Piękno w prostej formie

Data publikacji: 2015-06-19
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Projekt architekta Viktora Černego Fot. Röben

Nowoczesny przestronny dom o nietuzinkowej i świeżej formie położony w urokliwej, a przy tym spokojnej okolicy spełnił dziecięce marzenie architekta Viktora Černego, o własnym kącie nieopodal wielkiego miasta. Współczesny wygląd projektu od samego początku był głównym celem architekta, a zarazem przyszłego właściciela domu Viktora Černego. Działka na której wybudowano obiekt położona jest w strefie podmiejskiej, pełnej zieleni pośród której można spokojnie wypoczywać i aktywnie spędzać czas. W najbliższej okolicy, zróżnicowanej pod względem architektonicznym przeważają domy jednorodzinne z dachami płaskimi o minimalistycznym charakterze, które w ostatnich latach zdominowały tradycyjną zabudowę tego niewielkiego osiedla.

[koniec abstraktu]

Uniwersalnie i stylowo

Projekt architekta Viktora Černego Fot. Röben

Gustownie zaprojektowany dom powstał na 780metrowej działce z myślą o czteroosobowej rodzinie, stąd jego duża powierzchnia - 220metrów kwadratowych i otwarte przestrzenie. Wszystko to połączone jest z jasnymi materiałami wykończeniowymi, dającymi dodatkowo wrażenie jeszcze większej przestrzeni. Budynek składa się z dwóch kwadratowych bloków połączonych ze sobą. Na parterze części wykończonej od zewnątrz płytką klinkierową Röben Chelsea basalt cieniowana znajduje się obszerny salon oraz przedpokój, z kolei wszystkie inne funkcje mieszkalne m.in. kuchnia i sypialnie, umieszczone w dominującej dwupiętrowej części domu. Takie rozwiązanie stanowi skuteczną zasłonę poglądową dla tarasów na parterze oraz szklanych ścian salonu. Duże przeszklenia powstały z myślą o niesamowitych widokach pobliskiej okolicy i lasu położonego na południowym wschodzie, które najlepiej obserwować z wielofunkcyjnego biura znajdującego się na piętrze.

Szybka budowa

Projekt architekta Viktora Černego Fot. Röben

Budowa domu trwała 12 miesięcy i została ukończona w 2011 roku. Do wykonania ścian zewnętrznych użyto bloczków ceramicznych o minimalnej szerokości niezbędnej do żądanej funkcji nośnej ściany. Z uwagi na zwiększone rozpięcia i duże przestrzenie, szczególnie dużo uwagi należało poświęcić stropom żelbetowym. Konstrukcja ściany posiada system izolacji spełniający zalecane standardowe wartości współczynnika przenikania ciepła. Szklane elementy elewacji są zaprojektowane w systemie aluminiowym, a duże okna tarasowe oraz balkonowe posiadają system przesuwny otwierając się na duży ogród.

Eleganckie połączenie

Projekt architekta Viktora Černego Fot. Röben

Główny dwupiętrowy blok domu jest otynkowany. Na parterowej części mieszkalnej z salonem i przedpokojem użyto ceramicznej płytki Röben Chelsea basalt cieniowana w kontrastującym odcieniu z czarną fugą. Jest to fragment domu do którego przylegają tarasy, a mieszkańcy mają większy kontakt z elewacją, dlatego do jej wykonania został wybrany materiał o większej odporności na uszkodzenia. Dach został wykończony warstwą roślinności, co pozwala tłumić hałas oraz lepiej się wpisać w zielone otoczenie domu. Całość wygląda gustownie i stylowo doskonale uzupełniając się najbliższym otoczeniem domu.

Charakterystyka energetyczna a projekt budowlany

Podpinam się pod pytanie, ciężka sprawa ogólnie.

Autor: Oleczek871, data: 2022-08-26 15:57:41

Dopłaty do domów energooszczędnych

Dopłaty są chyba co roku z tego pamiętam ;)

Autor: Oleczek871, data: 2022-08-22 15:24:53

Przygotowanie ścian do malowania

A przepraszam bardzo, w czym kobiety są gorsze od Was ?

Autor: Tubiskowa, data: 2022-07-29 14:38:11

ściany w łazience - odpadający tynk

Ja miałam taki problem w mojej łązience niestety

Autor: Tubiskowa, data: 2022-07-29 13:28:22

Jakie drzwi polecacie na wejściowe?

Są różni producenci drzwi wejściowych. Ja przyznam się szczerze, że nie pamiętam jakiego ja mam. Mam je od kilku lat i dobrze się sprawują ;)

Autor: Tubiskowa, data: 2022-07-15 13:36:34
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany