Nowy Poradnik dla budujących Domowy.pl

Autor: Domowy.pl; Data publikacji: 2013-07-19
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Zapraszamy do lektury nowego Poradnika Zapraszamy do lektury nowego Poradnika

Latem, kiedy ciepła aura przyjemnie odpręża, a wakacyjny odpoczynek jest w zasięgu ręki, chętniej snujemy plany na tę bliższą i dalszą przyszłość. Najnowszy numer „Poradnika dla budujących Domowy.pl”, przychodzi z pomocą wszystkim tym, którzy planują inwestycję budowy domu lub są już w trakcie jej realizacji.

[koniec abstraktu]

Najnowszy numer zawiera porady, koncentrujące się wokół zagadnienia domów energooszczędnych i pasywnych, rozwiewając dylematy inwestorów i oferując wiedzę, płynącą z doświadczenia Doradców Domowy.pl i Ekspertów firm, dostarczających rozwiązania budowlane. Obok problematyki, związanej z bilansem energetycznym domu, wiodącym tematem Poradnika jest budownictwo prefabrykowane. Z wielką przyjemnością zachęcamy Państwa do zakupu i lektury najnowszej edycji „Poradnika dla budujących Domowy.pl”, licząc, że podjęte w nim tematy okażą się atrakcyjne, a porady przydatne w procesie inaugurowania lub kontynuowania budowy wymarzonego domu. 

Ciepły dom, nie tylko latem 

Letnia odsłona Poradnika dla budujących Domowy.pl Letnia odsłona Poradnika dla budujących Domowy.pl

Szczególnie polecamy Państwu materiał dotyczący budownictwa energooszczędnego, które coraz szybciej zyskuje dziś na popularności. Biura projektowe rozszerzają swoje portfolia o oferty domów, o coraz niższym zapotrzebowaniu energetycznym. Działania takie wymuszone są sytuacją prawną, która nakłada na polskie przepisy konieczność dostosowania się do wymogów kodeksu Unii Europejskiej. Celem nadrzędnym tych działań jest wyeliminowanie, do roku 2021, budynków wykorzystujących energię, pochodzącą z nieodnawialnych źródeł. Z Poradnika dowiecie się Państwo, jakie parametry powinien posiadać dom energooszczędny, a jakie dom pasywny, co kryje się pod tymi pojęciami i czym tak naprawdę takie domy różnią się od siebie. Piszemy także o tym, jakie kroki należy przedsięwziąć, aby móc skorzystać z dopłat oferowanych przez NFOŚiGW i jakie korzyści niesie za sobą decyzja wybudowania domu o niższym zapotrzebowaniu energetycznym. Wypowiedzi naszych doświadczonych Doradców i Ekspertów firm partnerskich, przybliżą cechy rozwiązań energooszczędnych, a porównania kosztów eksploatacji budynków o różnych parametrach energetycznych pozwolą Państwu zyskać niezbędną wiedzę na ten temat i ułatwią podjęcie decyzji o budowie określonego domu, jak też pomogą przejść przez jego wszystkie etapy – od niezbędnych formalności, po odbiór gotowego obiektu. 

Dom w 3 miesiące 

Myśląc o budowie domu, w pierwszej kolejności rozważamy jej koszty i czas, jaki pochłonie. Wychodząc naprzeciw potrzebom inwestorów, jakie zarysowały się podczas licznych rozmów z Doradcami Domowy.pl, oraz podczas trwania konferencji w ramach Budujących Czwartków z Domowy.pl, przygotowaliśmy materiał dotyczący budowy z wykorzystaniem elementów prefabrykowanych. Domy stawiane w takiej technologii, mają szansę powstać już w przeciągu trzech miesięcy, a jakością nie ustępują tym, budowanym tradycyjnymi metodami. Dodając do tego stopniowy zwrot poniesionych kosztów, dzięki obniżonym opłatom eksploatacyjnym widzimy, że jest to inwestycja, która w ogólnym rozrachunku jest bardziej opłacalna niż budowa tradycyjna. Odczarowujemy mity i rozwiewamy wątpliwości, mogące pojawić się podczas rozważania opcji budowy własnego domu z prefabrykatów. Wiemy, że wszelkie decyzje, związane z zainwestowaniem środków finansowych w wymarzony dom, analizowane są przez inwestorów bardzo skrupulatnie. Dlatego służymy fachową wiedzą, pochodzącą z praktyki naszych Doradców. Uzupełnieniem i rozszerzeniem zagadnienia prefabrykatów jest artykuł na temat stropów systemowych, który w formie kompendium, oświetla zagadnienie tego rodzaju elementów konstrukcyjnych domu. Materiał stanowi przegląd dostępnych technologii i wskazuje zalety wykorzystania podczas inwestycji stropów systemowych. 

