Nowy Poradnik dla budujących Domowy.pl

Autor: Domowy.pl; Data publikacji: 2013-07-19
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Zapraszamy do lektury nowego Poradnika Zapraszamy do lektury nowego Poradnika

Latem, kiedy ciepła aura przyjemnie odpręża, a wakacyjny odpoczynek jest w zasięgu ręki, chętniej snujemy plany na tę bliższą i dalszą przyszłość. Najnowszy numer „Poradnika dla budujących Domowy.pl”, przychodzi z pomocą wszystkim tym, którzy planują inwestycję budowy domu lub są już w trakcie jej realizacji.

[koniec abstraktu]

Najnowszy numer zawiera porady, koncentrujące się wokół zagadnienia domów energooszczędnych i pasywnych, rozwiewając dylematy inwestorów i oferując wiedzę, płynącą z doświadczenia Doradców Domowy.pl i Ekspertów firm, dostarczających rozwiązania budowlane. Obok problematyki, związanej z bilansem energetycznym domu, wiodącym tematem Poradnika jest budownictwo prefabrykowane. Z wielką przyjemnością zachęcamy Państwa do zakupu i lektury najnowszej edycji „Poradnika dla budujących Domowy.pl”, licząc, że podjęte w nim tematy okażą się atrakcyjne, a porady przydatne w procesie inaugurowania lub kontynuowania budowy wymarzonego domu. 

Ciepły dom, nie tylko latem 

Letnia odsłona Poradnika dla budujących Domowy.pl Letnia odsłona Poradnika dla budujących Domowy.pl

Szczególnie polecamy Państwu materiał dotyczący budownictwa energooszczędnego, które coraz szybciej zyskuje dziś na popularności. Biura projektowe rozszerzają swoje portfolia o oferty domów, o coraz niższym zapotrzebowaniu energetycznym. Działania takie wymuszone są sytuacją prawną, która nakłada na polskie przepisy konieczność dostosowania się do wymogów kodeksu Unii Europejskiej. Celem nadrzędnym tych działań jest wyeliminowanie, do roku 2021, budynków wykorzystujących energię, pochodzącą z nieodnawialnych źródeł. Z Poradnika dowiecie się Państwo, jakie parametry powinien posiadać dom energooszczędny, a jakie dom pasywny, co kryje się pod tymi pojęciami i czym tak naprawdę takie domy różnią się od siebie. Piszemy także o tym, jakie kroki należy przedsięwziąć, aby móc skorzystać z dopłat oferowanych przez NFOŚiGW i jakie korzyści niesie za sobą decyzja wybudowania domu o niższym zapotrzebowaniu energetycznym. Wypowiedzi naszych doświadczonych Doradców i Ekspertów firm partnerskich, przybliżą cechy rozwiązań energooszczędnych, a porównania kosztów eksploatacji budynków o różnych parametrach energetycznych pozwolą Państwu zyskać niezbędną wiedzę na ten temat i ułatwią podjęcie decyzji o budowie określonego domu, jak też pomogą przejść przez jego wszystkie etapy – od niezbędnych formalności, po odbiór gotowego obiektu. 

Dom w 3 miesiące 

Myśląc o budowie domu, w pierwszej kolejności rozważamy jej koszty i czas, jaki pochłonie. Wychodząc naprzeciw potrzebom inwestorów, jakie zarysowały się podczas licznych rozmów z Doradcami Domowy.pl, oraz podczas trwania konferencji w ramach Budujących Czwartków z Domowy.pl, przygotowaliśmy materiał dotyczący budowy z wykorzystaniem elementów prefabrykowanych. Domy stawiane w takiej technologii, mają szansę powstać już w przeciągu trzech miesięcy, a jakością nie ustępują tym, budowanym tradycyjnymi metodami. Dodając do tego stopniowy zwrot poniesionych kosztów, dzięki obniżonym opłatom eksploatacyjnym widzimy, że jest to inwestycja, która w ogólnym rozrachunku jest bardziej opłacalna niż budowa tradycyjna. Odczarowujemy mity i rozwiewamy wątpliwości, mogące pojawić się podczas rozważania opcji budowy własnego domu z prefabrykatów. Wiemy, że wszelkie decyzje, związane z zainwestowaniem środków finansowych w wymarzony dom, analizowane są przez inwestorów bardzo skrupulatnie. Dlatego służymy fachową wiedzą, pochodzącą z praktyki naszych Doradców. Uzupełnieniem i rozszerzeniem zagadnienia prefabrykatów jest artykuł na temat stropów systemowych, który w formie kompendium, oświetla zagadnienie tego rodzaju elementów konstrukcyjnych domu. Materiał stanowi przegląd dostępnych technologii i wskazuje zalety wykorzystania podczas inwestycji stropów systemowych. 

