Po Festiwalu Wroclove Design

Autor: Domowy.pl; Data publikacji: 2013-05-14
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Jedna z ekspozycji podczas Festiwalu Wroclove Design (Alessi). Fot. Maciek Warych Jedna z ekspozycji podczas Festiwalu Wroclove Design (Alessi). Fot. Maciek Warych

We Wrocławiu w ostatnią niedzielę zakończył się pierwszy Międzynarodowy Festiwal Dobrych Projektów Wroclove Design. Nad świętem europejskiego designu i sztuki objął patronat medialny Domowy.pl i oczywiście nie odmówiliśmy sobie uczestnictwa w wydarzeniu. Na te kilka dni spotkały się we Wrocławiu najciekawsze trendy współczesnego wzornictwa.

[koniec abstraktu]

Organizatorzy zagwarantowali wystawy ponad 100 polskich i europejskich projektantów, polskie premiery produktów wybitnych twórców, osiem mobilnych pracowni projektowych w całym mieście, warsztaty, pokazy – jednym słowem spotkanie z designem w każdej płaszczyźnie.

Festiwal Wroclove Design odbył się we wrocławskiej Hali Stulecia. Fot. Maciek Warych Festiwal Wroclove Design odbył się we wrocławskiej Hali Stulecia. Fot. Maciek Warych

Epicentrum Festiwalu zostało osadzone w nieprzypadkowej architektonicznej przestrzeni bo w Hali Stulecia, która jest unikatowym miejscem uznanym za jedno z największych dzieł architektury XX wieku. Powierzchnia Hali została podzielona tematycznie na 14 stref, takich jak: Aktywni i Kreatywni (wystawa główna), Design, Kids, Motoryzacja, Rzemiosło, Technika, Edukacja i inne. Ponadto w przestrzeni miasta działała strefa Fresh Design, gdzie osiem grup z 6 europejskich krajów opracowywało nowe, bardziej przyjazne użytkownikowi aranżacje dobrze znanych nam miejsc we Wrocławiu.

Organizatorzy położyli duży nacisk na udział osób niepełnosprawnych. W punktach informacyjnych oraz na warsztatach byli obecni tłumacze języka migowego a także wolontariusze-przewodnicy dla potrzeb osób niewidomych.

Wydarzeniem specjalnym pierwszego dnia festiwalu była Gala Otwarcia, na której uroczyście powitano gości i wręczono wyróżnienia dla pięciu najlepszych prac nadesłanych na konkurs Open Space: drukarka 3D ZMORPH, krzesło KIVA i urządzenie CEDAR, rower FERA, rower dla niepełnosprawnych TIME oraz mozaika ORIGAMI.

Jedna z prac nagrodzonych podczas festiwalu - rower Fera. Fot. Maciek Warych Jedna z prac nagrodzonych podczas festiwalu - rower Fera. Fot. Maciek Warych

Już od pierwszego dnia zwiedzający mogli zobaczyć stoiska wystawców oraz zapoznać się ze specyfiką ich dzieł. Uczestnicy przygotowali ciekawe próbki swojej twórczości, np. współczesna polska ceramika Marka Cecuły (przykłady ceramiki Fabryki Ćmielów), Greenarte wystawiło zieloną ścianę do wnętrz, składającą się ziół. Dużym zainteresowaniem publiczności cieszyła się wystawa Fera Bikes, gdzie zaprezentowano rowery miejskie wykonane z rozmaitych tworzyw m.in. rowery bambusowe. Zwiedzający mogli dotknąć oraz wypróbować mebli m.in. takich marek jak: BoConcept, Noti, Malafor (laureat nagrody Red Dot Award 2012),Oskar Zięta, Gie El, Rebel Mebel i wiele innych.

Jedna z ekspozycji podczas Festiwalu Wroclove Design (Melafor). Fot. Maciek Warych Jedna z ekspozycji podczas Festiwalu Wroclove Design (Melafor). Fot. Maciek Warych

Hasło czterodniowego festiwalu brzmiało: „Design Łączy”. Organizatorzy starali się pokazać design przyjazny odbiorcy, obejmujący różnorodne dziedziny życia: od przedmiotów codziennego użytku, poprzez sztukę użytkową, przestrzeń w architekturze oraz procesy biznesowe. Oprócz strefy wystawienniczej istotną część programu odgrywały spotkania edukacyjne: warsztaty, wykłady i spotkania. Zaproszono całą plejadę autorytetów w dziedzinie dobrego projektowania. Prelekcje wygłosili wybitni goście m.in.: prof. Zbigniew Bać, prof. Zeev Baran, Aleksandra Jaeschke, Zbigniew Maćków, Guy Perry, Katarzyna Łuczak-Surówka, dr inż. arch. Anna Bać oraz najmłodszy wykładowca festiwalu 10-letni Jacobus Willem Benning.

