O budowaniu dla kobiet … i nie tylko

Autor: Domowy.pl; Data publikacji: 2013-03-12
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Kobiety coraz aktywniej uczestniczą w procesie budowy domu. Kobiety coraz aktywniej uczestniczą w procesie budowy domu.

W najbliższych tygodniach dyskusje o budownictwie zdominują kobiety – tym razem spotkania Akademii Kobiet Budujących SILKA YTONG odbędą się w kilkudziesięciu polskich miastach. Wezmą w nich udział panie, które planują budowę domu i chcą na ten temat wiedzieć wszystko. Panowie zaś mogą skorzystać z oferty targowej, żeby nie czuli się wykluczeni z podejmowania decyzji.

[koniec abstraktu]

To już jest fakt – kobiety chcą budować i nadzwyczaj dobrze im to wychodzi. – Panie są bardziej wymagające i konsekwentne – mówi Zyta Grządziel, Doradca Domowy.pl z Poznania, która poprowadzi pierwsze z kilkudziesięciu spotkań Akademii Kobiet Budujących. – Wiedzą, czego chcą i z determinacją dążą do celu. Perfekcjonizm zaś to cecha bardzo pożądana przy budowie domu. Tutaj nie warto pobłażać i iść na ustępstwa – jeśli ma nam się dobrze mieszkać, trzeba być stanowczym i skrupulatnym w każdym szczególe – dodaje.

Kobiety wychodzą na budowę

Zainteresowanie jesiennymi spotkaniami Akademii było na tyle duże, że tym razem organizatorzy przewidzieli je w aż kilkudziesięciu miastach. W tym tygodniu odbędą się pierwsze z nich – 13 marca w Poznaniu w restauracji „Bez Ogródek” (ul. Murna 3a) oraz 14 marca we Wrocławiu w kawiarni i restauracji „Pod Gryfami” (Rynek 2). Każde z nich rozpoczyna się o godzinie 18.00 i potrwa około 2 godzin. W pierwszej części ekspertka poprowadzi prezentację o tym, jak planować budowę domu, jakimi zasadami się kierować przy wyborze działki i projektu domu, jak przebrnąć przez formalności oraz jak stawić czoło wyznaniom czekającym już na etapie budowy. W drugiej części spotkania panie będą mogły dzielić się swoimi dylematami i zadawać pytania specjalistkom. W Poznaniu prelekcję poprowadzi Zyta Grządziel, Doradca Domowy.pl, zaś we Wrocławiu – Hanna Krzyżosiak, wiceprezeska i ekspertka Domowy.pl. W każdym spotkaniu będą też uczestniczyły przedstawicielki SILKA YTONG.

Wiosenna Akademia Kobiet Budujących odbędzie się w kilkudziesięciu miastach. Wiosenna Akademia Kobiet Budujących odbędzie się w kilkudziesięciu miastach.

Podczas jesiennej edycji Akademii panie pytały m.in. o parametry materiałów budowlanych, o technologie stawiania ścian, o rozwiązania energooszczędne, o systemy grzewcze, o rodzaje wentylacji, przede wszystkim zaś o koszty. Dyskusje toczyły się również wokół projektów domów. Uczestniczki pytały o domy odpowiednie na emeryturę, dla rodzin z małymi dziećmi, o optymalny metraż i plan funkcjonalny. Opowiadały też o problemach, z jakimi borykają się podczas załatwiania formalności – takich jak wysoki poziom wód gruntowych w województwie pomorskim, tereny z osuwiskami w powiecie krakowskim, działki na terenie zalewowym w okolicy Wrocławia czy bardzo rozbieżne kosztorysy od wykonawców w Warszawie. – Uczestniczki były zdeterminowane, żeby dowiedzieć się jak najwięcej o formalnościach, materiałach, technologiach i najlepszych rozwiązaniach – mówi Hanna Krzyżosiak, wiceprezeska i ekspertka Domowy.pl. - Panie stawiają na jakość, solidność i energooszczędność i nie pozwolą, aby ich domy powstały byle jak i byle z czego. Są nawet gotowe na to, aby przyjeżdżać na budowę i osobiście doglądać prac. Dom jest dla nich przede wszystkim inwestycją w szczęśliwą, żyjącą w wygodnych i zdrowych warunkach rodzinę, zrobią więc wszystko, aby temu zadaniu sprostać jak najlepiej – dodaje.

