Nowy sezon targowy rozpoczęty!

Autor: Domowy.pl; Data publikacji: 2012-09-03
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Fot. Stoisko Domowy.pl, Białystok Fot. Stoisko Domowy.pl, Białystok

W miniony weekend, w Białymstoku, Domowy.pl zainaugurował jesienną edycję targów branżowych – budowlano-nieruchomościowych. Na stoisku można było zasięgnąć porady doświadczonego architekta – Andrzeja Gałeckiego. Doradca Domowy.pl pomagał dobrać projekt do potrzeb inwestorów i działki, podpowiadał co wpływa na koszty budowy i utrzymania budynku oraz jak uzyskać kredyt na budowę domu.

 

[koniec abstraktu]

Fot. Stoisko Domowy.pl, Białystok Fot. arch. Andrzej Gałecki, Doradca Domowy.pl, Białystok

„Praktyczne wskazówki to nieoceniona pomoc dla kogoś, kto dopiero zaczyna orientować się w procedurach i całej ścieżce formalnej” – opowiada p. Halina Wysocka, inwestorka planująca budowę domu energooszczędnego w okolicach Białegostoku. „Doradca Domowy.pl wskazał nam kilka istotnych kwestii, na które na pewno zwrócimy uwagę szukając projektu. Przede wszystkim zależy nam na budowie domu, który nie będzie drogi w eksploatacji. Teraz już wiemy, że duży udział w stratach ciepła ma kształt bryły budynku i skomplikowany dach, najlepiej więc, aby były one jak najprostsze.” – dodaje inwestorka.

Każda z osób zainteresowanych budową domu, która odwiedziła w niedzielę białostockie stoisko Domowy.pl mogła liczyć na otrzymanie bezpłatnego katalogu z 500 projektami oraz rzetelną informację na temat poszczególnych etapów związanych z budową własnego domu.

Najbliższe targi, na których będzie można porozmawiać z doświadczonymi architektami Domowy.pl odbędą się:

 • 07. –09. września, Podkarpackie Targi Budownictwa, Wyposażenia Wnętrz i Ogrodów,  ul. Podpromie 10, Rzeszów
 • 08. –09. września Targi Mieszkań i Domów, ul. Głogowska 14, Poznań
 • 08. – 09. września Targi dla Domu i Ogrodu, ul. Paczkowskiego 4, Gniezno

Fot. Hanna Maćkowiak, Doradca Domowy.pl, Wrocław Fot. Hanna Maćkowiak, Doradca Domowy.pl, Wrocław

„Najbliższe kilka tygodni to 12 różnych imprez targowych w całej Polsce, na których pojawi się Domowy.pl. To intensywny czas, kiedy staramy się być mocno aktywni w regionach i docierać bezpośrednio do osób zainteresowanych budową własnego domu.” – mówi Hanna Maćkowiak, Doradca Domowy.pl z Wrocławia. „To znakomita okazja dla klientów indywidualnych, aby podczas osobistych spotkań z Doradcami uzyskać pomoc z zakresu tematów związanych z budową – od projektu po dom.” – dodaje Hanna Maćkowiak.

Niezależnie od regionu Polski Domowy.pl zapewnia te same standardy obsługi klienta – atrakcyjne ceny, krótkie terminy realizacji zleceń, rzetelne informowanie o poszczególnych etapach realizacji inwestycji oraz kompleksową obsługę w zakresie nadzoru budowanych domów jednorodzinnych. Szczególnym wyznacznikiem kompleksowości oferty sieci jest dostępność kredytów hipotecznych i skuteczna pomoc w uzyskaniu finansowania budowy. Uzupełnieniem są dostępne w ofercie projekty wnętrz i ogrodów, wyróżnikiem – najlepsza baza polskich projektów gotowych.

Projekt domu: Nika 2Nika 2116,51 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Irysek 4Irysek 4116,67 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Marsala MałaMarsala Mała116,84 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: SkandynawskiSkandynawski117,00 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Armanda MałaArmanda Mała117,01 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: RioRio117,35 m²
Promocja! Niższa cena!
Więcej polecanych projektów domów

Ogrzewnie domu kominkiem

Już pomijam pozwolenia i przepisy. Ale moim zdaniem ogrzewanie kominkiem domu jest trochę problematyczne. Jak to niektórzy mówią, z salonu robi się kotłownię. Na waszym miejscu zdecydowałabym się jednak na ogrzewanie domu w tradycyjny sposób. Ja mam kocioł na pellet (dobrego, polskiego producenta - firmy Sas) i jest to dla mnie super wygodne rozwiązanie. Kocioł ma automatyczny podajnik, a z pelletu powstaje naprawdę niewiele popiołu, tak że obsługa jego jest bezproblemowa.

Autor: Adeli, data: 2018-03-23 14:00:16

Kominy systemowe

Ale, w czym widzisz problem. Wybierasz interesujący się system, zamawiasz, płacisz i montujesz. Nie ma tu niczego niezwykłego. Tak samo kupuje się system kominowy, jak np. bloczki fundamentowe. To nic skomplikowanego. Pamiętaj tylko przy montażu, że warto pewne newralgiczne elementy zabezpieczyć sznurem uszczelniający. Bardzo dobre sznury ma firma Protector - http://dylatacjeppoz.pl/. Głównie chodzi o to by taki sznur miał wysoką klasę odporności ogniowej.

Autor: Tom55, data: 2018-03-23 13:49:31

Płytki klinkierowe na elewacji

Klinkier, nie wygląda źle. Ale mi ostatnio bardzo przypadły do gustu, nowoczesne elewacje, takie jak można sobie obejrzeć na stronie firmy Barwa System - [url]http://blog.barwasystem.pl/category/produkty/siatki/[/url]. Szczególnie te z siatki wyglądają rewelacyjnie. Oczywiście u nas jeszcze mało kto stosuje takie rozwiązania dla domów jednorodzinnych. Ale myślę, że patrząc na to, jak dobrze to wygląda i jak jest wygodne jeśli chodzi o czyszczenie i konserwację, to z czasem sporo osób, będzie się decydować na właśnie takie elewacje.

Autor: Tom55, data: 2018-03-23 13:45:48

Oszczędzanie energii_kolektory

Oczywiście, że kolektory mają inne zadanie niż ozdoba budynku. A jednak nie każdemu podoba się wizja, umieszczanie ich na dachu i szpecenia całości. Jak masz dużą działkę, to możesz je spokojnie rozmieścić na działce. Ale już co do szczegółów to musiałbyś się dopytać w jakiejś porządnej firmie, która się tą tematyką zajmuje, jak np. http://oemsolar.pl/. Na pewno będą w stanie ci pomóc, bo od lat robią tego typu rzeczy.

Autor: Tom55, data: 2018-03-23 13:42:00

Mały ogród

Osobiście użyłem żywotnika olbrzymiego (szczególnie przy drzwiach). Wcześniej skorzystałem z porady eksperta na http://www.zgarden.pl/ Jestem zadowolony i mam nadzieję, że może tamtejsi eksperci coś panu doradzą.

Autor: mitronas, data: 2018-03-15 11:14:44
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Zamów bezpłatny poradnik - 5 prostych kroków do wyboru projektu domu
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Acero Frame - konstrukcje stalowe
PSB Dom Nowoczesny
Projekty domów małe i tanie w budowie
Projekty domów nowoczesnych
Amadu
Azuko
Decorations&Design
Roben
Fakro
Polskie Składy Budowlane
Acero Frame
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.