Po marmurowych stopniach na szczyt elegancji

Autor: RR Granity; Data publikacji: 2011-09-27
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Marmur doskonale łączy się
ze szkłem (fot. RR Granity)

Nowoczesne aranżacje skutecznie wydobywają z każdego wnętrza jego największe atuty. Szczególnie widoczne jest to w przypadku projektowania schodów, gdzie prawdziwą sztuką jest połączenie solidności surowca i finezyjnej formy. Płyta marmurowa Brecia Sarda RR Granity to materiał, który z wdziękiem łączy obie te funkcje.

[koniec abstraktu]

Klasyczna uroda marmuru

Marmur od wieków utożsamiany był z elegancją i przepychem. Interesująca struktura surowca fascynowała największych rzeźbiarzy i budowniczych, skłaniając ich do tworzenia rzeczy pięknych i niezapomnianych. Współczesne trendy architektoniczne także nawiązują do zaklętego w tym niezwykłym materiale potencjału. Wzorując się na przepychu minionych stuleci płyta Brecia Sarda RR Granity, wykorzystywana przy realizacji schodów, zapewni każdemu wnętrzu atmosferę luksusu i wytworności.

Bliskość natury

Coraz częściej architekci wnętrz sięgają po naturalne, bliskie człowiekowi materiały. Kamień jest jednym z nich. Nawiązując do czystej energii ziemi pomaga stworzyć proste w formie, lecz bogate w wyrazie wnętrze. 

Kamienne schody z płyty marmurowej Brecia Sarda
(fot. RR Granity)

Najszlachetniejszym z surowców, od wieków uosabiającym ponadczasowy szyk i elegancję, jest marmur. Ten podatny na obróbkę materiał umożliwia tworzenie odważnych, innowacyjnych projektów, które poruszają zmysły artystów i użytkowników. 

Wykonane z płyty marmurowej Brecia Sarda RR Granity kamienne schody są tego najlepszym dowodem. Uroda surowca, wyrażająca się w ciepłej jasnokremowej barwie doskonale podkreśla minimalistyczny design schodów klasycznie prostych lub tych o bardziej wymyślnych kształtach. Płyta Brecia Sarda RR Granity dostępna jest również w postaci płytek marmurowych o wymiarach 60x30x1,5. Umożliwia to położenie okładziny ściennej i podłogowej utrzymanej w tej samej stylistyce co schody. Z pewnością spotęguje to wrażenie elegancji i harmonii aranżacji.

Nie tylko estetyka

Marmur RR Granity wśród materiałów wnętrzarskich wyróżniają nie tylko walory estetyczne ale też wysoka wytrzymałość na ścieranie i zabrudzenia. Właściwie zaimpregnowany kamień jest odporny na zadrapania i łatwy do utrzymania w czystości. Ponadto dzięki antykowanej powierzchni płyta Brecia Sarda RR Granity zyskuje właściwości antypoślizgowe, co zwłaszcza w przypadku schodów ma istotne znaczenie.

Finezyjna forma

Zarówno w domu piętrowym jak i apartamentowcu schody wewnętrzne stanowią nie tylko łącznik miedzy poszczególnymi kondygnacjami, ale też charakterystyczny wyznacznik stylu, w jakim utrzymany jest cały dom. 

Finezyjne schody z marmuru (fot. RR Granity)

Płyta marmurowa Brecia Sarda RR Granity dzięki swej uniwersalnej kolorystyce doskonale sprawdzi się zarówno w klasycznym, jak i nowoczesnym wnętrzu. Lekka i finezyjna konstrukcja schodów kręconych lub stopni i podstopni wykonanych z jednego litego elementu płyty podkreśli indywidualny charakter wystroju. Szczególnie sprawdzi się to w przypadku nowoczesnych loftów i apartamentów, gdzie schody wewnętrzne umiejscowione są w otwartej przestrzeni, stając się widocznym elementem salonu lub sypialni. Dopełnieniem niebanalnej aranżacji będą różnorodne kształty stopni i balustrad. 

W zależności od nasycenia barwy surowca i widocznej struktury żyłek kamienne schody mogą ocieplić bądź stonować pozostałe elementy wystroju wnętrza. Proponowana przez firmę RR Granity płyta Brecia Sarda jest materiałem, który niezmienny w swej urodzie, przez lata podkreślać będzie elegancję i oryginalność aranżacji domu.

