Oszczędzaj energię uciekającą przez ściany

Opracowanie: Xella Polska Sp. z o.o.; Data publikacji: 2010-04-04
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Rosnące koszty energii i zaostrzające się przepisy w zakresie energooszczędności budynków powodują, że właściciele domów i mieszkań chcą je energetycznie modernizować. Istnieją możliwości ograniczenia zużycia energii i podniesienia komfortu poprzez wykonanie ocieplenia zewnętrznego budynku. Jednak żadna z tych metod nie rozwiązuje problemów mieszkańców budynków zabytkowych i takich, w których ingerencja w elewację nie jest możliwa.

[koniec abstraktu]

Problem jest poważny. Obiekty wzniesione przed rokiem 1991, w tym budynki zabytkowe, często nie posiadają dostatecznej warstwy izolacji lub są jej w ogóle pozbawione. W związku z tym ich ogrzanie zimą pochłania dużą ilość energii i jest kosztowne. Latem może pojawić się sytuacja odwrotna – temperatura wewnątrz pomieszczeń nadmiernie wzrasta, a klimat staje się nieprzyjazny dla użytkowników mieszkania. Według szacunków ekspertów, w Polsce ten problem dotyczy prawie 80% gospodarstw domowych.

Dlatego szczególnie efektywne i ekonomiczne wydaje się docieplenie mieszkania od wewnątrz bloczkami YTONG MULTIPOR. To nowoczesne i pewne rozwiązanie obniża straty ciepła przez ściany nawet o 40%. Cała inwestycja zwraca się już po 3-4 latach. Niekiedy, jest to jedyna możliwość poprawienia izolacji termicznej mieszkania bez czekania na termomodernizację całego budynku.

Pięć lat temu, ja i żona kupiliśmy mieszkanie w niedocieplonym budynku. Nadawało się do gruntownego remontu. Było zimne, przemarzały w nim ściany i mieliśmy problemy z pojawiającą się wilgocią i pleśnią – mówi Marian Zdeb, prywatny inwestor. Wspólnota mieszkaniowa, do której należymy, ma co prawda w planach ocieplenie naszego bloku, ale termin prac nie jest jeszcze znany i zależy oczywiście od tego, jak szybko uda się zgromadzić potrzebne na ten cel fundusze. My z żoną nie mogliśmy i nie chcieliśmy czekać. Podjęliśmy decyzję, że docieplimy mieszkanie od wewnątrz. – dodaje pan Zdeb.

Mineralne bloczki YTONG MULTIPOR poprawiają izolację termiczną mieszkania i równocześnie regulują poziom wilgotności, zapobiegając tym samym pojawieniu się w pomieszczeniu wilgoci, grzybów czy pleśni. Bloczki zawdzięczają swoje właściwości wysokiej paroprzepuszczalności i zdolności akumulacji materiału, z którego są wyprodukowane.

„Oddychająca” ściana z bloczków YTONG MULTIPOR sprawia, że w pomieszczeniu panuje przyjemny mikroklimat sprzyjający zdrowiu mieszkańców. Jest to jeden z argumentów, którym nie dysponują w dociepleniu od wewnątrz tradycyjne materiały - takie jak styropian czy wełna mineralna. Poza regulowaniem wilgoci ściana z bloczków YTONG MULTIPOR powoduje, że ciepło zostaje tam gdzie powinno. Latem na zewnątrz, zimą w środku pomieszczenia.

Odpowiedniego materiału do docieplenia ścian od wewnątrz szukałem przez prawie dwa lata. Dopiero niedawno przeczytałem o bloczkach YTONG MULTIPOR i ich właściwościach, parametrach i sposobie montażu. – wspomina pan Marian Zdeb. Zanim podjąłem ostateczną decyzję o ich zakupie skonsultowałem się ze znajomym, który jest budowlańcem-praktykiem. Potwierdził, że to dobry materiał. Docieplenie pokoju dziecinnego wykonałem prawie samodzielnie. Montaż i obróbka bloczków są łatwe. Liczę, że za jednym zamachem rozwiązaliśmy z żoną wszystkie nasze problemy. W mieszkaniu będzie cieplej i wreszcie uporamy się z wilgocią oraz pleśnią. – podsumowuje inwestor.

