Płyta „Buduj z Doradcą”

Autor: Domowy.pl; Data publikacji: 2012-10-05
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Płyta Płyta "Buduj z Doradcą" dostępna jest z magazynem "Dom i Wnętrze".

Kupując magazyn „Dom i Wnętrze”, można otrzymać w dodatkowym prezencie opracowaną przez Domowy.pl płytę „Buduj z Doradcą od projektu po dom”. To praktyczny przewodnik dla każdego, kto już zaczął lub dopiero zamierza wybudować dom. Oprócz 550 starannie wyselekcjonowanych projektów zawiera szereg cennych porad, aktów prawnych i wzorów dokumentów.

[koniec abstraktu]

To już druga płyta poradnikowa opracowana przez Domowy.pl. Tym razem, odpowiadając na potrzeby inwestorów, rozbudowaliśmy zwłaszcza jej prawną część, zamieszczając szereg ustaw i rozporządzeń związanych z prawem budowalnym, jak również wzory dokumentów. Jak bardzo przydaje się znajomość prawa podczas procesu budowy domu, przekonał się każdy, komu przyszło przedzierać się przez budowlane formalności. Postanowiliśmy więc zebrać wszystkie niezbędne, aktualne akty prawne w jednym miejscu, aby mogły stanowić dla inwestora punkt odniesienia podczas istotnych decyzji związanych z realizacją inwestycji. Wśród ustaw publikujemy m.in. te dotyczące prawa budowalnego, prawa geodezyjnego i kartograficznego, kodeksu cywilnego, ustawę o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennego i wiele innych. Praktyczną pomocą będą również wzory dokumentów, takie jak wniosek o wpis w księdze wieczystej, protokół przekazania terenu i placu budowy, oświadczenie kierownika budowy o przejęciu obowiązków oraz wszystkie inne, które porządkują i regulują proces budowy.

Oprócz wsparcia prawnego, na płycie znajdują się również praktyczne porady Doradców Domowy.pl, które układają się w kompletną bazę wiedzy odnośnie całego procesu budowy. Zostały uporządkowane wedle zasady: krok po kroku, a zatem można się do nich odwoływać na każdym etapie budowy. Eksperci radzą m.in., jak bezpiecznie dokonać zakupu gruntu, jaka działka będzie najbardziej komfortowa i ustawna, jakie powinny być optymalne warunki gruntowe, na co zwrócić uwagę w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego i decyzji o warunkach zabudowy. Podpowiadają, jak wybrać projekt, żeby uniknąć pułapki nadmiaru lub niedosytu przestrzeni, jak dostosować go do potrzeb. Po kolei objaśniają też poszczególne etapy budowy, od wylania fundamentów po prace wykończeniowe, przybliżając jednocześnie rozwiązania i technologie, z jakich obecnie mogą korzystać inwestorzy.

Dodatkową pomocą będzie baza z adresami urzędów oraz słownik pojęć.

Płyta bazuje na wiedzy i doświadczeniu Doradców Domowy.pl, którzy od lat zawodowo zajmują się różnymi aspektami budownictwa jednorodzinnego. Została pomyślana przede wszystkim jako uporządkowany, praktyczny poradnik, który pomoże inwestorowi fachowo przygotować się do zadania, jakim jest budowa i zminimalizować ryzyko błędów.

Kupując „Dom i Wnętrze”, zapytaj o płytę „Buduj z Doradcą”.

Projekt domu: WąskiWąski202,00 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: HomeKONCEPT-33HomeKONCEPT-33213,89 m²
Projekt domu: KomfortowyKomfortowy215,00 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: HomeKONCEPT-41HomeKONCEPT-41218,79 m²
Projekt domu: OrleanOrlean225,80 m²
Projekt domu: Madera 3Madera 3226,31 m²
Projekt domu: HomeKONCEPT-30HomeKONCEPT-30247,16 m²
Projekt domu: HomeKONCEPT-40HomeKONCEPT-40259,74 m²
Więcej polecanych projektów domów

Ogrzewnie domu kominkiem

Już pomijam pozwolenia i przepisy. Ale moim zdaniem ogrzewanie kominkiem domu jest trochę problematyczne. Jak to niektórzy mówią, z salonu robi się kotłownię. Na waszym miejscu zdecydowałabym się jednak na ogrzewanie domu w tradycyjny sposób. Ja mam kocioł na pellet (dobrego, polskiego producenta - firmy Sas) i jest to dla mnie super wygodne rozwiązanie. Kocioł ma automatyczny podajnik, a z pelletu powstaje naprawdę niewiele popiołu, tak że obsługa jego jest bezproblemowa.

Autor: Adeli, data: 2018-03-23 14:00:16

Kominy systemowe

Ale, w czym widzisz problem. Wybierasz interesujący się system, zamawiasz, płacisz i montujesz. Nie ma tu niczego niezwykłego. Tak samo kupuje się system kominowy, jak np. bloczki fundamentowe. To nic skomplikowanego. Pamiętaj tylko przy montażu, że warto pewne newralgiczne elementy zabezpieczyć sznurem uszczelniający. Bardzo dobre sznury ma firma Protector - http://dylatacjeppoz.pl/. Głównie chodzi o to by taki sznur miał wysoką klasę odporności ogniowej.

Autor: Tom55, data: 2018-03-23 13:49:31

Płytki klinkierowe na elewacji

Klinkier, nie wygląda źle. Ale mi ostatnio bardzo przypadły do gustu, nowoczesne elewacje, takie jak można sobie obejrzeć na stronie firmy Barwa System - [url]http://blog.barwasystem.pl/category/produkty/siatki/[/url]. Szczególnie te z siatki wyglądają rewelacyjnie. Oczywiście u nas jeszcze mało kto stosuje takie rozwiązania dla domów jednorodzinnych. Ale myślę, że patrząc na to, jak dobrze to wygląda i jak jest wygodne jeśli chodzi o czyszczenie i konserwację, to z czasem sporo osób, będzie się decydować na właśnie takie elewacje.

Autor: Tom55, data: 2018-03-23 13:45:48

Oszczędzanie energii_kolektory

Oczywiście, że kolektory mają inne zadanie niż ozdoba budynku. A jednak nie każdemu podoba się wizja, umieszczanie ich na dachu i szpecenia całości. Jak masz dużą działkę, to możesz je spokojnie rozmieścić na działce. Ale już co do szczegółów to musiałbyś się dopytać w jakiejś porządnej firmie, która się tą tematyką zajmuje, jak np. http://oemsolar.pl/. Na pewno będą w stanie ci pomóc, bo od lat robią tego typu rzeczy.

Autor: Tom55, data: 2018-03-23 13:42:00

Mały ogród

Osobiście użyłem żywotnika olbrzymiego (szczególnie przy drzwiach). Wcześniej skorzystałem z porady eksperta na http://www.zgarden.pl/ Jestem zadowolony i mam nadzieję, że może tamtejsi eksperci coś panu doradzą.

Autor: mitronas, data: 2018-03-15 11:14:44
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Zamów bezpłatny poradnik - 5 prostych kroków do wyboru projektu domu
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Acero Frame - konstrukcje stalowe
PSB Dom Nowoczesny
Projekty domów małe i tanie w budowie
Projekty domów nowoczesnych
Amadu
Azuko
Decorations&Design
Roben
Fakro
Polskie Składy Budowlane
Acero Frame
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.