Ogłaszamy wyniki konkursu Dom i jego wnętrza

Autor: Domowy.pl; Data publikacji: 2012-01-20
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Konkurs Dom i jego wnętrza rozwiązany - poznajmy nagrodzone osoby

Z ogromną przyjemnością informujemy o rozstrzygnięciu konkursu Dom i jego wnętrza i wyłonieniu zwycięskich prac. W czasie jego trwania dzielili się Państwo z nami swoimi marzeniami, dziś my z radością dzielimy się wiadomością o przyznaniu nagród wybranym osobom!

[koniec abstraktu]

Konkurs trwał miesiąc – od 16 grudnia 2011 r. do 15 stycznia br. Patronat prasowy nad nim objął magazyn Dom & Wnętrze, sponsorami nagród o łącznej wartości 20 000 zł zostały firmy: Rőben Polska, Dekoria.pl, BoConcept, Drzwi.pl, a także organizator konkursu – portal domowy.pl. W czasie jego trwania prezentowane były podstawowe zasady projektowania wnętrz i po dwie przykładowe aranżacje wybranych pomieszczeń: salonu, jadalni, gabinetu, łazienki i sypialni. Zadaniem uczestników było wykazanie różnic pomiędzy parami aranżacji, a także opisanie wymarzonego wnętrza domu.

W regulaminowym terminie na konkurs napłynęło 137 prac. Jury oceniało ich merytoryczną zawartość, zgodność z zasadami konkursu i formalnymi wymogami.

Z przyjemnością informujemy, że spośród zakwalifikowanych do finału prac wybranych zostało pięć najwyżej ocenionych przez jury, których autorkom (bo to panie wystawiły najsilniejszą reprezentację) przyznano nagrody – vouchery ufundowane przez sponsorów. 

A oto wyniki:

1. Nagrodę o wartości 5 000 zł do wykorzystania na produkty sygnowane marką Dekoria otrzymuje pani Ewelina Jaroszczuk z Torunia, która jako wymarzone wnętrze wskazała swoje mieszkanie urządzone zgodnie z wyznawaną zasadą: „W aranżacji wnętrz ważna jest estetyka, funkcjonalność, indywidualizm i komfort. (…) W wystroju (…) stawiam na elementy dekoracyjne, które nadają niepowtarzalny charakter wnętrzom”;

2. Nagroda o wartości 5 000 zł ufundowana przez firmę Rőben Polska do wykorzystania na płytki lub cegły klinkierowe została przyznana pani Iwonie Kindze Matrac z Jaworzna, która do opisu wymarzonego wnętrza wybrała pomieszczenia należące do projektu Adonis autorstwa pracowni Domena i „zaaranżowała” je używając produktów z oferty sponsorów;

3. Nagrodę o wartości 4 000 zł do wykorzystania na meble BoConcept przyznano pani Paulinie Sawickiej z Legnicy, która w wymarzonym wnętrzu na pierwszym miejscu stawia salon – strefę, „(…) gdzie będzie tętnić życie rodziny. W nim mam zamiar odpoczywać z dziećmi i mężem, spotykać się z przyjaciółmi czy dalszą rodziną. (…) Zamierzam zestawić ze sobą zabytkowe meble z elementami designerskimi. To takie łączenie pokoleń o skrajnych przekonaniach. W (…) salonie chcę podkreślić (…) swoją niezależność i wolność wyboru”;

4. Nagroda o wartości 3 000 zł na asortyment wskazany przez firmę Drzwi.pl trafi do pani Marzeny Krajewskiej z Warszawy, która w opisie wymarzonego wnętrza powołała się na cytat autorstwa Antoine’a de Saint-Exupéry'ego: „Nie możemy kochać domu, który nie ma swego oblicza i w którym kroki są pozbawione sensu”. Laureatka jako najistotniejsze elementy aranżacji salonu, uznanego za najważniejszy w domu, wskazała kolory ścian, rodzaj podłogi, kominek będący według autorki „podstawą przytulnego i klimatycznego salonu” i ulubiony mebel – komodę w stylu prowansalskim, „która wprowadzi nostalgiczną elegancję”;

5. Nagrodę o wartości 3 000 zł do wykorzystania na projekt domu lub wnętrza z oferty wskazanej przez portal domowy.pl otrzyma pani Katarzyna Makuch z Głowienki. Laureatka z dużym zaangażowaniem, dbałością o szczegóły i niezwykle malowniczo opisała wnętrza swojego wyśnionego, idealnego dla rodziny domu.

Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy, uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, zaangażowanie i otwartość. Wszystkim Państwu życzymy spełnienia marzeń i nieustającej radości z tych już zrealizowanych!

 

Projekt domu: TK17TK17120,68 m²
Projekt domu: LisandraLisandra122,24 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: TK28ATK28A122,59 m²
Projekt domu: Lisandra 2MLisandra 2M122,90 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Das Haus IDas Haus I123,00 m²
Promocja! Niższa cena!
Więcej polecanych projektów domów

Ogrzewnie domu kominkiem

Już pomijam pozwolenia i przepisy. Ale moim zdaniem ogrzewanie kominkiem domu jest trochę problematyczne. Jak to niektórzy mówią, z salonu robi się kotłownię. Na waszym miejscu zdecydowałabym się jednak na ogrzewanie domu w tradycyjny sposób. Ja mam kocioł na pellet (dobrego, polskiego producenta - firmy Sas) i jest to dla mnie super wygodne rozwiązanie. Kocioł ma automatyczny podajnik, a z pelletu powstaje naprawdę niewiele popiołu, tak że obsługa jego jest bezproblemowa.

Autor: Adeli, data: 2018-03-23 14:00:16

Kominy systemowe

Ale, w czym widzisz problem. Wybierasz interesujący się system, zamawiasz, płacisz i montujesz. Nie ma tu niczego niezwykłego. Tak samo kupuje się system kominowy, jak np. bloczki fundamentowe. To nic skomplikowanego. Pamiętaj tylko przy montażu, że warto pewne newralgiczne elementy zabezpieczyć sznurem uszczelniający. Bardzo dobre sznury ma firma Protector - http://dylatacjeppoz.pl/. Głównie chodzi o to by taki sznur miał wysoką klasę odporności ogniowej.

Autor: Tom55, data: 2018-03-23 13:49:31

Płytki klinkierowe na elewacji

Klinkier, nie wygląda źle. Ale mi ostatnio bardzo przypadły do gustu, nowoczesne elewacje, takie jak można sobie obejrzeć na stronie firmy Barwa System - [url]http://blog.barwasystem.pl/category/produkty/siatki/[/url]. Szczególnie te z siatki wyglądają rewelacyjnie. Oczywiście u nas jeszcze mało kto stosuje takie rozwiązania dla domów jednorodzinnych. Ale myślę, że patrząc na to, jak dobrze to wygląda i jak jest wygodne jeśli chodzi o czyszczenie i konserwację, to z czasem sporo osób, będzie się decydować na właśnie takie elewacje.

Autor: Tom55, data: 2018-03-23 13:45:48

Oszczędzanie energii_kolektory

Oczywiście, że kolektory mają inne zadanie niż ozdoba budynku. A jednak nie każdemu podoba się wizja, umieszczanie ich na dachu i szpecenia całości. Jak masz dużą działkę, to możesz je spokojnie rozmieścić na działce. Ale już co do szczegółów to musiałbyś się dopytać w jakiejś porządnej firmie, która się tą tematyką zajmuje, jak np. http://oemsolar.pl/. Na pewno będą w stanie ci pomóc, bo od lat robią tego typu rzeczy.

Autor: Tom55, data: 2018-03-23 13:42:00

Mały ogród

Osobiście użyłem żywotnika olbrzymiego (szczególnie przy drzwiach). Wcześniej skorzystałem z porady eksperta na http://www.zgarden.pl/ Jestem zadowolony i mam nadzieję, że może tamtejsi eksperci coś panu doradzą.

Autor: mitronas, data: 2018-03-15 11:14:44
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Zamów bezpłatny poradnik - 5 prostych kroków do wyboru projektu domu
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Acero Frame - konstrukcje stalowe
PSB Dom Nowoczesny
Projekty domów małe i tanie w budowie
Projekty domów nowoczesnych
Amadu
Azuko
Decorations&Design
Roben
Fakro
Polskie Składy Budowlane
Acero Frame
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.