Prostota montażu i łatwość obróbki sprawiają, że ocieplenie mieszkania od wewnątrz bloczkami YTONG MULTIPOR jest proste i szybkie do wykonania. Poradzi sobie z nim nie tylko pasjonat drobnych prac budowlanych. Bloczki bardzo szybko przykleja się do ściany lub sufitu za pomocą zaprawy klejowej SILKA-YTONG. Należy tylko pamiętać, by podłoże zostało wcześniej oczyszczone ze starej farby, drobin kurzu i nierówności. Prosta jest także obróbka. Lekkie bloczki YTONG MULTIPOR można przycinać zwykłą piłą widiową. Po ich montażu wystarczy użyć powszechnie dostępnej pacy do szlifowania, żeby ostatecznie wyrównać powierzchnię ściany lub sufitu.

YTONG MULTIPOR to materiał bezpieczny, o najwyższej klasie niepalności. To także materiał zdrowy, bo produkowany z naturalnych składników jak: piasek, wapno, cement i woda. Jego stosowanie nie tylko zwiększa komfort mieszkania i poprawia tym samym warunki życia, ale też przynosi ulgę środowisku naturalnemu.

Bloczki YTONG MULTIPOR nadają się do montowania w każdym typie budynków ze ścianami murowanymi, niezależnie od poziomu kondygnacji. Prace remontowe nie zmieniają układu wewnętrznego całego budynku, a także nie ingerują w jego fasadę. Dlatego do ich wykonania nie jest potrzebne oficjalne pozwolenie z urzędu, spółdzielni lub wspólnoty mieszkaniowej.

Nie czekaj do kolejnej zimy, ale już teraz ociepl swoje mieszkanie od wewnątrz bloczkami YTONG MULTIPOR!

Zobacz film instruktażowy, jak krok po kroku w prosty sposób ocieplić ścianę mieszkania od wewnątrz.

Więcej polecanych projektów domów

Charakterystyka energetyczna a projekt budowlany

Witam, Mam pytanie dotyczące charakterystyki energetycznej budynku i pozwolenia na budowę. Jak to w praktyce wygląda, gdy składamy projekt budowlany z załączoną charakterystyką? Dokładnie chodzi mi o przypadek gdy mamy już zrobiony projekt budowlany, do którego robimy dopiero charakterystykę i w której nie wychodzi wskaźnik EP. I co wtedy zrobić? Czy projekt z taką charakterystyką zostanie przyjęty w urzędzie czy może zostanie odrzucony? Sprawa dotyczy budynku produkcyjnego/magazynowego/technologicznego, gdzie nie będą przebywać ludzie . Ogrzewanie i cwu - elektryczne. W przypadku przebudowy wystarczy spełnić izolacyjność przegród, a dla nowego budynku dodatkowo EP. Czy można uzasadnić wysokie EP brakiem możliwości zastosowania innego sposobu ogrzewania i przygotowania c.w.u.? Co zrobić w takiej sytuacji z projektem budowlanym.

Autor: grzegorz32f, data: 2018-12-11 13:50:12

Mały ogród

Wiele inspiracji Ja osobiście znajduje na https://www.zgarden.pl/ ogromny wybór roślin i krzewów. Roślin różnego rodzaju - warto czerpać inspiracje. Wysokiej jakości sadzonki mocno ukorzenione to kolejny atut.

Autor: milajola, data: 2018-11-27 08:18:47

Przygotowanie ścian do malowania

Jedno pomieszczenie na weekend to dużo, jeszcze zależy jakiej są to wielkości pomieszczenia. Jeśli chcesz mieć pewność mocnego krycia za pierwszym razem to polecam specjalne farby przystosowane pod takie oczekiwania - chodzi o Magnat Latex Matt - wykończenie matowe i jednowarstwoe.

Autor: arnold, data: 2018-11-26 18:06:48

Odświeżenie fug

[url]https://chemiadoczyszczenia.pl/srodki-czystosci/197-srodek-do-odkamieniania-bacteril-as-1l-8428446017369.html[/url]

Autor: alekswawr, data: 2018-11-16 11:30:12

Co zamiast drewnianego tarasu???

A co myślicie o deskach kompozytowych? Widziałem takie rozwiązania na stronie dobretarasy to nawet bym nie przypuszczał, że to nie drewno jakbym wcześniej nie doczytał. No i odchodzi konieczność impregnowania

Autor: richardo, data: 2018-11-13 23:19:59
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.