O budowaniu dla kobiet … i nie tylko

Autor: Domowy.pl; Data publikacji: 2013-03-12
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Kobiety coraz aktywniej uczestniczą w procesie budowy domu. Kobiety coraz aktywniej uczestniczą w procesie budowy domu.

W najbliższych tygodniach dyskusje o budownictwie zdominują kobiety – tym razem spotkania Akademii Kobiet Budujących SILKA YTONG odbędą się w kilkudziesięciu polskich miastach. Wezmą w nich udział panie, które planują budowę domu i chcą na ten temat wiedzieć wszystko. Panowie zaś mogą skorzystać z oferty targowej, żeby nie czuli się wykluczeni z podejmowania decyzji.

[koniec abstraktu]

To już jest fakt – kobiety chcą budować i nadzwyczaj dobrze im to wychodzi. – Panie są bardziej wymagające i konsekwentne – mówi Zyta Grządziel, Doradca Domowy.pl z Poznania, która poprowadzi pierwsze z kilkudziesięciu spotkań Akademii Kobiet Budujących. – Wiedzą, czego chcą i z determinacją dążą do celu. Perfekcjonizm zaś to cecha bardzo pożądana przy budowie domu. Tutaj nie warto pobłażać i iść na ustępstwa – jeśli ma nam się dobrze mieszkać, trzeba być stanowczym i skrupulatnym w każdym szczególe – dodaje.

Kobiety wychodzą na budowę

Zainteresowanie jesiennymi spotkaniami Akademii było na tyle duże, że tym razem organizatorzy przewidzieli je w aż kilkudziesięciu miastach. W tym tygodniu odbędą się pierwsze z nich – 13 marca w Poznaniu w restauracji „Bez Ogródek” (ul. Murna 3a) oraz 14 marca we Wrocławiu w kawiarni i restauracji „Pod Gryfami” (Rynek 2). Każde z nich rozpoczyna się o godzinie 18.00 i potrwa około 2 godzin. W pierwszej części ekspertka poprowadzi prezentację o tym, jak planować budowę domu, jakimi zasadami się kierować przy wyborze działki i projektu domu, jak przebrnąć przez formalności oraz jak stawić czoło wyznaniom czekającym już na etapie budowy. W drugiej części spotkania panie będą mogły dzielić się swoimi dylematami i zadawać pytania specjalistkom. W Poznaniu prelekcję poprowadzi Zyta Grządziel, Doradca Domowy.pl, zaś we Wrocławiu – Hanna Krzyżosiak, wiceprezeska i ekspertka Domowy.pl. W każdym spotkaniu będą też uczestniczyły przedstawicielki SILKA YTONG.

Wiosenna Akademia Kobiet Budujących odbędzie się w kilkudziesięciu miastach. Wiosenna Akademia Kobiet Budujących odbędzie się w kilkudziesięciu miastach.

Podczas jesiennej edycji Akademii panie pytały m.in. o parametry materiałów budowlanych, o technologie stawiania ścian, o rozwiązania energooszczędne, o systemy grzewcze, o rodzaje wentylacji, przede wszystkim zaś o koszty. Dyskusje toczyły się również wokół projektów domów. Uczestniczki pytały o domy odpowiednie na emeryturę, dla rodzin z małymi dziećmi, o optymalny metraż i plan funkcjonalny. Opowiadały też o problemach, z jakimi borykają się podczas załatwiania formalności – takich jak wysoki poziom wód gruntowych w województwie pomorskim, tereny z osuwiskami w powiecie krakowskim, działki na terenie zalewowym w okolicy Wrocławia czy bardzo rozbieżne kosztorysy od wykonawców w Warszawie. – Uczestniczki były zdeterminowane, żeby dowiedzieć się jak najwięcej o formalnościach, materiałach, technologiach i najlepszych rozwiązaniach – mówi Hanna Krzyżosiak, wiceprezeska i ekspertka Domowy.pl. - Panie stawiają na jakość, solidność i energooszczędność i nie pozwolą, aby ich domy powstały byle jak i byle z czego. Są nawet gotowe na to, aby przyjeżdżać na budowę i osobiście doglądać prac. Dom jest dla nich przede wszystkim inwestycją w szczęśliwą, żyjącą w wygodnych i zdrowych warunkach rodzinę, zrobią więc wszystko, aby temu zadaniu sprostać jak najlepiej – dodaje.

