Nowy Poradnik dla budujących Domowy.pl

Autor: Domowy.pl; Data publikacji: 2013-07-19
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Zapraszamy do lektury nowego Poradnika Zapraszamy do lektury nowego Poradnika

Latem, kiedy ciepła aura przyjemnie odpręża, a wakacyjny odpoczynek jest w zasięgu ręki, chętniej snujemy plany na tę bliższą i dalszą przyszłość. Najnowszy numer „Poradnika dla budujących Domowy.pl”, przychodzi z pomocą wszystkim tym, którzy planują inwestycję budowy domu lub są już w trakcie jej realizacji.

[koniec abstraktu]

Najnowszy numer zawiera porady, koncentrujące się wokół zagadnienia domów energooszczędnych i pasywnych, rozwiewając dylematy inwestorów i oferując wiedzę, płynącą z doświadczenia Doradców Domowy.pl i Ekspertów firm, dostarczających rozwiązania budowlane. Obok problematyki, związanej z bilansem energetycznym domu, wiodącym tematem Poradnika jest budownictwo prefabrykowane. Z wielką przyjemnością zachęcamy Państwa do zakupu i lektury najnowszej edycji „Poradnika dla budujących Domowy.pl”, licząc, że podjęte w nim tematy okażą się atrakcyjne, a porady przydatne w procesie inaugurowania lub kontynuowania budowy wymarzonego domu. 

Ciepły dom, nie tylko latem 

Letnia odsłona Poradnika dla budujących Domowy.pl Letnia odsłona Poradnika dla budujących Domowy.pl

Szczególnie polecamy Państwu materiał dotyczący budownictwa energooszczędnego, które coraz szybciej zyskuje dziś na popularności. Biura projektowe rozszerzają swoje portfolia o oferty domów, o coraz niższym zapotrzebowaniu energetycznym. Działania takie wymuszone są sytuacją prawną, która nakłada na polskie przepisy konieczność dostosowania się do wymogów kodeksu Unii Europejskiej. Celem nadrzędnym tych działań jest wyeliminowanie, do roku 2021, budynków wykorzystujących energię, pochodzącą z nieodnawialnych źródeł. Z Poradnika dowiecie się Państwo, jakie parametry powinien posiadać dom energooszczędny, a jakie dom pasywny, co kryje się pod tymi pojęciami i czym tak naprawdę takie domy różnią się od siebie. Piszemy także o tym, jakie kroki należy przedsięwziąć, aby móc skorzystać z dopłat oferowanych przez NFOŚiGW i jakie korzyści niesie za sobą decyzja wybudowania domu o niższym zapotrzebowaniu energetycznym. Wypowiedzi naszych doświadczonych Doradców i Ekspertów firm partnerskich, przybliżą cechy rozwiązań energooszczędnych, a porównania kosztów eksploatacji budynków o różnych parametrach energetycznych pozwolą Państwu zyskać niezbędną wiedzę na ten temat i ułatwią podjęcie decyzji o budowie określonego domu, jak też pomogą przejść przez jego wszystkie etapy – od niezbędnych formalności, po odbiór gotowego obiektu. 

Dom w 3 miesiące 

Myśląc o budowie domu, w pierwszej kolejności rozważamy jej koszty i czas, jaki pochłonie. Wychodząc naprzeciw potrzebom inwestorów, jakie zarysowały się podczas licznych rozmów z Doradcami Domowy.pl, oraz podczas trwania konferencji w ramach Budujących Czwartków z Domowy.pl, przygotowaliśmy materiał dotyczący budowy z wykorzystaniem elementów prefabrykowanych. Domy stawiane w takiej technologii, mają szansę powstać już w przeciągu trzech miesięcy, a jakością nie ustępują tym, budowanym tradycyjnymi metodami. Dodając do tego stopniowy zwrot poniesionych kosztów, dzięki obniżonym opłatom eksploatacyjnym widzimy, że jest to inwestycja, która w ogólnym rozrachunku jest bardziej opłacalna niż budowa tradycyjna. Odczarowujemy mity i rozwiewamy wątpliwości, mogące pojawić się podczas rozważania opcji budowy własnego domu z prefabrykatów. Wiemy, że wszelkie decyzje, związane z zainwestowaniem środków finansowych w wymarzony dom, analizowane są przez inwestorów bardzo skrupulatnie. Dlatego służymy fachową wiedzą, pochodzącą z praktyki naszych Doradców. Uzupełnieniem i rozszerzeniem zagadnienia prefabrykatów jest artykuł na temat stropów systemowych, który w formie kompendium, oświetla zagadnienie tego rodzaju elementów konstrukcyjnych domu. Materiał stanowi przegląd dostępnych technologii i wskazuje zalety wykorzystania podczas inwestycji stropów systemowych. 

