Po Festiwalu Wroclove Design

Autor: Domowy.pl; Data publikacji: 2013-05-14
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Jedna z ekspozycji podczas Festiwalu Wroclove Design (Alessi). Fot. Maciek Warych Jedna z ekspozycji podczas Festiwalu Wroclove Design (Alessi). Fot. Maciek Warych

We Wrocławiu w ostatnią niedzielę zakończył się pierwszy Międzynarodowy Festiwal Dobrych Projektów Wroclove Design. Nad świętem europejskiego designu i sztuki objął patronat medialny Domowy.pl i oczywiście nie odmówiliśmy sobie uczestnictwa w wydarzeniu. Na te kilka dni spotkały się we Wrocławiu najciekawsze trendy współczesnego wzornictwa.

[koniec abstraktu]

Organizatorzy zagwarantowali wystawy ponad 100 polskich i europejskich projektantów, polskie premiery produktów wybitnych twórców, osiem mobilnych pracowni projektowych w całym mieście, warsztaty, pokazy – jednym słowem spotkanie z designem w każdej płaszczyźnie.

Festiwal Wroclove Design odbył się we wrocławskiej Hali Stulecia. Fot. Maciek Warych Festiwal Wroclove Design odbył się we wrocławskiej Hali Stulecia. Fot. Maciek Warych

Epicentrum Festiwalu zostało osadzone w nieprzypadkowej architektonicznej przestrzeni bo w Hali Stulecia, która jest unikatowym miejscem uznanym za jedno z największych dzieł architektury XX wieku. Powierzchnia Hali została podzielona tematycznie na 14 stref, takich jak: Aktywni i Kreatywni (wystawa główna), Design, Kids, Motoryzacja, Rzemiosło, Technika, Edukacja i inne. Ponadto w przestrzeni miasta działała strefa Fresh Design, gdzie osiem grup z 6 europejskich krajów opracowywało nowe, bardziej przyjazne użytkownikowi aranżacje dobrze znanych nam miejsc we Wrocławiu.

Organizatorzy położyli duży nacisk na udział osób niepełnosprawnych. W punktach informacyjnych oraz na warsztatach byli obecni tłumacze języka migowego a także wolontariusze-przewodnicy dla potrzeb osób niewidomych.

Wydarzeniem specjalnym pierwszego dnia festiwalu była Gala Otwarcia, na której uroczyście powitano gości i wręczono wyróżnienia dla pięciu najlepszych prac nadesłanych na konkurs Open Space: drukarka 3D ZMORPH, krzesło KIVA i urządzenie CEDAR, rower FERA, rower dla niepełnosprawnych TIME oraz mozaika ORIGAMI.

Jedna z prac nagrodzonych podczas festiwalu - rower Fera. Fot. Maciek Warych Jedna z prac nagrodzonych podczas festiwalu - rower Fera. Fot. Maciek Warych

Już od pierwszego dnia zwiedzający mogli zobaczyć stoiska wystawców oraz zapoznać się ze specyfiką ich dzieł. Uczestnicy przygotowali ciekawe próbki swojej twórczości, np. współczesna polska ceramika Marka Cecuły (przykłady ceramiki Fabryki Ćmielów), Greenarte wystawiło zieloną ścianę do wnętrz, składającą się ziół. Dużym zainteresowaniem publiczności cieszyła się wystawa Fera Bikes, gdzie zaprezentowano rowery miejskie wykonane z rozmaitych tworzyw m.in. rowery bambusowe. Zwiedzający mogli dotknąć oraz wypróbować mebli m.in. takich marek jak: BoConcept, Noti, Malafor (laureat nagrody Red Dot Award 2012),Oskar Zięta, Gie El, Rebel Mebel i wiele innych.

Jedna z ekspozycji podczas Festiwalu Wroclove Design (Melafor). Fot. Maciek Warych Jedna z ekspozycji podczas Festiwalu Wroclove Design (Melafor). Fot. Maciek Warych

Hasło czterodniowego festiwalu brzmiało: „Design Łączy”. Organizatorzy starali się pokazać design przyjazny odbiorcy, obejmujący różnorodne dziedziny życia: od przedmiotów codziennego użytku, poprzez sztukę użytkową, przestrzeń w architekturze oraz procesy biznesowe. Oprócz strefy wystawienniczej istotną część programu odgrywały spotkania edukacyjne: warsztaty, wykłady i spotkania. Zaproszono całą plejadę autorytetów w dziedzinie dobrego projektowania. Prelekcje wygłosili wybitni goście m.in.: prof. Zbigniew Bać, prof. Zeev Baran, Aleksandra Jaeschke, Zbigniew Maćków, Guy Perry, Katarzyna Łuczak-Surówka, dr inż. arch. Anna Bać oraz najmłodszy wykładowca festiwalu 10-letni Jacobus Willem Benning.