Spotkania Akademii są bezpłatne, należy tylko dokonać zgłoszenia obecności za pośrednictwem formularza na stronie:

 http://kalendarz-wydarzen.budowane.pl/imprezy/akademia-kobiet-budujacych

Panów zapraszamy na targi

Przy tak dużej aktywności kobiet na polu budowlanym panowie mogą czuć się nieco pomijani przy podejmowaniu istotnych decyzji. Aby nie zostawali w tyle za swoimi parterkami z zasobem wiedzy i rozeznaniem w nowoczesnych technologiach, mogą skorzystać z oferty targowej. Wstęp na targi budowlane mają nie tylko panie! Doradcy Domowy.pl służą wszystkim inwestorom fachową poradą dotyczącą każdego etapu procesu budowlanego. Podczas nadchodzącego weekendu (16.-17.03) będzie można skorzystać z ich pomocy podczas targów budowlanych LUBDOM w Lublinie (ul. Dworcowa 11) i Podkarpackich Targów Budownictwa, Wyposażenia Wnętrz i Ogrodów w Rzeszowie (ul. PCK 2/24). – W naszym regionie inwestorzy kluczowy nacisk kładą na oszczędności – mówi Artur Kupczak, Doradca Domowy.pl z Lublina, który będzie doradzał inwestorom w nadchodzący weekend. – Na naszym stoisku będzie można się m.in. dowiedzieć, jak rozsądnie planować budżet związany z inwestycją oraz jakie wybierać rozwiązania, żeby dom był tani w budowie i eksploatacji – dodaje.

Oprócz eksperckiej porady i kompletu pomocnych materiałów, dla uczestników targów przewidzieliśmy niespodziankę – możliwość udziału w konkursie, w którym główną nagrodą jest projekt domu o wartości do 3 000 zł. Szczegóły konkursu u Doradców Domowy.pl podczas spotkań targowych.

Wszystkich planujących budowę domu zapaszmy do uczestnictwa w bogatej ofercie wiosennych spotkań – i tych wyłącznie kobiecych, i tych przeznaczonych również dla panów!

 

Projekt domu: Praktyczny 4APraktyczny 4A167,60 m²
Projekt domu: MaderaMadera168,20 m²
Projekt domu: PortoPorto170,10 m²
Projekt domu: NiceaNicea171,60 m²
Projekt domu: HomeKONCEPT-51HomeKONCEPT-51175,79 m²
Projekt domu: Korso 2Korso 2175,94 m²
Projekt domu: Doskonały 3Doskonały 3177,50 m²
Więcej polecanych projektów domów

MONTAŻ KOLEKTORÓW SŁONECZNYCH NA DACHU

Co do montażu kolektorów, to doradzałbym tak, jak już niektórzy pisali. Zlecić to sprawdzonej firmie np. OEM Energy i mieć kłopot z głowy. Naprawdę nie ma sensu zastanawiać się nad każdym szczegółem samemu. Po to są specjaliści, żeby się tym zajęli. A jak jeszcze dają długą gwarancję na swoją pracę, to już w ogóle nie ma się nad czym zastanawiać.

Autor: Tom55, data: 2018-04-16 09:32:20

Zmiana ogrzewania - co tańsze?

Jeśli szukasz taniego w eksploatacji i jeśli chodzi o montaż, ogrzewanie, to a najlepiej sprawdzi się kocioł na pellet. Moi teściowe mają taki nowoczesny kocioł V klasy, od firmy Sas. Bardzo sobie chwalą, głównie właśnie to, że ogrzewanie nim wychodzi tanio. Dodatkowy plus, to automatyczny podajnik, który ułatwia obsługę kotła. Nad elektrycznym ogrzewaniem też się zastanawiali, ale jakby nie liczyć, wychodzi ono bardzo drogo.

Autor: Enieli, data: 2018-04-16 09:13:48

ogrzewanie podłogowe

Moim zdaniem, bez sensu robić ogrzewanie podłogowe i do tego jeszcze grzejniki. Wielu moich znajomych ma takie ogrzewanie i właśnie główną jego zaletą jest to, że można zrezygnować mało eleganckich grzejników. A co będzie u ciebie źródłem ciepła? bo przy podłogówce, najlepiej sprawdza się pompa ciepła i jeśli jeszcze nie jesteś do końca zdecydowana, to warto się nad taką pompą zastanowić. Popatrz sobie na stronę http://dimplex.pl/ - na pewno sporo się dowiesz na temat pomp.

Autor: Enieli, data: 2018-04-16 09:08:14

Mały ogród

Mnie się wydaje, że nie można go zagracić dużą ilością kwiatów, mebli i ozdób, jak układali nam taras z dobretarasy.pl to właśnie doradzili, żeby się ograniczyć z dodatkami i faktycznie, wydaje się większy kiedy się go nie pozastawia

Autor: richardo, data: 2018-04-15 22:04:12

Oprogramowanie do kształtowania przestrzeni.

Ktoś z Was korzysta może z jakiegoś oprogramowania do tworzenia przestrzeni/ogrodu? Z jakiego? Co jest dla Was kluczowe przy wyborze takiego programu?

Autor: Ilyushin, data: 2018-04-15 21:56:06
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Zamów bezpłatny poradnik - 5 prostych kroków do wyboru projektu domu
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Acero Frame - konstrukcje stalowe
PSB Dom Nowoczesny
Projekty domów małe i tanie w budowie
Projekty domów nowoczesnych
Amadu
Azuko
Decorations&Design
Roben
Fakro
Polskie Składy Budowlane
Acero Frame
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.