Po marmurowych stopniach na szczyt elegancji

Autor: RR Granity; Data publikacji: 2011-09-27
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Marmur doskonale łączy się
ze szkłem (fot. RR Granity)

Nowoczesne aranżacje skutecznie wydobywają z każdego wnętrza jego największe atuty. Szczególnie widoczne jest to w przypadku projektowania schodów, gdzie prawdziwą sztuką jest połączenie solidności surowca i finezyjnej formy. Płyta marmurowa Brecia Sarda RR Granity to materiał, który z wdziękiem łączy obie te funkcje.

[koniec abstraktu]

Klasyczna uroda marmuru

Marmur od wieków utożsamiany był z elegancją i przepychem. Interesująca struktura surowca fascynowała największych rzeźbiarzy i budowniczych, skłaniając ich do tworzenia rzeczy pięknych i niezapomnianych. Współczesne trendy architektoniczne także nawiązują do zaklętego w tym niezwykłym materiale potencjału. Wzorując się na przepychu minionych stuleci płyta Brecia Sarda RR Granity, wykorzystywana przy realizacji schodów, zapewni każdemu wnętrzu atmosferę luksusu i wytworności.

Bliskość natury

Coraz częściej architekci wnętrz sięgają po naturalne, bliskie człowiekowi materiały. Kamień jest jednym z nich. Nawiązując do czystej energii ziemi pomaga stworzyć proste w formie, lecz bogate w wyrazie wnętrze. 

Kamienne schody z płyty marmurowej Brecia Sarda
(fot. RR Granity)

Najszlachetniejszym z surowców, od wieków uosabiającym ponadczasowy szyk i elegancję, jest marmur. Ten podatny na obróbkę materiał umożliwia tworzenie odważnych, innowacyjnych projektów, które poruszają zmysły artystów i użytkowników. 

Wykonane z płyty marmurowej Brecia Sarda RR Granity kamienne schody są tego najlepszym dowodem. Uroda surowca, wyrażająca się w ciepłej jasnokremowej barwie doskonale podkreśla minimalistyczny design schodów klasycznie prostych lub tych o bardziej wymyślnych kształtach. Płyta Brecia Sarda RR Granity dostępna jest również w postaci płytek marmurowych o wymiarach 60x30x1,5. Umożliwia to położenie okładziny ściennej i podłogowej utrzymanej w tej samej stylistyce co schody. Z pewnością spotęguje to wrażenie elegancji i harmonii aranżacji.

Nie tylko estetyka

Marmur RR Granity wśród materiałów wnętrzarskich wyróżniają nie tylko walory estetyczne ale też wysoka wytrzymałość na ścieranie i zabrudzenia. Właściwie zaimpregnowany kamień jest odporny na zadrapania i łatwy do utrzymania w czystości. Ponadto dzięki antykowanej powierzchni płyta Brecia Sarda RR Granity zyskuje właściwości antypoślizgowe, co zwłaszcza w przypadku schodów ma istotne znaczenie.

Finezyjna forma

Zarówno w domu piętrowym jak i apartamentowcu schody wewnętrzne stanowią nie tylko łącznik miedzy poszczególnymi kondygnacjami, ale też charakterystyczny wyznacznik stylu, w jakim utrzymany jest cały dom. 

Finezyjne schody z marmuru (fot. RR Granity)

Płyta marmurowa Brecia Sarda RR Granity dzięki swej uniwersalnej kolorystyce doskonale sprawdzi się zarówno w klasycznym, jak i nowoczesnym wnętrzu. Lekka i finezyjna konstrukcja schodów kręconych lub stopni i podstopni wykonanych z jednego litego elementu płyty podkreśli indywidualny charakter wystroju. Szczególnie sprawdzi się to w przypadku nowoczesnych loftów i apartamentów, gdzie schody wewnętrzne umiejscowione są w otwartej przestrzeni, stając się widocznym elementem salonu lub sypialni. Dopełnieniem niebanalnej aranżacji będą różnorodne kształty stopni i balustrad. 