Jedna z prac nadesłanych na festiwalowy konkurs (Cedar). Fot. Wroclove Festiwal Jedna z prac nadesłanych na festiwalowy konkurs (Cedar). Fot. Wroclove Festiwal

Domowy.pl podpisuje się pod ideą Festiwalu Wroclove Design i niezmiernie się cieszymy, że udało się sprowadzić do stolicy Dolnego Śląska tylu wybitnych gości specjalnych, marki o światowej renomie a tym samym przybliżyć odbiorcom różne oblicza designu. Dzięki takim wydarzeniom Wrocław naprawdę zasługuje na miano Europejskiej Stolicy Kultury.

Projekt domu: DarlenaDarlena143,55 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: WilsonWilson145,20 m²
Projekt domu: Prosty 2AProsty 2A145,50 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: TamaraTamara146,00 m²
Więcej polecanych projektów domów

Płytki klinkierowe na elewacji

Klinkier się fajnie sprawuje w połączeniu z ładnym tynkiem. Ja mam akurat z King Klinker (chawlę sobie). Miałem bardzo dobrego fachowca, który ogarnął temat montażu. Fasada ma 2 lata i wygląda barzdo świeżo

Autor: filipmaks, data: 2018-06-01 13:12:00

Wybór projektu domu jednorodzinnego.

Moim zdaniem, a przynajmniej my się tym kierowaliśmy podczas wyboru projektu i budowy to oddzielenie w domu części dziennej od częsci sypialnej, mamy dwoje dośc małych jeszcze dzieci, które moga hałasowac i bałaganić ile wlezie, ale jak idziemy do częsci sypialnej to tam jest wszystko jasne - cisza, spokój, odpoczynek. Skusiliśmy się też na rozbudowany, przylegający garaż z kotłownią, oraz jeszcze jednym pomieszczeniem gospodarczym, które znajduje sięteż w garażu służącym za miejsce spoczynku dla weków, przetworów, ziemniaków i innych zakupów, które przenosimy prosto z garażu :). W pomieszczeniu gospodarczym mamy też pralkę, więc cały bałagan nazwijmy to - siedzi w garażu :). Projekt kupowaliśmy na pracownia-projekty.pl i nie wprowadzaliśmy żadnych zmian :) Mamy 4 sypialnie, w tym niewielki ale przytulny pokój gościnny, dwie łazienki - jedna w częsci dziennej, druga w części sypialnej - tutaj wanna, prysznic. Część sypialna znajduje się na takim jakby półpiętrze nad garażem, który jest odrobine schowany w ziemi. Dom jest na tyle długi, że zasłania cały tył podrórka, więc z ulicy nie widać kto i co tam robi, bez montowania nie wiadomo jak zabudowanej bramy i ogrodzenia :)

Autor: lukaszlukasz, data: 2018-06-01 12:54:54

Ogrzewnie domu kominkiem

Ja na waszym miejscu nie bawiłbym się ani w ogrzewanie samym kominkiem, ani w żadne inne kotły na paliwa stałe. Już niedługo wchodzi w życie ustawa antysmogowa i moim zdaniem nie sensu pchać się w takie systemy ogrzewania domu. Lepiej się zastanowić nad montażem pompy ciepła. Poczytajcie sobie na stronie firmy, która zajmuje się montażem pomp od lat - http://dimplex.pl/, jakie taka pompa daje możliwości i korzyści. Obecnie nie ma lepszego, bardziej ekonomicznego czy ekologicznego systemu.

Autor: Tom55, data: 2018-05-29 19:52:47

Kocioł na paliwo czy na węgiel?

Jeśli ma się dostęp do gazu to najlepszą opcją jest kocioł gazowy. Dobry kocioł, polskiej firmy http://termet.com.pl/, można kupić w bardzo dobrej cenie. Z montażem też nie ma problemów, bo w całej Polsce jest dużo instalatorów, którzy mają potrzebne uprawnienia. A w dodatku ogrzewanie gazowe jest ekologiczne i bardzo wygodne. Nie trzeba przy nim praktycznie nic robić.

Autor: Enieli, data: 2018-05-29 19:47:48

Zmiana ogrzewania - co tańsze?

Pompa ciepła może i fajna - ale dość droga opcja (chodzi mi oczywiście o sam koszt zakupu pompy). Jeśli natomiast ma się dostęp do gazu to najlepszą opcją jest kocioł gazowy. Dobry kocioł, polskiej firmy http://termet.com.pl/, można kupić w bardzo dobrej cenie. Z montażem też nie ma problemów, bo w całej Polsce jest dużo instalatorów, którzy mają potrzebne uprawnienia. A ogrzewanie gazowe podobnie jak pompa ciepłą jest ekologiczne i bardzo wygodne.

Autor: Enieli, data: 2018-05-29 19:45:04
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Zamów bezpłatny poradnik - 5 prostych kroków do wyboru projektu domu
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Projekty domów małe i tanie w budowie
Projekty domów nowoczesnych
Amadu
Azuko
Decorations&Design
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.