Po Festiwalu Wroclove Design

Autor: Domowy.pl; Data publikacji: 2013-05-14
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Jedna z ekspozycji podczas Festiwalu Wroclove Design (Alessi). Fot. Maciek Warych Jedna z ekspozycji podczas Festiwalu Wroclove Design (Alessi). Fot. Maciek Warych

We Wrocławiu w ostatnią niedzielę zakończył się pierwszy Międzynarodowy Festiwal Dobrych Projektów Wroclove Design. Nad świętem europejskiego designu i sztuki objął patronat medialny Domowy.pl i oczywiście nie odmówiliśmy sobie uczestnictwa w wydarzeniu. Na te kilka dni spotkały się we Wrocławiu najciekawsze trendy współczesnego wzornictwa.

[koniec abstraktu]

Organizatorzy zagwarantowali wystawy ponad 100 polskich i europejskich projektantów, polskie premiery produktów wybitnych twórców, osiem mobilnych pracowni projektowych w całym mieście, warsztaty, pokazy – jednym słowem spotkanie z designem w każdej płaszczyźnie.

Festiwal Wroclove Design odbył się we wrocławskiej Hali Stulecia. Fot. Maciek Warych Festiwal Wroclove Design odbył się we wrocławskiej Hali Stulecia. Fot. Maciek Warych

Epicentrum Festiwalu zostało osadzone w nieprzypadkowej architektonicznej przestrzeni bo w Hali Stulecia, która jest unikatowym miejscem uznanym za jedno z największych dzieł architektury XX wieku. Powierzchnia Hali została podzielona tematycznie na 14 stref, takich jak: Aktywni i Kreatywni (wystawa główna), Design, Kids, Motoryzacja, Rzemiosło, Technika, Edukacja i inne. Ponadto w przestrzeni miasta działała strefa Fresh Design, gdzie osiem grup z 6 europejskich krajów opracowywało nowe, bardziej przyjazne użytkownikowi aranżacje dobrze znanych nam miejsc we Wrocławiu.

Organizatorzy położyli duży nacisk na udział osób niepełnosprawnych. W punktach informacyjnych oraz na warsztatach byli obecni tłumacze języka migowego a także wolontariusze-przewodnicy dla potrzeb osób niewidomych.

Wydarzeniem specjalnym pierwszego dnia festiwalu była Gala Otwarcia, na której uroczyście powitano gości i wręczono wyróżnienia dla pięciu najlepszych prac nadesłanych na konkurs Open Space: drukarka 3D ZMORPH, krzesło KIVA i urządzenie CEDAR, rower FERA, rower dla niepełnosprawnych TIME oraz mozaika ORIGAMI.

Jedna z prac nagrodzonych podczas festiwalu - rower Fera. Fot. Maciek Warych Jedna z prac nagrodzonych podczas festiwalu - rower Fera. Fot. Maciek Warych

Już od pierwszego dnia zwiedzający mogli zobaczyć stoiska wystawców oraz zapoznać się ze specyfiką ich dzieł. Uczestnicy przygotowali ciekawe próbki swojej twórczości, np. współczesna polska ceramika Marka Cecuły (przykłady ceramiki Fabryki Ćmielów), Greenarte wystawiło zieloną ścianę do wnętrz, składającą się ziół. Dużym zainteresowaniem publiczności cieszyła się wystawa Fera Bikes, gdzie zaprezentowano rowery miejskie wykonane z rozmaitych tworzyw m.in. rowery bambusowe. Zwiedzający mogli dotknąć oraz wypróbować mebli m.in. takich marek jak: BoConcept, Noti, Malafor (laureat nagrody Red Dot Award 2012),Oskar Zięta, Gie El, Rebel Mebel i wiele innych.

