Nowy tynk mozaikowy ATLAS

Opracowanie: GRUPA ATLAS; Data publikacji: 2011-03-30
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Wiaderko ATLAS DEKO DIM Wiaderko ATLAS DEKO DIM, fot. GRUPA ATLAS

Tynk ATLAS DEKO DIM jest tynkiem mozaikowym, w którym dekoracyjny efekt wyprawy tynkarskiej uzyskany został poprzez zastosowanie łamanego kruszywa dolomitowego, pozwalającego uzyskać efekt zbliżony do wyglądu naturalnych kamieni.

[koniec abstraktu]

Kształt kruszywa i ciekawe zestawienia kolorystyczne dają dużą swobodę przy projektowaniu i aranżacji wyglądu ścian. Dostępny jest w 40 kompozycjach kolorystycznych – 30 standardowych i 10 na specjalne zamówienie. Grubość kruszywa od 1,5 do 2,0 mm.

Kamyki ATLAS DEKO DIM Kamyki ATLAS DEKO DIM, fot. GRUPA ATLAS

Cechami, wyróżniającym tynki mozaikowe od innych tynków, jest ich duża wytrzymałość na uszkodzenia oraz odporność na szorowanie, co pozwala na częste ich mycie bez ryzyka zniszczenia powierzchni. Te właściwości pozwalają na stosowanie „tynków z kamyczkami” w miejscach podatnych na uszkodzenia i zabrudzenia – zarówno na zewnątrz, jak wewnątrz budynków. Tynk doskonale współgra z tynkami cienkowarstwowymi, farbami strukturalnymi, opaskami wokół domów, wykonanymi np. ze żwiru i elementów kamiennych. Natomiast w pomieszczeniach sprawdza się w salach wystawowych, salonach samochodowych, biurach, na balkonach i loggiach, w klatkach schodowych, poczekalniach itp.

Tynk ATLAS DEKO DIM objęty jest aprobatami technicznymi dla systemów ociepleń Atlas Hoter i Atlas Stopter, może być zatem stosowany jako wyprawa tynkarska w systemach ociepleń ścian zewnętrznych.

Projekt domu: TK75TK75134,35 m²
Projekt domu: Niko 3Niko 3134,82 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: TK30TK30134,90 m²
Projekt domu: BerenikaBerenika135,30 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Kendra 2MKendra 2M135,48 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: TK12TK12135,92 m²
Promocja! Niższa cena!
Więcej polecanych projektów domów

Renowacja tynku

W takim wypadku ja bym rozważał skucie i położenie nowego tynku. Najlepsze na rynku w obecnej chwili są cienkowarstwowe tynki silikonowe. Również ze swojego doświadczenia mogę to potwierdzić - bardzo dobrze dają sobie radę przez lata. A i super są jeśli chodzi o uszkodzenia mechaniczne.

Autor: arnold, data: 2019-01-19 14:49:50

Płytki klinkierowe na elewacji

Klinkier jak najbardziej - jest trwały, w przyzwoitej cenie (zależy oczywiście od wzoru płytki klinkierowej) i da się czyścić w razie potrzeby. Jednak zabawa w klejenie płytek to mnóstwo czasu i niebezpieczeństwo, że "fachowiec" polegnie i będzie krzywo... Dlatego my wybraliśmy klinkier ale na gotowych płytach z pianki - wystarczy przykręcić do muru kołkami, zapiankować i zafugować. Tu link do strony producenta, gdzie wszystko jest dokładnie opisane: http://www.alhar.pl/dane-techniczne/montaz-systemu/ . Banalnie prosty i szybki montaż a do tego piana PUR robi za ocieplenie.

Autor: molotov25, data: 2019-01-09 12:57:02

salon płytki czy panele

My na wiosnę zmienialiśmy podłogi w całym domu i zdecydowaliśmy się na podłogi drewniane. Żadne płytki nie wchodziły w rachubę, bo z salonu robi się piwnica. A panele - cóż, nawet te najlepsze nie wyglądają tak dobrze jak prawdziwa drewniana podłoga. Mamy więc podłogę dębową, wykonaną przez firmę StylDrzewa i jesteśmy bardzo zadowoleni zarówno z samej podłogi jak i firmy - firma solidna, terminowo wykonała zlecenie.

Autor: Tom55, data: 2018-12-29 09:26:40

Jaka dachówka ceramiczna??

My też przez jakiś czas myśleliśmy o dachówce ceramicznej, ale koszt zakupu i montażu nas przerósł. Mamy dość sporą powierzchnię dachu i cena za całość była nie do zaakceptowania. Na szczęście znaleźliśmy alternatywę - dachówkę kompozytową - [url]http://tileco.pl/[/url]. Wyglądem nie różni się od ceramicznej, a cenowo wychodzi dużo korzystnej. W dodatku jest też od niej sporo lżejsza, a więc i na konstrukcji dachu można trochę zaoszczędzić.

Autor: Tom55, data: 2018-12-29 09:20:22

BIAŁA ELEWACJA - jaki wybrać tynk

Ja jeszcze do tej listy marek dodam Foveo Tech.

Autor: arnold, data: 2018-12-26 17:52:51
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.