O czym mówią wrocławskie inwestorki

Autor: Domowy.pl; Data publikacji: 2012-10-17
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Panie budujące z Wrocławia spotkały się w kawiarni Speakeasy. Panie budujące z Wrocławia spotkały się w kawiarni Speakeasy.

Wczoraj w kawiarni Speakeasy spotkały się budujące panie z powiatu wrocławskiego, żeby porozmawiać o swoich domach i dowiedzieć się więcej, jak i z czego budować. Było to już czwarte spotkanie obecnej edycji „Akademii kobiet budujących SILKA YTONG”. Podobne odbyły się w Gdańsku, Poznaniu i Warszawie. Panie jak zwykle były dociekliwe i pytały o różne kwestie budowlane.

[koniec abstraktu]

Spotkanie tradycyjnie już przyciągnęło panie w różnym wieku, połączone jednak jednym wspólnym marzeniem: o budowie własnego domu. I to budowie solidnej, zgodnej z nowoczesnym standardami, energooszczędnej. Coraz mniej dziwi, że to właśnie kobiety załatwiają większość formalności związanych z prowadzeniem domowej inwestycji i chcą ją ogarniać od „a” do „z” – uzbrojone w pełną wiedzę na temat parametrów materiałów, zastosowanych technologii i rozwiązań konstrukcyjnych. Wbrew temu, czego niektórzy mogliby się spodziewać po kobiecych dyskusjach, bynajmniej nie rozmawiano o tym, jaki kolor płytek wybrać do kuchni i jakie zasłony zaplanować w salonie. Panie chciały natomiast wiedzieć, jaki jest współczynnik przenikania ciepła „U” poszczególnych materiałów, ile kosztuje wentylacja z rekuperacją, czy do łączenia elementów w systemie SILKA YTONG konieczna jest pianka, czy do ocieplenia wybrać styropian, czy wełnę. Kierując się troską o możliwie największy komfort użytkowania domów, panie pytały o detale, które pewnie umknęłyby niejednemu mężczyźnie, jak na przykład, kiedy zainstalować moskitiery przy oknach. Pytanie bardzo zasadne – bo jak radziły ekspertki, montaż takich elementów jak rolety zewnętrzne czy właśnie moskitiery, warto przewidzieć jeszcze na etapie projektu, ze względu na dodatkowe rozwiązania konstrukcyjne, jakie trzeba będzie zastosować podczas budowy.

Na pytania inwestorek odpowiadały ekspertki Domowy.pl i Xelli. Na pytania inwestorek odpowiadały ekspertki Domowy.pl i Xelli.

-Stale rosnąca aktywność pań w dziedzinie budowania jest faktem, który potwierdziło również wrocławskie spotkanie –mówi Hanna Krzyżosiak, Wiceprezeska i Ekspertka Domowy.pl, która poprowadziła część prezentacyjną i odpowiadała na pytania inwestorek. –Panie chcą wiedzieć jak najwięcej, mając świadomość, że budowa domu jest zazwyczaj inwestycją na całe życie. Dlatego podchodzą do niej rzetelnie i zapobiegliwie i chcą możliwie jak najlepiej przygotować się do całego procesu – dodaje.

Dzisiaj (17.10) zapraszamy panie budujące z Krakowa do kawiarni Cafe Szafe (ul. Felicjanek 10) na godz. 18.00 – w programie jak zwykle kobiece rozmowy o budowaniu przy kawie i ciastku.

 

 

Więcej polecanych projektów domów

Charakterystyka energetyczna a projekt budowlany

Witam, Mam pytanie dotyczące charakterystyki energetycznej budynku i pozwolenia na budowę. Jak to w praktyce wygląda, gdy składamy projekt budowlany z załączoną charakterystyką? Dokładnie chodzi mi o przypadek gdy mamy już zrobiony projekt budowlany, do którego robimy dopiero charakterystykę i w której nie wychodzi wskaźnik EP. I co wtedy zrobić? Czy projekt z taką charakterystyką zostanie przyjęty w urzędzie czy może zostanie odrzucony? Sprawa dotyczy budynku produkcyjnego/magazynowego/technologicznego, gdzie nie będą przebywać ludzie . Ogrzewanie i cwu - elektryczne. W przypadku przebudowy wystarczy spełnić izolacyjność przegród, a dla nowego budynku dodatkowo EP. Czy można uzasadnić wysokie EP brakiem możliwości zastosowania innego sposobu ogrzewania i przygotowania c.w.u.? Co zrobić w takiej sytuacji z projektem budowlanym.

Autor: grzegorz32f, data: 2018-12-11 13:50:12

Mały ogród

Wiele inspiracji Ja osobiście znajduje na https://www.zgarden.pl/ ogromny wybór roślin i krzewów. Roślin różnego rodzaju - warto czerpać inspiracje. Wysokiej jakości sadzonki mocno ukorzenione to kolejny atut.

Autor: milajola, data: 2018-11-27 08:18:47

Przygotowanie ścian do malowania

Jedno pomieszczenie na weekend to dużo, jeszcze zależy jakiej są to wielkości pomieszczenia. Jeśli chcesz mieć pewność mocnego krycia za pierwszym razem to polecam specjalne farby przystosowane pod takie oczekiwania - chodzi o Magnat Latex Matt - wykończenie matowe i jednowarstwoe.

Autor: arnold, data: 2018-11-26 18:06:48

Odświeżenie fug

[url]https://chemiadoczyszczenia.pl/srodki-czystosci/197-srodek-do-odkamieniania-bacteril-as-1l-8428446017369.html[/url]

Autor: alekswawr, data: 2018-11-16 11:30:12

Co zamiast drewnianego tarasu???

A co myślicie o deskach kompozytowych? Widziałem takie rozwiązania na stronie dobretarasy to nawet bym nie przypuszczał, że to nie drewno jakbym wcześniej nie doczytał. No i odchodzi konieczność impregnowania

Autor: richardo, data: 2018-11-13 23:19:59
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.