Jedna z ekspozycji podczas Festiwalu Wroclove Design (Melafor). Fot. Maciek Warych Jedna z ekspozycji podczas Festiwalu Wroclove Design (Melafor). Fot. Maciek Warych

Hasło czterodniowego festiwalu brzmiało: „Design Łączy”. Organizatorzy starali się pokazać design przyjazny odbiorcy, obejmujący różnorodne dziedziny życia: od przedmiotów codziennego użytku, poprzez sztukę użytkową, przestrzeń w architekturze oraz procesy biznesowe. Oprócz strefy wystawienniczej istotną część programu odgrywały spotkania edukacyjne: warsztaty, wykłady i spotkania. Zaproszono całą plejadę autorytetów w dziedzinie dobrego projektowania. Prelekcje wygłosili wybitni goście m.in.: prof. Zbigniew Bać, prof. Zeev Baran, Aleksandra Jaeschke, Zbigniew Maćków, Guy Perry, Katarzyna Łuczak-Surówka, dr inż. arch. Anna Bać oraz najmłodszy wykładowca festiwalu 10-letni Jacobus Willem Benning.

Jedna z prac nadesłanych na festiwalowy konkurs (Cedar). Fot. Wroclove Festiwal Jedna z prac nadesłanych na festiwalowy konkurs (Cedar). Fot. Wroclove Festiwal

Domowy.pl podpisuje się pod ideą Festiwalu Wroclove Design i niezmiernie się cieszymy, że udało się sprowadzić do stolicy Dolnego Śląska tylu wybitnych gości specjalnych, marki o światowej renomie a tym samym przybliżyć odbiorcom różne oblicza designu. Dzięki takim wydarzeniom Wrocław naprawdę zasługuje na miano Europejskiej Stolicy Kultury.

Projekt domu: Parterowy 2Parterowy 2125,40 m²
Projekt domu: BrunoBruno125,70 m²
Projekt domu: HomeKONCEPT-36HomeKONCEPT-36125,80 m²
Projekt domu: Z Pomysłem 3Z Pomysłem 3126,30 m²
Projekt domu: Dom w aurorachDom w aurorach126,91 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Sonia MidiSonia Midi127,40 m²
Promocja! Niższa cena!
Więcej polecanych projektów domów

Mały ogród

Wiele inspiracji Ja osobiście znajduje na https://www.zgarden.pl/ ogromny wybór roślin i krzewów. Roślin różnego rodzaju - warto czerpać inspiracje. Wysokiej jakości sadzonki mocno ukorzenione to kolejny atut.

Autor: milajola, data: 2018-11-27 08:18:47

Przygotowanie ścian do malowania

Jedno pomieszczenie na weekend to dużo, jeszcze zależy jakiej są to wielkości pomieszczenia. Jeśli chcesz mieć pewność mocnego krycia za pierwszym razem to polecam specjalne farby przystosowane pod takie oczekiwania - chodzi o Magnat Latex Matt - wykończenie matowe i jednowarstwoe.

Autor: arnold, data: 2018-11-26 18:06:48

Odświeżenie fug

[url]https://chemiadoczyszczenia.pl/srodki-czystosci/197-srodek-do-odkamieniania-bacteril-as-1l-8428446017369.html[/url]

Autor: alekswawr, data: 2018-11-16 11:30:12

Co zamiast drewnianego tarasu???

A co myślicie o deskach kompozytowych? Widziałem takie rozwiązania na stronie dobretarasy to nawet bym nie przypuszczał, że to nie drewno jakbym wcześniej nie doczytał. No i odchodzi konieczność impregnowania

Autor: richardo, data: 2018-11-13 23:19:59

Czas trwania budowy

To wszystko to teoria i w teorii może się to sprawdzić. Ale rzeczywistość rządzi się innym prawami. I nie jest tak łatwo zmieścić się w 3 miesiące z budową domu nawet z prefabrykatów. Chyba, że wszystko zlecisz jednej firmie i nie będzie mieć żadnej obsuwy czasowej (a z tym to też różnie bywa). Generalnie na stronie http://pomyslynadom.info/budowa/artykuly/ile-trwa-budowa-domu/, możesz sobie doczytać, od czego jeszcze zależy czas potrzebny na wybudowanie domu i na co zwrócić uwagę planujac budowę.

Autor: Tom55, data: 2018-11-07 20:12:14
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.