Panie budują!

Data publikacji: 2012-05-31
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Cykl Akademia Kobiet Budujących otwarty

Cykl „Akademia Kobiet Budujących SILKA YTONG” został otwarty. Pierwsze spotkanie dotyczące planowania budowy domu miało miejsce 30 maja w warszawskiej kawiarni Tarabuk.

[koniec abstraktu]

Organizatorem cyklu jest firma Xella Polska, producent materiałów budowlanych. „Akademia Kobiet Budujących SILKA YTONG” ma na celu pomoc merytoryczną, skierowaną do pań planującym budowę domu. Zakłada ona szereg prelekcji poprowadzonych przez specjalistki z dziedziny budownictwa. Spotkania mają być także przestrzenią rozmów kobiet o sprawach dotyczących każdego etapu budowy domu. Cykl spotkań to, jak stwierdza organizator, odpowiedź na coraz większy udział kobiet w dziedzinach, które wcześniej były postrzegane jako wyjątkowo męskie.

Wieczorem 30 maja w kawiarni Tarabuk zjawiło się znacznie więcej uczestniczek, niż się wcześniej zapisało - frekwencja była ponad 100%! Pierwszą część spotkania poprowadziła Małgorzata Smogór, ekspertka budowy SILKA YTONG. Była to prelekcja dotykająca praktycznych tematów związanych z etapem planowania budowy domu. Dotyczyły one głównie formalnej strony budowy.

- Prelekcja odnosiła się do tematyki natury biurokratycznej – dużo było o formalnościach oraz warunkach, jakie powinnyśmy spełnić, aby móc przejść do budowy domu. W trakcie wykładu była również mowa o zakupie działki, jej prawidłowym wyborze, a także o szacowaniu kosztów budowy – powiedziała Małgorzata Smogór, ekspert budowy SILKA YTONG, która poprowadziła spotkanie.

Panie coraz częściej decydują o budowie domu

Druga część spotkania została przeznaczona na rozmowy z ekspertem, podczas których panie mogły zadawać pytania, jak również podzielić się między sobą własnymi spostrzeżeniami oraz doświadczeniami. Spotkanie w gronie przedstawicielek tej samej płci pozytywnie wpłynęło na kontakt pomiędzy nimi - taka forma przyczyniła się do powstania przyjemnej atmosfery, w której panie nie krępowały się stawiać „nieprofesjonalnie” sformułowanych pytań. Miały świadomość, że znajdą u siebie wzajemne zrozumienie.

Rozmowy dotyczyły bardzo wielu zagadnień budowlanych, takich jak m. in. docieplenia czy przyszła rozbudowa domu. Śledząc ich przebieg, śmiało można powiedzieć, iż kobiety posiadają głęboką świadomość użyteczności domu – na etapie planowania myślą o dalekiej przyszłości w tej kategorii. Odnosiły się także do doświadczeń swoich bliskich, którzy etap budowy mają już za sobą.

Jak wynika z obserwacji Małgorzaty Smogór, która jest także pracującym z klientami architektem, panie są bardzo często osobami decydującymi w sprawach budowy, co wiąże się z tym, iż niejednokrotnie panowie nie chcą brać na siebie tego obowiązku.

- Panie są bardziej dociekliwe w przeciwieństwie do panów, którzy często rezygnują z pytań, gdyż wstydzą się okazania braku wiedzy w danym temacie. Panie się nie krępują - kiedy czegoś nie rozumieją, po prostu pytają. – powiedziała Małgorzata Smogór.

Na koniec spotkania panie wyraziły wielkie zainteresowanie kolejnym z cyklu „Akademia kobiet budujących”, które ma się odbyć już niedługo!

 

 

 

Projekt domu: WandaWanda155,00 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Własny 1Własny 1155,20 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: TK58TK58155,22 m²
Projekt domu: TK78TK78156,68 m²
Projekt domu: MalbecMalbec157,05 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: TK79TK79158,43 m²
Projekt domu: Ambrozja 3 (CE)Ambrozja 3 (CE)158,48 m²
Promocja! Niższa cena!
Więcej polecanych projektów domów

Ochrona przeciwpożarowa

[url]http://dylatacjeppoz.pl/[/url]

Autor: Tom55, data: 2019-03-21 12:41:45

BIAŁA ELEWACJA - jaki wybrać tynk

A miał ktoś doświadczenie z połączeniem klasycznej elewacji z takim kamieniem jak tu: https://completehome.pl/media/photos/342285603509520166.jpeg. Nie jest to problematyczne potem?

Autor: bartezz, data: 2019-03-15 13:43:49

Wybór - drzwi wejściowe

Sprawdź markety budowlane. Niektóre akurat mają całkiem sporo ofertę w tym zakresie.

Autor: michael, data: 2019-03-08 21:24:52

TYNK NA ELEWACJĘ

Tynk - najlepiej cienkowarstwowy, a z tych najlepiej silikonowy. Ja mam system FT TN30 i super - jest czysta, gładka elewacja w takim kolorze, w jakim była na początku. Technologie się zmieniają, również w fasadach i polecam korzystać z tych nowszych, a zarazem sprawdzonych.

Autor: arnold, data: 2019-02-26 18:34:18

Drzwi wewnętrzne

Dla mnie najważniejsza sprawą, było by drzwi były z prawdziwego drewna. Nie chodzi tylko o to, że takie drzwi po prostu mi się najlepiej podobają, ale także o to, że przy wykańczaniu domu postawiliśmy na naturalne materiały, przyjazne człowiekowi. Dokładnie przejrzeliśmy ofertę kilku (a może nawet kilkunastu) firm oferujących takie drzwi i wybór padł na firmę Styl Drzewa. Drzwi są eleganckie, solidne wykonane i co najważniejsz są to dębowe drzwi z najwyższej jakości drewna pomalowane bezpiecznym dla zdrowia lakierem.

Autor: Enieli, data: 2019-02-24 20:07:48
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.