Panie budują!

Data publikacji: 2012-05-31
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Cykl Akademia Kobiet Budujących otwarty

Cykl „Akademia Kobiet Budujących SILKA YTONG” został otwarty. Pierwsze spotkanie dotyczące planowania budowy domu miało miejsce 30 maja w warszawskiej kawiarni Tarabuk.

[koniec abstraktu]

Organizatorem cyklu jest firma Xella Polska, producent materiałów budowlanych. „Akademia Kobiet Budujących SILKA YTONG” ma na celu pomoc merytoryczną, skierowaną do pań planującym budowę domu. Zakłada ona szereg prelekcji poprowadzonych przez specjalistki z dziedziny budownictwa. Spotkania mają być także przestrzenią rozmów kobiet o sprawach dotyczących każdego etapu budowy domu. Cykl spotkań to, jak stwierdza organizator, odpowiedź na coraz większy udział kobiet w dziedzinach, które wcześniej były postrzegane jako wyjątkowo męskie.

Wieczorem 30 maja w kawiarni Tarabuk zjawiło się znacznie więcej uczestniczek, niż się wcześniej zapisało - frekwencja była ponad 100%! Pierwszą część spotkania poprowadziła Małgorzata Smogór, ekspertka budowy SILKA YTONG. Była to prelekcja dotykająca praktycznych tematów związanych z etapem planowania budowy domu. Dotyczyły one głównie formalnej strony budowy.

- Prelekcja odnosiła się do tematyki natury biurokratycznej – dużo było o formalnościach oraz warunkach, jakie powinnyśmy spełnić, aby móc przejść do budowy domu. W trakcie wykładu była również mowa o zakupie działki, jej prawidłowym wyborze, a także o szacowaniu kosztów budowy – powiedziała Małgorzata Smogór, ekspert budowy SILKA YTONG, która poprowadziła spotkanie.

Panie coraz częściej decydują o budowie domu

Druga część spotkania została przeznaczona na rozmowy z ekspertem, podczas których panie mogły zadawać pytania, jak również podzielić się między sobą własnymi spostrzeżeniami oraz doświadczeniami. Spotkanie w gronie przedstawicielek tej samej płci pozytywnie wpłynęło na kontakt pomiędzy nimi - taka forma przyczyniła się do powstania przyjemnej atmosfery, w której panie nie krępowały się stawiać „nieprofesjonalnie” sformułowanych pytań. Miały świadomość, że znajdą u siebie wzajemne zrozumienie.

Rozmowy dotyczyły bardzo wielu zagadnień budowlanych, takich jak m. in. docieplenia czy przyszła rozbudowa domu. Śledząc ich przebieg, śmiało można powiedzieć, iż kobiety posiadają głęboką świadomość użyteczności domu – na etapie planowania myślą o dalekiej przyszłości w tej kategorii. Odnosiły się także do doświadczeń swoich bliskich, którzy etap budowy mają już za sobą.

Jak wynika z obserwacji Małgorzaty Smogór, która jest także pracującym z klientami architektem, panie są bardzo często osobami decydującymi w sprawach budowy, co wiąże się z tym, iż niejednokrotnie panowie nie chcą brać na siebie tego obowiązku.

- Panie są bardziej dociekliwe w przeciwieństwie do panów, którzy często rezygnują z pytań, gdyż wstydzą się okazania braku wiedzy w danym temacie. Panie się nie krępują - kiedy czegoś nie rozumieją, po prostu pytają. – powiedziała Małgorzata Smogór.

Na koniec spotkania panie wyraziły wielkie zainteresowanie kolejnym z cyklu „Akademia kobiet budujących”, które ma się odbyć już niedługo!

 

 

 

Projekt domu: MalutkiMalutki100,00 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Armanda XS BisArmanda XS Bis100,64 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: MansardaMansarda103,00 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Kiwi 3 (CE)Kiwi 3 (CE)103,17 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Pliszka IIIPliszka III103,90 m²
Więcej polecanych projektów domów

Ogrzewnie domu kominkiem

Już pomijam pozwolenia i przepisy. Ale moim zdaniem ogrzewanie kominkiem domu jest trochę problematyczne. Jak to niektórzy mówią, z salonu robi się kotłownię. Na waszym miejscu zdecydowałabym się jednak na ogrzewanie domu w tradycyjny sposób. Ja mam kocioł na pellet (dobrego, polskiego producenta - firmy Sas) i jest to dla mnie super wygodne rozwiązanie. Kocioł ma automatyczny podajnik, a z pelletu powstaje naprawdę niewiele popiołu, tak że obsługa jego jest bezproblemowa.

Autor: Adeli, data: 2018-03-23 14:00:16

Kominy systemowe

Ale, w czym widzisz problem. Wybierasz interesujący się system, zamawiasz, płacisz i montujesz. Nie ma tu niczego niezwykłego. Tak samo kupuje się system kominowy, jak np. bloczki fundamentowe. To nic skomplikowanego. Pamiętaj tylko przy montażu, że warto pewne newralgiczne elementy zabezpieczyć sznurem uszczelniający. Bardzo dobre sznury ma firma Protector - http://dylatacjeppoz.pl/. Głównie chodzi o to by taki sznur miał wysoką klasę odporności ogniowej.

Autor: Tom55, data: 2018-03-23 13:49:31

Płytki klinkierowe na elewacji

Klinkier, nie wygląda źle. Ale mi ostatnio bardzo przypadły do gustu, nowoczesne elewacje, takie jak można sobie obejrzeć na stronie firmy Barwa System - [url]http://blog.barwasystem.pl/category/produkty/siatki/[/url]. Szczególnie te z siatki wyglądają rewelacyjnie. Oczywiście u nas jeszcze mało kto stosuje takie rozwiązania dla domów jednorodzinnych. Ale myślę, że patrząc na to, jak dobrze to wygląda i jak jest wygodne jeśli chodzi o czyszczenie i konserwację, to z czasem sporo osób, będzie się decydować na właśnie takie elewacje.

Autor: Tom55, data: 2018-03-23 13:45:48

Oszczędzanie energii_kolektory

Oczywiście, że kolektory mają inne zadanie niż ozdoba budynku. A jednak nie każdemu podoba się wizja, umieszczanie ich na dachu i szpecenia całości. Jak masz dużą działkę, to możesz je spokojnie rozmieścić na działce. Ale już co do szczegółów to musiałbyś się dopytać w jakiejś porządnej firmie, która się tą tematyką zajmuje, jak np. http://oemsolar.pl/. Na pewno będą w stanie ci pomóc, bo od lat robią tego typu rzeczy.

Autor: Tom55, data: 2018-03-23 13:42:00

Mały ogród

Osobiście użyłem żywotnika olbrzymiego (szczególnie przy drzwiach). Wcześniej skorzystałem z porady eksperta na http://www.zgarden.pl/ Jestem zadowolony i mam nadzieję, że może tamtejsi eksperci coś panu doradzą.

Autor: mitronas, data: 2018-03-15 11:14:44
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Zamów bezpłatny poradnik - 5 prostych kroków do wyboru projektu domu
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Acero Frame - konstrukcje stalowe
PSB Dom Nowoczesny
Projekty domów małe i tanie w budowie
Projekty domów nowoczesnych
Amadu
Azuko
Decorations&Design
Roben
Fakro
Polskie Składy Budowlane
Acero Frame
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.