Gorące propozycje polskich architektów 

Zwyczajowo już - obok tekstów poradnikowych - znalazło się miejsce w Poradniku na omówienie kilku gotowych projektów domów, autorstwa znanych pracowni architektonicznych. Prezentujemy Państwu przykład rodzinnej rezydencji (projekt Dom w rukoli 3 [N], pracowni Archon); funkcjonalny i klasyczny projekt autorstwa Dom Dla Ciebie – Sójka II; podpowiadamy także wybór domu z garażem, prezentując projekt pracowni Z500 – o nazwie Z200; omawiamy wygodny dom parterowy, wskazując jego niekwestionowane zalety (Afrodyta, Dobre Domy). Projekt Termini III, pracowni Archigraph stanowi przykład alternatywy dla tych, którzy nie dysponują zbyt dużym budżetem, a nie chcą mieszkać w bloku; ciekawym przykładem domu z dwuspadowym dachem jest Koniczynka, pracowni MG Projekt; natomiast kiedy przychodzi Inwestorowi borykać się z nietypową działką, rozwiązaniem może okazać się Amarylis autorstwa Domy W Stylu. W sytuacji kiedy chcemy połączyć nowoczesną formę i możliwości posiadanej działki, projekt Zielona ostoja Murator Projekty będzie odpowiednim wyborem. Poliklet 2 to projekt autorstwa pracowni Domena, który umożliwia Państwu aranżację, według aktualnych potrzeb rodziny, a Santos III, dostępny w pracowni Lipińscy Domy, ilustruje zagadnienie reprezentacyjnego salonu. Zapraszamy do przejrzenia całej szerokiej oferty projektów, wybranych starannie przez Redakcję Domowy.pl. Zachęcamy Państwa do nabycia nowego numeru „Poradnika dla budujących Domowy.pl” i inspirującej lektury.

Więcej polecanych projektów domów

Rekuperatory od InstalTechnik - dobry wybór?

Witajcie, jestem na etapie budowy domu. Chcę, aby był on jak najbardziej energooszczędny, dlatego też zdecydowałem się na takie rozwiązania, które dają taką możliwość. Na przykład chcę zastosować rekuperator, który zapewnia odzysk ciepła jednocześnie zapewniając ciągłą wentylację domu. Zastanawiam się jednak nad firmą, która miałaby się zająć instalacją tego rozwiązania. Znalazłam firmę z Oleśnicy, nazywa się InstalTechnik, podobno specjalizuje się w takich technologiach. Jak jest naprawdę? Czy ktoś z Was może korzystał z ich usług i mógłby się podzielić opinią?

Autor: jazzan, data: 2018-09-19 08:38:17

Firanki czy rolety?

Firanki to według mnie przeżytek. Ciągle się brudzą,trzeba je prać i wydawać pieniądze. Ja u siebie mam Rolety firmy Perfecta z https://perfecta.pl/produkty/zaluzje-pionowe/ i to był strzał w 10 ! Bardzo ładnie dopełnia aranżacji całego pokoju

Autor: kasia lis, data: 2018-09-16 22:22:51

Czy elewacja drewniana jest problematyczna?

Też mi się wydaje że drewno jest bardziej problematyczne.Chociażby od strony północnej po jakimś czasie zacznie obrastać mchem..Może lepiej wybrać coś trwalszego.ja mam płytki elewacyjne.Są ładne i trwałe,kupowałam w firmie Joniec kolorystyka dosyć ciekawa.Więc pomyśl może nad czymś trwalszym.Takie płytki masz na długie lata bez problemów.

Autor: arla17, data: 2018-09-06 21:36:07

Płytki klinkierowe na elewacji

Tom55 wspomniał o nowoczesnych elewacjach to nie sposób nie powiedzieć paru słów o płytach warstwowych Kingspan, które świetnie nadają się do stworzenia nietuzinkowej, designerskiej elewacji. Jeśli chodzi o parametry izolacyjne to nie ma co się martwić, połączenie rdzenia QuadCore, IPN oraz wełny mineralnej daje niesamowite rezultaty, pełni też rolę przeciwpożarową. Ogromnym plusem jest szybki montaż, płyty są dopracowane w taki sposób, że pasują do budynku każdego typu. Warto rozważyć takie wykończenie, nie trzeba go już potem malować, czy martwić się konserwacją

Autor: sekon, data: 2018-08-23 11:05:26

Szklany stół, jakie krzesła dobrać?

W przypadku szklanego stołu rozwiązań jest bardzo dużo. Pasują zarówno krzesła metalowe, jak i drewniane czy plastikowe. Wszystko zależy od dobrania odpowiedniego stylu. Warto zainspirować się gotowymi aranżacjami i przy okazji sprawdzić jaki materiał będzie najwygodniejszy. http://www.dobroteka.pl

Autor: Dobroteka, data: 2018-08-21 10:58:16
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.