią dwa pokoje dla dzieci oraz sypialnia rodziców, z własną garderobą. Wszystkie pomieszczenia są bardzo dobrze doświetlone dużymi oknami balkonowymi.

Dom w plumeriach, ARCHON+ Dom w plumeriach, ARCHON+

Dom w plumeriach, ARCHON+ Dom w plumeriach, ARCHON+

Dom w plumeriach, ARCHON+ Dom w plumeriach, ARCHON+

 

Zastosowany w projekcie starannie przemyślany układ pomieszczeń, z wyraźnie oddzielonymi strefami użytkowymi, jest także zoptymalizowany pod kątem rozwiązań instalacyjnych. Dzięki usytuowaniu obok siebie pomieszczeń o podobnej funkcji (łazienka, toaleta, pralnia) Inwestor zaoszczędzi na montażu instalacji wodno – kanalizacyjnej. Taki system wpłynie pozytywnie również na efektywną eksploatację.

Dom w plumeriach w bazie projektów Domowy.pl >>>

 

Więcej polecanych projektów domów

Ochrona przeciwpożarowa

[url]http://dylatacjeppoz.pl/[/url]

Autor: Tom55, data: 2019-03-21 12:41:45

BIAŁA ELEWACJA - jaki wybrać tynk

A miał ktoś doświadczenie z połączeniem klasycznej elewacji z takim kamieniem jak tu: https://completehome.pl/media/photos/342285603509520166.jpeg. Nie jest to problematyczne potem?

Autor: bartezz, data: 2019-03-15 13:43:49

Wybór - drzwi wejściowe

Sprawdź markety budowlane. Niektóre akurat mają całkiem sporo ofertę w tym zakresie.

Autor: michael, data: 2019-03-08 21:24:52

TYNK NA ELEWACJĘ

Tynk - najlepiej cienkowarstwowy, a z tych najlepiej silikonowy. Ja mam system FT TN30 i super - jest czysta, gładka elewacja w takim kolorze, w jakim była na początku. Technologie się zmieniają, również w fasadach i polecam korzystać z tych nowszych, a zarazem sprawdzonych.

Autor: arnold, data: 2019-02-26 18:34:18

Drzwi wewnętrzne

Dla mnie najważniejsza sprawą, było by drzwi były z prawdziwego drewna. Nie chodzi tylko o to, że takie drzwi po prostu mi się najlepiej podobają, ale także o to, że przy wykańczaniu domu postawiliśmy na naturalne materiały, przyjazne człowiekowi. Dokładnie przejrzeliśmy ofertę kilku (a może nawet kilkunastu) firm oferujących takie drzwi i wybór padł na firmę Styl Drzewa. Drzwi są eleganckie, solidne wykonane i co najważniejsz są to dębowe drzwi z najwyższej jakości drewna pomalowane bezpiecznym dla zdrowia lakierem.

Autor: Enieli, data: 2019-02-24 20:07:48
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.