O budowaniu dla kobiet … i nie tylko

Autor: Domowy.pl; Data publikacji: 2013-03-12
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Kobiety coraz aktywniej uczestniczą w procesie budowy domu. Kobiety coraz aktywniej uczestniczą w procesie budowy domu.

W najbliższych tygodniach dyskusje o budownictwie zdominują kobiety – tym razem spotkania Akademii Kobiet Budujących SILKA YTONG odbędą się w kilkudziesięciu polskich miastach. Wezmą w nich udział panie, które planują budowę domu i chcą na ten temat wiedzieć wszystko. Panowie zaś mogą skorzystać z oferty targowej, żeby nie czuli się wykluczeni z podejmowania decyzji.

[koniec abstraktu]

To już jest fakt – kobiety chcą budować i nadzwyczaj dobrze im to wychodzi. – Panie są bardziej wymagające i konsekwentne – mówi Zyta Grządziel, Doradca Domowy.pl z Poznania, która poprowadzi pierwsze z kilkudziesięciu spotkań Akademii Kobiet Budujących. – Wiedzą, czego chcą i z determinacją dążą do celu. Perfekcjonizm zaś to cecha bardzo pożądana przy budowie domu. Tutaj nie warto pobłażać i iść na ustępstwa – jeśli ma nam się dobrze mieszkać, trzeba być stanowczym i skrupulatnym w każdym szczególe – dodaje.

Kobiety wychodzą na budowę

Zainteresowanie jesiennymi spotkaniami Akademii było na tyle duże, że tym razem organizatorzy przewidzieli je w aż kilkudziesięciu miastach. W tym tygodniu odbędą się pierwsze z nich – 13 marca w Poznaniu w restauracji „Bez Ogródek” (ul. Murna 3a) oraz 14 marca we Wrocławiu w kawiarni i restauracji „Pod Gryfami” (Rynek 2). Każde z nich rozpoczyna się o godzinie 18.00 i potrwa około 2 godzin. W pierwszej części ekspertka poprowadzi prezentację o tym, jak planować budowę domu, jakimi zasadami się kierować przy wyborze działki i projektu domu, jak przebrnąć przez formalności oraz jak stawić czoło wyznaniom czekającym już na etapie budowy. W drugiej części spotkania panie będą mogły dzielić się swoimi dylematami i zadawać pytania specjalistkom. W Poznaniu prelekcję poprowadzi Zyta Grządziel, Doradca Domowy.pl, zaś we Wrocławiu – Hanna Krzyżosiak, wiceprezeska i ekspertka Domowy.pl. W każdym spotkaniu będą też uczestniczyły przedstawicielki SILKA YTONG.

Wiosenna Akademia Kobiet Budujących odbędzie się w kilkudziesięciu miastach. Wiosenna Akademia Kobiet Budujących odbędzie się w kilkudziesięciu miastach.

Podczas jesiennej edycji Akademii panie pytały m.in. o parametry materiałów budowlanych, o technologie stawiania ścian, o rozwiązania energooszczędne, o systemy grzewcze, o rodzaje wentylacji, przede wszystkim zaś o koszty. Dyskusje toczyły się również wokół projektów domów. Uczestniczki pytały o domy odpowiednie na emeryturę, dla rodzin z małymi dziećmi, o optymalny metraż i plan funkcjonalny. Opowiadały też o problemach, z jakimi borykają się podczas załatwiania formalności – takich jak wysoki poziom wód gruntowych w województwie pomorskim, tereny z osuwiskami w powiecie krakowskim, działki na terenie zalewowym w okolicy Wrocławia czy bardzo rozbieżne kosztorysy od wykonawców w Warszawie. – Uczestniczki były zdeterminowane, żeby dowiedzieć się jak najwięcej o formalnościach, materiałach, technologiach i najlepszych rozwiązaniach – mówi Hanna Krzyżosiak, wiceprezeska i ekspertka Domowy.pl. - Panie stawiają na jakość, solidność i energooszczędność i nie pozwolą, aby ich domy powstały byle jak i byle z czego. Są nawet gotowe na to, aby przyjeżdżać na budowę i osobiście doglądać prac. Dom jest dla nich przede wszystkim inwestycją w szczęśliwą, żyjącą w wygodnych i zdrowych warunkach rodzinę, zrobią więc wszystko, aby temu zadaniu sprostać jak najlepiej – dodaje.

