Ogłaszamy wyniki konkursu Dom i jego wnętrza

Autor: Domowy.pl; Data publikacji: 2012-01-20
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Konkurs Dom i jego wnętrza rozwiązany - poznajmy nagrodzone osoby

Z ogromną przyjemnością informujemy o rozstrzygnięciu konkursu Dom i jego wnętrza i wyłonieniu zwycięskich prac. W czasie jego trwania dzielili się Państwo z nami swoimi marzeniami, dziś my z radością dzielimy się wiadomością o przyznaniu nagród wybranym osobom!

[koniec abstraktu]

Konkurs trwał miesiąc – od 16 grudnia 2011 r. do 15 stycznia br. Patronat prasowy nad nim objął magazyn Dom & Wnętrze, sponsorami nagród o łącznej wartości 20 000 zł zostały firmy: Rőben Polska, Dekoria.pl, BoConcept, Drzwi.pl, a także organizator konkursu – portal domowy.pl. W czasie jego trwania prezentowane były podstawowe zasady projektowania wnętrz i po dwie przykładowe aranżacje wybranych pomieszczeń: salonu, jadalni, gabinetu, łazienki i sypialni. Zadaniem uczestników było wykazanie różnic pomiędzy parami aranżacji, a także opisanie wymarzonego wnętrza domu.

W regulaminowym terminie na konkurs napłynęło 137 prac. Jury oceniało ich merytoryczną zawartość, zgodność z zasadami konkursu i formalnymi wymogami.

Z przyjemnością informujemy, że spośród zakwalifikowanych do finału prac wybranych zostało pięć najwyżej ocenionych przez jury, których autorkom (bo to panie wystawiły najsilniejszą reprezentację) przyznano nagrody – vouchery ufundowane przez sponsorów. 

A oto wyniki:

1. Nagrodę o wartości 5 000 zł do wykorzystania na produkty sygnowane marką Dekoria otrzymuje pani Ewelina Jaroszczuk z Torunia, która jako wymarzone wnętrze wskazała swoje mieszkanie urządzone zgodnie z wyznawaną zasadą: „W aranżacji wnętrz ważna jest estetyka, funkcjonalność, indywidualizm i komfort. (…) W wystroju (…) stawiam na elementy dekoracyjne, które nadają niepowtarzalny charakter wnętrzom”;

2. Nagroda o wartości 5 000 zł ufundowana przez firmę Rőben Polska do wykorzystania na płytki lub cegły klinkierowe została przyznana pani Iwonie Kindze Matrac z Jaworzna, która do opisu wymarzonego wnętrza wybrała pomieszczenia należące do projektu Adonis autorstwa pracowni Domena i „zaaranżowała” je używając produktów z oferty sponsorów;

3. Nagrodę o wartości 4 000 zł do wykorzystania na meble BoConcept przyznano pani Paulinie Sawickiej z Legnicy, która w wymarzonym wnętrzu na pierwszym miejscu stawia salon – strefę, „(…) gdzie będzie tętnić życie rodziny. W nim mam zamiar odpoczywać z dziećmi i mężem, spotykać się z przyjaciółmi czy dalszą rodziną. (…) Zamierzam zestawić ze sobą zabytkowe meble z elementami designerskimi. To takie łączenie pokoleń o skrajnych przekonaniach. W (…) salonie chcę podkreślić (…) swoją niezależność i wolność wyboru”;

4. Nagroda o wartości 3 000 zł na asortyment wskazany przez firmę Drzwi.pl trafi do pani Marzeny Krajewskiej z Warszawy, która w opisie wymarzonego wnętrza powołała się na cytat autorstwa Antoine’a de Saint-Exupéry'ego: „Nie możemy kochać domu, który nie ma swego oblicza i w którym kroki są pozbawione sensu”. Laureatka jako najistotniejsze elementy aranżacji salonu, uznanego za najważniejszy w domu, wskazała kolory ścian, rodzaj podłogi, kominek będący według autorki „podstawą przytulnego i klimatycznego salonu” i ulubiony mebel – komodę w stylu prowansalskim, „która wprowadzi nostalgiczną elegancję”;

5. Nagrodę o wartości 3 000 zł do wykorzystania na projekt domu lub wnętrza z oferty wskazanej przez portal domowy.pl otrzyma pani Katarzyna Makuch z Głowienki. Laureatka z dużym zaangażowaniem, dbałością o szczegóły i niezwykle malowniczo opisała wnętrza swojego wyśnionego, idealnego dla rodziny domu.

Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy, uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, zaangażowanie i otwartość. Wszystkim Państwu życzymy spełnienia marzeń i nieustającej radości z tych już zrealizowanych!

 

Więcej polecanych projektów domów

Płytki klinkierowe na elewacji

Klinkier się fajnie sprawuje w połączeniu z ładnym tynkiem. Ja mam akurat z King Klinker (chawlę sobie). Miałem bardzo dobrego fachowca, który ogarnął temat montażu. Fasada ma 2 lata i wygląda barzdo świeżo

Autor: filipmaks, data: 2018-06-01 13:12:00

Wybór projektu domu jednorodzinnego.

Moim zdaniem, a przynajmniej my się tym kierowaliśmy podczas wyboru projektu i budowy to oddzielenie w domu części dziennej od częsci sypialnej, mamy dwoje dośc małych jeszcze dzieci, które moga hałasowac i bałaganić ile wlezie, ale jak idziemy do częsci sypialnej to tam jest wszystko jasne - cisza, spokój, odpoczynek. Skusiliśmy się też na rozbudowany, przylegający garaż z kotłownią, oraz jeszcze jednym pomieszczeniem gospodarczym, które znajduje sięteż w garażu służącym za miejsce spoczynku dla weków, przetworów, ziemniaków i innych zakupów, które przenosimy prosto z garażu :). W pomieszczeniu gospodarczym mamy też pralkę, więc cały bałagan nazwijmy to - siedzi w garażu :). Projekt kupowaliśmy na pracownia-projekty.pl i nie wprowadzaliśmy żadnych zmian :) Mamy 4 sypialnie, w tym niewielki ale przytulny pokój gościnny, dwie łazienki - jedna w częsci dziennej, druga w części sypialnej - tutaj wanna, prysznic. Część sypialna znajduje się na takim jakby półpiętrze nad garażem, który jest odrobine schowany w ziemi. Dom jest na tyle długi, że zasłania cały tył podrórka, więc z ulicy nie widać kto i co tam robi, bez montowania nie wiadomo jak zabudowanej bramy i ogrodzenia :)

Autor: lukaszlukasz, data: 2018-06-01 12:54:54

Ogrzewnie domu kominkiem

Ja na waszym miejscu nie bawiłbym się ani w ogrzewanie samym kominkiem, ani w żadne inne kotły na paliwa stałe. Już niedługo wchodzi w życie ustawa antysmogowa i moim zdaniem nie sensu pchać się w takie systemy ogrzewania domu. Lepiej się zastanowić nad montażem pompy ciepła. Poczytajcie sobie na stronie firmy, która zajmuje się montażem pomp od lat - http://dimplex.pl/, jakie taka pompa daje możliwości i korzyści. Obecnie nie ma lepszego, bardziej ekonomicznego czy ekologicznego systemu.

Autor: Tom55, data: 2018-05-29 19:52:47

Kocioł na paliwo czy na węgiel?

Jeśli ma się dostęp do gazu to najlepszą opcją jest kocioł gazowy. Dobry kocioł, polskiej firmy http://termet.com.pl/, można kupić w bardzo dobrej cenie. Z montażem też nie ma problemów, bo w całej Polsce jest dużo instalatorów, którzy mają potrzebne uprawnienia. A w dodatku ogrzewanie gazowe jest ekologiczne i bardzo wygodne. Nie trzeba przy nim praktycznie nic robić.

Autor: Enieli, data: 2018-05-29 19:47:48

Zmiana ogrzewania - co tańsze?

Pompa ciepła może i fajna - ale dość droga opcja (chodzi mi oczywiście o sam koszt zakupu pompy). Jeśli natomiast ma się dostęp do gazu to najlepszą opcją jest kocioł gazowy. Dobry kocioł, polskiej firmy http://termet.com.pl/, można kupić w bardzo dobrej cenie. Z montażem też nie ma problemów, bo w całej Polsce jest dużo instalatorów, którzy mają potrzebne uprawnienia. A ogrzewanie gazowe podobnie jak pompa ciepłą jest ekologiczne i bardzo wygodne.

Autor: Enieli, data: 2018-05-29 19:45:04
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Zamów bezpłatny poradnik - 5 prostych kroków do wyboru projektu domu
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Projekty domów małe i tanie w budowie
Projekty domów nowoczesnych
Amadu
Azuko
Decorations&Design
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.