Nowy Poradnik dla budujących Domowy.pl

Autor: Domowy.pl; Data publikacji: 2013-07-19
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Zapraszamy do lektury nowego Poradnika Zapraszamy do lektury nowego Poradnika

Latem, kiedy ciepła aura przyjemnie odpręża, a wakacyjny odpoczynek jest w zasięgu ręki, chętniej snujemy plany na tę bliższą i dalszą przyszłość. Najnowszy numer „Poradnika dla budujących Domowy.pl”, przychodzi z pomocą wszystkim tym, którzy planują inwestycję budowy domu lub są już w trakcie jej realizacji.

[koniec abstraktu]

Najnowszy numer zawiera porady, koncentrujące się wokół zagadnienia domów energooszczędnych i pasywnych, rozwiewając dylematy inwestorów i oferując wiedzę, płynącą z doświadczenia Doradców Domowy.pl i Ekspertów firm, dostarczających rozwiązania budowlane. Obok problematyki, związanej z bilansem energetycznym domu, wiodącym tematem Poradnika jest budownictwo prefabrykowane. Z wielką przyjemnością zachęcamy Państwa do zakupu i lektury najnowszej edycji „Poradnika dla budujących Domowy.pl”, licząc, że podjęte w nim tematy okażą się atrakcyjne, a porady przydatne w procesie inaugurowania lub kontynuowania budowy wymarzonego domu. 

Ciepły dom, nie tylko latem 

Letnia odsłona Poradnika dla budujących Domowy.pl Letnia odsłona Poradnika dla budujących Domowy.pl

Szczególnie polecamy Państwu materiał dotyczący budownictwa energooszczędnego, które coraz szybciej zyskuje dziś na popularności. Biura projektowe rozszerzają swoje portfolia o oferty domów, o coraz niższym zapotrzebowaniu energetycznym. Działania takie wymuszone są sytuacją prawną, która nakłada na polskie przepisy konieczność dostosowania się do wymogów kodeksu Unii Europejskiej. Celem nadrzędnym tych działań jest wyeliminowanie, do roku 2021, budynków wykorzystujących energię, pochodzącą z nieodnawialnych źródeł. Z Poradnika dowiecie się Państwo, jakie parametry powinien posiadać dom energooszczędny, a jakie dom pasywny, co kryje się pod tymi pojęciami i czym tak naprawdę takie domy różnią się od siebie. Piszemy także o tym, jakie kroki należy przedsięwziąć, aby móc skorzystać z dopłat oferowanych przez NFOŚiGW i jakie korzyści niesie za sobą decyzja wybudowania domu o niższym zapotrzebowaniu energetycznym. Wypowiedzi naszych doświadczonych Doradców i Ekspertów firm partnerskich, przybliżą cechy rozwiązań energooszczędnych, a porównania kosztów eksploatacji budynków o różnych parametrach energetycznych pozwolą Państwu zyskać niezbędną wiedzę na ten temat i ułatwią podjęcie decyzji o budowie określonego domu, jak też pomogą przejść przez jego wszystkie etapy – od niezbędnych formalności, po odbiór gotowego obiektu. 

Dom w 3 miesiące 

Myśląc o budowie domu, w pierwszej kolejności rozważamy jej koszty i czas, jaki pochłonie. Wychodząc naprzeciw potrzebom inwestorów, jakie zarysowały się podczas licznych rozmów z Doradcami Domowy.pl, oraz podczas trwania konferencji w ramach Budujących Czwartków z Domowy.pl, przygotowaliśmy materiał dotyczący budowy z wykorzystaniem elementów prefabrykowanych. Domy stawiane w takiej technologii, mają szansę powstać już w przeciągu trzech miesięcy, a jakością nie ustępują tym, budowanym tradycyjnymi metodami. Dodając do tego stopniowy zwrot poniesionych kosztów, dzięki obniżonym opłatom eksploatacyjnym widzimy, że jest to inwestycja, która w ogólnym rozrachunku jest bardziej opłacalna niż budowa tradycyjna. Odczarowujemy mity i rozwiewamy wątpliwości, mogące pojawić się podczas rozważania opcji budowy własnego domu z prefabrykatów. Wiemy, że wszelkie decyzje, związane z zainwestowaniem środków finansowych w wymarzony dom, analizowane są przez inwestorów bardzo skrupulatnie. Dlatego służymy fachową wiedzą, pochodzącą z praktyki naszych Doradców. Uzupełnieniem i rozszerzeniem zagadnienia prefabrykatów jest artykuł na temat stropów systemowych, który w formie kompendium, oświetla zagadnienie tego rodzaju elementów konstrukcyjnych domu. Materiał stanowi przegląd dostępnych technologii i wskazuje zalety wykorzystania podczas inwestycji stropów systemowych. 

