O czym mówią wrocławskie inwestorki

Autor: Domowy.pl; Data publikacji: 2012-10-17
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Panie budujące z Wrocławia spotkały się w kawiarni Speakeasy. Panie budujące z Wrocławia spotkały się w kawiarni Speakeasy.

Wczoraj w kawiarni Speakeasy spotkały się budujące panie z powiatu wrocławskiego, żeby porozmawiać o swoich domach i dowiedzieć się więcej, jak i z czego budować. Było to już czwarte spotkanie obecnej edycji „Akademii kobiet budujących SILKA YTONG”. Podobne odbyły się w Gdańsku, Poznaniu i Warszawie. Panie jak zwykle były dociekliwe i pytały o różne kwestie budowlane.

[koniec abstraktu]

Spotkanie tradycyjnie już przyciągnęło panie w różnym wieku, połączone jednak jednym wspólnym marzeniem: o budowie własnego domu. I to budowie solidnej, zgodnej z nowoczesnym standardami, energooszczędnej. Coraz mniej dziwi, że to właśnie kobiety załatwiają większość formalności związanych z prowadzeniem domowej inwestycji i chcą ją ogarniać od „a” do „z” – uzbrojone w pełną wiedzę na temat parametrów materiałów, zastosowanych technologii i rozwiązań konstrukcyjnych. Wbrew temu, czego niektórzy mogliby się spodziewać po kobiecych dyskusjach, bynajmniej nie rozmawiano o tym, jaki kolor płytek wybrać do kuchni i jakie zasłony zaplanować w salonie. Panie chciały natomiast wiedzieć, jaki jest współczynnik przenikania ciepła „U” poszczególnych materiałów, ile kosztuje wentylacja z rekuperacją, czy do łączenia elementów w systemie SILKA YTONG konieczna jest pianka, czy do ocieplenia wybrać styropian, czy wełnę. Kierując się troską o możliwie największy komfort użytkowania domów, panie pytały o detale, które pewnie umknęłyby niejednemu mężczyźnie, jak na przykład, kiedy zainstalować moskitiery przy oknach. Pytanie bardzo zasadne – bo jak radziły ekspertki, montaż takich elementów jak rolety zewnętrzne czy właśnie moskitiery, warto przewidzieć jeszcze na etapie projektu, ze względu na dodatkowe rozwiązania konstrukcyjne, jakie trzeba będzie zastosować podczas budowy.

Na pytania inwestorek odpowiadały ekspertki Domowy.pl i Xelli. Na pytania inwestorek odpowiadały ekspertki Domowy.pl i Xelli.

-Stale rosnąca aktywność pań w dziedzinie budowania jest faktem, który potwierdziło również wrocławskie spotkanie –mówi Hanna Krzyżosiak, Wiceprezeska i Ekspertka Domowy.pl, która poprowadziła część prezentacyjną i odpowiadała na pytania inwestorek. –Panie chcą wiedzieć jak najwięcej, mając świadomość, że budowa domu jest zazwyczaj inwestycją na całe życie. Dlatego podchodzą do niej rzetelnie i zapobiegliwie i chcą możliwie jak najlepiej przygotować się do całego procesu – dodaje.

Dzisiaj (17.10) zapraszamy panie budujące z Krakowa do kawiarni Cafe Szafe (ul. Felicjanek 10) na godz. 18.00 – w programie jak zwykle kobiece rozmowy o budowaniu przy kawie i ciastku.

 

 

Więcej polecanych projektów domów

Płytki klinkierowe na elewacji

Klinkier się fajnie sprawuje w połączeniu z ładnym tynkiem. Ja mam akurat z King Klinker (chawlę sobie). Miałem bardzo dobrego fachowca, który ogarnął temat montażu. Fasada ma 2 lata i wygląda barzdo świeżo

Autor: filipmaks, data: 2018-06-01 13:12:00

Wybór projektu domu jednorodzinnego.

Moim zdaniem, a przynajmniej my się tym kierowaliśmy podczas wyboru projektu i budowy to oddzielenie w domu części dziennej od częsci sypialnej, mamy dwoje dośc małych jeszcze dzieci, które moga hałasowac i bałaganić ile wlezie, ale jak idziemy do częsci sypialnej to tam jest wszystko jasne - cisza, spokój, odpoczynek. Skusiliśmy się też na rozbudowany, przylegający garaż z kotłownią, oraz jeszcze jednym pomieszczeniem gospodarczym, które znajduje sięteż w garażu służącym za miejsce spoczynku dla weków, przetworów, ziemniaków i innych zakupów, które przenosimy prosto z garażu :). W pomieszczeniu gospodarczym mamy też pralkę, więc cały bałagan nazwijmy to - siedzi w garażu :). Projekt kupowaliśmy na pracownia-projekty.pl i nie wprowadzaliśmy żadnych zmian :) Mamy 4 sypialnie, w tym niewielki ale przytulny pokój gościnny, dwie łazienki - jedna w częsci dziennej, druga w części sypialnej - tutaj wanna, prysznic. Część sypialna znajduje się na takim jakby półpiętrze nad garażem, który jest odrobine schowany w ziemi. Dom jest na tyle długi, że zasłania cały tył podrórka, więc z ulicy nie widać kto i co tam robi, bez montowania nie wiadomo jak zabudowanej bramy i ogrodzenia :)

Autor: lukaszlukasz, data: 2018-06-01 12:54:54

Ogrzewnie domu kominkiem

Ja na waszym miejscu nie bawiłbym się ani w ogrzewanie samym kominkiem, ani w żadne inne kotły na paliwa stałe. Już niedługo wchodzi w życie ustawa antysmogowa i moim zdaniem nie sensu pchać się w takie systemy ogrzewania domu. Lepiej się zastanowić nad montażem pompy ciepła. Poczytajcie sobie na stronie firmy, która zajmuje się montażem pomp od lat - http://dimplex.pl/, jakie taka pompa daje możliwości i korzyści. Obecnie nie ma lepszego, bardziej ekonomicznego czy ekologicznego systemu.

Autor: Tom55, data: 2018-05-29 19:52:47

Kocioł na paliwo czy na węgiel?

Jeśli ma się dostęp do gazu to najlepszą opcją jest kocioł gazowy. Dobry kocioł, polskiej firmy http://termet.com.pl/, można kupić w bardzo dobrej cenie. Z montażem też nie ma problemów, bo w całej Polsce jest dużo instalatorów, którzy mają potrzebne uprawnienia. A w dodatku ogrzewanie gazowe jest ekologiczne i bardzo wygodne. Nie trzeba przy nim praktycznie nic robić.

Autor: Enieli, data: 2018-05-29 19:47:48

Zmiana ogrzewania - co tańsze?

Pompa ciepła może i fajna - ale dość droga opcja (chodzi mi oczywiście o sam koszt zakupu pompy). Jeśli natomiast ma się dostęp do gazu to najlepszą opcją jest kocioł gazowy. Dobry kocioł, polskiej firmy http://termet.com.pl/, można kupić w bardzo dobrej cenie. Z montażem też nie ma problemów, bo w całej Polsce jest dużo instalatorów, którzy mają potrzebne uprawnienia. A ogrzewanie gazowe podobnie jak pompa ciepłą jest ekologiczne i bardzo wygodne.

Autor: Enieli, data: 2018-05-29 19:45:04
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Zamów bezpłatny poradnik - 5 prostych kroków do wyboru projektu domu
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Projekty domów małe i tanie w budowie
Projekty domów nowoczesnych
Amadu
Azuko
Decorations&Design
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.