Płyta „Buduj z Doradcą”

Autor: Domowy.pl; Data publikacji: 2012-10-05
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Płyta Płyta "Buduj z Doradcą" dostępna jest z magazynem "Dom i Wnętrze".

Kupując magazyn „Dom i Wnętrze”, można otrzymać w dodatkowym prezencie opracowaną przez Domowy.pl płytę „Buduj z Doradcą od projektu po dom”. To praktyczny przewodnik dla każdego, kto już zaczął lub dopiero zamierza wybudować dom. Oprócz 550 starannie wyselekcjonowanych projektów zawiera szereg cennych porad, aktów prawnych i wzorów dokumentów.

[koniec abstraktu]

To już druga płyta poradnikowa opracowana przez Domowy.pl. Tym razem, odpowiadając na potrzeby inwestorów, rozbudowaliśmy zwłaszcza jej prawną część, zamieszczając szereg ustaw i rozporządzeń związanych z prawem budowalnym, jak również wzory dokumentów. Jak bardzo przydaje się znajomość prawa podczas procesu budowy domu, przekonał się każdy, komu przyszło przedzierać się przez budowlane formalności. Postanowiliśmy więc zebrać wszystkie niezbędne, aktualne akty prawne w jednym miejscu, aby mogły stanowić dla inwestora punkt odniesienia podczas istotnych decyzji związanych z realizacją inwestycji. Wśród ustaw publikujemy m.in. te dotyczące prawa budowalnego, prawa geodezyjnego i kartograficznego, kodeksu cywilnego, ustawę o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennego i wiele innych. Praktyczną pomocą będą również wzory dokumentów, takie jak wniosek o wpis w księdze wieczystej, protokół przekazania terenu i placu budowy, oświadczenie kierownika budowy o przejęciu obowiązków oraz wszystkie inne, które porządkują i regulują proces budowy.

Oprócz wsparcia prawnego, na płycie znajdują się również praktyczne porady Doradców Domowy.pl, które układają się w kompletną bazę wiedzy odnośnie całego procesu budowy. Zostały uporządkowane wedle zasady: krok po kroku, a zatem można się do nich odwoływać na każdym etapie budowy. Eksperci radzą m.in., jak bezpiecznie dokonać zakupu gruntu, jaka działka będzie najbardziej komfortowa i ustawna, jakie powinny być optymalne warunki gruntowe, na co zwrócić uwagę w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego i decyzji o warunkach zabudowy. Podpowiadają, jak wybrać projekt, żeby uniknąć pułapki nadmiaru lub niedosytu przestrzeni, jak dostosować go do potrzeb. Po kolei objaśniają też poszczególne etapy budowy, od wylania fundamentów po prace wykończeniowe, przybliżając jednocześnie rozwiązania i technologie, z jakich obecnie mogą korzystać inwestorzy.

Dodatkową pomocą będzie baza z adresami urzędów oraz słownik pojęć.

Płyta bazuje na wiedzy i doświadczeniu Doradców Domowy.pl, którzy od lat zawodowo zajmują się różnymi aspektami budownictwa jednorodzinnego. Została pomyślana przede wszystkim jako uporządkowany, praktyczny poradnik, który pomoże inwestorowi fachowo przygotować się do zadania, jakim jest budowa i zminimalizować ryzyko błędów.

Kupując „Dom i Wnętrze”, zapytaj o płytę „Buduj z Doradcą”.

Projekt domu: TK17TK17120,68 m²
Projekt domu: Z Pomysłem 2Z Pomysłem 2121,90 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Jawor IIIJawor III122,05 m²
Projekt domu: Jemioła 2 (CE)Jemioła 2 (CE)122,22 m²
Projekt domu: Helena RexHelena Rex122,30 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: TK28ATK28A122,59 m²
Więcej polecanych projektów domów

Charakterystyka energetyczna a projekt budowlany

Witam, Mam pytanie dotyczące charakterystyki energetycznej budynku i pozwolenia na budowę. Jak to w praktyce wygląda, gdy składamy projekt budowlany z załączoną charakterystyką? Dokładnie chodzi mi o przypadek gdy mamy już zrobiony projekt budowlany, do którego robimy dopiero charakterystykę i w której nie wychodzi wskaźnik EP. I co wtedy zrobić? Czy projekt z taką charakterystyką zostanie przyjęty w urzędzie czy może zostanie odrzucony? Sprawa dotyczy budynku produkcyjnego/magazynowego/technologicznego, gdzie nie będą przebywać ludzie . Ogrzewanie i cwu - elektryczne. W przypadku przebudowy wystarczy spełnić izolacyjność przegród, a dla nowego budynku dodatkowo EP. Czy można uzasadnić wysokie EP brakiem możliwości zastosowania innego sposobu ogrzewania i przygotowania c.w.u.? Co zrobić w takiej sytuacji z projektem budowlanym.

Autor: grzegorz32f, data: 2018-12-11 13:50:12

Mały ogród

Wiele inspiracji Ja osobiście znajduje na https://www.zgarden.pl/ ogromny wybór roślin i krzewów. Roślin różnego rodzaju - warto czerpać inspiracje. Wysokiej jakości sadzonki mocno ukorzenione to kolejny atut.

Autor: milajola, data: 2018-11-27 08:18:47

Przygotowanie ścian do malowania

Jedno pomieszczenie na weekend to dużo, jeszcze zależy jakiej są to wielkości pomieszczenia. Jeśli chcesz mieć pewność mocnego krycia za pierwszym razem to polecam specjalne farby przystosowane pod takie oczekiwania - chodzi o Magnat Latex Matt - wykończenie matowe i jednowarstwoe.

Autor: arnold, data: 2018-11-26 18:06:48

Odświeżenie fug

[url]https://chemiadoczyszczenia.pl/srodki-czystosci/197-srodek-do-odkamieniania-bacteril-as-1l-8428446017369.html[/url]

Autor: alekswawr, data: 2018-11-16 11:30:12

Co zamiast drewnianego tarasu???

A co myślicie o deskach kompozytowych? Widziałem takie rozwiązania na stronie dobretarasy to nawet bym nie przypuszczał, że to nie drewno jakbym wcześniej nie doczytał. No i odchodzi konieczność impregnowania

Autor: richardo, data: 2018-11-13 23:19:59
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.