Jedna z prac nadesłanych na festiwalowy konkurs (Cedar). Fot. Wroclove Festiwal Jedna z prac nadesłanych na festiwalowy konkurs (Cedar). Fot. Wroclove Festiwal

Domowy.pl podpisuje się pod ideą Festiwalu Wroclove Design i niezmiernie się cieszymy, że udało się sprowadzić do stolicy Dolnego Śląska tylu wybitnych gości specjalnych, marki o światowej renomie a tym samym przybliżyć odbiorcom różne oblicza designu. Dzięki takim wydarzeniom Wrocław naprawdę zasługuje na miano Europejskiej Stolicy Kultury.

Projekt domu: Imbir (CE)Imbir (CE)50,50 m²
Projekt domu: TK88TK8864,04 m²
Projekt domu: GajaGaja68,45 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: TK9TK973,58 m²
Projekt domu: GaliaGalia75,04 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: TK109TK10978,80 m²
Więcej polecanych projektów domów

Mały ogród

Osobiście użyłem żywotnika olbrzymiego (szczególnie przy drzwiach). Wcześniej skorzystałem z porady eksperta na http://www.zgarden.pl/ Jestem zadowolony i mam nadzieję, że może tamtejsi eksperci coś panu doradzą.

Autor: mitronas, data: 2018-03-15 11:14:44

KOMINEK W MIESZKANIU

Montując kominek, czy kozę trzeba zadbać o bezpieczeństwo p-poż. Bez dobrego sznura uszczelniającego się na pewno nie obejdziecie. Bardzo dobre jakościowo i w przystępnej cenie ma takie sznury firma Protectro - http://dylatacjeppoz.pl/. Warto o tym pomyśleć wcześniej, żeby montaż przebiegł bez problemu i aby można było bezpiecznie używać kominek.

Autor: Tom55, data: 2018-03-03 22:04:44

Projekt wnętrz

Tyle samo ile kosztuje kupno mieszkania:) Wszystko zależy od tego jaki metraż, jakie masz wymagania i jaką firmę zatrudnisz. Przedzwoń sobie do kilku firm (jak jesteś z Krakowa lub okolic to koniecznie zadzwoń do http://intellio.pl/kontakt-krakow/), porozmawiaj. Powiedz czego oczekujesz i niech ci powiedzą przybliżoną cenę za projekt. Inaczej trudno powiedzieć jakiego rzędu będzie to kwota.

Autor: Tom55, data: 2018-03-03 22:00:23

Pomysły na sufit podwieszany:))))

Jeśli chodzi o sufity podwieszane, to polecam sobie obejrzeć na stronie http://blog.barwasystem.pl/, jak takie sufity, robi jedna z lepszych firm na polskim rynku. Widziałem już kilka ich realizacji na żywo, a jeszcze więcej na zdjęciach i zawsze jestem pod wrażeniem i estetyki wykonania i funkcjonalności. Robią oni duże projekty, i warto sobie popatrzeć, jak to powinno wyglądać.

Autor: Tom55, data: 2018-03-03 21:57:03

Zmiana ogrzewania - co tańsze?

Racja, pompa ciepła to dobry pomysł na ekologiczne ogrzewanie domu. Zobacz sobie ofertę firmy http://dimplex.pl/, bo jest kilka rodzajów pomp (gruntowa, powietrzna) i zanim się zdecydujesz na konkretny rodzaj i model, warto poczytać i popytać fachowców. Dobór pompy nie jest taki łatwy i zależy od wielu czynników, więc najlepiej całość zlecić solidnej firmie.

Autor: Tom55, data: 2018-03-03 21:50:43
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Zamów bezpłatny poradnik - 5 prostych kroków do wyboru projektu domu
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Acero Frame - konstrukcje stalowe
PSB Dom Nowoczesny
Projekty domów małe i tanie w budowie
Projekty domów nowoczesnych
Amadu
Azuko
Decorations&Design
Roben
Fakro
Polskie Składy Budowlane
Acero Frame
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.