Projekt domu: TK88TK8864,04 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: GajaGaja68,45 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Mikro EkoMikro Eko69,00 m²
Projekt domu: GaliaGalia75,04 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Mak 2 (CE)Mak 2 (CE)75,26 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: TK109TK10978,80 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: DinoDino78,80 m²
Więcej polecanych projektów domów

Płytki klinkierowe na elewacji

Klinkier się fajnie sprawuje w połączeniu z ładnym tynkiem. Ja mam akurat z King Klinker (chawlę sobie). Miałem bardzo dobrego fachowca, który ogarnął temat montażu. Fasada ma 2 lata i wygląda barzdo świeżo

Autor: filipmaks, data: 2018-06-01 13:12:00

Wybór projektu domu jednorodzinnego.

Moim zdaniem, a przynajmniej my się tym kierowaliśmy podczas wyboru projektu i budowy to oddzielenie w domu części dziennej od częsci sypialnej, mamy dwoje dośc małych jeszcze dzieci, które moga hałasowac i bałaganić ile wlezie, ale jak idziemy do częsci sypialnej to tam jest wszystko jasne - cisza, spokój, odpoczynek. Skusiliśmy się też na rozbudowany, przylegający garaż z kotłownią, oraz jeszcze jednym pomieszczeniem gospodarczym, które znajduje sięteż w garażu służącym za miejsce spoczynku dla weków, przetworów, ziemniaków i innych zakupów, które przenosimy prosto z garażu :). W pomieszczeniu gospodarczym mamy też pralkę, więc cały bałagan nazwijmy to - siedzi w garażu :). Projekt kupowaliśmy na pracownia-projekty.pl i nie wprowadzaliśmy żadnych zmian :) Mamy 4 sypialnie, w tym niewielki ale przytulny pokój gościnny, dwie łazienki - jedna w częsci dziennej, druga w części sypialnej - tutaj wanna, prysznic. Część sypialna znajduje się na takim jakby półpiętrze nad garażem, który jest odrobine schowany w ziemi. Dom jest na tyle długi, że zasłania cały tył podrórka, więc z ulicy nie widać kto i co tam robi, bez montowania nie wiadomo jak zabudowanej bramy i ogrodzenia :)

Autor: lukaszlukasz, data: 2018-06-01 12:54:54

Ogrzewnie domu kominkiem

Ja na waszym miejscu nie bawiłbym się ani w ogrzewanie samym kominkiem, ani w żadne inne kotły na paliwa stałe. Już niedługo wchodzi w życie ustawa antysmogowa i moim zdaniem nie sensu pchać się w takie systemy ogrzewania domu. Lepiej się zastanowić nad montażem pompy ciepła. Poczytajcie sobie na stronie firmy, która zajmuje się montażem pomp od lat - http://dimplex.pl/, jakie taka pompa daje możliwości i korzyści. Obecnie nie ma lepszego, bardziej ekonomicznego czy ekologicznego systemu.

Autor: Tom55, data: 2018-05-29 19:52:47

Kocioł na paliwo czy na węgiel?

Jeśli ma się dostęp do gazu to najlepszą opcją jest kocioł gazowy. Dobry kocioł, polskiej firmy http://termet.com.pl/, można kupić w bardzo dobrej cenie. Z montażem też nie ma problemów, bo w całej Polsce jest dużo instalatorów, którzy mają potrzebne uprawnienia. A w dodatku ogrzewanie gazowe jest ekologiczne i bardzo wygodne. Nie trzeba przy nim praktycznie nic robić.

Autor: Enieli, data: 2018-05-29 19:47:48

Zmiana ogrzewania - co tańsze?

Pompa ciepła może i fajna - ale dość droga opcja (chodzi mi oczywiście o sam koszt zakupu pompy). Jeśli natomiast ma się dostęp do gazu to najlepszą opcją jest kocioł gazowy. Dobry kocioł, polskiej firmy http://termet.com.pl/, można kupić w bardzo dobrej cenie. Z montażem też nie ma problemów, bo w całej Polsce jest dużo instalatorów, którzy mają potrzebne uprawnienia. A ogrzewanie gazowe podobnie jak pompa ciepłą jest ekologiczne i bardzo wygodne.

Autor: Enieli, data: 2018-05-29 19:45:04
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Zamów bezpłatny poradnik - 5 prostych kroków do wyboru projektu domu
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Projekty domów małe i tanie w budowie
Projekty domów nowoczesnych
Amadu
Azuko
Decorations&Design
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.