Płyta „Buduj z Doradcą”

Autor: Domowy.pl; Data publikacji: 2012-10-05
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Płyta Płyta "Buduj z Doradcą" dostępna jest z magazynem "Dom i Wnętrze".

Kupując magazyn „Dom i Wnętrze”, można otrzymać w dodatkowym prezencie opracowaną przez Domowy.pl płytę „Buduj z Doradcą od projektu po dom”. To praktyczny przewodnik dla każdego, kto już zaczął lub dopiero zamierza wybudować dom. Oprócz 550 starannie wyselekcjonowanych projektów zawiera szereg cennych porad, aktów prawnych i wzorów dokumentów.

[koniec abstraktu]

To już druga płyta poradnikowa opracowana przez Domowy.pl. Tym razem, odpowiadając na potrzeby inwestorów, rozbudowaliśmy zwłaszcza jej prawną część, zamieszczając szereg ustaw i rozporządzeń związanych z prawem budowalnym, jak również wzory dokumentów. Jak bardzo przydaje się znajomość prawa podczas procesu budowy domu, przekonał się każdy, komu przyszło przedzierać się przez budowlane formalności. Postanowiliśmy więc zebrać wszystkie niezbędne, aktualne akty prawne w jednym miejscu, aby mogły stanowić dla inwestora punkt odniesienia podczas istotnych decyzji związanych z realizacją inwestycji. Wśród ustaw publikujemy m.in. te dotyczące prawa budowalnego, prawa geodezyjnego i kartograficznego, kodeksu cywilnego, ustawę o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennego i wiele innych. Praktyczną pomocą będą również wzory dokumentów, takie jak wniosek o wpis w księdze wieczystej, protokół przekazania terenu i placu budowy, oświadczenie kierownika budowy o przejęciu obowiązków oraz wszystkie inne, które porządkują i regulują proces budowy.

Oprócz wsparcia prawnego, na płycie znajdują się również praktyczne porady Doradców Domowy.pl, które układają się w kompletną bazę wiedzy odnośnie całego procesu budowy. Zostały uporządkowane wedle zasady: krok po kroku, a zatem można się do nich odwoływać na każdym etapie budowy. Eksperci radzą m.in., jak bezpiecznie dokonać zakupu gruntu, jaka działka będzie najbardziej komfortowa i ustawna, jakie powinny być optymalne warunki gruntowe, na co zwrócić uwagę w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego i decyzji o warunkach zabudowy. Podpowiadają, jak wybrać projekt, żeby uniknąć pułapki nadmiaru lub niedosytu przestrzeni, jak dostosować go do potrzeb. Po kolei objaśniają też poszczególne etapy budowy, od wylania fundamentów po prace wykończeniowe, przybliżając jednocześnie rozwiązania i technologie, z jakich obecnie mogą korzystać inwestorzy.

Dodatkową pomocą będzie baza z adresami urzędów oraz słownik pojęć.

Płyta bazuje na wiedzy i doświadczeniu Doradców Domowy.pl, którzy od lat zawodowo zajmują się różnymi aspektami budownictwa jednorodzinnego. Została pomyślana przede wszystkim jako uporządkowany, praktyczny poradnik, który pomoże inwestorowi fachowo przygotować się do zadania, jakim jest budowa i zminimalizować ryzyko błędów.

Kupując „Dom i Wnętrze”, zapytaj o płytę „Buduj z Doradcą”.

Projekt domu: HomeKONCEPT-50HomeKONCEPT-50186,60 m²
Projekt domu: Endo 3Endo 3187,85 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: KaroKaro188,00 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: HomeKONCEPT-37HomeKONCEPT-37191,08 m²
Projekt domu: Goran 3Goran 3191,08 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: HomeKONCEPT-59HomeKONCEPT-59198,09 m²
Projekt domu: HomeKONCEPT-29HomeKONCEPT-29201,10 m²
Projekt domu: HomeKONCEPT-33HomeKONCEPT-33213,89 m²
Więcej polecanych projektów domów

Płytki klinkierowe na elewacji

Klinkier się fajnie sprawuje w połączeniu z ładnym tynkiem. Ja mam akurat z King Klinker (chawlę sobie). Miałem bardzo dobrego fachowca, który ogarnął temat montażu. Fasada ma 2 lata i wygląda barzdo świeżo

Autor: filipmaks, data: 2018-06-01 13:12:00

Wybór projektu domu jednorodzinnego.

