Panie budują!

Data publikacji: 2012-05-31
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Cykl Akademia Kobiet Budujących otwarty

Cykl „Akademia Kobiet Budujących SILKA YTONG” został otwarty. Pierwsze spotkanie dotyczące planowania budowy domu miało miejsce 30 maja w warszawskiej kawiarni Tarabuk.

[koniec abstraktu]

Organizatorem cyklu jest firma Xella Polska, producent materiałów budowlanych. „Akademia Kobiet Budujących SILKA YTONG” ma na celu pomoc merytoryczną, skierowaną do pań planującym budowę domu. Zakłada ona szereg prelekcji poprowadzonych przez specjalistki z dziedziny budownictwa. Spotkania mają być także przestrzenią rozmów kobiet o sprawach dotyczących każdego etapu budowy domu. Cykl spotkań to, jak stwierdza organizator, odpowiedź na coraz większy udział kobiet w dziedzinach, które wcześniej były postrzegane jako wyjątkowo męskie.

Wieczorem 30 maja w kawiarni Tarabuk zjawiło się znacznie więcej uczestniczek, niż się wcześniej zapisało - frekwencja była ponad 100%! Pierwszą część spotkania poprowadziła Małgorzata Smogór, ekspertka budowy SILKA YTONG. Była to prelekcja dotykająca praktycznych tematów związanych z etapem planowania budowy domu. Dotyczyły one głównie formalnej strony budowy.

- Prelekcja odnosiła się do tematyki natury biurokratycznej – dużo było o formalnościach oraz warunkach, jakie powinnyśmy spełnić, aby móc przejść do budowy domu. W trakcie wykładu była również mowa o zakupie działki, jej prawidłowym wyborze, a także o szacowaniu kosztów budowy – powiedziała Małgorzata Smogór, ekspert budowy SILKA YTONG, która poprowadziła spotkanie.

Panie coraz częściej decydują o budowie domu

Druga część spotkania została przeznaczona na rozmowy z ekspertem, podczas których panie mogły zadawać pytania, jak również podzielić się między sobą własnymi spostrzeżeniami oraz doświadczeniami. Spotkanie w gronie przedstawicielek tej samej płci pozytywnie wpłynęło na kontakt pomiędzy nimi - taka forma przyczyniła się do powstania przyjemnej atmosfery, w której panie nie krępowały się stawiać „nieprofesjonalnie” sformułowanych pytań. Miały świadomość, że znajdą u siebie wzajemne zrozumienie.

Rozmowy dotyczyły bardzo wielu zagadnień budowlanych, takich jak m. in. docieplenia czy przyszła rozbudowa domu. Śledząc ich przebieg, śmiało można powiedzieć, iż kobiety posiadają głęboką świadomość użyteczności domu – na etapie planowania myślą o dalekiej przyszłości w tej kategorii. Odnosiły się także do doświadczeń swoich bliskich, którzy etap budowy mają już za sobą.

Jak wynika z obserwacji Małgorzaty Smogór, która jest także pracującym z klientami architektem, panie są bardzo często osobami decydującymi w sprawach budowy, co wiąże się z tym, iż niejednokrotnie panowie nie chcą brać na siebie tego obowiązku.

- Panie są bardziej dociekliwe w przeciwieństwie do panów, którzy często rezygnują z pytań, gdyż wstydzą się okazania braku wiedzy w danym temacie. Panie się nie krępują - kiedy czegoś nie rozumieją, po prostu pytają. – powiedziała Małgorzata Smogór.

Na koniec spotkania panie wyraziły wielkie zainteresowanie kolejnym z cyklu „Akademia kobiet budujących”, które ma się odbyć już niedługo!

 

 

 

Projekt domu: Armanda XS BisArmanda XS Bis100,64 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: KwadraKwadra103,30 m²
Projekt domu: TK200GTK200G103,59 m²
Projekt domu: TK201G2TK201G2103,59 m²
Projekt domu: TK200TK200103,66 m²
Więcej polecanych projektów domów

Płytki klinkierowe na elewacji

Klinkier się fajnie sprawuje w połączeniu z ładnym tynkiem. Ja mam akurat z King Klinker (chawlę sobie). Miałem bardzo dobrego fachowca, który ogarnął temat montażu. Fasada ma 2 lata i wygląda barzdo świeżo

Autor: filipmaks, data: 2018-06-01 13:12:00

Wybór projektu domu jednorodzinnego.

Moim zdaniem, a przynajmniej my się tym kierowaliśmy podczas wyboru projektu i budowy to oddzielenie w domu części dziennej od częsci sypialnej, mamy dwoje dośc małych jeszcze dzieci, które moga hałasowac i bałaganić ile wlezie, ale jak idziemy do częsci sypialnej to tam jest wszystko jasne - cisza, spokój, odpoczynek. Skusiliśmy się też na rozbudowany, przylegający garaż z kotłownią, oraz jeszcze jednym pomieszczeniem gospodarczym, które znajduje sięteż w garażu służącym za miejsce spoczynku dla weków, przetworów, ziemniaków i innych zakupów, które przenosimy prosto z garażu :). W pomieszczeniu gospodarczym mamy też pralkę, więc cały bałagan nazwijmy to - siedzi w garażu :). Projekt kupowaliśmy na pracownia-projekty.pl i nie wprowadzaliśmy żadnych zmian :) Mamy 4 sypialnie, w tym niewielki ale przytulny pokój gościnny, dwie łazienki - jedna w częsci dziennej, druga w części sypialnej - tutaj wanna, prysznic. Część sypialna znajduje się na takim jakby półpiętrze nad garażem, który jest odrobine schowany w ziemi. Dom jest na tyle długi, że zasłania cały tył podrórka, więc z ulicy nie widać kto i co tam robi, bez montowania nie wiadomo jak zabudowanej bramy i ogrodzenia :)

Autor: lukaszlukasz, data: 2018-06-01 12:54:54

Ogrzewnie domu kominkiem

Ja na waszym miejscu nie bawiłbym się ani w ogrzewanie samym kominkiem, ani w żadne inne kotły na paliwa stałe. Już niedługo wchodzi w życie ustawa antysmogowa i moim zdaniem nie sensu pchać się w takie systemy ogrzewania domu. Lepiej się zastanowić nad montażem pompy ciepła. Poczytajcie sobie na stronie firmy, która zajmuje się montażem pomp od lat - http://dimplex.pl/, jakie taka pompa daje możliwości i korzyści. Obecnie nie ma lepszego, bardziej ekonomicznego czy ekologicznego systemu.

Autor: Tom55, data: 2018-05-29 19:52:47

Kocioł na paliwo czy na węgiel?

Jeśli ma się dostęp do gazu to najlepszą opcją jest kocioł gazowy. Dobry kocioł, polskiej firmy http://termet.com.pl/, można kupić w bardzo dobrej cenie. Z montażem też nie ma problemów, bo w całej Polsce jest dużo instalatorów, którzy mają potrzebne uprawnienia. A w dodatku ogrzewanie gazowe jest ekologiczne i bardzo wygodne. Nie trzeba przy nim praktycznie nic robić.

Autor: Enieli, data: 2018-05-29 19:47:48

Zmiana ogrzewania - co tańsze?

Pompa ciepła może i fajna - ale dość droga opcja (chodzi mi oczywiście o sam koszt zakupu pompy). Jeśli natomiast ma się dostęp do gazu to najlepszą opcją jest kocioł gazowy. Dobry kocioł, polskiej firmy http://termet.com.pl/, można kupić w bardzo dobrej cenie. Z montażem też nie ma problemów, bo w całej Polsce jest dużo instalatorów, którzy mają potrzebne uprawnienia. A ogrzewanie gazowe podobnie jak pompa ciepłą jest ekologiczne i bardzo wygodne.

Autor: Enieli, data: 2018-05-29 19:45:04
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Zamów bezpłatny poradnik - 5 prostych kroków do wyboru projektu domu
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Projekty domów małe i tanie w budowie
Projekty domów nowoczesnych
Amadu
Azuko
Decorations&Design
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.