O czym mówią wrocławskie inwestorki

Autor: Domowy.pl; Data publikacji: 2012-10-17
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Panie budujące z Wrocławia spotkały się w kawiarni Speakeasy. Panie budujące z Wrocławia spotkały się w kawiarni Speakeasy.

Wczoraj w kawiarni Speakeasy spotkały się budujące panie z powiatu wrocławskiego, żeby porozmawiać o swoich domach i dowiedzieć się więcej, jak i z czego budować. Było to już czwarte spotkanie obecnej edycji „Akademii kobiet budujących SILKA YTONG”. Podobne odbyły się w Gdańsku, Poznaniu i Warszawie. Panie jak zwykle były dociekliwe i pytały o różne kwestie budowlane.

[koniec abstraktu]

Spotkanie tradycyjnie już przyciągnęło panie w różnym wieku, połączone jednak jednym wspólnym marzeniem: o budowie własnego domu. I to budowie solidnej, zgodnej z nowoczesnym standardami, energooszczędnej. Coraz mniej dziwi, że to właśnie kobiety załatwiają większość formalności związanych z prowadzeniem domowej inwestycji i chcą ją ogarniać od „a” do „z” – uzbrojone w pełną wiedzę na temat parametrów materiałów, zastosowanych technologii i rozwiązań konstrukcyjnych. Wbrew temu, czego niektórzy mogliby się spodziewać po kobiecych dyskusjach, bynajmniej nie rozmawiano o tym, jaki kolor płytek wybrać do kuchni i jakie zasłony zaplanować w salonie. Panie chciały natomiast wiedzieć, jaki jest współczynnik przenikania ciepła „U” poszczególnych materiałów, ile kosztuje wentylacja z rekuperacją, czy do łączenia elementów w systemie SILKA YTONG konieczna jest pianka, czy do ocieplenia wybrać styropian, czy wełnę. Kierując się troską o możliwie największy komfort użytkowania domów, panie pytały o detale, które pewnie umknęłyby niejednemu mężczyźnie, jak na przykład, kiedy zainstalować moskitiery przy oknach. Pytanie bardzo zasadne – bo jak radziły ekspertki, montaż takich elementów jak rolety zewnętrzne czy właśnie moskitiery, warto przewidzieć jeszcze na etapie projektu, ze względu na dodatkowe rozwiązania konstrukcyjne, jakie trzeba będzie zastosować podczas budowy.

Na pytania inwestorek odpowiadały ekspertki Domowy.pl i Xelli. Na pytania inwestorek odpowiadały ekspertki Domowy.pl i Xelli.

-Stale rosnąca aktywność pań w dziedzinie budowania jest faktem, który potwierdziło również wrocławskie spotkanie –mówi Hanna Krzyżosiak, Wiceprezeska i Ekspertka Domowy.pl, która poprowadziła część prezentacyjną i odpowiadała na pytania inwestorek. –Panie chcą wiedzieć jak najwięcej, mając świadomość, że budowa domu jest zazwyczaj inwestycją na całe życie. Dlatego podchodzą do niej rzetelnie i zapobiegliwie i chcą możliwie jak najlepiej przygotować się do całego procesu – dodaje.

Dzisiaj (17.10) zapraszamy panie budujące z Krakowa do kawiarni Cafe Szafe (ul. Felicjanek 10) na godz. 18.00 – w programie jak zwykle kobiece rozmowy o budowaniu przy kawie i ciastku.

 

 

Projekt domu: KaroKaro188,00 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: HomeKONCEPT-37HomeKONCEPT-37191,08 m²
Projekt domu: Goran 3Goran 3191,08 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: HomeKONCEPT-19HomeKONCEPT-19195,13 m²
Projekt domu: Das Haus IIDas Haus II200,00 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: HomeKONCEPT-29HomeKONCEPT-29201,10 m²
Projekt domu: TK35TK35201,76 m²
Więcej polecanych projektów domów

Mały ogród

Osobiście użyłem żywotnika olbrzymiego (szczególnie przy drzwiach). Wcześniej skorzystałem z porady eksperta na http://www.zgarden.pl/ Jestem zadowolony i mam nadzieję, że może tamtejsi eksperci coś panu doradzą.

Autor: mitronas, data: 2018-03-15 11:14:44

KOMINEK W MIESZKANIU

Montując kominek, czy kozę trzeba zadbać o bezpieczeństwo p-poż. Bez dobrego sznura uszczelniającego się na pewno nie obejdziecie. Bardzo dobre jakościowo i w przystępnej cenie ma takie sznury firma Protectro - http://dylatacjeppoz.pl/. Warto o tym pomyśleć wcześniej, żeby montaż przebiegł bez problemu i aby można było bezpiecznie używać kominek.

Autor: Tom55, data: 2018-03-03 22:04:44

Projekt wnętrz

Tyle samo ile kosztuje kupno mieszkania:) Wszystko zależy od tego jaki metraż, jakie masz wymagania i jaką firmę zatrudnisz. Przedzwoń sobie do kilku firm (jak jesteś z Krakowa lub okolic to koniecznie zadzwoń do http://intellio.pl/kontakt-krakow/), porozmawiaj. Powiedz czego oczekujesz i niech ci powiedzą przybliżoną cenę za projekt. Inaczej trudno powiedzieć jakiego rzędu będzie to kwota.

Autor: Tom55, data: 2018-03-03 22:00:23

Pomysły na sufit podwieszany:))))

Jeśli chodzi o sufity podwieszane, to polecam sobie obejrzeć na stronie http://blog.barwasystem.pl/, jak takie sufity, robi jedna z lepszych firm na polskim rynku. Widziałem już kilka ich realizacji na żywo, a jeszcze więcej na zdjęciach i zawsze jestem pod wrażeniem i estetyki wykonania i funkcjonalności. Robią oni duże projekty, i warto sobie popatrzeć, jak to powinno wyglądać.

Autor: Tom55, data: 2018-03-03 21:57:03

Zmiana ogrzewania - co tańsze?

Racja, pompa ciepła to dobry pomysł na ekologiczne ogrzewanie domu. Zobacz sobie ofertę firmy http://dimplex.pl/, bo jest kilka rodzajów pomp (gruntowa, powietrzna) i zanim się zdecydujesz na konkretny rodzaj i model, warto poczytać i popytać fachowców. Dobór pompy nie jest taki łatwy i zależy od wielu czynników, więc najlepiej całość zlecić solidnej firmie.

Autor: Tom55, data: 2018-03-03 21:50:43
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Zamów bezpłatny poradnik - 5 prostych kroków do wyboru projektu domu
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Acero Frame - konstrukcje stalowe
PSB Dom Nowoczesny
Projekty domów małe i tanie w budowie
Projekty domów nowoczesnych
Amadu
Azuko
Decorations&Design
Roben
Fakro
Polskie Składy Budowlane
Acero Frame
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.