Po marmurowych stopniach na szczyt elegancji

Autor: RR Granity; Data publikacji: 2011-09-27
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Marmur doskonale łączy się
ze szkłem (fot. RR Granity)

Nowoczesne aranżacje skutecznie wydobywają z każdego wnętrza jego największe atuty. Szczególnie widoczne jest to w przypadku projektowania schodów, gdzie prawdziwą sztuką jest połączenie solidności surowca i finezyjnej formy. Płyta marmurowa Brecia Sarda RR Granity to materiał, który z wdziękiem łączy obie te funkcje.

[koniec abstraktu]

Klasyczna uroda marmuru

Marmur od wieków utożsamiany był z elegancją i przepychem. Interesująca struktura surowca fascynowała największych rzeźbiarzy i budowniczych, skłaniając ich do tworzenia rzeczy pięknych i niezapomnianych. Współczesne trendy architektoniczne także nawiązują do zaklętego w tym niezwykłym materiale potencjału. Wzorując się na przepychu minionych stuleci płyta Brecia Sarda RR Granity, wykorzystywana przy realizacji schodów, zapewni każdemu wnętrzu atmosferę luksusu i wytworności.

Bliskość natury

Coraz częściej architekci wnętrz sięgają po naturalne, bliskie człowiekowi materiały. Kamień jest jednym z nich. Nawiązując do czystej energii ziemi pomaga stworzyć proste w formie, lecz bogate w wyrazie wnętrze. 

Kamienne schody z płyty marmurowej Brecia Sarda
(fot. RR Granity)

Najszlachetniejszym z surowców, od wieków uosabiającym ponadczasowy szyk i elegancję, jest marmur. Ten podatny na obróbkę materiał umożliwia tworzenie odważnych, innowacyjnych projektów, które poruszają zmysły artystów i użytkowników. 

Wykonane z płyty marmurowej Brecia Sarda RR Granity kamienne schody są tego najlepszym dowodem. Uroda surowca, wyrażająca się w ciepłej jasnokremowej barwie doskonale podkreśla minimalistyczny design schodów klasycznie prostych lub tych o bardziej wymyślnych kształtach. Płyta Brecia Sarda RR Granity dostępna jest również w postaci płytek marmurowych o wymiarach 60x30x1,5. Umożliwia to położenie okładziny ściennej i podłogowej utrzymanej w tej samej stylistyce co schody. Z pewnością spotęguje to wrażenie elegancji i harmonii aranżacji.

Nie tylko estetyka

Marmur RR Granity wśród materiałów wnętrzarskich wyróżniają nie tylko walory estetyczne ale też wysoka wytrzymałość na ścieranie i zabrudzenia. Właściwie zaimpregnowany kamień jest odporny na zadrapania i łatwy do utrzymania w czystości. Ponadto dzięki antykowanej powierzchni płyta Brecia Sarda RR Granity zyskuje właściwości antypoślizgowe, co zwłaszcza w przypadku schodów ma istotne znaczenie.

Finezyjna forma

Zarówno w domu piętrowym jak i apartamentowcu schody wewnętrzne stanowią nie tylko łącznik miedzy poszczególnymi kondygnacjami, ale też charakterystyczny wyznacznik stylu, w jakim utrzymany jest cały dom. 

Finezyjne schody z marmuru (fot. RR Granity)

Płyta marmurowa Brecia Sarda RR Granity dzięki swej uniwersalnej kolorystyce doskonale sprawdzi się zarówno w klasycznym, jak i nowoczesnym wnętrzu. Lekka i finezyjna konstrukcja schodów kręconych lub stopni i podstopni wykonanych z jednego litego elementu płyty podkreśli indywidualny charakter wystroju. Szczególnie sprawdzi się to w przypadku nowoczesnych loftów i apartamentów, gdzie schody wewnętrzne umiejscowione są w otwartej przestrzeni, stając się widocznym elementem salonu lub sypialni. Dopełnieniem niebanalnej aranżacji będą różnorodne kształty stopni i balustrad. 

W zależności od nasycenia barwy surowca i widocznej struktury żyłek kamienne schody mogą ocieplić bądź stonować pozostałe elementy wystroju wnętrza. Proponowana przez firmę RR Granity płyta Brecia Sarda jest materiałem, który niezmienny w swej urodzie, przez lata podkreślać będzie elegancję i oryginalność aranżacji domu.

Projekt domu: Armanda XS BisArmanda XS Bis100,64 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: KwadraKwadra103,30 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: TK200GTK200G103,59 m²
Projekt domu: TK201G2TK201G2103,59 m²
Projekt domu: TK200TK200103,66 m²
Projekt domu: HomeKONCEPT-38HomeKONCEPT-38105,64 m²
Promocja! Niższa cena!
Więcej polecanych projektów domów

Ochrona przeciwpożarowa

[url]http://dylatacjeppoz.pl/[/url]

Autor: Tom55, data: 2019-03-21 12:41:45

BIAŁA ELEWACJA - jaki wybrać tynk

A miał ktoś doświadczenie z połączeniem klasycznej elewacji z takim kamieniem jak tu: https://completehome.pl/media/photos/342285603509520166.jpeg. Nie jest to problematyczne potem?

Autor: bartezz, data: 2019-03-15 13:43:49

Wybór - drzwi wejściowe

Sprawdź markety budowlane. Niektóre akurat mają całkiem sporo ofertę w tym zakresie.

Autor: michael, data: 2019-03-08 21:24:52

TYNK NA ELEWACJĘ

Tynk - najlepiej cienkowarstwowy, a z tych najlepiej silikonowy. Ja mam system FT TN30 i super - jest czysta, gładka elewacja w takim kolorze, w jakim była na początku. Technologie się zmieniają, również w fasadach i polecam korzystać z tych nowszych, a zarazem sprawdzonych.

Autor: arnold, data: 2019-02-26 18:34:18

Drzwi wewnętrzne

Dla mnie najważniejsza sprawą, było by drzwi były z prawdziwego drewna. Nie chodzi tylko o to, że takie drzwi po prostu mi się najlepiej podobają, ale także o to, że przy wykańczaniu domu postawiliśmy na naturalne materiały, przyjazne człowiekowi. Dokładnie przejrzeliśmy ofertę kilku (a może nawet kilkunastu) firm oferujących takie drzwi i wybór padł na firmę Styl Drzewa. Drzwi są eleganckie, solidne wykonane i co najważniejsz są to dębowe drzwi z najwyższej jakości drewna pomalowane bezpiecznym dla zdrowia lakierem.

Autor: Enieli, data: 2019-02-24 20:07:48
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.