W zależności od nasycenia barwy surowca i widocznej struktury żyłek kamienne schody mogą ocieplić bądź stonować pozostałe elementy wystroju wnętrza. Proponowana przez firmę RR Granity płyta Brecia Sarda jest materiałem, który niezmienny w swej urodzie, przez lata podkreślać będzie elegancję i oryginalność aranżacji domu.

Projekt domu: Ambrozja 6 (CE)Ambrozja 6 (CE)165,32 m²
Projekt domu: HomeKONCEPT-26HomeKONCEPT-26165,36 m²
Projekt domu: OtisOtis166,58 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: HomeKONCEPT-08HomeKONCEPT-08167,01 m²
Projekt domu: Alwin 4Alwin 4167,10 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Doskonały 1Doskonały 1167,40 m²
Projekt domu: CabernetCabernet167,50 m²
Więcej polecanych projektów domów

Mały ogród

Osobiście użyłem żywotnika olbrzymiego (szczególnie przy drzwiach). Wcześniej skorzystałem z porady eksperta na http://www.zgarden.pl/ Jestem zadowolony i mam nadzieję, że może tamtejsi eksperci coś panu doradzą.

Autor: mitronas, data: 2018-03-15 11:14:44

KOMINEK W MIESZKANIU

Montując kominek, czy kozę trzeba zadbać o bezpieczeństwo p-poż. Bez dobrego sznura uszczelniającego się na pewno nie obejdziecie. Bardzo dobre jakościowo i w przystępnej cenie ma takie sznury firma Protectro - http://dylatacjeppoz.pl/. Warto o tym pomyśleć wcześniej, żeby montaż przebiegł bez problemu i aby można było bezpiecznie używać kominek.

Autor: Tom55, data: 2018-03-03 22:04:44

Projekt wnętrz

Tyle samo ile kosztuje kupno mieszkania:) Wszystko zależy od tego jaki metraż, jakie masz wymagania i jaką firmę zatrudnisz. Przedzwoń sobie do kilku firm (jak jesteś z Krakowa lub okolic to koniecznie zadzwoń do http://intellio.pl/kontakt-krakow/), porozmawiaj. Powiedz czego oczekujesz i niech ci powiedzą przybliżoną cenę za projekt. Inaczej trudno powiedzieć jakiego rzędu będzie to kwota.

Autor: Tom55, data: 2018-03-03 22:00:23

Pomysły na sufit podwieszany:))))

Jeśli chodzi o sufity podwieszane, to polecam sobie obejrzeć na stronie http://blog.barwasystem.pl/, jak takie sufity, robi jedna z lepszych firm na polskim rynku. Widziałem już kilka ich realizacji na żywo, a jeszcze więcej na zdjęciach i zawsze jestem pod wrażeniem i estetyki wykonania i funkcjonalności. Robią oni duże projekty, i warto sobie popatrzeć, jak to powinno wyglądać.

Autor: Tom55, data: 2018-03-03 21:57:03

Zmiana ogrzewania - co tańsze?

Racja, pompa ciepła to dobry pomysł na ekologiczne ogrzewanie domu. Zobacz sobie ofertę firmy http://dimplex.pl/, bo jest kilka rodzajów pomp (gruntowa, powietrzna) i zanim się zdecydujesz na konkretny rodzaj i model, warto poczytać i popytać fachowców. Dobór pompy nie jest taki łatwy i zależy od wielu czynników, więc najlepiej całość zlecić solidnej firmie.

Autor: Tom55, data: 2018-03-03 21:50:43
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Zamów bezpłatny poradnik - 5 prostych kroków do wyboru projektu domu
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Acero Frame - konstrukcje stalowe
PSB Dom Nowoczesny
Projekty domów małe i tanie w budowie
Projekty domów nowoczesnych
Amadu
Azuko
Decorations&Design
Roben
Fakro
Polskie Składy Budowlane
Acero Frame
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.