Oszczędzaj energię uciekającą przez ściany

Opracowanie: Xella Polska Sp. z o.o.; Data publikacji: 2010-04-04
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Rosnące koszty energii i zaostrzające się przepisy w zakresie energooszczędności budynków powodują, że właściciele domów i mieszkań chcą je energetycznie modernizować. Istnieją możliwości ograniczenia zużycia energii i podniesienia komfortu poprzez wykonanie ocieplenia zewnętrznego budynku. Jednak żadna z tych metod nie rozwiązuje problemów mieszkańców budynków zabytkowych i takich, w których ingerencja w elewację nie jest możliwa.

[koniec abstraktu]

Problem jest poważny. Obiekty wzniesione przed rokiem 1991, w tym budynki zabytkowe, często nie posiadają dostatecznej warstwy izolacji lub są jej w ogóle pozbawione. W związku z tym ich ogrzanie zimą pochłania dużą ilość energii i jest kosztowne. Latem może pojawić się sytuacja odwrotna – temperatura wewnątrz pomieszczeń nadmiernie wzrasta, a klimat staje się nieprzyjazny dla użytkowników mieszkania. Według szacunków ekspertów, w Polsce ten problem dotyczy prawie 80% gospodarstw domowych.

Dlatego szczególnie efektywne i ekonomiczne wydaje się docieplenie mieszkania od wewnątrz bloczkami YTONG MULTIPOR. To nowoczesne i pewne rozwiązanie obniża straty ciepła przez ściany nawet o 40%. Cała inwestycja zwraca się już po 3-4 latach. Niekiedy, jest to jedyna możliwość poprawienia izolacji termicznej mieszkania bez czekania na termomodernizację całego budynku.

Pięć lat temu, ja i żona kupiliśmy mieszkanie w niedocieplonym budynku. Nadawało się do gruntownego remontu. Było zimne, przemarzały w nim ściany i mieliśmy problemy z pojawiającą się wilgocią i pleśnią – mówi Marian Zdeb, prywatny inwestor. Wspólnota mieszkaniowa, do której należymy, ma co prawda w planach ocieplenie naszego bloku, ale termin prac nie jest jeszcze znany i zależy oczywiście od tego, jak szybko uda się zgromadzić potrzebne na ten cel fundusze. My z żoną nie mogliśmy i nie chcieliśmy czekać. Podjęliśmy decyzję, że docieplimy mieszkanie od wewnątrz. – dodaje pan Zdeb.

Mineralne bloczki YTONG MULTIPOR poprawiają izolację termiczną mieszkania i równocześnie regulują poziom wilgotności, zapobiegając tym samym pojawieniu się w pomieszczeniu wilgoci, grzybów czy pleśni. Bloczki zawdzięczają swoje właściwości wysokiej paroprzepuszczalności i zdolności akumulacji materiału, z którego są wyprodukowane.

„Oddychająca” ściana z bloczków YTONG MULTIPOR sprawia, że w pomieszczeniu panuje przyjemny mikroklimat sprzyjający zdrowiu mieszkańców. Jest to jeden z argumentów, którym nie dysponują w dociepleniu od wewnątrz tradycyjne materiały - takie jak styropian czy wełna mineralna. Poza regulowaniem wilgoci ściana z bloczków YTONG MULTIPOR powoduje, że ciepło zostaje tam gdzie powinno. Latem na zewnątrz, zimą w środku pomieszczenia.

Odpowiedniego materiału do docieplenia ścian od wewnątrz szukałem przez prawie dwa lata. Dopiero niedawno przeczytałem o bloczkach YTONG MULTIPOR i ich właściwościach, parametrach i sposobie montażu. – wspomina pan Marian Zdeb. Zanim podjąłem ostateczną decyzję o ich zakupie skonsultowałem się ze znajomym, który jest budowlańcem-praktykiem. Potwierdził, że to dobry materiał. Docieplenie pokoju dziecinnego wykonałem prawie samodzielnie. Montaż i obróbka bloczków są łatwe. Liczę, że za jednym zamachem rozwiązaliśmy z żoną wszystkie nasze problemy. W mieszkaniu będzie cieplej i wreszcie uporamy się z wilgocią oraz pleśnią. – podsumowuje inwestor.

Prostota montażu i łatwość obróbki sprawiają, że ocieplenie mieszkania od wewnątrz bloczkami YTONG MULTIPOR jest proste i szybkie do wykonania. Poradzi sobie z nim nie tylko pasjonat drobnych prac budowlanych. Bloczki bardzo szybko przykleja się do ściany lub sufitu za pomocą zaprawy klejowej SILKA-YTONG. Należy tylko pamiętać, by podłoże zostało wcześniej oczyszczone ze starej farby, drobin kurzu i nierówności. Prosta jest także obróbka. Lekkie bloczki YTONG MULTIPOR można przycinać zwykłą piłą widiową. Po ich montażu wystarczy użyć powszechnie dostępnej pacy do szlifowania, żeby ostatecznie wyrównać powierzchnię ściany lub sufitu.

YTONG MULTIPOR to materiał bezpieczny, o najwyższej klasie niepalności. To także materiał zdrowy, bo produkowany z naturalnych składników jak: piasek, wapno, cement i woda. Jego stosowanie nie tylko zwiększa komfort mieszkania i poprawia tym samym warunki życia, ale też przynosi ulgę środowisku naturalnemu.