Moim zdaniem, a przynajmniej my się tym kierowaliśmy podczas wyboru projektu i budowy to oddzielenie w domu części dziennej od częsci sypialnej, mamy dwoje dośc małych jeszcze dzieci, które moga hałasowac i bałaganić ile wlezie, ale jak idziemy do częsci sypialnej to tam jest wszystko jasne - cisza, spokój, odpoczynek. Skusiliśmy się też na rozbudowany, przylegający garaż z kotłownią, oraz jeszcze jednym pomieszczeniem gospodarczym, które znajduje sięteż w garażu służącym za miejsce spoczynku dla weków, przetworów, ziemniaków i innych zakupów, które przenosimy prosto z garażu :). W pomieszczeniu gospodarczym mamy też pralkę, więc cały bałagan nazwijmy to - siedzi w garażu :). Projekt kupowaliśmy na pracownia-projekty.pl i nie wprowadzaliśmy żadnych zmian :) Mamy 4 sypialnie, w tym niewielki ale przytulny pokój gościnny, dwie łazienki - jedna w częsci dziennej, druga w części sypialnej - tutaj wanna, prysznic. Część sypialna znajduje się na takim jakby półpiętrze nad garażem, który jest odrobine schowany w ziemi. Dom jest na tyle długi, że zasłania cały tył podrórka, więc z ulicy nie widać kto i co tam robi, bez montowania nie wiadomo jak zabudowanej bramy i ogrodzenia :)

Autor: lukaszlukasz, data: 2018-06-01 12:54:54

Ogrzewnie domu kominkiem

Ja na waszym miejscu nie bawiłbym się ani w ogrzewanie samym kominkiem, ani w żadne inne kotły na paliwa stałe. Już niedługo wchodzi w życie ustawa antysmogowa i moim zdaniem nie sensu pchać się w takie systemy ogrzewania domu. Lepiej się zastanowić nad montażem pompy ciepła. Poczytajcie sobie na stronie firmy, która zajmuje się montażem pomp od lat - http://dimplex.pl/, jakie taka pompa daje możliwości i korzyści. Obecnie nie ma lepszego, bardziej ekonomicznego czy ekologicznego systemu.

Autor: Tom55, data: 2018-05-29 19:52:47

Kocioł na paliwo czy na węgiel?

Jeśli ma się dostęp do gazu to najlepszą opcją jest kocioł gazowy. Dobry kocioł, polskiej firmy http://termet.com.pl/, można kupić w bardzo dobrej cenie. Z montażem też nie ma problemów, bo w całej Polsce jest dużo instalatorów, którzy mają potrzebne uprawnienia. A w dodatku ogrzewanie gazowe jest ekologiczne i bardzo wygodne. Nie trzeba przy nim praktycznie nic robić.

Autor: Enieli, data: 2018-05-29 19:47:48

Zmiana ogrzewania - co tańsze?

Pompa ciepła może i fajna - ale dość droga opcja (chodzi mi oczywiście o sam koszt zakupu pompy). Jeśli natomiast ma się dostęp do gazu to najlepszą opcją jest kocioł gazowy. Dobry kocioł, polskiej firmy http://termet.com.pl/, można kupić w bardzo dobrej cenie. Z montażem też nie ma problemów, bo w całej Polsce jest dużo instalatorów, którzy mają potrzebne uprawnienia. A ogrzewanie gazowe podobnie jak pompa ciepłą jest ekologiczne i bardzo wygodne.

Autor: Enieli, data: 2018-05-29 19:45:04
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Zamów bezpłatny poradnik - 5 prostych kroków do wyboru projektu domu
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Projekty domów małe i tanie w budowie
Projekty domów nowoczesnych
Amadu
Azuko
Decorations&Design
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.