Po marmurowych stopniach na szczyt elegancji

Autor: RR Granity; Data publikacji: 2011-09-27
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Marmur doskonale łączy się
ze szkłem (fot. RR Granity)

Nowoczesne aranżacje skutecznie wydobywają z każdego wnętrza jego największe atuty. Szczególnie widoczne jest to w przypadku projektowania schodów, gdzie prawdziwą sztuką jest połączenie solidności surowca i finezyjnej formy. Płyta marmurowa Brecia Sarda RR Granity to materiał, który z wdziękiem łączy obie te funkcje.

[koniec abstraktu]

Klasyczna uroda marmuru

Marmur od wieków utożsamiany był z elegancją i przepychem. Interesująca struktura surowca fascynowała największych rzeźbiarzy i budowniczych, skłaniając ich do tworzenia rzeczy pięknych i niezapomnianych. Współczesne trendy architektoniczne także nawiązują do zaklętego w tym niezwykłym materiale potencjału. Wzorując się na przepychu minionych stuleci płyta Brecia Sarda RR Granity, wykorzystywana przy realizacji schodów, zapewni każdemu wnętrzu atmosferę luksusu i wytworności.

Bliskość natury

Coraz częściej architekci wnętrz sięgają po naturalne, bliskie człowiekowi materiały. Kamień jest jednym z nich. Nawiązując do czystej energii ziemi pomaga stworzyć proste w formie, lecz bogate w wyrazie wnętrze. 

Kamienne schody z płyty marmurowej Brecia Sarda
(fot. RR Granity)

Najszlachetniejszym z surowców, od wieków uosabiającym ponadczasowy szyk i elegancję, jest marmur. Ten podatny na obróbkę materiał umożliwia tworzenie odważnych, innowacyjnych projektów, które poruszają zmysły artystów i użytkowników. 

Wykonane z płyty marmurowej Brecia Sarda RR Granity kamienne schody są tego najlepszym dowodem. Uroda surowca, wyrażająca się w ciepłej jasnokremowej barwie doskonale podkreśla minimalistyczny design schodów klasycznie prostych lub tych o bardziej wymyślnych kształtach. Płyta Brecia Sarda RR Granity dostępna jest również w postaci płytek marmurowych o wymiarach 60x30x1,5. Umożliwia to położenie okładziny ściennej i podłogowej utrzymanej w tej samej stylistyce co schody. Z pewnością spotęguje to wrażenie elegancji i harmonii aranżacji.

Nie tylko estetyka

Marmur RR Granity wśród materiałów wnętrzarskich wyróżniają nie tylko walory estetyczne ale też wysoka wytrzymałość na ścieranie i zabrudzenia. Właściwie zaimpregnowany kamień jest odporny na zadrapania i łatwy do utrzymania w czystości. Ponadto dzięki antykowanej powierzchni płyta Brecia Sarda RR Granity zyskuje właściwości antypoślizgowe, co zwłaszcza w przypadku schodów ma istotne znaczenie.

Finezyjna forma

Zarówno w domu piętrowym jak i apartamentowcu schody wewnętrzne stanowią nie tylko łącznik miedzy poszczególnymi kondygnacjami, ale też charakterystyczny wyznacznik stylu, w jakim utrzymany jest cały dom. 

Finezyjne schody z marmuru (fot. RR Granity)

Płyta marmurowa Brecia Sarda RR Granity dzięki swej uniwersalnej kolorystyce doskonale sprawdzi się zarówno w klasycznym, jak i nowoczesnym wnętrzu. Lekka i finezyjna konstrukcja schodów kręconych lub stopni i podstopni wykonanych z jednego litego elementu płyty podkreśli indywidualny charakter wystroju. Szczególnie sprawdzi się to w przypadku nowoczesnych loftów i apartamentów, gdzie schody wewnętrzne umiejscowione są w otwartej przestrzeni, stając się widocznym elementem salonu lub sypialni. Dopełnieniem niebanalnej aranżacji będą różnorodne kształty stopni i balustrad. 

W zależności od nasycenia barwy surowca i widocznej struktury żyłek kamienne schody mogą ocieplić bądź stonować pozostałe elementy wystroju wnętrza. Proponowana przez firmę RR Granity płyta Brecia Sarda jest materiałem, który niezmienny w swej urodzie, przez lata podkreślać będzie elegancję i oryginalność aranżacji domu.

Projekt domu: Umbra (KO)Umbra (KO)88,00 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: TiborTibor90,30 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Elka 3 Elka 3 91,64 m²
Projekt domu: Pelikan SlimPelikan Slim92,40 m²
Projekt domu: DorianDorian92,40 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Santia BisSantia Bis93,28 m²
Promocja! Niższa cena!
Więcej polecanych projektów domów

Charakterystyka energetyczna a projekt budowlany

Witam, Mam pytanie dotyczące charakterystyki energetycznej budynku i pozwolenia na budowę. Jak to w praktyce wygląda, gdy składamy projekt budowlany z załączoną charakterystyką? Dokładnie chodzi mi o przypadek gdy mamy już zrobiony projekt budowlany, do którego robimy dopiero charakterystykę i w której nie wychodzi wskaźnik EP. I co wtedy zrobić? Czy projekt z taką charakterystyką zostanie przyjęty w urzędzie czy może zostanie odrzucony? Sprawa dotyczy budynku produkcyjnego/magazynowego/technologicznego, gdzie nie będą przebywać ludzie . Ogrzewanie i cwu - elektryczne. W przypadku przebudowy wystarczy spełnić izolacyjność przegród, a dla nowego budynku dodatkowo EP. Czy można uzasadnić wysokie EP brakiem możliwości zastosowania innego sposobu ogrzewania i przygotowania c.w.u.? Co zrobić w takiej sytuacji z projektem budowlanym.

Autor: grzegorz32f, data: 2018-12-11 13:50:12

Mały ogród

Wiele inspiracji Ja osobiście znajduje na https://www.zgarden.pl/ ogromny wybór roślin i krzewów. Roślin różnego rodzaju - warto czerpać inspiracje. Wysokiej jakości sadzonki mocno ukorzenione to kolejny atut.

Autor: milajola, data: 2018-11-27 08:18:47

Przygotowanie ścian do malowania

Jedno pomieszczenie na weekend to dużo, jeszcze zależy jakiej są to wielkości pomieszczenia. Jeśli chcesz mieć pewność mocnego krycia za pierwszym razem to polecam specjalne farby przystosowane pod takie oczekiwania - chodzi o Magnat Latex Matt - wykończenie matowe i jednowarstwoe.

Autor: arnold, data: 2018-11-26 18:06:48

Odświeżenie fug

[url]https://chemiadoczyszczenia.pl/srodki-czystosci/197-srodek-do-odkamieniania-bacteril-as-1l-8428446017369.html[/url]

Autor: alekswawr, data: 2018-11-16 11:30:12

Co zamiast drewnianego tarasu???

A co myślicie o deskach kompozytowych? Widziałem takie rozwiązania na stronie dobretarasy to nawet bym nie przypuszczał, że to nie drewno jakbym wcześniej nie doczytał. No i odchodzi konieczność impregnowania

Autor: richardo, data: 2018-11-13 23:19:59
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.