Płyta „Buduj z Doradcą”

Autor: Domowy.pl; Data publikacji: 2012-10-05
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Płyta Płyta "Buduj z Doradcą" dostępna jest z magazynem "Dom i Wnętrze".

Kupując magazyn „Dom i Wnętrze”, można otrzymać w dodatkowym prezencie opracowaną przez Domowy.pl płytę „Buduj z Doradcą od projektu po dom”. To praktyczny przewodnik dla każdego, kto już zaczął lub dopiero zamierza wybudować dom. Oprócz 550 starannie wyselekcjonowanych projektów zawiera szereg cennych porad, aktów prawnych i wzorów dokumentów.

[koniec abstraktu]

To już druga płyta poradnikowa opracowana przez Domowy.pl. Tym razem, odpowiadając na potrzeby inwestorów, rozbudowaliśmy zwłaszcza jej prawną część, zamieszczając szereg ustaw i rozporządzeń związanych z prawem budowalnym, jak również wzory dokumentów. Jak bardzo przydaje się znajomość prawa podczas procesu budowy domu, przekonał się każdy, komu przyszło przedzierać się przez budowlane formalności. Postanowiliśmy więc zebrać wszystkie niezbędne, aktualne akty prawne w jednym miejscu, aby mogły stanowić dla inwestora punkt odniesienia podczas istotnych decyzji związanych z realizacją inwestycji. Wśród ustaw publikujemy m.in. te dotyczące prawa budowalnego, prawa geodezyjnego i kartograficznego, kodeksu cywilnego, ustawę o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennego i wiele innych. Praktyczną pomocą będą również wzory dokumentów, takie jak wniosek o wpis w księdze wieczystej, protokół przekazania terenu i placu budowy, oświadczenie kierownika budowy o przejęciu obowiązków oraz wszystkie inne, które porządkują i regulują proces budowy.

Oprócz wsparcia prawnego, na płycie znajdują się również praktyczne porady Doradców Domowy.pl, które układają się w kompletną bazę wiedzy odnośnie całego procesu budowy. Zostały uporządkowane wedle zasady: krok po kroku, a zatem można się do nich odwoływać na każdym etapie budowy. Eksperci radzą m.in., jak bezpiecznie dokonać zakupu gruntu, jaka działka będzie najbardziej komfortowa i ustawna, jakie powinny być optymalne warunki gruntowe, na co zwrócić uwagę w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego i decyzji o warunkach zabudowy. Podpowiadają, jak wybrać projekt, żeby uniknąć pułapki nadmiaru lub niedosytu przestrzeni, jak dostosować go do potrzeb. Po kolei objaśniają też poszczególne etapy budowy, od wylania fundamentów po prace wykończeniowe, przybliżając jednocześnie rozwiązania i technologie, z jakich obecnie mogą korzystać inwestorzy.

Dodatkową pomocą będzie baza z adresami urzędów oraz słownik pojęć.

Płyta bazuje na wiedzy i doświadczeniu Doradców Domowy.pl, którzy od lat zawodowo zajmują się różnymi aspektami budownictwa jednorodzinnego. Została pomyślana przede wszystkim jako uporządkowany, praktyczny poradnik, który pomoże inwestorowi fachowo przygotować się do zadania, jakim jest budowa i zminimalizować ryzyko błędów.

Kupując „Dom i Wnętrze”, zapytaj o płytę „Buduj z Doradcą”.

Projekt domu: HomeKONCEPT-56HomeKONCEPT-56150,23 m²
Projekt domu: Amarylis 5 (CE)Amarylis 5 (CE)150,85 m²
Projekt domu: KamineroKaminero150,88 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: TK77TK77152,02 m²
Projekt domu: Amarylis 3 (CE)Amarylis 3 (CE)152,60 m²
Więcej polecanych projektów domów

Firanki czy rolety?

Firanki to według mnie przeżytek. Ciągle się brudzą,trzeba je prać i wydawać pieniądze. Ja u siebie mam Rolety firmy Perfecta z https://perfecta.pl/produkty/zaluzje-pionowe/ i to był strzał w 10 ! Bardzo ładnie dopełnia aranżacji całego pokoju

Autor: kasia lis, data: 2018-09-16 22:22:51

Czy elewacja drewniana jest problematyczna?

Też mi się wydaje że drewno jest bardziej problematyczne.Chociażby od strony północnej po jakimś czasie zacznie obrastać mchem..Może lepiej wybrać coś trwalszego.ja mam płytki elewacyjne.Są ładne i trwałe,kupowałam w firmie Joniec kolorystyka dosyć ciekawa.Więc pomyśl może nad czymś trwalszym.Takie płytki masz na długie lata bez problemów.

Autor: arla17, data: 2018-09-06 21:36:07

Płytki klinkierowe na elewacji

Tom55 wspomniał o nowoczesnych elewacjach to nie sposób nie powiedzieć paru słów o płytach warstwowych Kingspan, które świetnie nadają się do stworzenia nietuzinkowej, designerskiej elewacji. Jeśli chodzi o parametry izolacyjne to nie ma co się martwić, połączenie rdzenia QuadCore, IPN oraz wełny mineralnej daje niesamowite rezultaty, pełni też rolę przeciwpożarową. Ogromnym plusem jest szybki montaż, płyty są dopracowane w taki sposób, że pasują do budynku każdego typu. Warto rozważyć takie wykończenie, nie trzeba go już potem malować, czy martwić się konserwacją

Autor: sekon, data: 2018-08-23 11:05:26

Szklany stół, jakie krzesła dobrać?

W przypadku szklanego stołu rozwiązań jest bardzo dużo. Pasują zarówno krzesła metalowe, jak i drewniane czy plastikowe. Wszystko zależy od dobrania odpowiedniego stylu. Warto zainspirować się gotowymi aranżacjami i przy okazji sprawdzić jaki materiał będzie najwygodniejszy. http://www.dobroteka.pl

Autor: Dobroteka, data: 2018-08-21 10:58:16

Mały ogród

Dokładnie im mniej kombinowania tym lepiej ,ja bym zrobiła jeden skalnik gdzieś w rogu ,posadziłabym byliny (ja tak mam) i fajnie jest odgrodzić te rośliny elementami małej architektury.Ja skorzystałam z oferty firmy Joniec,pasowała mi kolorystyka elementów skarpowych i dzięki nim uzyskałam dwupoziomowy skalnik.a w środku ogrodu po prostu posadź trawę.

Autor: arla17, data: 2018-08-09 22:14:49
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.