O czym mówią wrocławskie inwestorki

Autor: Domowy.pl; Data publikacji: 2012-10-17
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Panie budujące z Wrocławia spotkały się w kawiarni Speakeasy. Panie budujące z Wrocławia spotkały się w kawiarni Speakeasy.

Wczoraj w kawiarni Speakeasy spotkały się budujące panie z powiatu wrocławskiego, żeby porozmawiać o swoich domach i dowiedzieć się więcej, jak i z czego budować. Było to już czwarte spotkanie obecnej edycji „Akademii kobiet budujących SILKA YTONG”. Podobne odbyły się w Gdańsku, Poznaniu i Warszawie. Panie jak zwykle były dociekliwe i pytały o różne kwestie budowlane.

[koniec abstraktu]

Spotkanie tradycyjnie już przyciągnęło panie w różnym wieku, połączone jednak jednym wspólnym marzeniem: o budowie własnego domu. I to budowie solidnej, zgodnej z nowoczesnym standardami, energooszczędnej. Coraz mniej dziwi, że to właśnie kobiety załatwiają większość formalności związanych z prowadzeniem domowej inwestycji i chcą ją ogarniać od „a” do „z” – uzbrojone w pełną wiedzę na temat parametrów materiałów, zastosowanych technologii i rozwiązań konstrukcyjnych. Wbrew temu, czego niektórzy mogliby się spodziewać po kobiecych dyskusjach, bynajmniej nie rozmawiano o tym, jaki kolor płytek wybrać do kuchni i jakie zasłony zaplanować w salonie. Panie chciały natomiast wiedzieć, jaki jest współczynnik przenikania ciepła „U” poszczególnych materiałów, ile kosztuje wentylacja z rekuperacją, czy do łączenia elementów w systemie SILKA YTONG konieczna jest pianka, czy do ocieplenia wybrać styropian, czy wełnę. Kierując się troską o możliwie największy komfort użytkowania domów, panie pytały o detale, które pewnie umknęłyby niejednemu mężczyźnie, jak na przykład, kiedy zainstalować moskitiery przy oknach. Pytanie bardzo zasadne – bo jak radziły ekspertki, montaż takich elementów jak rolety zewnętrzne czy właśnie moskitiery, warto przewidzieć jeszcze na etapie projektu, ze względu na dodatkowe rozwiązania konstrukcyjne, jakie trzeba będzie zastosować podczas budowy.

Na pytania inwestorek odpowiadały ekspertki Domowy.pl i Xelli. Na pytania inwestorek odpowiadały ekspertki Domowy.pl i Xelli.

-Stale rosnąca aktywność pań w dziedzinie budowania jest faktem, który potwierdziło również wrocławskie spotkanie –mówi Hanna Krzyżosiak, Wiceprezeska i Ekspertka Domowy.pl, która poprowadziła część prezentacyjną i odpowiadała na pytania inwestorek. –Panie chcą wiedzieć jak najwięcej, mając świadomość, że budowa domu jest zazwyczaj inwestycją na całe życie. Dlatego podchodzą do niej rzetelnie i zapobiegliwie i chcą możliwie jak najlepiej przygotować się do całego procesu – dodaje.

Dzisiaj (17.10) zapraszamy panie budujące z Krakowa do kawiarni Cafe Szafe (ul. Felicjanek 10) na godz. 18.00 – w programie jak zwykle kobiece rozmowy o budowaniu przy kawie i ciastku.

 

 

Projekt domu: Armanda XS BisArmanda XS Bis100,64 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: KwadraKwadra103,30 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: TK200GTK200G103,59 m²
Projekt domu: TK201G2TK201G2103,59 m²
Projekt domu: TK200TK200103,66 m²
Projekt domu: HomeKONCEPT-38HomeKONCEPT-38105,64 m²
Więcej polecanych projektów domów

BIAŁA ELEWACJA - jaki wybrać tynk

A miał ktoś doświadczenie z połączeniem klasycznej elewacji z takim kamieniem jak tu: https://completehome.pl/media/photos/342285603509520166.jpeg. Nie jest to problematyczne potem?

Autor: bartezz, data: 2019-03-15 13:43:49

Wybór - drzwi wejściowe

Sprawdź markety budowlane. Niektóre akurat mają całkiem sporo ofertę w tym zakresie.

Autor: michael, data: 2019-03-08 21:24:52

TYNK NA ELEWACJĘ

Tynk - najlepiej cienkowarstwowy, a z tych najlepiej silikonowy. Ja mam system FT TN30 i super - jest czysta, gładka elewacja w takim kolorze, w jakim była na początku. Technologie się zmieniają, również w fasadach i polecam korzystać z tych nowszych, a zarazem sprawdzonych.

Autor: arnold, data: 2019-02-26 18:34:18

Drzwi wewnętrzne

Dla mnie najważniejsza sprawą, było by drzwi były z prawdziwego drewna. Nie chodzi tylko o to, że takie drzwi po prostu mi się najlepiej podobają, ale także o to, że przy wykańczaniu domu postawiliśmy na naturalne materiały, przyjazne człowiekowi. Dokładnie przejrzeliśmy ofertę kilku (a może nawet kilkunastu) firm oferujących takie drzwi i wybór padł na firmę Styl Drzewa. Drzwi są eleganckie, solidne wykonane i co najważniejsz są to dębowe drzwi z najwyższej jakości drewna pomalowane bezpiecznym dla zdrowia lakierem.

Autor: Enieli, data: 2019-02-24 20:07:48

salon płytki czy panele

Jak się ma pieniądze, to pewnie, że drewno wygląda najlepiej. A jak się nie chce wydawać nie wiadomo ile, to lepiej postawić na panele. Tym bardziej, że dobra podłoga to nie tylko to co widać, ale trzeba także pamiętać o położeniu dobrego podkładu, który zapewni komfort chodzenia. My mamy u siebie panele, a pod nimi pianomat, a dokładnie pianowood firmy Organika. Ma tą zaletę, że jest materiałem o dużej gęstości, co wpływa na lepsze wygłuszanie dźwięków i na to, że świetnie wyrównuje drobne nierówności podłoża . Poza tym dobrze dociepla podłogę - i powiem że różnicę naprawdę czuć.

Autor: Enieli, data: 2019-02-24 20:03:40
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.