Panie budują!

Data publikacji: 2012-05-31
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Cykl Akademia Kobiet Budujących otwarty

Cykl „Akademia Kobiet Budujących SILKA YTONG” został otwarty. Pierwsze spotkanie dotyczące planowania budowy domu miało miejsce 30 maja w warszawskiej kawiarni Tarabuk.

[koniec abstraktu]

Organizatorem cyklu jest firma Xella Polska, producent materiałów budowlanych. „Akademia Kobiet Budujących SILKA YTONG” ma na celu pomoc merytoryczną, skierowaną do pań planującym budowę domu. Zakłada ona szereg prelekcji poprowadzonych przez specjalistki z dziedziny budownictwa. Spotkania mają być także przestrzenią rozmów kobiet o sprawach dotyczących każdego etapu budowy domu. Cykl spotkań to, jak stwierdza organizator, odpowiedź na coraz większy udział kobiet w dziedzinach, które wcześniej były postrzegane jako wyjątkowo męskie.

Wieczorem 30 maja w kawiarni Tarabuk zjawiło się znacznie więcej uczestniczek, niż się wcześniej zapisało - frekwencja była ponad 100%! Pierwszą część spotkania poprowadziła Małgorzata Smogór, ekspertka budowy SILKA YTONG. Była to prelekcja dotykająca praktycznych tematów związanych z etapem planowania budowy domu. Dotyczyły one głównie formalnej strony budowy.

- Prelekcja odnosiła się do tematyki natury biurokratycznej – dużo było o formalnościach oraz warunkach, jakie powinnyśmy spełnić, aby móc przejść do budowy domu. W trakcie wykładu była również mowa o zakupie działki, jej prawidłowym wyborze, a także o szacowaniu kosztów budowy – powiedziała Małgorzata Smogór, ekspert budowy SILKA YTONG, która poprowadziła spotkanie.

Panie coraz częściej decydują o budowie domu

Druga część spotkania została przeznaczona na rozmowy z ekspertem, podczas których panie mogły zadawać pytania, jak również podzielić się między sobą własnymi spostrzeżeniami oraz doświadczeniami. Spotkanie w gronie przedstawicielek tej samej płci pozytywnie wpłynęło na kontakt pomiędzy nimi - taka forma przyczyniła się do powstania przyjemnej atmosfery, w której panie nie krępowały się stawiać „nieprofesjonalnie” sformułowanych pytań. Miały świadomość, że znajdą u siebie wzajemne zrozumienie.

Rozmowy dotyczyły bardzo wielu zagadnień budowlanych, takich jak m. in. docieplenia czy przyszła rozbudowa domu. Śledząc ich przebieg, śmiało można powiedzieć, iż kobiety posiadają głęboką świadomość użyteczności domu – na etapie planowania myślą o dalekiej przyszłości w tej kategorii. Odnosiły się także do doświadczeń swoich bliskich, którzy etap budowy mają już za sobą.

Jak wynika z obserwacji Małgorzaty Smogór, która jest także pracującym z klientami architektem, panie są bardzo często osobami decydującymi w sprawach budowy, co wiąże się z tym, iż niejednokrotnie panowie nie chcą brać na siebie tego obowiązku.

- Panie są bardziej dociekliwe w przeciwieństwie do panów, którzy często rezygnują z pytań, gdyż wstydzą się okazania braku wiedzy w danym temacie. Panie się nie krępują - kiedy czegoś nie rozumieją, po prostu pytają. – powiedziała Małgorzata Smogór.

Na koniec spotkania panie wyraziły wielkie zainteresowanie kolejnym z cyklu „Akademia kobiet budujących”, które ma się odbyć już niedługo!

 

 

 

Projekt domu: Umbra (KO)Umbra (KO)88,00 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: TiborTibor90,30 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Elka 3 (Y)Elka 3 (Y)91,64 m²
Projekt domu: Pelikan SlimPelikan Slim92,40 m²
Projekt domu: DorianDorian92,40 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Santia BisSantia Bis93,28 m²
Promocja! Niższa cena!
Więcej polecanych projektów domów

Rekuperatory od InstalTechnik - dobry wybór?

Witajcie, jestem na etapie budowy domu. Chcę, aby był on jak najbardziej energooszczędny, dlatego też zdecydowałem się na takie rozwiązania, które dają taką możliwość. Na przykład chcę zastosować rekuperator, który zapewnia odzysk ciepła jednocześnie zapewniając ciągłą wentylację domu. Zastanawiam się jednak nad firmą, która miałaby się zająć instalacją tego rozwiązania. Znalazłam firmę z Oleśnicy, nazywa się InstalTechnik, podobno specjalizuje się w takich technologiach. Jak jest naprawdę? Czy ktoś z Was może korzystał z ich usług i mógłby się podzielić opinią?

Autor: jazzan, data: 2018-09-19 08:38:17

Firanki czy rolety?

Firanki to według mnie przeżytek. Ciągle się brudzą,trzeba je prać i wydawać pieniądze. Ja u siebie mam Rolety firmy Perfecta z https://perfecta.pl/produkty/zaluzje-pionowe/ i to był strzał w 10 ! Bardzo ładnie dopełnia aranżacji całego pokoju

Autor: kasia lis, data: 2018-09-16 22:22:51

Czy elewacja drewniana jest problematyczna?

Też mi się wydaje że drewno jest bardziej problematyczne.Chociażby od strony północnej po jakimś czasie zacznie obrastać mchem..Może lepiej wybrać coś trwalszego.ja mam płytki elewacyjne.Są ładne i trwałe,kupowałam w firmie Joniec kolorystyka dosyć ciekawa.Więc pomyśl może nad czymś trwalszym.Takie płytki masz na długie lata bez problemów.

Autor: arla17, data: 2018-09-06 21:36:07

Płytki klinkierowe na elewacji

Tom55 wspomniał o nowoczesnych elewacjach to nie sposób nie powiedzieć paru słów o płytach warstwowych Kingspan, które świetnie nadają się do stworzenia nietuzinkowej, designerskiej elewacji. Jeśli chodzi o parametry izolacyjne to nie ma co się martwić, połączenie rdzenia QuadCore, IPN oraz wełny mineralnej daje niesamowite rezultaty, pełni też rolę przeciwpożarową. Ogromnym plusem jest szybki montaż, płyty są dopracowane w taki sposób, że pasują do budynku każdego typu. Warto rozważyć takie wykończenie, nie trzeba go już potem malować, czy martwić się konserwacją

Autor: sekon, data: 2018-08-23 11:05:26

Szklany stół, jakie krzesła dobrać?

W przypadku szklanego stołu rozwiązań jest bardzo dużo. Pasują zarówno krzesła metalowe, jak i drewniane czy plastikowe. Wszystko zależy od dobrania odpowiedniego stylu. Warto zainspirować się gotowymi aranżacjami i przy okazji sprawdzić jaki materiał będzie najwygodniejszy. http://www.dobroteka.pl

Autor: Dobroteka, data: 2018-08-21 10:58:16
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.