Bloczki YTONG MULTIPOR nadają się do montowania w każdym typie budynków ze ścianami murowanymi, niezależnie od poziomu kondygnacji. Prace remontowe nie zmieniają układu wewnętrznego całego budynku, a także nie ingerują w jego fasadę. Dlatego do ich wykonania nie jest potrzebne oficjalne pozwolenie z urzędu, spółdzielni lub wspólnoty mieszkaniowej.

Nie czekaj do kolejnej zimy, ale już teraz ociepl swoje mieszkanie od wewnątrz bloczkami YTONG MULTIPOR!

Zobacz film instruktażowy, jak krok po kroku w prosty sposób ocieplić ścianę mieszkania od wewnątrz.

Projekt domu: Alion 2MAlion 2M136,79 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: ArteoArteo136,93 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: AsanAsan137,23 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: AtosAtos137,23 m²
Promocja! Niższa cena!
Więcej polecanych projektów domów

Płytki klinkierowe na elewacji

Klinkier się fajnie sprawuje w połączeniu z ładnym tynkiem. Ja mam akurat z King Klinker (chawlę sobie). Miałem bardzo dobrego fachowca, który ogarnął temat montażu. Fasada ma 2 lata i wygląda barzdo świeżo

Autor: filipmaks, data: 2018-06-01 13:12:00

Wybór projektu domu jednorodzinnego.

Moim zdaniem, a przynajmniej my się tym kierowaliśmy podczas wyboru projektu i budowy to oddzielenie w domu części dziennej od częsci sypialnej, mamy dwoje dośc małych jeszcze dzieci, które moga hałasowac i bałaganić ile wlezie, ale jak idziemy do częsci sypialnej to tam jest wszystko jasne - cisza, spokój, odpoczynek. Skusiliśmy się też na rozbudowany, przylegający garaż z kotłownią, oraz jeszcze jednym pomieszczeniem gospodarczym, które znajduje sięteż w garażu służącym za miejsce spoczynku dla weków, przetworów, ziemniaków i innych zakupów, które przenosimy prosto z garażu :). W pomieszczeniu gospodarczym mamy też pralkę, więc cały bałagan nazwijmy to - siedzi w garażu :). Projekt kupowaliśmy na pracownia-projekty.pl i nie wprowadzaliśmy żadnych zmian :) Mamy 4 sypialnie, w tym niewielki ale przytulny pokój gościnny, dwie łazienki - jedna w częsci dziennej, druga w części sypialnej - tutaj wanna, prysznic. Część sypialna znajduje się na takim jakby półpiętrze nad garażem, który jest odrobine schowany w ziemi. Dom jest na tyle długi, że zasłania cały tył podrórka, więc z ulicy nie widać kto i co tam robi, bez montowania nie wiadomo jak zabudowanej bramy i ogrodzenia :)

Autor: lukaszlukasz, data: 2018-06-01 12:54:54

Ogrzewnie domu kominkiem

Ja na waszym miejscu nie bawiłbym się ani w ogrzewanie samym kominkiem, ani w żadne inne kotły na paliwa stałe. Już niedługo wchodzi w życie ustawa antysmogowa i moim zdaniem nie sensu pchać się w takie systemy ogrzewania domu. Lepiej się zastanowić nad montażem pompy ciepła. Poczytajcie sobie na stronie firmy, która zajmuje się montażem pomp od lat - http://dimplex.pl/, jakie taka pompa daje możliwości i korzyści. Obecnie nie ma lepszego, bardziej ekonomicznego czy ekologicznego systemu.

Autor: Tom55, data: 2018-05-29 19:52:47

Kocioł na paliwo czy na węgiel?

Jeśli ma się dostęp do gazu to najlepszą opcją jest kocioł gazowy. Dobry kocioł, polskiej firmy http://termet.com.pl/, można kupić w bardzo dobrej cenie. Z montażem też nie ma problemów, bo w całej Polsce jest dużo instalatorów, którzy mają potrzebne uprawnienia. A w dodatku ogrzewanie gazowe jest ekologiczne i bardzo wygodne. Nie trzeba przy nim praktycznie nic robić.

Autor: Enieli, data: 2018-05-29 19:47:48

Zmiana ogrzewania - co tańsze?

Pompa ciepła może i fajna - ale dość droga opcja (chodzi mi oczywiście o sam koszt zakupu pompy). Jeśli natomiast ma się dostęp do gazu to najlepszą opcją jest kocioł gazowy. Dobry kocioł, polskiej firmy http://termet.com.pl/, można kupić w bardzo dobrej cenie. Z montażem też nie ma problemów, bo w całej Polsce jest dużo instalatorów, którzy mają potrzebne uprawnienia. A ogrzewanie gazowe podobnie jak pompa ciepłą jest ekologiczne i bardzo wygodne.

Autor: Enieli, data: 2018-05-29 19:45:04
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Zamów bezpłatny poradnik - 5 prostych kroków do wyboru projektu domu
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Projekty domów małe i tanie w budowie
Projekty domów nowoczesnych
Amadu
Azuko
Decorations&Design
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.