Spotkania Akademii są bezpłatne, należy tylko dokonać zgłoszenia obecności za pośrednictwem formularza na stronie:

 http://kalendarz-wydarzen.budowane.pl/imprezy/akademia-kobiet-budujacych

Panów zapraszamy na targi

Przy tak dużej aktywności kobiet na polu budowlanym panowie mogą czuć się nieco pomijani przy podejmowaniu istotnych decyzji. Aby nie zostawali w tyle za swoimi parterkami z zasobem wiedzy i rozeznaniem w nowoczesnych technologiach, mogą skorzystać z oferty targowej. Wstęp na targi budowlane mają nie tylko panie! Doradcy Domowy.pl służą wszystkim inwestorom fachową poradą dotyczącą każdego etapu procesu budowlanego. Podczas nadchodzącego weekendu (16.-17.03) będzie można skorzystać z ich pomocy podczas targów budowlanych LUBDOM w Lublinie (ul. Dworcowa 11) i Podkarpackich Targów Budownictwa, Wyposażenia Wnętrz i Ogrodów w Rzeszowie (ul. PCK 2/24). – W naszym regionie inwestorzy kluczowy nacisk kładą na oszczędności – mówi Artur Kupczak, Doradca Domowy.pl z Lublina, który będzie doradzał inwestorom w nadchodzący weekend. – Na naszym stoisku będzie można się m.in. dowiedzieć, jak rozsądnie planować budżet związany z inwestycją oraz jakie wybierać rozwiązania, żeby dom był tani w budowie i eksploatacji – dodaje.

Oprócz eksperckiej porady i kompletu pomocnych materiałów, dla uczestników targów przewidzieliśmy niespodziankę – możliwość udziału w konkursie, w którym główną nagrodą jest projekt domu o wartości do 3 000 zł. Szczegóły konkursu u Doradców Domowy.pl podczas spotkań targowych.

Wszystkich planujących budowę domu zapaszmy do uczestnictwa w bogatej ofercie wiosennych spotkań – i tych wyłącznie kobiecych, i tych przeznaczonych również dla panów!

 

Projekt domu: TK88TK8864,04 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: GajaGaja68,45 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Mikro EkoMikro Eko69,00 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: GaliaGalia75,04 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Mak 2 (CE)Mak 2 (CE)75,26 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: TK109TK10978,80 m²
Projekt domu: DinoDino78,80 m²
Promocja! Niższa cena!
Więcej polecanych projektów domów

Drzwi wewnętrzne

Jakie macie u siebie drzwi wewnętrzne i czym kierowaliście się podczas ich wyboru?

Autor: Adeli, data: 2019-02-23 11:32:07

Ścianka działowa

Najlepsza byłaby użyć płyt gipsowo-kartonowych. Potem zaszpachlować Acryl Putzem no i pokryć jakimś kolorem ścian. Tak byłoby zdecydowanie najłatwiej. A cegła to produkt raczej ozdobny, ale jeśli faktycznie masz trochę tego materiału do wykorzystania, to nie widzę przeszkód.

Autor: arnold, data: 2019-02-17 17:23:43

Wysokość wanny

Wydaje mi się ,że 45 cm to dość standardowy wymiar. Poprzeglądaj sobie sklepy internetowe. Ja tak kupiłam wannę o 200 złoty mniej. Niby nic ale grosz do grosza. Tutaj masz moją "zdobycz"-https://in360.pl/lazienka.html . Myśle ,że im wyższa, tym później będą większe problemy z wychodzeniem z niej

Autor: kasia lis, data: 2019-02-12 21:37:51

dobra firma wynajmująca sprzęt budowlany

Jeśli chodzi o maszyny budowlane drogowe to mogę polecić firmę Bellator MB. Od jakiegoś czasu już z nimi współpracujemy, a ostatnio wypożyczaliśmy od nich podajnik mas bitumicznych. Mają maszyny czołowych producentów w bardzo dobrym stanie - zadbane, sprawne i w dobrej cenie. Firma godna polecenia.

Autor: BobiBud, data: 2019-02-01 12:02:59

Kocioł na paliwo czy na węgiel?

Myślałem kiedyś o pompie ciepła, ale dla mnie okazała sie za droga. Dlatego zdecydowałem się na ogrzewanie gazowe. Kupiłem wysokiej jakości kocioł, oczywiście kondensacyjny (dokładnie firmy Bongioanni model Play),, który jest niewielkich wymiarów, bardzo nowoczesny i wydajny. Przy ogrzewaniu dobrze ocieplonego domu (a właśnie taki mam), koszty są niewielkie. A trzeba powiedzieć, że ogrzewanie gazem jest bardzo wygodne.

Autor: BobiBud, data: 2019-02-01 12:01:10
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.