Gorące propozycje polskich architektów 

Zwyczajowo już - obok tekstów poradnikowych - znalazło się miejsce w Poradniku na omówienie kilku gotowych projektów domów, autorstwa znanych pracowni architektonicznych. Prezentujemy Państwu przykład rodzinnej rezydencji (projekt Dom w rukoli 3 [N], pracowni Archon); funkcjonalny i klasyczny projekt autorstwa Dom Dla Ciebie – Sójka II; podpowiadamy także wybór domu z garażem, prezentując projekt pracowni Z500 – o nazwie Z200; omawiamy wygodny dom parterowy, wskazując jego niekwestionowane zalety (Afrodyta, Dobre Domy). Projekt Termini III, pracowni Archigraph stanowi przykład alternatywy dla tych, którzy nie dysponują zbyt dużym budżetem, a nie chcą mieszkać w bloku; ciekawym przykładem domu z dwuspadowym dachem jest Koniczynka, pracowni MG Projekt; natomiast kiedy przychodzi Inwestorowi borykać się z nietypową działką, rozwiązaniem może okazać się Amarylis autorstwa Domy W Stylu. W sytuacji kiedy chcemy połączyć nowoczesną formę i możliwości posiadanej działki, projekt Zielona ostoja Murator Projekty będzie odpowiednim wyborem. Poliklet 2 to projekt autorstwa pracowni Domena, który umożliwia Państwu aranżację, według aktualnych potrzeb rodziny, a Santos III, dostępny w pracowni Lipińscy Domy, ilustruje zagadnienie reprezentacyjnego salonu. Zapraszamy do przejrzenia całej szerokiej oferty projektów, wybranych starannie przez Redakcję Domowy.pl. Zachęcamy Państwa do nabycia nowego numeru „Poradnika dla budujących Domowy.pl” i inspirującej lektury.

Projekt domu: TK17TK17120,68 m²
Projekt domu: LisandraLisandra122,24 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: TK28ATK28A122,59 m²
Projekt domu: Lisandra 2MLisandra 2M122,90 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Das Haus IDas Haus I123,00 m²
Promocja! Niższa cena!
Więcej polecanych projektów domów

Mały ogród

Osobiście użyłem żywotnika olbrzymiego (szczególnie przy drzwiach). Wcześniej skorzystałem z porady eksperta na http://www.zgarden.pl/ Jestem zadowolony i mam nadzieję, że może tamtejsi eksperci coś panu doradzą.

Autor: mitronas, data: 2018-03-15 11:14:44

KOMINEK W MIESZKANIU

Montując kominek, czy kozę trzeba zadbać o bezpieczeństwo p-poż. Bez dobrego sznura uszczelniającego się na pewno nie obejdziecie. Bardzo dobre jakościowo i w przystępnej cenie ma takie sznury firma Protectro - http://dylatacjeppoz.pl/. Warto o tym pomyśleć wcześniej, żeby montaż przebiegł bez problemu i aby można było bezpiecznie używać kominek.

Autor: Tom55, data: 2018-03-03 22:04:44

Projekt wnętrz

Tyle samo ile kosztuje kupno mieszkania:) Wszystko zależy od tego jaki metraż, jakie masz wymagania i jaką firmę zatrudnisz. Przedzwoń sobie do kilku firm (jak jesteś z Krakowa lub okolic to koniecznie zadzwoń do http://intellio.pl/kontakt-krakow/), porozmawiaj. Powiedz czego oczekujesz i niech ci powiedzą przybliżoną cenę za projekt. Inaczej trudno powiedzieć jakiego rzędu będzie to kwota.

Autor: Tom55, data: 2018-03-03 22:00:23

Pomysły na sufit podwieszany:))))

Jeśli chodzi o sufity podwieszane, to polecam sobie obejrzeć na stronie http://blog.barwasystem.pl/, jak takie sufity, robi jedna z lepszych firm na polskim rynku. Widziałem już kilka ich realizacji na żywo, a jeszcze więcej na zdjęciach i zawsze jestem pod wrażeniem i estetyki wykonania i funkcjonalności. Robią oni duże projekty, i warto sobie popatrzeć, jak to powinno wyglądać.

Autor: Tom55, data: 2018-03-03 21:57:03

Zmiana ogrzewania - co tańsze?

Racja, pompa ciepła to dobry pomysł na ekologiczne ogrzewanie domu. Zobacz sobie ofertę firmy http://dimplex.pl/, bo jest kilka rodzajów pomp (gruntowa, powietrzna) i zanim się zdecydujesz na konkretny rodzaj i model, warto poczytać i popytać fachowców. Dobór pompy nie jest taki łatwy i zależy od wielu czynników, więc najlepiej całość zlecić solidnej firmie.

Autor: Tom55, data: 2018-03-03 21:50:43
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Zamów bezpłatny poradnik - 5 prostych kroków do wyboru projektu domu
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Acero Frame - konstrukcje stalowe
PSB Dom Nowoczesny
Projekty domów małe i tanie w budowie
Projekty domów nowoczesnych
Amadu
Azuko
Decorations&Design
Roben
Fakro
Polskie Składy Budowlane
Acero Frame
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.