Gorące propozycje polskich architektów 

Zwyczajowo już - obok tekstów poradnikowych - znalazło się miejsce w Poradniku na omówienie kilku gotowych projektów domów, autorstwa znanych pracowni architektonicznych. Prezentujemy Państwu przykład rodzinnej rezydencji (projekt Dom w rukoli 3 [N], pracowni Archon); funkcjonalny i klasyczny projekt autorstwa Dom Dla Ciebie – Sójka II; podpowiadamy także wybór domu z garażem, prezentując projekt pracowni Z500 – o nazwie Z200; omawiamy wygodny dom parterowy, wskazując jego niekwestionowane zalety (Afrodyta, Dobre Domy). Projekt Termini III, pracowni Archigraph stanowi przykład alternatywy dla tych, którzy nie dysponują zbyt dużym budżetem, a nie chcą mieszkać w bloku; ciekawym przykładem domu z dwuspadowym dachem jest Koniczynka, pracowni MG Projekt; natomiast kiedy przychodzi Inwestorowi borykać się z nietypową działką, rozwiązaniem może okazać się Amarylis autorstwa Domy W Stylu. W sytuacji kiedy chcemy połączyć nowoczesną formę i możliwości posiadanej działki, projekt Zielona ostoja Murator Projekty będzie odpowiednim wyborem. Poliklet 2 to projekt autorstwa pracowni Domena, który umożliwia Państwu aranżację, według aktualnych potrzeb rodziny, a Santos III, dostępny w pracowni Lipińscy Domy, ilustruje zagadnienie reprezentacyjnego salonu. Zapraszamy do przejrzenia całej szerokiej oferty projektów, wybranych starannie przez Redakcję Domowy.pl. Zachęcamy Państwa do nabycia nowego numeru „Poradnika dla budujących Domowy.pl” i inspirującej lektury.

Projekt domu: Galilea BisGalilea Bis133,45 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: ArmandaArmanda133,85 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: TK74TK74133,95 m²
Projekt domu: Torina 2MTorina 2M133,99 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Gaja 3Gaja 3134,14 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Atrakcyjny 3AAtrakcyjny 3A134,30 m²
Promocja! Niższa cena!
Więcej polecanych projektów domów

Płytki klinkierowe na elewacji

Klinkier się fajnie sprawuje w połączeniu z ładnym tynkiem. Ja mam akurat z King Klinker (chawlę sobie). Miałem bardzo dobrego fachowca, który ogarnął temat montażu. Fasada ma 2 lata i wygląda barzdo świeżo

Autor: filipmaks, data: 2018-06-01 13:12:00

Wybór projektu domu jednorodzinnego.

Moim zdaniem, a przynajmniej my się tym kierowaliśmy podczas wyboru projektu i budowy to oddzielenie w domu części dziennej od częsci sypialnej, mamy dwoje dośc małych jeszcze dzieci, które moga hałasowac i bałaganić ile wlezie, ale jak idziemy do częsci sypialnej to tam jest wszystko jasne - cisza, spokój, odpoczynek. Skusiliśmy się też na rozbudowany, przylegający garaż z kotłownią, oraz jeszcze jednym pomieszczeniem gospodarczym, które znajduje sięteż w garażu służącym za miejsce spoczynku dla weków, przetworów, ziemniaków i innych zakupów, które przenosimy prosto z garażu :). W pomieszczeniu gospodarczym mamy też pralkę, więc cały bałagan nazwijmy to - siedzi w garażu :). Projekt kupowaliśmy na pracownia-projekty.pl i nie wprowadzaliśmy żadnych zmian :) Mamy 4 sypialnie, w tym niewielki ale przytulny pokój gościnny, dwie łazienki - jedna w częsci dziennej, druga w części sypialnej - tutaj wanna, prysznic. Część sypialna znajduje się na takim jakby półpiętrze nad garażem, który jest odrobine schowany w ziemi. Dom jest na tyle długi, że zasłania cały tył podrórka, więc z ulicy nie widać kto i co tam robi, bez montowania nie wiadomo jak zabudowanej bramy i ogrodzenia :)

Autor: lukaszlukasz, data: 2018-06-01 12:54:54

Ogrzewnie domu kominkiem

Ja na waszym miejscu nie bawiłbym się ani w ogrzewanie samym kominkiem, ani w żadne inne kotły na paliwa stałe. Już niedługo wchodzi w życie ustawa antysmogowa i moim zdaniem nie sensu pchać się w takie systemy ogrzewania domu. Lepiej się zastanowić nad montażem pompy ciepła. Poczytajcie sobie na stronie firmy, która zajmuje się montażem pomp od lat - http://dimplex.pl/, jakie taka pompa daje możliwości i korzyści. Obecnie nie ma lepszego, bardziej ekonomicznego czy ekologicznego systemu.

Autor: Tom55, data: 2018-05-29 19:52:47

Kocioł na paliwo czy na węgiel?

Jeśli ma się dostęp do gazu to najlepszą opcją jest kocioł gazowy. Dobry kocioł, polskiej firmy http://termet.com.pl/, można kupić w bardzo dobrej cenie. Z montażem też nie ma problemów, bo w całej Polsce jest dużo instalatorów, którzy mają potrzebne uprawnienia. A w dodatku ogrzewanie gazowe jest ekologiczne i bardzo wygodne. Nie trzeba przy nim praktycznie nic robić.

Autor: Enieli, data: 2018-05-29 19:47:48

Zmiana ogrzewania - co tańsze?

Pompa ciepła może i fajna - ale dość droga opcja (chodzi mi oczywiście o sam koszt zakupu pompy). Jeśli natomiast ma się dostęp do gazu to najlepszą opcją jest kocioł gazowy. Dobry kocioł, polskiej firmy http://termet.com.pl/, można kupić w bardzo dobrej cenie. Z montażem też nie ma problemów, bo w całej Polsce jest dużo instalatorów, którzy mają potrzebne uprawnienia. A ogrzewanie gazowe podobnie jak pompa ciepłą jest ekologiczne i bardzo wygodne.

Autor: Enieli, data: 2018-05-29 19:45:04
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Zamów bezpłatny poradnik - 5 prostych kroków do wyboru projektu domu
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Projekty domów małe i tanie w budowie
Projekty domów nowoczesnych
Amadu
Azuko
Decorations&Design
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.