Spotkania Akademii są bezpłatne, należy tylko dokonać zgłoszenia obecności za pośrednictwem formularza na stronie:

 http://kalendarz-wydarzen.budowane.pl/imprezy/akademia-kobiet-budujacych

Panów zapraszamy na targi

Przy tak dużej aktywności kobiet na polu budowlanym panowie mogą czuć się nieco pomijani przy podejmowaniu istotnych decyzji. Aby nie zostawali w tyle za swoimi parterkami z zasobem wiedzy i rozeznaniem w nowoczesnych technologiach, mogą skorzystać z oferty targowej. Wstęp na targi budowlane mają nie tylko panie! Doradcy Domowy.pl służą wszystkim inwestorom fachową poradą dotyczącą każdego etapu procesu budowlanego. Podczas nadchodzącego weekendu (16.-17.03) będzie można skorzystać z ich pomocy podczas targów budowlanych LUBDOM w Lublinie (ul. Dworcowa 11) i Podkarpackich Targów Budownictwa, Wyposażenia Wnętrz i Ogrodów w Rzeszowie (ul. PCK 2/24). – W naszym regionie inwestorzy kluczowy nacisk kładą na oszczędności – mówi Artur Kupczak, Doradca Domowy.pl z Lublina, który będzie doradzał inwestorom w nadchodzący weekend. – Na naszym stoisku będzie można się m.in. dowiedzieć, jak rozsądnie planować budżet związany z inwestycją oraz jakie wybierać rozwiązania, żeby dom był tani w budowie i eksploatacji – dodaje.

Oprócz eksperckiej porady i kompletu pomocnych materiałów, dla uczestników targów przewidzieliśmy niespodziankę – możliwość udziału w konkursie, w którym główną nagrodą jest projekt domu o wartości do 3 000 zł. Szczegóły konkursu u Doradców Domowy.pl podczas spotkań targowych.

Wszystkich planujących budowę domu zapaszmy do uczestnictwa w bogatej ofercie wiosennych spotkań – i tych wyłącznie kobiecych, i tych przeznaczonych również dla panów!

 

Projekt domu: Zofia RexZofia Rex122,70 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Lisandra 2MLisandra 2M122,90 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Karmel 3Karmel 3124,31 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: HomeKONCEPT-46HomeKONCEPT-46124,52 m²
Projekt domu: HomeKONCEPT-43HomeKONCEPT-43124,59 m²
Projekt domu: Ciekawy 2ACiekawy 2A124,70 m²
Projekt domu: TK5ATK5A125,35 m²
Więcej polecanych projektów domów

Odświeżenie fug

[url]https://chemiadoczyszczenia.pl/srodki-czystosci/197-srodek-do-odkamieniania-bacteril-as-1l-8428446017369.html[/url]

Autor: alekswawr, data: 2018-11-16 11:30:12

Co zamiast drewnianego tarasu???

A co myślicie o deskach kompozytowych? Widziałem takie rozwiązania na stronie dobretarasy to nawet bym nie przypuszczał, że to nie drewno jakbym wcześniej nie doczytał. No i odchodzi konieczność impregnowania

Autor: richardo, data: 2018-11-13 23:19:59

Czas trwania budowy

To wszystko to teoria i w teorii może się to sprawdzić. Ale rzeczywistość rządzi się innym prawami. I nie jest tak łatwo zmieścić się w 3 miesiące z budową domu nawet z prefabrykatów. Chyba, że wszystko zlecisz jednej firmie i nie będzie mieć żadnej obsuwy czasowej (a z tym to też różnie bywa). Generalnie na stronie http://pomyslynadom.info/budowa/artykuly/ile-trwa-budowa-domu/, możesz sobie doczytać, od czego jeszcze zależy czas potrzebny na wybudowanie domu i na co zwrócić uwagę planujac budowę.

Autor: Tom55, data: 2018-11-07 20:12:14

Płytki klinkierowe na elewacji

Niedawno dopiero skończyłem robić ściany (kładzenie tynku Foveo Tech). Zastanawiam się czy w przyszłości nie położę klinkieru. Czy można takie płytki naklejać bezpośrednio na otynkowana ścianę? Czy musiałbym skuwać ten tynk (świeżo położony)?

Autor: arnold, data: 2018-10-31 16:53:05

Jaki zlew do kuchni?

Moim zdaniem jest zauważalna różnica, choć przy stalowym jakoś też nie miałam większych problemów z czyszczeniem - może to kwestia wody albo środka do czyszczenia? Pamiętaj też, że kupując zlewozmywak musisz dobrać do niego odpowiednią armaturę kuchenną. Ja ze swojej strony mogę polecić Kludi www.kludi.com/pl/produkty/kuchnia/

Autor: Pani Ola, data: 2018-10-31 12:52:51
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.