Gorące propozycje polskich architektów 

Zwyczajowo już - obok tekstów poradnikowych - znalazło się miejsce w Poradniku na omówienie kilku gotowych projektów domów, autorstwa znanych pracowni architektonicznych. Prezentujemy Państwu przykład rodzinnej rezydencji (projekt Dom w rukoli 3 [N], pracowni Archon); funkcjonalny i klasyczny projekt autorstwa Dom Dla Ciebie – Sójka II; podpowiadamy także wybór domu z garażem, prezentując projekt pracowni Z500 – o nazwie Z200; omawiamy wygodny dom parterowy, wskazując jego niekwestionowane zalety (Afrodyta, Dobre Domy). Projekt Termini III, pracowni Archigraph stanowi przykład alternatywy dla tych, którzy nie dysponują zbyt dużym budżetem, a nie chcą mieszkać w bloku; ciekawym przykładem domu z dwuspadowym dachem jest Koniczynka, pracowni MG Projekt; natomiast kiedy przychodzi Inwestorowi borykać się z nietypową działką, rozwiązaniem może okazać się Amarylis autorstwa Domy W Stylu. W sytuacji kiedy chcemy połączyć nowoczesną formę i możliwości posiadanej działki, projekt Zielona ostoja Murator Projekty będzie odpowiednim wyborem. Poliklet 2 to projekt autorstwa pracowni Domena, który umożliwia Państwu aranżację, według aktualnych potrzeb rodziny, a Santos III, dostępny w pracowni Lipińscy Domy, ilustruje zagadnienie reprezentacyjnego salonu. Zapraszamy do przejrzenia całej szerokiej oferty projektów, wybranych starannie przez Redakcję Domowy.pl. Zachęcamy Państwa do nabycia nowego numeru „Poradnika dla budujących Domowy.pl” i inspirującej lektury.

Projekt domu: Noelia Bis 2MNoelia Bis 2M130,09 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: TK32TK32130,50 m²
Projekt domu: TK73TK73130,51 m²
Projekt domu: AlandraAlandra131,43 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Torina Bis 2MTorina Bis 2M131,54 m²
Promocja! Niższa cena!
Więcej polecanych projektów domów

Ochrona przeciwpożarowa

[url]http://dylatacjeppoz.pl/[/url]

Autor: Tom55, data: 2019-03-21 12:41:45

BIAŁA ELEWACJA - jaki wybrać tynk

A miał ktoś doświadczenie z połączeniem klasycznej elewacji z takim kamieniem jak tu: https://completehome.pl/media/photos/342285603509520166.jpeg. Nie jest to problematyczne potem?

Autor: bartezz, data: 2019-03-15 13:43:49

Wybór - drzwi wejściowe

Sprawdź markety budowlane. Niektóre akurat mają całkiem sporo ofertę w tym zakresie.

Autor: michael, data: 2019-03-08 21:24:52

TYNK NA ELEWACJĘ

Tynk - najlepiej cienkowarstwowy, a z tych najlepiej silikonowy. Ja mam system FT TN30 i super - jest czysta, gładka elewacja w takim kolorze, w jakim była na początku. Technologie się zmieniają, również w fasadach i polecam korzystać z tych nowszych, a zarazem sprawdzonych.

Autor: arnold, data: 2019-02-26 18:34:18

Drzwi wewnętrzne

Dla mnie najważniejsza sprawą, było by drzwi były z prawdziwego drewna. Nie chodzi tylko o to, że takie drzwi po prostu mi się najlepiej podobają, ale także o to, że przy wykańczaniu domu postawiliśmy na naturalne materiały, przyjazne człowiekowi. Dokładnie przejrzeliśmy ofertę kilku (a może nawet kilkunastu) firm oferujących takie drzwi i wybór padł na firmę Styl Drzewa. Drzwi są eleganckie, solidne wykonane i co najważniejsz są to dębowe drzwi z najwyższej jakości drewna pomalowane bezpiecznym dla zdrowia lakierem.

Autor: Enieli, data: 2019-02-24 20:07:48
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.